Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Moderátor: fülelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Február elejétől megszűnik a Dunaudio topik az összes témájával együtt.
Köszönet mindenkinek, aki 2008 (!) óta benézett ide, remélem jónéhányan leltetek hasznos információra.
Ezentúl csak az általános topikokban fogok időnként megnyilvánulni.
Akit komolyan érdekel a nívós zenehallgatás személyre és pénztárcára szabott mikéntje, az megtalál pü-ben, mailben, telefonon.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

érdekes doboz konstrukció...
Csatolmányok
csavart eszű.jpg
csavart eszű.jpg (46.89 KiB) Megtekintve 613 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ez Amerika!
Csatolmányok
bose sub.jpg
bose sub.jpg (43.91 KiB) Megtekintve 615 alkalommal

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Szuper jól leírtad, hogyan kell tesztelni…régen nagyon sokat teszteltem és szinte ugyanezt a módszert alkalmaztuk..most is szoktam de már nagyon ritkán hívok erre meg valakit …a legjobb tesztelő az asszony, mert már neki is feltűnik a legkisebb pozitív változás is a rendszer hangjában..igaz a rossz is.🤩🤩
Volt olyan, hogy kiszaladt a konyhából annyira jól sikerült a feljebblépés….igaz az nem kábel volt… :D
Nem mindig a drágább kabel volt a jó megoldás de nagy általánosságban elmondható, hogy jó készülékek nélkül semmit sem ér a minőségibb drágább kábelezés…a kontakt nagyon fontos de ezt egy rutinos hifista már tudja…
Azt azért hozzá tenném, ha esetleg nem tudja az ember eldönteni az ember, hogy jobb vagy rosszab a kábel hallgatni kell egy pár napig és vissza rakni a régi kábelt és azonnal el tudod dönteni a végeredményt…
Remélem nem voltam tolakodó a véleményemmel …
Egyébként nem csodálom, hogy nem akarsz hozzászólni a kábeles topicba az elfogultság miatt… :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Olvasom a Kábelezzünk totyikot, megy az adok-kapok jócskán, téli ködfoltok innen-onnan, repkednek a dollár és euro ezresek.
Ott nem szólhatok hozzá érdemben, hiszen biztos, hogy többek számára eleve elfogult vagyok, de itt talán lehet. Minden híresztelés ellenére nem tudom moderálni a saját topikomat, viszont ajánlhatom a termékeimet és persze másokét is.

