Az oldal belső email küldője ideiglenesen kikapcsolásra került.
A profilokban lévő email küldés mailto:cím -re lett átállítva, így remélhetőnek mindenkinek a saját levelezőprogramjából fog kimenni az email.
Ha gond van, kérlek jelezzétek az postmaster@avx.hu -n email-ben

Kábel készités házilag

zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 63

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: zizi8003 » 2019.01.10., csüt. 22:37

asebestyen írta:
2019.01.08., kedd 21:10
zizi8003 írta:
2019.01.07., hétf. 23:13
Erre szerintetek lehet vmi logikus magyarázat?
Macmini PC és La Présance transport közt használok USB kábelt, jelenleg ismert "DIY gyártó" kábelét használom.
Próbaképpen egy egyméteres Kondo KSL SPC kábelből csináltam USB kábelt. Semmi trükk, egy szál ilyen kábelben 8 ér fut, 2-2-2-2 szálat kötöttem az USB 4 érintkezőjére a műszeroldalon látható bekötés alapján.
2 napig használtam és nagyon tecccett. :-)
Aztán nem ismerte fel a Mini a Transportot. (kibedugdos mindenhiába káromkodás keresztpróba, a másik működik) Na ja gondoltam biztos beszed vmit mert nincs komoly árnyékolás.

Na jó szétszedtem kibonottam az árnyékolásából, lerövidítettem 50cmre, megfontam az digirészt 4esfonással, behúztam rézharisnyába, külön 4esfonás a táprésznek. Semmi.

Valaki meg tudja magyarázni miért működhetett 2 napon át? Csinált vki ilyen sokszálas litztéből USB kábelt?

Nem bosszantana ha szr lett volna, de nagyon nem volt az... :-(
A csatlakozó (annak érintkezői pontosabban) adja fel szerintem. Próbáld meg az összesen 4 szálas verziót, szerintem bőven elég az a keresztmetszet ide, jó a csatlakozónak is, ha csak fele akkora tömeg húzza és mindenképp valami jóféle csatlakozót tegyél rá, ha eddig nem olyat tettél volna.
Ez volt a megoldás, de szerintem nem azért mert elhúzza a csatit hanem valszeg túl nagy lett a vezető keresztmetszete vagy sok a benne futó litze erek száma. A 8ból két ér maradt az adatoknak és működik. (pár órája)

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 984

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.01.09., szer. 11:37

zizi8003 írta:
2019.01.09., szer. 09:09
Na jó akkor Logilink helyett keresek vmi mást és újrapróba.
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/usb-a- ... atlakozok/
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: zizi8003 » 2019.01.09., szer. 09:09

Na jó akkor Logilink helyett keresek vmi mást és újrapróba.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.01.08., kedd 23:00

zizi8003 írta:
2019.01.08., kedd 22:49
Nincs szakadás a kiméregettem a csatlakozókon. Felbosszantottam magam és 4 szál 50cmes Nirvana Audio kábelből csináltam egy másik kábelt, persze az sem működik. :-)

Na jó még futok egy kört a 8 helyett 4 szállal, mert már megesz a penész. Megint hallottam a tutit...

"nekem az jön le, hogy a DIY USB kábelek nem megbízhatók" nekem is :-)

Ja és ha vki kipróbálná Győrben szívesen kölcsönadom bármelyiket, érdekelne hogy máshol működik-e...
Szakadás persze hogy nincs. Másik USB csatlakozókkal fussál inkább még egy kört. :)
Megy az árnyékolás meg minden extra nélkül, csak főleg a DAC oldali USB B csatlakozó szeret nem érintkezni rendesen, pláne ha a DAC aljzatában már az érintkezők vesztettek a flexibilitásukból/ívükből.
Furutech e-TP60E | Auralic Aries LE + Sbooster PSU | Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | DIY kábelezés

zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: zizi8003 » 2019.01.08., kedd 22:49

Nincs szakadás a kiméregettem a csatlakozókon. Felbosszantottam magam és 4 szál 50cmes Nirvana Audio kábelből csináltam egy másik kábelt, persze az sem működik. :-)

Na jó még futok egy kört a 8 helyett 4 szállal, mert már megesz a penész. Megint hallottam a tutit...

"nekem az jön le, hogy a DIY USB kábelek nem megbízhatók" nekem is :-)

Ja és ha vki kipróbálná Győrben szívesen kölcsönadom bármelyiket, érdekelne hogy máshol működik-e...

