Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Készülékdoktor

Moderátor: fülelek

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Szia!
Azt szeretném meg kérdezni,hogy lehetséges e egy hangfalnál,hogy gyárilag fordított polaritással van bekötve?
Egy focal 826w-ről van szó,aminél a marantz sr7005 mérő mikrofonos beállítás jelezte ezt.Kipróbáltam egy ceruza elemmel,hogy így van e,és tényleg azt mutatja,hogy ha az elem pozitívját a hangfal pozitívjához csatlakoztatom,akkor befelé ugrik a hangszóró. Ha így van,ez okozhat e bajt,esetleg elronthatja e a hangfalat?
Köszi a választ
Üdv
   Gábor

Igen, van ilyen, semmi gond, fordítsd meg a hangszórókábel dugóit mindkét csatornán és kész.

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »


Szia!
Azt szeretném meg kérdezni,hogy lehetséges e egy hangfalnál,hogy gyárilag fordított polaritással van bekötve?
Egy focal 826w-ről van szó,aminél a marantz sr7005 mérő mikrofonos beállítás jelezte ezt.Kipróbáltam egy ceruza elemmel,hogy így van e,és tényleg azt mutatja,hogy ha az elem pozitívját a hangfal pozitívjához csatlakoztatom,akkor befelé ugrik a hangszóró. Ha így van,ez okozhat e bajt,esetleg elronthatja e a hangfalat?
Köszi a választ
Üdv
   Gábor
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Üdv!
 
Van egy fa előlapos Hivox dac-om. 10 bekapcsolásból kb. 5 alkalommal csak statikus folyamatos pattogást produkál. Kikapcs-bekapcs és minden rendben. Mi lehet a bibi és orvosolható -e valamint az előlapját le lehet-e cserélni feketére ( akril, v.fém ) és az mennyibe fájna   ?
 
Üdv, Feri

Keress meg telefonon, megjavítjuk.

Online
Avatar
pferi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 469
Csatlakozott: 2009.07.28., kedd 14:07
Értékelés: 251

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: pferi »


Üdv!
 
Van egy fa előlapos Hivox dac-om. 10 bekapcsolásból kb. 5 alkalommal csak statikus folyamatos pattogást produkál. Kikapcs-bekapcs és minden rendben. Mi lehet a bibi és orvosolható -e valamint az előlapját le lehet-e cserélni feketére ( akril, v.fém ) és az mennyibe fájna   ?
 
Üdv, Feri
Zene lejátszó: Advance WTX-Stream Tubes, Argon Audio Solo, DAC: Audio Note One 1.x, RIF DAC, Erősítö: Line Magnetic 211IA; Tápkábel:PS Prelude Sc; Hangsugárzó: Xavian XN 270; IC kábel: Audience Conductor, Arzachel; Hangfalkábel: Audience Conductor.

Avatar
zizz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.09.02., kedd 21:28
Értékelés: 0

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: zizz »


Árat nem lehet látatlanban mondani, de nem arról vagyunk nevezetesek, hogy drága lenne a szerviz szolgáltatásunk. Zuglóban van, és a telefonszám:06705040461. 
Köszönöm akkor jelentkezem amint lessz időm elvinni.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Árat nem lehet látatlanban mondani, de nem arról vagyunk nevezetesek, hogy drága lenne a szerviz szolgáltatásunk. Zuglóban van, és a telefonszám:06705040461. 

Segítségre lenne szükségem van egy Yamaha RX-V396RDS típusú 7.1-es erősítőm és a minap egy hangos pattanást hallottam a hangszórókból és kikapcsolt. Amikor vissza kapcsoltam csak sistergett. Egy kis pihentetés után bekapcs és a jobb oldal tökéletesen szól a bal oldal szól de nagyon halkan tudna valaki segíteni hogyan lehetne orvosolni ha lehet nem vinném márkaszervízbe de gányolni sem akarom .
Segítségeteket előre is köszönöm! 
Mennyibe kerülne és helyileg hol van a szerviz ?

 

Avatar
zizz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.09.02., kedd 21:28
Értékelés: 0

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: zizz »


Segítségre lenne szükségem van egy Yamaha RX-V396RDS típusú 7.1-es erősítőm és a minap egy hangos pattanást hallottam a hangszórókból és kikapcsolt. Amikor vissza kapcsoltam csak sistergett. Egy kis pihentetés után bekapcs és a jobb oldal tökéletesen szól a bal oldal szól de nagyon halkan tudna valaki segíteni hogyan lehetne orvosolni ha lehet nem vinném márkaszervízbe de gányolni sem akarom .
Segítségeteket előre is köszönöm! 
Mennyibe kerülne és helyileg hol van a szerviz ?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Továbbra is javítunk különféle elektronikai készüléket, távirányítókat, a joker telefonszám: 06-70-50-40-461!
10% nyári kedvezmény a munkadíjakból!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Analóg lemezjátszót is ?
Igen. Tel: 06705040461

Avatar
mimoo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.07.05., kedd 18:48
Értékelés: 25

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: mimoo »


Továbbra is javítunk különféle elektronikai készüléket, távirányítókat, a joker telefonszám: 06-70-50-40-461!
 
