Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Ugyan nem csöves, de beteszek ide nehany negyszöget, hogy legyen valami ( 1k, 10k, 20k, 100k ):
B41B61A2-19E2-45C6-953C-25EBD54165ED.jpeg
B41B61A2-19E2-45C6-953C-25EBD54165ED.jpeg (2.11 MiB) Megtekintve 2708 alkalommal
420E17ED-C057-4FA0-B184-1AC6FD12F7DC.jpeg
420E17ED-C057-4FA0-B184-1AC6FD12F7DC.jpeg (2.07 MiB) Megtekintve 2708 alkalommal
6785F72A-3101-4F60-8BBE-8751E54A20F4.jpeg
6785F72A-3101-4F60-8BBE-8751E54A20F4.jpeg (2.06 MiB) Megtekintve 2708 alkalommal
1ADFD81C-912E-41FB-8CA4-30BF325648DB.jpeg
1ADFD81C-912E-41FB-8CA4-30BF325648DB.jpeg (2.2 MiB) Megtekintve 2708 alkalommal
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Én mindenkinek. Na de mi ez a kihaltság? Senki nem épít karácsonykor csövest? Én ma fejeztem be egyet, igaz nem csövest.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Off Boldog Karit kívánok minden olvasómnak! On
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Nos hogy is szól az alább ismertetett JE300B? Éedekesen. Hozzáteszem, én nem vagyok SE fun. Volt vagy 3-4 300BSE erősítőm, és volt 2db 211-es csővel is. Azok sem tetszettek. Persze azóta sok idő eltelt, PP párti lettem, van aki ez miatt haragszik rám. Komolyan. :rolleyes:
A hangra én is kíváncsi voltam. A felhasznált alkatrészeket igyekeztem úgy megválogatni, hogy azok egymás jellemző karakterét kiegyenlítsék. Pl a Kiwame ellenállásokkal "szemben" ott van a huzal ellenállás. Véleményem szerint ez hallatszik is a készülékből. A középhangjait nagyon jónak tartom kis kivezérlés esetén. Van valami "máz" a felső prezenszen, ami utánozhatatlan, és nagyon szerethető. Ez miatt ez az SE nem is igazán romantikus hangú operett erősítő. Jól hozza az éneket, hegedűket, de a fúvósok már nem annyira attraktívak. Oda nagyobb szusz kellene. A magastartomány kellőképpen visszafogott, nem harsány, de a teljesítményt enyhén növelve megjelenik a csikorgás. Lehet ez 2. harmonikus torzítás, de akkor is torzítás. A basszus mélyre megy, de messze nem olyan artikulált mind az ARC M60 HD erősítőmé, vagy a TauCeti-é. Sajnos hallani, hogy a mélybasszus el kezd torzítani, ami felmelegíti az egész hangképet. Ez miatt a különböző felvételek közötti különbségek eléggé összemosódnak. Sokan ezért szeretik ezeket az erősítőket, mert minden jól szól rajta. Pedig ez nagyon nagy tévedés. A nagy hangtömegekkel gondja van. A Walkűrök Lovaglása nem igazán volt hallgatható. A dinamika sokkal kisebb mint egy PP esetében. Véleményem maradt a régi: Addig nagyon jól szól egy ilyen kütyü, még 1 nő, bőgő, dob, zongora van egy felvételen, ahol audiophil "előadással" játszanak lekvárzsibbasztó zenéket. Főleg, ha ezek a felvételek kicsit fel vannak "alúlról melegítve", hogy az autó hifin is legyen kellőképpen meleg basszus. Viszont ha ennél több kell, akkor inkább PP erősítőt hallgassunk.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Csak csatolónak használom őket, a hangfalamban Jantzen-ek vannak. A Superior Z Cap-nál kicsit csillogóbb a hangja, a Zcap, PIO meg nyugodtabb. Z cap van az előfokom végén, de lehet ki fogom cserélni KPCU01-re.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Sonny

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Sonny »

dys-cus írta:
2018.12.20., csüt. 17:59
A végcsövek előtt lévő nagy Miflexek (PIOPPCu) . . .
Elfogadom a hommade hifi állítását, miszerint ezek nagyon jó kondenzátorok.
Most beépítettem a már említett kondenzátort. Értéke 100nF,
Ez meggyőzött arról, hogy a Miflex ezen olcsóbbik kondenzátora is óriás ölő, érdemes befektetni bele.
Szia!