A kábelek egy jelentős hányada amiatt túlárazott, hogy mindig voltak és vannak olyan gyártók, akik a közepes minőséget szépen becsomagolják, jó sokat áldoznak reklámra, és jó nagy számot írnak az árcéduláikra. Jön a kofa effektus: nehogy már az én kábelem ne legyen legalább ilyen jó, én is adom legalább annyiért... de hiszen Gipsz Jakab hivatásos rokkendroll hallgató azt mondta, hogy még jobb is az enyém, tehát még drágábban adom, a kirelejzumát neki! És így tovább, kúsznak felfelé az árak, a kereskedőket egyre nagyobb árréssel csábítják a gyártók, és aki meg tényleg jó kábeleket készít, az vagy mindenki felett áraz, vagy próbál nagyobb mennyiséget eladni a nem annyira drága emiatt meglehetősen zsúfolt szegmensben, régi hírnevét felhasználva.
Vajon meddig érdemes egy adott elektronikához egyre jobb hálózati kábelt használni, a készülékeket egyre jobb összekötő kábelekkel ellátni? Százalékban kifejezni az értelmesen elkölthető összeget azért nem érdemes meghatározni, mert az egyes elektronikáknál a nevet, a (gyakran nem kihasznált )teljesítményt és sokrétűséget kell megfizetni, a használt/új eleve 1,5-2 szorzót jelent az egyes készülékek között, tehát mondjuk egy új Marantz erősítő és egy használt Nad erősítő között lehet hatszoros ár viszony, a hangjuk meg a különbözőségük ellenére egy kategóriába tartozik (mindegyik ugyanannyival gyengébb egy nagyon jó erősítőhöz képest, legfeljebb kicsit másképp), tehát egy adott kábel ára százalékosan nagyon eltérő lehet az erősítőhöz képest, noha mindkét erősítő egy adott hálózati kábelből kb. ugyanannyit profitál.
Hogyan válasszunk kábeleket? Mivel az esetek túlnyomó többségében otthon ki lehet próbálni a kábeleket, ezt mindenképp érdemes megejteni, lehetőleg mindjárt 2 de inkább 3 azonos célú kábellel, amelyekből 2db azonos cég készítette olcsóbb és drágább változata, illetve egy másik cég az előző kettő közül valamelyikhez hasonló árú kábele. Akkor is érdemes egy drágább kábelt is kipróbálni, ha momentán tudjuk, hogy arra jelenleg nincs megfelelő anyagi keretünk, hiszen, ha a drágább jóval nagyobb élmény különbséget ad az olcsóbb/meglévő kábel különbségéhez képest, akkor egy fokozatot el lehet kerülni, azaz nem veszünk meg egy nem is annyira tetsző kábelt csak azért, mert a drágábbra most nem futja. Akkor inkább ki kell hagyni adott helyre adott készülékhez a kábelcsere lépést.
Nagyon fontos tennivalók a helyes tesztelés érdekében:
1. minden csatlakozót és aljzatot meg kell tisztítani valamilyen műanyagot nem oldó, de zsíroldó és nyom nélkül elpárolgó oldószerrel, denaturált szesz, gyógyszertári alkohol, izopropil alkohol, Kontakt IPA, stb. A fali csatlakozó aljzatot is meg kell tisztítani, persze megfelelő feszültségmentesítés után (a megfelelő kismegszakító, vagy a villanyóra lekapcsolása). bármennyire is tisztának tűnik egy csatlakozó, ha nagyítóval alaposabban szemügyre vesszük, látható, hogy nem az. Ha van kontaktus javító szerünk, akkor kenjük be a teszt előtt mindegyik kábelt, úgy korrekt a dolog. Én a Deoxit Gold-ot használom, de vannak más jó minőségű szerek is, pl. Kontakt 2000Gold, Kontakt PR
2. A meghallgatás A-A-B-A-B módszerrel történjen, azaz az első meghallgatás után (minden zeneszámnál) még egyszer meg kell hallgatni ugyanazon állapotban, és csak azután tessék változtatni. Ennek az az oka, hogy másodszori hallgatásra mindig felfedezünk apróságokat, amiket elsőre nem vettünk észre, ha ezt nem vesszük figyelembe és azonnal cserélünk, komoly eséllyel menetelhetünk fejvakarva az erdő közepébe, különösen, ha csak kis különbség észlelhető.
3. Ha ketten vagy hárman tesztelnek, csak a kitüntetett hallgatási helyen ülő hallgató véleménye a mérvadó, a többiek várják meg sorukat, oldalról ne véleményezzen senki, szintén erdőkerülés lesz belőle. lehet vakon is tesztelni, de mindig legyen változtatás, a kettős vakteszt pszichikailag nagyobb kárt okoz, mint amit gondolnak róla a "szakemberek", akiknek a legkényelmesebb a minél kisebb vagy nulla különbség bizonyítása.
4. A hallgatott zenékben mindig legyen tisztán akusztikus megszólaltatású hangszer (is), ének, ütős, tisztán elektronikus zenét inkább a végére érdemes hagyni.
5.Az értékelési szempontoknál érdemes figyelembe venni a "szívesebben hallgatom" -azaz a hallgatási élmény faktor változás mértékét, tehát ha ugyan hallok némi plusz részletet, de ettől nem élvezem jobban a zenehallgatást, akkor nem adok ki ezért plusz pénzt, ám ha többet vigyorgok zenehallgatás közben egy új kábellel, akkor érdemes adott cuccot többféle zenével meghallgatni.
6. Egy alkalommal nem érdemes többféle audio komponenst tesztelni, mert az sokkal tovább tart, és a figyelmünk 1-3 óra után már lankad annyira, hogy a további tesztelések szintén erdő közepébe vezethetnek.
folyt.köv.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Boldog új évet valamint jobbnál jobb zenéket kívánok minden olvasómnak!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden erre böngészőnek!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