Analóg lemezjátszót is ?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Tudom mindig en irok ebbe a forumba....most az tortent hogy kint volt a villanyszerelo megcsinalni egy konnektort mondta nem kell lekapcsolni az aramot puff rovidre zart vmi vezeteket lecsapidott a biztositek.a hifin nem volt villamvedos konnektort az asszony gepen volt az leoldott.az erisito mukodik azota is ..lessz ilyenkor vmi baja? A villanyszerelo azt mondta nem
nyugodt lehetsz, ettől nem lesz baja

Avatar
simtrade
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 14:50
Értékelés: 1

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: simtrade »

Tudom mindig en irok ebbe a forumba....most az tortent hogy kint volt a villanyszerelo megcsinalni egy konnektort mondta nem kell lekapcsolni az aramot puff rovidre zart vmi vezeteket lecsapidott a biztositek.a hifin nem volt villamvedos konnektort az asszony gepen volt az leoldott.az erisito mukodik azota is ..lessz ilyenkor vmi baja? A villanyszerelo azt mondta nem

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Továbbra is javítunk különféle elektronikai készüléket, távirányítókat, a joker telefonszám: 06-70-50-40-461!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Akkor a fecserelt rca-nak maximum annyi kovetkezmenye lehet hogy furan szol vagy nem szol?es elektronikailag sem a kondenzatorokat srm a hangvaltot nem bantja?
Nem bánt az semmit (max a füledet, hogy aminek balról kellene szólnia az jobbról jön, és fordítva).Annyit tettél, hogy felcserélted a jobb és a bal csatornát egymással.Nem a hangsugárzód pozitív és negatív csatlakozásait cserélted fel.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
simtrade
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 14:50
Értékelés: 1

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: simtrade »

Szivrohamot kaptam kb hogy tonkretettem egy szazezres hangfalst meg a regi erositom

Avatar
simtrade
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 14:50
Értékelés: 1

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: simtrade »

Akkor a fecserelt rca-nak maximum annyi kovetkezmenye lehet hogy furan szol vagy nem szol?es elektronikailag sem a kondenzatorokat srm a hangvaltot nem bantja?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Szia.Tobb ismerost megkerdeztem errol az egyik velemenye az volt hogy ha veletlenul az erositobe az rcat felcsereltem pirost a feherbe ,feherbe a pirost leeghet az erosito es a hangfalba a hangvalto.a masik szt mondta semmi baja nem lehet csak ha sokaig tobb orat nagy hangeron....akkor tultoltodhet a kondenzator de elvileg kell lennie vedelemnek az erositoben a hangfalba is ilyen esetben nem tudom az en husz eves aiwa erositomben van e
Szerintem ez marhaság. Honnan tudja egy erősítő, hogy melyik csatornát dugták belé??

Avatar
simtrade
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 14:50
Értékelés: 1

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: simtrade »

Arrol a vezetekrol beszelek amivel a szamitogepet kotom ossze az etositovel .az erositon az aux phono line innel csrreltem ossze az rcat

Avatar
simtrade
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 14:50
Értékelés: 1

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: simtrade »

Szia.Tobb ismerost megkerdeztem errol az egyik velemenye az volt hogy ha veletlenul az erositobe az rcat felcsereltem pirost a feherbe ,feherbe a pirost leeghet az erosito es a hangfalba a hangvalto.a masik szt mondta semmi baja nem lehet csak ha sokaig tobb orat nagy hangeron....akkor tultoltodhet a kondenzator de elvileg kell lennie vedelemnek az erositoben a hangfalba is ilyen esetben nem tudom az en husz eves aiwa erositomben van e

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Sziasztok . Egy nagy problemam lenne vettem egy jbl hangfalat e80northridge .a regi hifi rca ja fura szinekkel volt jelolve felcserelve kotottem be .kicsereltem utana normalus kabelra. Par masodpercet mentek felcserelt rca-n .karosodhatott ettol az erosito cagy a hangfal?
Semmi sem károsodott.
Ha sokkal szebb hangot szeretnél hallani a hangfaladból, érdemes tuningra elhozni hozzánk.

Avatar
simtrade
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2014.05.15., csüt. 14:50
Értékelés: 1

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: simtrade »

Sziasztok . Egy nagy problemam lenne vettem egy jbl hangfalat e80northridge .a regi hifi rca ja fura szinekkel volt jelolve felcserelve kotottem be .kicsereltem utana normalus kabelra. Par masodpercet mentek felcserelt rca-n .karosodhatott ettol az erosito cagy a hangfal?

Avatar
mtibor72
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.01.12., csüt. 22:55
Értékelés: 1

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: mtibor72 »

Azért köszönöm. Sajnos ennyi baja lett ennek az egyébként jó kis DVD játékosnak.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Szia Fülelek!
A képen egy Denon dvd 2200 tip. dvd játszó motorja látható. A kérdésem az lenne hogy szét lehet-e szedni?
 Ugyanis elkezdett szorulni, mintha beleszáradt zsír nyomatékát kellene legyőzni. Szeretném kipucolni.
                                                                      üdv. mtibor72

Fogalmam sincs, pláne képről, ilyen hibával még senki nem fordult hozzánk. 

Avatar
mtibor72
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2012.01.12., csüt. 22:55
Értékelés: 1

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: mtibor72 »


Szia Fülelek!
A képen egy Denon dvd 2200 tip. dvd játszó motorja látható. A kérdésem az lenne hogy szét lehet-e szedni?
 Ugyanis elkezdett szorulni, mintha beleszáradt zsír nyomatékát kellene legyőzni. Szeretném kipucolni.
                                                                      üdv. mtibor72


Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Készülékdoktor

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Ez volt az eredeti válasz:
 
"Elektromérnök kolléga sem értette... De a lényeg, hogy hallható."
 
Az egy dolog, hogy nem érti....
Én is mérnök vagyok, sejtem. De nem értem a dolgot...
Viszont hallom! Nem kicsit, nagyon!   

Lezárt

Vissza: “Dunaudio (Ex hiVOX)”