A hificollective.co.uk oldalon:
Miflex KPCU - 0,1uF - 13,8GBP
Miflex KFPM - 0,1uF - 7,55GBP (ez fehér, a kisebb)
Jantzen Superior-Z - 0,1uF - 5,36 GBP

A Jantzenhez képest milyen(ek)?
Hangváltóba próbáltad, vagy csak csatolónak?
Rendelnék, ha sokkal jobb gondolkodik.gif

Köszi,
S

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Fonódva az előző hozzászólásomhoz leírom tapasztalataimat a Miflex kondiról. Ez a Kondi téma manapság népszerű. Másik fórumon O.J. nick névvel is éppen ezzel foglalkoznak. Persze az drágább, és jobb is, kíváncsian várom a tesztet. :rolleyes:
Nos mint ígértem, hallgatóztam. Beszámolóm annyiban hibázik, hogy még biztos nem járódott be ez a polipropilén rézfóliás kondi. A végcsövek előtt lévő nagy Miflexek (PIOPPCu) kondik erősítőre gyakorolt hatását nem tudtam detektálni, mivel eleve ezzel készült az erősítő. Elfogadom a hommade hifi állítását, miszerint ezek nagyon jó kondenzátorok. Az erősítő (ARC M60 HD) eddig is nagyon szépen szólt, köszönhetően a kondinak, a jó csöveknek (Telefunken 803S) és a jó trafóknak :D . Most beépítettem a már említett kondenzátort. Értéke 100nF, helyileg a fázisfordító fokozat előtt található. Mivel ez a fázis forgató "lebegő parafázisú" megoldású, azért ebből a kondiból csatornánként egy szükségeltetik. Hatása mégis nagyon jól benne van a hangban. A forrás Raspy volt.

Mancini párduc reprezentációján úgy tűnik, a szaxi kicsit előrébb lépett, s nagyobb levegővel fújják. Ezt határozottan hallani, de nem tudom jó-e. A híres basszusszólam kicsit háttérbe szorul. Nagyon keveset, de hallható. Eva Cassidy hangja egy picit bársonyosabb, az énekesnő előre lépett egy lépést a koncert színpadon. Nagyon nagy svunggal énekel a hídról, ami a zavaros víz felett található. Belehallgattam a Yamamoto Éjféli Cukorjába is, miután kiékeltem a szekrény ajtót. Nem igazán hallottam különbséget. A megszólalás nagyon természetes. Nem néphifi szerű. :lol: G. Thorogoode Spunful feldolgozása (a Cream is játszotta) a szokásos nagy energiával jön, de mindha George jobban artikulálna. Ugyanez a felvétel Etta James-től kicsit másabb, de a művésznő itt is előrébb lépett. A színpadon. Jon Anderson "sok szólamú" hangja kapott egy plussz szólamot a Polonaise-ben. A Yes-el is. Ez utóbbit élmény hallgatni, aki nem ismeri a YES eggyüttest, az pótolja. Entellektüel zene, de ha oda figyelünk, akkor nagy élmény. Kedvencem a négy számos dupla albumuk, ami az óceánok földrajzáról szóló meséket tartalmazza. A Fantasztikus Szimphonia részlet fantasztikus. Jó a dinamika, a hegedűk az élre törnek, hihető nagyságú színpad. A Kméti "piacos hifisták" egyik kedvenc tesztanyaga M. Knopfer Coyote című szerzeménye. Ez egy zeneileg nagyon egyszerű valami, elsőre tetszik, de gyorsan unalmassá válik. A mester (nem az appmester) nem nagyon erőlteti meg magát. Semmi különös, talán kicsit rekedtesebb a hangja Mark-nak. A Crisis What Crisis a Supertramtól jó, tényleg utcai "méretű" füttyszót produkál, az autó dudája életszerű, a blues hurva jó. Szerezzétek meg ezt a felvételt. Vanessa Collier Big Daddy Wilsonnal és a Blues Caravannal való tavalyi koncertje lenyűgöző. Wilson kicsit rekedtebb, Vanessa előrébb jön, és hatalmas dinamikával énekel. A kislétszámú zenekar nagyon kitölti a teret az énekesek mögött. A dob csodálatos hangú, nagy erejű, de jól megfogott gyors basszussal rendelkezik. Nagyon jó felvétel a basszus megítélésére. Nálam a fotel rezeg alattam a mélyektől. Nagyon jó előadás. A Black Sabbath kirúgja az ajtót. Nincs itt baj senkivel, és semmivel.
Összegezve nem nagy durranás, a szóló zenészeket énekeseket előrébb hozza, az ének élethűbb, jó dinamika, a korábbi kondihoz képest mindenféleképpen részletezőbb hang, alkalmazása előrelépés. Gondoltam én, még megnem hallgattam az "Akaszd Fel a Szívemet" című nótát Emmylou Harris lemezéről. Emmi ezt a lemezét közösen készítette Rodney Crowell-el. Nos én eddig szerettem volna meghallani Roedny hangját, de nem sikerült. Mindig a háttérben szöszmötölt, mismákolt köldökszöszt szedegetett, susogott. Gondoltam is, minek kellett a nevét a lemezre felírni? De most odatette magát. Egyenrangúan énekel Emmi-vel, igazi Duettet énekelnek. Ez meggyőzött arról, hogy a Miflex ezen olcsóbbik kondenzátora is óriás ölő, érdemes befektetni bele. Nem tudom, hogy mikorra járódik be, és hogy változik-e a hangja. Reménykedem , hogy ez a változás nem lesz nagy, hisz ez a kondenzátor már így is jó, megéri az árát. Holnap megpróbálom jellemezni a 300B SE hangját.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Még melegszik a másik erősítő, addig gyorsan felteszem a 300B SE erősítő négyszögjel átviteleit :
20181217_143347.jpg
20181217_143347.jpg (253.75 KiB) Megtekintve 2788 alkalommal
20181217_143422.jpg
20181217_143422.jpg (206.56 KiB) Megtekintve 2788 alkalommal
20181217_143532.jpg
20181217_143532.jpg (215.38 KiB) Megtekintve 2788 alkalommal
20181217_143607.jpg
20181217_143607.jpg (256.73 KiB) Megtekintve 2788 alkalommal
Nem panaszkodhatok a jelátvitelre. Olyan, mint egy jobbfajta gyári erősítőjé, nevezhetjük azt bárminek, akár AN-nek is. Azon sem lehet sokkal rosszabbat mérni.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Az ARC M60 HD erősítőmbe most sikerült betenni a fázisfordító PIO kondija helyére a CuFoil Miflex kondit. Mivel úgy gondoltam bejáratódott az erősítő, így leellenőriztem rajta minden állítható dolgot: szimmetriát, nyugalmi áramot,és a különböző tápfeszeket. Nos egyedül csak a 310 Voltos táp mászott el durván 1%-nyit, amit korrigáltam. Betyár jók ezek az alkatrészek! Jelenleg melexik az erősítő, utána hallgatózok. Itt a fotó a változtatásról:
20181220_115108.jpg
20181220_115108.jpg (260.19 KiB) Megtekintve 2798 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: skorpio- »