Ez is improvizálás.


youtu.be/Zlp4RqHgoOU

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

fülelek írta:
2023.09.04., hétf. 21:06
Tetszik ez a kritikai módszered, egyszerre kellően szakmai és olvasmányos, de tényleg! Ha blogolnál (milyen szép újmagyar szó :D ), hamar nagyobb siker lenne, mint Péteré
Nekem jobban tetszik a gyorsabb Vivaldi, de van ennél még meredekebb, pl. ez:

nekem ez is tetszik, de valóban nagyon odafigyelős
Engem Patricia régen megvett néhány igen jól sikerült előadásával, főleg, mióta hallottam Bartókot (nekem) hitelesebben előadni, mint K.B.
Patricia ügyes lány. Az Outhere üdvöskéje. Nem véletlen, hogy Antonini a szárnyai alá vette. Más kérdés, hogy ehhez a kínos igyekezettel társuló extravaganciához mit szólnak a zenekari tagok és a koncertmester, Enrico Onofri. Mert ez a pali barokk hegedűn, barokk vonóval és bélhúrokan csinálja a művészetét. Nála a vonó mindig a húrokon van. Az övé egy teljesen más hangszerkezelési kultúra. Ebbe a minden tag által oly nagyon tisztelt és művelt szisztémában próbál mostanában jégtörőhajóként új utat csinálni magának a karmester és Patricia. Miért? Tippem sincs.


youtu.be/VDdHsK5y_Fo

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Pachelbel by Hiromi

youtu.be/lpc1lEJ-SRc

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Tetszik ez a kritikai módszered, egyszerre kellően szakmai és olvasmányos, de tényleg! Ha blogolnál (milyen szép újmagyar szó :D ), hamar nagyobb siker lenne, mint Péteré
Nekem jobban tetszik a gyorsabb Vivaldi, de van ennél még meredekebb, pl. ez:

youtu.be/P8Ev0JW2hg8

nekem ez is tetszik, de valóban nagyon odafigyelős
Engem Patricia régen megvett néhány igen jól sikerült előadásával, főleg, mióta hallottam Bartókot (nekem) hitelesebben előadni, mint K.B.

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

Képzelt riport egy hazai próbateremből



youtu.be/z7Ii5U-mV9s


- Zsolt! Klassz ez a versenymű! De most már igazán eljátszhatnánk rendes tempóban is az első tételt.
- ?
- Rendes tempóban. Érted...
- Nem igazán...Ezzel mit akarsz mondani?
- Csak annyit, hogy tök jó, hogy ilyen gyorsan is el tudjuk játszani ezt a tételt. Jól begyakoroltuk, rendesen beleégtek a hangok az ujjakba, kicsit lassúbbra véve biztosan nem fogunk hibát véteni benne.
- ?
- Azért játszottuk eddig ilyen őrült sebességgel, hogy mindenkiben ott legyen készségszinten. Nem? Nézd, a zenekarnak nem ártott ez a kis tempóbeli játék. Néha ki kell lépni a komfortzónából, és öszintén szólva engem nagyon megnyugtat, hogy mindenkinek ennyire kezében van a hangszere.
- Próbállak követni...
- Szóval csak az a kérdésem, hogy mikor kezdjük már el egy kicsit normálisabb tempóban játszani a tételt? Hogy mi lesz a végleges tempó. Tudod, amit a stúdióban is feljátszunk holnap.
- Ez a tempója.
- Most viccelsz!
- Mi bajod vele? Mi nem tetszik benne? El tudtuk játszani így a tételt? El. Ejtettünk benne akárcsak egy hibát is? Nem. Ép bőrrel a végére értünk? Elveszítettünk bárkit is az úton?
- Szerintem ez így gáz. Csak csapatjuk az országúton a kocsit. Életveszélyes tempóban haladunk, a felezővonal egybeolvad, a tájból semmit sem látunk, rettegve kapaszkodunk az ülésbe és vadul szórjuk az imákat, nehogy egy útmenti árokban végezzük.

