Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Moderátor: fülelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A feleség hazaérvén rajtakapja a férjét egy nővel az ágyban. Hirtelen dühében előkapja a pisztolyt a fiókból s elkezd üvölteni:
- Te szemét, most szétlövöm a tökeidet!
- De drágám, legalább adj egy esélyt!
- Rendben van. Lóbálhatod!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: avl2 »

fülelek írta:
2019.07.17., szer. 13:38
...megfőztem az ebédet ..
Jó étvágyat ! Egészségetekre !

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Az eltelt 36 percben (a többi idő a kép készítésre és transzportálására ment) megfőztem az ebédet 3 főre, lecsós csirkemáj rizzsel, az alábbi össztevőkből: fél kila csirkemáj (szív nélkül, a nagyobb inakra a macskánk aspirált), egy nagy vöröshagyma, két gerezd fokhagyma, 3db paprika, 3 darab érett(!!) paradicsom, két evőkanál ajvár, oliva olaj alap, két deci vörösbor cuvée, csemege piros paprika két evőkanál, pici majoranna, pár fordulat színesbors, mókáskanál őrült kömény, és persze parajdi só, de azt csak a legvégén -minden máj ételnél célszerű ezt betartani. Mindezt indukciós főzőlapon és 32cm-es wokban.
Csatolmányok
lecsós csirkemáj.jpg
lecsós csirkemáj.jpg (388.37 KiB) Megtekintve 2619 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nagyon klassz ez az új koncepciójú tél, eleddig nem hallottam ilyet.
Ugyan zeneileg nem annyira magával ragadó (bár itt is vannak érdekesen furcsa mozzanatok), de a zenészek eljátsszák színpadon a művet, nézzétek:

youtu.be/zWHLZ8sLTdA

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Egy újabb szép példa az ötletességre. Tegnap futottam bele és egyre inkább a lázában égek. Vivaldi 4 évszakja az Accademia Bizantina, Dantone és Montanari előadásában. A felvétel az Il Cimento dell'Armonia e dell'Inventione lemezükről van amely az Amadeus gondozásában jelent meg. Hangilag nagyon rendben van a kiadvány na de a zenei megvalósítás...hát az meghökkentően jó. Tudom, sokan nem bírják a művet mert kétszer már meghallgatták életükben és elejétől a végéig ismerni vélik pedig szerintem ez a zenetörténet egyik legnagyobb potenciállal rendelkező versenymű sorozata. Rengeteg interpretáció létezik belőle, jó is, kevésbé szerencsés is de amit itt hallani az káprázatos. Az évszám 2001, Dantone ekkor még csak 41 éves (!). Nekem immár 2 éve az Amandine Beyer féle Zig-zag kiadvány az etalon de érzem itt az új kedvenc.

youtu.be/nMC4JWfm3RE


Elsőre kicsit soknak tűnt Dantone lemeze, a rengeteg díszítés, lassítás-gyorsítás, váratlan dinamikai megoldás de rájöttem hogy csak azért mert egy másik felfogás volt beleégve a fülembe. Amint el tudtam tőle vonatkozni egyből kinyílt és mire a tél végére értem meg lettem vásárolva, kilóra.

Kedvcsinálónak itt volna a Tél. Mitől más ez mint Beyer verziója. Rém egyszerű. A tétel címe: Tél. Qrva hideg van, éget a a szembe fújó szél, sötét van, fázunk,reszeketünk és minden egyes lépés egy kínszenvedés a hóban. És Montanari hegedüjátéka ezt a hideglelést és kínlódást rendkívűl pontosan és szemléletesen adja vissza. Dantonéék ezt a 4 versenyművet hangról-hangra végigrágták, mindent kitaláltak benne és meg is valósítottak. Minden hang oda került ahová tartozik és annyira ötletes az egész hogy alig akarom elhinni. És sem egy ritmust sem egy hangjegyet nem tettek arrébb vagy változtattak meg. Elképesztő. :smile32:


youtu.be/X4rf0W0Bc0E
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ifjú vőlegény a nászéjszaka előtt megkérdi az apját:
- Apa, úgy izgulok! Honnan fogom tudni, hogy a feleségem még tényleg szűz, ahogy azt nekem mondta?
- Egyszerű fiam. Amikor befekszetek az ágyba, figyeld hogy mit csinál. Ha zavarban lesz és mindenféle hibákat követ el, akkor biztosan szűz. Ha viszont ő mondja meg, mit csinálj, akkor sajnos hazudott neked.
Másnap reggel aztán a fiú beszámol:
- Apám, biztos hogy szűz volt! Amikor befeküdtünk az ágyba, olyan zavarban volt, hogy a párnát nem a feje alá, hanem a feneke alá tette.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Dire Straits - kicsit másképp

youtu.be/EFDFpS9_ZWY

Amúgy Tommy Emmanuel novemberben fellép Budapesten!
http://musicclub.barbanegra.hu/tommy_emmanuel_20191110