dys-cus írta:
2018.12.19., szer. 18:23
Még valamit:
A kapcsolásban két fázist befolyásoló elem van: a csatoló kondenzátor, és a kimenő trafó. A fázisgörbét megvizsgálva észrevehetjük annak szép lefutását főképpen a legfontosabb main stream frekvenciákon, de azon kívül is kevés kritikát érdemlő renitens viselkedést detektálhatunk. Én azt a következtetést vontam le ebből, hogy jól eltaláltam a trafó fázissal kapcsolatos paramétereit, ugyanis a csatoló hatását a trafó jól kompelzálja. Vagy fordítva. Mivel a görbe kiváló, így biztos vagyok benne, hogy a hang az különleges lesz. Arról majd a négyszögjel után fogok értekezni.
Jól néz ki.Tipikus”dys-cus féle erősítő,ha elkészült és persze csak ha lehet,szívesen meghallgatnám.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Még valamit:
A kapcsolásban két fázist befolyásoló elem van: a csatoló kondenzátor, és a kimenő trafó. A fázisgörbét megvizsgálva észrevehetjük annak szép lefutását főképpen a legfontosabb main stream frekvenciákon, de azon kívül is kevés kritikát érdemlő renitens viselkedést detektálhatunk. Én azt a következtetést vontam le ebből, hogy jól eltaláltam a trafó fázissal kapcsolatos paramétereit, ugyanis a csatoló hatását a trafó jól kompelzálja. Vagy fordítva. Mivel a görbe kiváló, így biztos vagyok benne, hogy a hang az különleges lesz. Arról majd a négyszögjel után fogok értekezni.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Korábban volt szó itt egy 300B-vel épített erősítőről. Erről:
20181217_173346.jpg
20181217_173346.jpg (248.65 KiB) Megtekintve 2890 alkalommal
No meg persze a kimenőkről is írtam, s tettem fel méréseket. Most kiegészítem a konstrukciómról szóló részt a teljes erősítő megmérésével. Azt kell mondanom, hogy a kimenőtrafó olyan körülmények között érzi jól magát, ahová tervezték. Bár továbbra is fogok feltenni trafókról olyan méréseket, ahol a csövet egy ellenállás helyettesíti, azaz egy soros Ra, vagy Raa értéknek megfelelő ellenállás testesíti meg a csövet. Mondhatnánk ezt szimulációnak is, de mégsem az, ugyanis valós trafót mérek valós terhelésekkel. Aki akar az majd szimulál. :rolleyes: Nos ezek a mérések annyiban pontatlanok-és ezt vissza is lehet keresni itt is- hogy rosszabb képet festenek a kimenő tulajdonságairól, mintha az in situ lenne bekötve. Mivel ez egy egyszerű erősítő, gyakorlatilag a paraméterei a kimenő jó vagy rossz tulajdonságát tükrözik. Nos itt van 2 Watt teljesítményen 1 Watt helyett) felvéve a frekvencia jelleg görbe, és a fázis görbe:
JE 300B Bode.JPG
JE 300B Bode.JPG (170.08 KiB) Megtekintve 2890 alkalommal
JE 300B Phase.JPG
JE 300B Phase.JPG (179.42 KiB) Megtekintve 2890 alkalommal
Megméertem az erősítőt 4 Watton is. Ez a teljesítményének 50%-a. Ezek a készülékek itt már tetemes 2-3%-nyi páros harmonikussal torzítanak. A mérést csővoltmérővel, hanggenerátorral végeztem. Meglepő eredményt kaptam, ami valamelyest rosszabb mint a számítógépes mérés. Az átvitel -3dB-s pontjai sorra 7,7Hz-39kHz. 20Hz-n -1 dB az átvitel töréspontja, 20kHz-n pedig -0,8dB. Ez mondjuk várható is volt, de az adatok szépen mutatják a kimenő qualitását. (lehet nem írtam jó, de sebaj) Következőekben majd a néccögjel átvitelről fogok értekezni. Bár a zenében négyszög nincs.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Nem hiszem el, hogy már megint itt megy a balhé?! :smile51:

Kérlek viselkedjetek felnőtt, kultúrált emberek módján, ne kelljen ilyen civakodással foglalkozni. Tiszta ovi.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

CHZ írta:
2018.12.16., vas. 10:54
Nálad már jó nagy tesztet lehetne csinálni. A sok erősítőddel. Írigyellek is. Csak hát az a teszt nem lenne az igazi. Nincs másik összehasonlítási alap. ;)
Ismét nem érted a lényeget, vagy próbálod félremagyarázni szokásod szerint. Egy erősítő is tesztelhető, ha a csatolókondikat, vagy más fontosabb alkatrészeket cserélünk, kipróbálunk. Meghallgatható melyik előnyösebb az adott rendszerben. Vagy ebben is tévedek?
A lényeget te nem érted. Hol írtam én kondenzátorról, meg arról, hogy annak cseréjét nem lehet tesztelni. Figyu! Építgessél inkább és szállj le rólam. Egyszerűen unlak téged is, meg a HE-s haverjaidat is. Na agyő.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

fülelek írta:
2018.12.16., vas. 10:30
off/TE provokáltad CHZ-t, nem is egyszer, csak ez neked most sem tűnik fel. A szarkeverésre utaló sértegetésed a nulla igazság tartalma miatt meg lepereg.
on/
Provokálja ő saját magát. Például szimulátoros görbét mérésnek feltett.
Amúgy meg nem érek rá veletek foglalkozni. Csókoljátok meg egymást Karácsony alkalmából.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Nálad már jó nagy tesztet lehetne csinálni. A sok erősítőddel. Írigyellek is. Csak hát az a teszt nem lenne az igazi. Nincs másik összehasonlítási alap. ;)
Ismét nem érted a lényeget, vagy próbálod félremagyarázni szokásod szerint. Egy erősítő is tesztelhető, ha a csatolókondikat, vagy más fontosabb alkatrészeket cserélünk, kipróbálunk. Meghallgatható melyik előnyösebb az adott rendszerben. Vagy ebben is tévedek?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »

off/TE provokáltad CHZ-t, nem is egyszer, csak ez neked most sem tűnik fel. A szarkeverésre utaló sértegetésed a nulla igazság tartalma miatt meg lepereg.
on/