Kép

- Egy Ferrari Berlinettát néha ki kell húzatni. A 300 km/h meg sem kottyan neki. Meg aztán a kipufogócső is kívánja a torkolattüzet.
- Lehet, de én így csak az aszfaltot látom és az egybefüggő fasort. Hol maradnak a szántón legelő őzikék, nyuszik, a fák lombjai, a vakondoktúrások? A Berlinettával élményautózni is lehet. Ha egy kicsit kevésbé bátrabban haladnánk, talán a részleteket is jobban észrevennénk magunk körül. Viszont ezzel a forszírozott tempóval erre semmi esély. Már bocs!
- De hát így is ott van benne minden. Lehet hallani a lezárásokat, az új témákat, érthető a struktúra, kottázhatók a szólamok...
- NEKED hallhatók, mert TE ismered a művet. Te már tudod, hogy hogyan épül fel a tétel, hogy mire kell odafigyelni. De aki elsőre hallja csak, egy malteroskanállal odavetett hangkupacot fog belőle érzékelni. Jól van ez így szerinted?
- Ez egy virtuóz tétel. Látszódjon is annak! Vivaldi árvaházában a kölykök seperc alatt lekenték ebben a tempóban a szólamukat. Még versenyeztek is, hogy ki a virtuózabb. Ez volt az egyedüli kiugrási lehetőségük az életben vagy mehettek neki a csatornának.
- Hát nem is tudom. Amikor a mű értelme, befogadhatósága sérül, akkor ezek a történetek nem igazán tudnak befolyásolni.
- Nem tudhatjuk, hogy milyen tempóban adták elő anno. Vagy te igen?
- Nézd Zsolt, én csak annyit tudok, hogy minden műnek van egy tól-ig tempója, ezekben jól szólnak a dallamok, és van egy pont, amelyen túl védhetetlen bármilyen próbálkozás. Az ember a mérték. A füle, az agya, a felfogásának a tempója. Ha túlságosan gyorsan dobálod a hangokat, akkor egyrészt te sem tudsz kellően értelmesen játszani, plusz a közönség is elveszíti a fonalat. Csak azt fogják látni, hogy jár a kezed, mint a motolla, viszont a hangok és a zenei megoldásaid felét már nem fogják tudni sem kellően detektálni, sem kellően értékelni.
- Nem vitatkozom.
- Figyelj! Egyszer láttam a tévében, hogy hogyan készül a coca-cola. Képzeld, ha csak egy tizedmásodperccel is tovább töltöd bele a szénsavat, teljesen megváltozik az élvezeti értéke. Krémessé, habossá, haraphatóvá válik. Ez van a zenével is. Picit állítasz a tempón és fuccs, már megy is az egész a kukába.
- De ha nekem így tetszik! Ezzel a tempóval. Szerintem ez így jó! Ízlésbeli dolgokról vitázunk? Ez most komoly?
- A többieknek mondtad már, hogy ez a végleges tempó?
- Ja.
- ?
- Így fogják játszani és kész. Nem nyitok vitát. Akinek meg nem tetszik, szépen haza lehet menni. A zenekar soha nem volt demokratikus intézmény. Az van, amit a szólista és a karmester mond. Mással majd másként fogják játszani. Velem így kell. Világos voltam?
- Te tudod, te vagy a főnök. Viszont ne feledd, attól, hogy te vagy a művészeti vezető, a zenekar neve még rajta lesz a borítón és a közös produkcónkat össze fogják mosni a neveddel és a zenei látomásaiddal. Nem csak te viszed ilyenkor vásárra a bőröd. Mi is. Nem is kicsit.
- Még valami?
- Semmi. Kérsz egy sört? Jó hideg.