Nagyon jó hangulatú koncerteket szokott előadni:

youtu.be/VPndTJFnJrc

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Milyen üde kis szigetet csináltatok ebben a topicban az AVX hifi mocsarának közepén. Még ezekért érdemes ide belépni. Köszönöm! :smile53:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Tényleg varázslatos ez a harsona, meg ahogy játszik rajta. Nekem mindkét előadás tetszik.

A holland zakósok is teszenek, de egy finom Cabernet Franc társasága is szükségeltetik számomra a teljes befogadáshoz.
Na ez brutálisan jól szólna az Avantgard tölcséresein...
Közben meg is lett... :D
Csak ez hiányzik még... :D
Csatolmányok
Franc12.png
Franc12.png (118.42 KiB) Megtekintve 2404 alkalommal

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »


youtu.be/nD2Rx55vaxc

A kommentelők között találtam egy német bejegyzést mely szerint jók a zenészek csak egyáltalán nem értik a művet. " Gute Musiker, verstehen das Musikstück aber leider überhaupt nicht".

Akkor most mi is van? Hát nézzük! Adott egy szép hangversenyterem, egy remek helyszín a kulturált szórakozáshoz. Adott a világ egyik legjobb fúvósegyüttese (!) és a világ egyik legkeresettebb harsonása (Brandt Attema) aki egy személyre szóló kópia hangszeren játszik, olyanon amilyenen Vivaldi korában is. Most tegye mindenki szívére a kezét és mondja meg hogy élőben mikor hallott utoljára ilyen varázslatos hangszert? Egyáltalán hallott ilyet valaha is? Azért érezzük már néha a különbséget a hétköznapi és az ünnepi pillanatok között! Na most mi van a zenei előadással? Tényleg nem értik a darabot? Szerintem nagyon is. Amit hallunk eredetileg egy jó hosszú opera ária amelyet legtöbbször kontratenorok előadásában élvezhetünk. A Youtube hemzseg a különféle verzióktól, velem legutóbb ez jött szembe:
https://www.youtube.com/watch?v=AD9dVwPGOak
Ha ehhez az előadáshoz hasonlítunk valóban jelentős a kontraszt de ez itt már tényleg egy nagyon szélsőséges zenei értelmezés de az opera világa megbírja. De mi van ha Savall zenei szemüvegén keresztül nézünk az áriára?

youtu.be/Z6dVzIi4GwE

Ez. Még a hangfekvés is stimmel. És ez ugye már majdnem ugyanaz mint amit a hollandok csinálnak. Szóval nincs igazság - mert az igazság odaát van - csak paraszt beszólogatás.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Ez itt nekem nagyon tetszik, olyan elborulós minimalista zene. Van ebben minden és bár látszólag rendezetlennek tűnik mégis mérnöki megtervezettségű. John Adams hatása igen erősen érezhető rajta mégsem őt utánozzák. Az előadás fenomenális, nincs rá jobb szó. 15:00-tól olyan zenei ámokfutás kezdődik amelyre ezidáig még nem hallottam példát. Szerintem egy jó rendszer nagyon hálás tud lenni egy ilyenért.

youtu.be/PKIGz4KUgLM
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

fülelek írta:
2019.07.14., vas. 22:27
Meghallgattam, remek!
Aki elzarándokol hozzám , annak a végén meg szoktam mutatni ezt a Bach feldolgozást, és lesem a hatást, ami szinte mindig az őszinte döbbenet. Persze volt, aki nem bírta végig, és felpattant, hogy mennie kell, -ki tudja, mit szakított fel benne a darab gondolkodik.gif
Bevállalja? :D Hallod ez nem egy finomkodó zene. Egyébként tényleg gyönyörű a maga végtelen "szörnyűségével" együtt is.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Meghallgattam, remek!
Aki elzarándokol hozzám , annak a végén meg szoktam mutatni ezt a Bach feldolgozást, és lesem a hatást, ami szinte mindig az őszinte döbbenet. Persze volt, aki nem bírta végig, és felpattant, hogy mennie kell, -ki tudja, mit szakított fel benne a darab gondolkodik.gif
Nekem a 2L felvétele van meg, de az alábbi is tetszik:

youtu.be/pftYqg6iyvQ

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

https://www.prestomusic.com/classical/p ... -sebastian

Ebbe mindenképp érdemes lesz belehallgatnod. Mi adja a lemez különlegességét? Hát az hogy a Bach család itt most nem a nagy öreget és azok gyerekeit jelenti hanem a felmenőket. Mert itt mindenki korábban született mint J.S. Bach.