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

fülelek írta:
2018.12.14., pén. 20:49
Tisztelt CHZ,
nem szükséges magyarázkodni, erőfeszítéseid, munkásságod többekkel együtt elismerem, ne ülj fel a provokációnak, veled minden rendben...
Nem provokáltam. A provokáció emlegetésével te provokálsz. Kevered a tudod mit. :rolleyes:
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

CHZ írta:
2018.12.14., pén. 20:19
megrendelésre nem vállalok erősítő építést
.
Kérlek próbáld helyesen értelmezni mondatom!
Valóban több erősítőt is összeraktam, nem megrendelésre!
Baráti körömben néhány gazdára talált (anyagáron), családon belül is gazdára talált.., fiam is kapott ezekből.
Jelenleg 3db csöves végfokom van (ha igényled készítek fotót, egyben mindről, napilappal igazolva a dátumot).
Köszönöm kedves hozzászólásod, csak így tovább...!
Köszönöm kedvességed, én ugyanebben a cipőben járok. Én is csak barátaimnak, rokonaimnak készítek néha egy erősítőt, anyagárban. Például mindkét fiamnak is. Viszont nekem most öt erősítőm van, s felváltva hallgatom őket, mikor milyenn zenét kedvelek éppen. Így szép az élet. Mottó: élni tudni kell. :D
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

fülelek írta:
2018.12.14., pén. 20:49
Tisztelt CHZ,
nem szükséges magyarázkodni, erőfeszítéseid, munkásságod többekkel együtt elismerem, ne ülj fel a provokációnak, veled minden rendben...
Nagyon köszönöm elismerő véleményed!
Valóban igazad van, nem érdemes terhelnem fórumot ilyen jellegű reagálásokkal.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Tisztelt CHZ,
nem szükséges magyarázkodni, erőfeszítéseid, munkásságod többekkel együtt elismerem, ne ülj fel a provokációnak, veled minden rendben...

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

megrendelésre nem vállalok erősítő építést
.
Kérlek próbáld helyesen értelmezni mondatom!
Valóban több erősítőt is összeraktam, nem megrendelésre!
Baráti körömben néhány gazdára talált (anyagáron), családon belül is gazdára talált.., fiam is kapott ezekből.
Jelenleg 3db csöves végfokom van (ha igényled készítek fotót, egyben mindről, napilappal igazolva a dátumot).
Köszönöm kedves hozzászólásod, csak így tovább...!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

CHZ írta:
2018.12.13., csüt. 13:43
Saját célra készül, megrendelésre nem vállalok erősítő építést. Nem hiszem, hogy több energiát igényel, fémváz kialakítása ami számomra problémásabb, ezt meg nem kerülhető meg. Fa megmunkálása már könnyebb, nem igényel különösebb ráfordítást. Feliratok elkészítése egyszerűen, gyorsan megoldható házilag.
Mindig újra építed? Vagy újjat építesz? Nálad már jó nagy tesztet lehetne csinálni. A sok erősítőddel. Írigyellek is. Csak hát az a teszt nem lenne az igazi. Nincs másik összehasonlítási alap. ;)
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »

Ebben egyet értünk.

Lehet, hogy ebben is egyetértünk.?

Csöves erősítő elsődleges minőségi alkatrésze a kimenő.
Belső kialakítása, nyákterv is lényeges szerintem (működő nyákterv, még nem elégséges feltétel).
Kapcsolás sem lényegtelen, bár vannak akik ezt másodlagos szempontnak tartják, alkatrészek minőségét fontosabbnak vélik. Mindkettőt lényeges , ha sikerült jó elrendezést, nyáktervet kialakítani, akkor ez későbbiekben tuningolható, rosszul tervezett panel esetén ez nem igazán hozza meg a várt élményt. Ezért érdemes már a nyák tervezésekor erre is figyelemmel lenni, meghatározó alkatrészek helyének kialakításakor lehetőséget biztosítani cserélhetőség kialakítására (tesztelésére).

Avatar
skorpio-
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2016.02.09., kedd 16:54
Értékelés: 59

Re: Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: skorpio- »

CHZ írta:
2018.12.13., csüt. 17:15
Köszönöm, azokkal is egyetértek, akik azt vallják, hogy belső kivitelezés, minőség az elsődleges.
Ebben egyet értünk.Láttam és hallgattam olyat is és simán hazavittem volna,mert a hangja nekem nagyon tetszett..

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”