youtu.be/JYJW6yFq72k

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

Kép

- Akkor megveszed?
- Komolyan nem tudom. Szerinted megvegyem?
- Nem tudsz dönteni?
- Nem vagyok zenész, tudod jól.
- Nem kell zenésznek lenned ahhoz, hogy megvegyél egy lemezt. Bezzeg az Aries Cerat Kassandra daccot gondolkodás nélkül kifizetted, pedig nem is vagy villamosmérnök. Hogy van ez?
- Nem szeretnék rosszul dönteni. És mi van, ha nem tetszik az előadás?
- Kérdezd meg egy hazai komolyzenei fórumon, hogy ki hallotta és mik voltak a benyomásai!
- Magyarországon nincs komolyzenei fórum.
- És a Momus? Az smafu?
- ?
- Zenekritikai portálokat próbáltál már?
- ?
- Prae.hu, Fidelio.hu...Tudod.
- Nem a komolyzene a fő profiljuk, rendszeres régizenei ajánlójuk pedig nincs.
- Facebook csoportokkal próbálkoztál már? Van régizenei is.
- Ott csak közönségszervezés folyik. Kiteszik a koncertplakátjaikat oszt csá'.
- AVX komolyzenei ajánló?
- ?
- Jó, ezt én sem gondoltam komolyan. Akkor evezz nemzetközi vizekre és olvasgasd a külfödi szaksajtót!
- Miért kell nekem angol nyelvű oldalakat olvasgatnom ahhoz, hogy megvegyek egy lemezt? Itthon senkit sem érdekel ez a dolog? Az emberek nem hallgatnak zenét?
- Kevesen. Vagyis nem is olyan kevesen. Jó, az összlakossághoz viszonyítva elenyészően kevesen. Nézd, az operabérletek mindig jól fogynak, a sor rendre kilóg az Oktogonig és a vidéki koncertek is többnyire teltházasok.
- De miért nem fórumoznak?
- Mert nem unatkoznak. Házasok, vannak gyerekeik...
- De véleményük az csak van?
- Van. Nekem elhiheted.
- Miért nem osztják meg másokkal?
- Megosztják. Beülnek koncert után a krimóba és jól kibeszélik magukat.
- Oké. Akkor miért nincs valami rendes komolyzenei ajánló portál, ahol a zenészek és a kritikusok együtt osztják meg velünk, nem zeneértő, de zeneszerető emberekkel a gondolataikat?
- Miért kéne nekik veled bármit is megosztaniuk? Iratkozz be egy zeneiskolába, tanulj hangszereken hosszú éveken át, diplomázz le belőlük, és ha megvagy, neked sem lesz már kedved csak úgy átadni a nehezen szerzett tudást. Attól, hogy ők tudnak valamit, te még nem formálhatsz rá jogot. A pénzüket sem veheted el csak úgy. Senkiét.
- Pedig az olyan szép és nemes cselekedet, amikor valaki önzetlenül felajánlja mások számára az ismereteit. Mindenféle ellenszolgáltatás nélkül.
- Ha zenéről van szó, seperc alatt elküldenek a pics@ba. A zenei analfabéták is és a zenészek is. Konkrétan mindenki. Hidd el nekem, tudom miről beszélek. Szerinted miért blogolnak annyian, ha fórumozni is lehetne? Hát ezért! Ott nem kell magyarázkodni. Leírod, amit gondolsz és rájuk hagyod. Kicsit egyoldalú, de biztonságos. Esténként megnézed, hogy hol tart a megtekintések száma, és ha ügyes vagy, akár még pénzt is kereshetsz vele.
- Még mindig nem tudom, hogy megvegyem-e ezt a lemezt....
- Együttest ismered? Il gardellino. Ebben játszik Ponseele is.
- Tényleg! És van itt egy oboa concerto is. Megveszem. Imádom a palit!
- Azt az oboa concertot most fuvola játssza.
- Mi van?
- Jól hallod. Fuvola. Az együttes fuvolistája. Jan De Winne. Egy Barthold Kuijken tanítvány.