Ezt itt pl. Johann Michael Bach követte el:

youtu.be/EMj6S6t4cwg

Mekkora zene már! És mit hallunk az első pár ütemben elrejtve? Egy protestáns népéneket! Bach összes elődje ezt csinálta és legalább olyan durván mint ő. És nem voltak ügyetlenek! Hoppá! Nagyon kellett az a Christ lag in Todesbanden a lemezre hogy a nagy Johann Sebastiannak ne kelljen szégyenkeznie a többiek mellett. Nagy fejbekólintás lesz ez a lemez a J.S. Bach fanatikusoknak.

És a Vox Luminis játszik ugyebár. A tiszteletükre bármikor szmokingot húzok.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

fülelek írta:
2019.07.13., szomb. 20:58
Egy másik tanító, Vengerov. Ő legalább élvezi, amit csinál. Érdekes, az első tanítvány szerintem nagyon sokat tanul, hogy kell érezni a zenét.
Vengerov is átmegy kedves őrültbe a 14 perctől, elképesztő profizmussal a tarsolyában.
Ja. Hogy honnan jött neked ez a Vengerov...? Mert nekem is ő ugrott be amikor Heifetzet nézegettem. Emlékszem, volt egy olyan mesterkurzusa ahol egy finn srácot hallgatot meg. A darab arról szólt hogy vki kerékpározik, felteker a hegyre, ott körülnéz majd jön a downhill. Programzene modern módra. A srác kb fél évig gyakorolhatta a nótát, látszott rajta hogy sok munkát és energiát feccölt bele a produkciójába, Vengerov viszont csak csóválta fejét majd előkapta a hangszerét és úgy eljátszotta ott a színpadon hogy CD-re lehetett volna venni. A finn fiú meg nézte, csendesen hallgatta, talán kettőt hátrébb is lépett és komolyan mondom hogy sajnáltam. Nem azért mert balfasz Jóska volt hanem mert tudta hogy így csak kevesen játszhatnak a világon és az nem ő, pedig...pedig megvan benne is a képesség a kimondhatatlan kimondására csak éppen a technikát nem bírja hozzáigazítani.

A linkeden én nem a 14 perctől izgultam fel hanem a 7-től. Vengerov játszik a hegedűn és közben beszél. Tulképpen saját magát kíséri. Ez valami brutál nehéz. Közönségnek igazából le sem esik a dolog.

A Kodály központ egyik nyitókoncertjén Vengerov is fellépett, a nejem is ott volt és hallotta. Mondtam is neki hogy hegyezze jól a fülit mert ilyen esemény ritkán adatik a poroslábúaknak. Érdekes hogy lemezen kifejezetten untat a pasas játéka de ha látom és hallom is egyszerre akkor átmegyek Al Bundyba, nadrág kigombol, cipő lerúg, kevés pénz a gyerekeknek mozira és apa végre tévét néz. Jöhet a mennyország.

Amúgy van értelme ezeknek a filmeknek? Szabad a pórnépnek belátást engedni a zenei vegykonyhákba? A közönséget hol érdekli a nebulók csetlése-botlása? Szemmel látható hogy a sztárművész produkciójára vannak rágerjedve és folyton azt lesik hogy az hol tud köröket ráverni a másikra. Akkor már inkább Heifetz filmje. Ő legalább hagyja kibontakozni a másikat és lényegesen kevesebb a show. Kár hogy mondanivalója nincs a számukra. De erről meg nem tehet.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Hirtelen nem is tudom, milyen stílusú zene ez, kortárs, jazz, fúziós, mindenesetre lenyűgöző az ötlettár és a kivitelezés:

youtu.be/P8jtggWtiOQ

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Egy másik tanító, Vengerov. Ő legalább élvezi, amit csinál. Érdekes, az első tanítvány szerintem nagyon sokat tanul, hogy kell érezni a zenét.
Vengerov is átmegy kedves őrültbe a 14 perctől, elképesztő profizmussal a tarsolyában.

youtu.be/Wpp7oxrBUq0

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Ez a video adta az ihletet. Bocs a rossz linkért.
https://www.youtube.com/watch?v=szXaTRE3tL0
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Heifetz tanít.

youtu.be/WF6Xb8QoQcA


Óriási a felvétel. Hogy kinek az agyából pattant ki ez a rémeset nem tudom de nagyon izgalmas a sztori. Semmi életszerűség nincs ebben a tanítási órában. Egy óra nem ilyen. Bejön az öreg a stúdióba, matat az asztalon, lesimogat valami jelentéktelen papírt az asztalon mert ha gyűrött marad akkor máris ugrott a napnak - gondolom rendezői utasítás volt, valami civíl sztereotípia lehet hogy a tanár papírokat rendezget az asztalán, a fontosság és a fontoskodás jele, orvos nyakában a sztetoszkóp bírhat íly jelentőséggel - előveszi a hangszerét, behangolja - akarom mondani behangolná de hát így, ilyen szerencsétlen módon ugyebár nem hangol be senki üzemi körülmények között. Bele is kéne húzni abba a vonóba barátom de ez most nem a valóság színtere csupán színjáték. És rohadjak meg de az ember rágózik. Laza mint a riga lánc, őt már nem hozza ki a sodrából az élet. Na mit játszunk drága csillagom? Valami nehezet? Polonézt? Hogy mi az a polonéz? Sok benne a hang, kevés a dallam és lehet vele vakítani. A nebuló behangol, kicsit szofisztikáltabban mint a maestro bár azért még ő is csiszolhatna az eljáráson. Hát ez van, magyar sebész is angol kórházban tanul meg kezet mosni. Állítólag. Nebuló belelendűl, játszik is, jó szarul, maestro megunja, diszkréten lekopogja és ezek után mintha Alfonzót látnánk egy kabaréjelenetben. A zongorához baktat, pa-pa-pa, elgyönyörködik a kísérő játékában, ez az Joe, most mutasd meg, sturm und drang, maestoso ma anche molto picante, ecco, baravo! Na hegedüljünk egy kicsit, csak úgy finoman mintha éppen lemezfelvételen volnánk. Na gyere csillagom megmutatom hogyan is kellene. Mutatnám hogy te hogy csinálod de ha hétszer születnék se tudnék olyan ocsmányul és lélektelenül hegedülni mint te. Szóval valahogy így, érted? Megvan? Nincs? Nem is lesz ezt itt borítékolom neked. Jesszus de reménytelen ez a fiú én meg itt hallgathatom, az asszony is a fodrásznál..., gondolom Bartók is így élvezte a tanítást mint én most. Nem való ez nekem, hát miből gondolták ezek a tévések hogy én tudok tanítani? Szívem szerint ízekre szedném a produkciót, lebontanám hangokra és újraépíteném az egészet. Aszinkron módba tenném hogy a hifista is értse mert amit itt hallok az annyira reménytelen hogy már fáj. Kezdhetném a testtartással, hangképzéssel, úgy általában az alapokkal de hát ez itt egy mesterkurzás, állítólag. Hagyjuk. Kicsit verem a taktust az asztalon attól is gyorsabban telik az idő. Ezt a fiút sem én castingoltam. Ez is félrement, ez is, meg ez is. Á hang, mondom Á! Ez az. Na most, na most, talán most összejön, ez az öcsém most meglesz...áááá. Kész, én kiszállok.

Nem könnyű dolog tanítani.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Igen, a népzene tüze árad a csajsziból -szülei népzenészek-, és ez nekem tetszik, mert JÁTSZIK, nem csak előad -bár elfogadom, hogy időnként soknak meg bazárinak tűnik. De érezni, hogy magát adja, istenem, egy kicsit őrült, de hát egy művész lehet kicsit/nagyon őrült, nem? A mezítlábasság kutyafaßa a letépett válltöméses ruhához képest, de én mindent megbocsájtok neki. Fazil Say-jel a Kreutzer szonáta számomra etalon, sok előadást meghallgattam, és számomra ez a No1.
Beethoven is őrült volt a maga módján, csak muszáj volt visszafognia valamennyire a kor miatt...