- Végképp megveszem.
- Szerintem ritka unalmasan tolja. Baromira langyos. Nekem konkrétan nem tetszik.
- Már teszem is vissza.
- Csak szivatlak. Qrva jó a pali!
- Akkor vissza a kosárba...
- Tényleg unalmas! Az egész lemez az! Vasalás mellé mondjuk kiváló. Én úgy hallgattam.
- Jó, akkor megint vissza a polcra...
- Viszont van, aki tutira azt mondaná rá, hogy végletekig letisztult az előadás. Beáll középre és általános igazságokat fogalmaz meg Handel kapcsán. Olyanokat, amelyek évtizedek múltán is vállalhatók. Nézd meg azt a billentyűs hangszert! Claviorganum. Egyszerre orgona és csembaló. Egy különlegesség. Egy unikornis. Valódi ritkaság ilyet hallani.
- Akkor megy a kosárba...
- Handel ezt a hangszert feltételezhetően nem ismerte. Ez az előadás csupán egy fikció. Erősen feszegeti a régizene kereteit.
- Feladom!
- Nézd, én megértelek. Baromira könnyű dolgod lenne, ha nem engem kellene kérdezned, hanem mondjuk Heinz Holligert. Neki biztosan inkább adnál a szavára. De ő sajna most nincs itt. Meg úgy általában nem szokott rendelkezésre állni. Két évvel ezelőtt dedikált nekem egy cédét. Meséltem már? Kicsit beszélgettem is vele. Te mit kérdeztél volna tőle? Hogy hány óra van? Látod, ez volna az igazán fontos! Hogyha összefutnál valami nagy zenei ikonnal, lenne-e hozzá valódi kérdésed. Hogy ki tudnál-e neki nyögni két értelmes mondatot a munkásságával kapcsolatban. Tavaly ősszel összefutottam Christian Tetzlaff hegedűművésszel is. Éppen a kottáját ragasztgatta. Adtam neki celluxot és közben megköszöntem a Bartók és Beethoven felvételeit. Értékelte, hogy számon tartom őket. Szóval képben vagyok. Otthonosan mozgok a pályán. A pöcsöm méretére még nem érkezett panasz. Bátran előkapom, ha kell. Persze ha érted, hogy értem. Nem? Nem.
- Ne fecsegj már annyit! Megvegyem, vagy ne vegyem a lemezt?
- Ez csak egy korong. Egy tárgy. Ha nem tetszik, eladod. Ha tetszik, megtartod.


youtu.be/Qc6-053bvF4

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

basszus gitár kedvelőknek


youtu.be/ygGuRORtPf4

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »


Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Örülök, hogy ismét működik az avx, köszönet mindenkinek, aki ebben közreműködött!

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »


Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

Ez az eredeti.


youtu.be/FZjAa51zQxI


Öt szvit van, összesen 32 tétellel. A 3. szvitben 3 tételt a szerző fia, Jean-Baptiste Forqueray jegyez. Ő volt az, aki csembalóra átírta az összeset. Amit linkeltél, az a két előadó verziója. Inkább szól róluk, mint a szerző szándékairól. Amúgy a zene szép.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »


Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »


Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 326
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 200
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Társalgó-avagy-a-béke-szigete

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sosztakovics 2023.07.05., szer. 00:02-kor.

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”