youtu.be/OF9fneQ50Us

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Kopacsinszkaja a zsebtigris. Nagyon energikus, kifelé is mutat a játéka. Cipő gondolom itt sem volt rajta. Ez a Vivaldi a "cigányos" koncert része? Tudod, volt neki egy ilyen projektje amikor kimondottan ezt a tematikát tolta. Mindegy is mert nem tetszik amit itt csinál. Ő a kortárs világból érkezett és ez a hangi effektusain, a fémhúr brutál pengetésén és torzításain egyből ki is ütközik. ÜTKÖZIK, érted? Egy bélhúros világból belépünk a vasműbe ahol mindenki szkafanderben van, fröcsög az olvasztott acél és röpködnek a szikrák a kokillából.
Geggnek jó ez a Vivaldija de komolyan nem vehetem mégha elsőre nagyon is impresszív a játéka. És bár tök jó hogy annyi ember együtt van, együtt élvez és örömködik a teremben és nem egy hülye hifis fórumon baszatja az idegrendszerét azért marad bennem egy tüske, mert ez itt véleményem szerint már nagyon sok a jóból. Oké, Kopacsinszkajának ez a véleménye és klassz hogy van neki. Azért figyeled hogy Antonini itt csak szimplán kísér és nem avatkozik be a történésekbe? Az ILGA itt csak díszlet. Van egy másik felvételük is a Youtubeon és baromira pikáns emellé biggyeszteni. A tempó sokkal fogottabb, és árad az egészből a jóízlés és a szakmai felkészültség.

youtu.be/VDdHsK5y_Fo


Kopasz csávó hogy tartja már a hegedűt? Hát így kell csókolom, így, ilyen csálén. Másként is szól és imádom a pasasast pedig nem vagyok ILGA fan. Érdemes vizslatni a zenekar tagjainak arcát amikor Kopacsinszkaja játszik. Hát nincsenek elborulva tőle.

Jó hogy kitetted ezt ide, mert a kadenciák miatt kimondottan tanulságos a mű. Barokkban kadencia? Hát hogy? Pláne ennyi és ilyen hosszú... Klasszikus korban is megnyalták volna a szájukat ezekért a szólisták.

Önmagában nem rossz ez a Kopacsinszkaja, de remélem nem akarja a Vivaldi összest felvenni. Tekintve, hogy most hallgattam meg Dantone legújabb lemezét kedves oldalbordájának közreműködésével kifejezetten kellemetlen a fémhúros Grosso Mogul.
https://www.prestomusic.com/classical/p ... -contralto
Biz ez itt nagyon más világ.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Meglepő? Igen. Fantáziadús? Igen. Jó előadás? Igen.
Mégsem tudom befogadni, mert egy olyan zenei/felvételi máz van rajta, amitől megfájdul a gyomrom/agyam. Persze vannak benne jó ötletek, váratlan poénok, egyszer mindenképp érdemes végighallgatni, aztán levezetésként ezt:
[youtube]

youtu.be/Xa0XeX8cK7c
[/youtube]

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

De ha már a meglepőt és a fantáziadúsat szereted ezt itt feltétlen hallgasd meg. Ez tényleg valamiféle csoda. És ahogyan Daniel Hope hegedül...


youtu.be/Vz1zK2szEM8
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

Én nem a jobbságra hívnám fel a figyelmed hanem a másságra. A tapasztalom az hogy a korhű barokk hangszeres előadói gyakorlat alapvetően két részre szakadt. Az egyik irányzat megpróbál hangszerszerű maradni, nem feszegeti erőszakosan és látványosan a hangszer korlátait (elegáns játékmód), a másik ezzel szemben próbál rendkívűl innovatív lenni és a barokk operák áriáinak elképesztő virtuozitását átültetni az adott hangszerre. Mondjuk ez nem is volna fából vaskarika hiszen ezeknek az áriáknak a többsége inkább hangszerszeres utánérzet semmint énekhangra íródott, csak hát ami az énekhangnak még jól áll - sokszor csak iszonyú kínnal - az a hangszernek általában már nem.

Amit Azzolini csinál az pont ez az utóbbi eset. Nagyszerű zenész, remek a hangja, briliáns a hangszerkezelése csak éppen egy kicsit már sok. Meg nagyon staccatózik ami nem volt szokás a barokkban. Nem véletlen hogy annyit kardoskodom Berkhout előadásai mellett mert ő nem énekel a fagotton hanem fagottozik. Tudom ez most elég szarul hangzik így leírva de Sheron Bezaly is ezzel e problémával küzdött éveken át mert folyton énekelni akart a fuvolán. Aztán a "tejeskávés" lemezén dobta az addigi játékmódját és úgy döntött hogy ha fuvola akkor az legyen fuvolázás és nem énekhang utánzás.

Westermann jó oboista és szeretem is hallgatni. De még jobban szeretem Dombrechtet ha már Vivaldiról van szó.
Elképesztően jól játszik az ember. Olyan beszédszerűen. Egy teljesen más világba visz.

youtu.be/4an6-MZKjns
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára L5S1 2019.07.11., csüt. 23:47-kor.
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

:smile32:
És ehhez mit szólsz? Van jobb előadása ezeknek a daraboknak?

youtu.be/tL-8Dr9tJyU

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”