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2019.01.08., kedd 21:10

zizi8003 írta:
Macmini PC és La Présance transport közt használok USB kábelt, jelenleg ismert "DIY gyártó" kábelét használom.
Próbaképpen egy egyméteres Kondo KSL SPC kábelből csináltam USB kábelt. Semmi trükk, egy szál ilyen kábelben 8 ér fut, 2-2-2-2 szálat kötöttem az USB 4 érintkezőjére a műszeroldalon látható bekötés alapján.
Aztán nem ismerte fel a Mini a Transportot. (kibedugdos mindenhiába káromkodás keresztpróba, a másik működik) Na ja gondoltam biztos beszed vmit mert nincs komoly árnyékolás.

Na jó szétszedtem kibonottam az árnyékolásából, lerövidítettem 50cmre, megfontam az digirészt 4esfonással, behúztam rézharisnyába, külön 4esfonás a táprésznek. Semmi.

Valaki meg tudja magyarázni miért működhetett 2 napon át? Csinált vki ilyen sokszálas litztéből USB kábelt?

A csatlakozó (annak érintkezői pontosabban) adja fel szerintem. Próbáld meg az összesen 4 szálas verziót, szerintem bőven elég az a keresztmetszet ide, jó a csatlakozónak is, ha csak fele akkora tömeg húzza és mindenképp valami jóféle csatlakozót tegyél rá, ha eddig nem olyat tettél volna.

Tomrider
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 20

Hozzászólás Szerző: Tomrider » 2019.01.08., kedd 10:47

zizi8003 írta:

Nekem is van olyan kábelem -ráadásul gyári- , ami egyszercsak feladta. Már majdnem nyomtatót cseréltem, mire rájöttem hogy a kábel halt meg. Semmiféle külsérelmi nyom nincs rajta, nem is volt mozgatva. Próbáltam más eszközökkel is, nemcsak a nyomtatóval, volt olyan, hogy egyszer ment kb egy óráig, aztán soha többet, egy másik eszközzel (controller). Megvan még, egyszer majd felboncolom, hátha látni valamit.

Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 353

Hozzászólás Szerző: Thunder » 2019.01.08., kedd 08:38

Az utolsó két hozzászólásból nekem az jön le, hogy a DIY USB kábelek nem megbízhatók, vagy nem teljesítik maradéktalanul a szabványban foglaltakat.
Arra nincs ötletem, hogy 2 napig miért működhetett, és utána miért nem.
A rendszer:

tv: LG 47LB671V // hangfalak: DIY Monster, B&W HTM60 s1, B&W 685 s1 // sub: DIY B&W klón + XTZ Sub Amp 1 // házimozi: Arcam AVR400 // sztereó: LZ végfok + passzív előfok // lejátszók: Oppo BDP-105 (CFW), Yamaha CDX-930RS, Linn Axis (Project Carbon + Shelter 201) + Heed Orbit 2 + Heed Quasar, Heed Q-PSU // kábelek, elosztók: DIY

zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: zizi8003 » 2019.01.07., hétf. 23:13

audioline
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2434

Hozzászólás Szerző: audioline » 2018.11.17., szomb. 10:22

Szép napot az Uraknak!

Szeretném megkérdezni, hogy DIY USB A-B kábel kapcsán mi kehet az oka annak, hogy PC-Dac között hibátlanul teszi a dolgát, külső tápos HDD-Mediaplayer között viszont nem érzékeli a lejátszó a merevlemezt. Másik (jó) kábellel természetesen minden OK, tehát nem a driver-ekkel van a gond.

Van ötlet? gondolkodik.gif

.

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1017
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy » 2018.11.15., csüt. 09:13

Sonny írta:
2018.07.06., pén. 20:49
A csatlakozók a jól ismert kínai Oyaide másolatok, amik jól szerelhetőek és jók is.
A villásdugó felőli részre ez igaz is, de az IEC-s része a középen(!) átmenő csavar miatt necces, ha vastag a vezető. :( Miért nem lehetett ugyanolyan kötést tervezni az IEC dugóba mint a másikba? :angry:
Indulj el egy úton, én is egy másikon: MyFidelity | Panasonic MC6500 & DX3000 |

audiofill
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 36

Hozzászólás Szerző: audiofill » 2018.10.22., hétf. 20:01

Ha már egy hifi fórum "DIY-csináld magad" részen ciki a kérdés, akkor hol nem? Saját rendszeremben lévő kábelen nincs árnyékolás, de ha már adva van, akkor jó lenne kihozni a maximumot az adott dologból. Erre irányult a kérdés és köszönöm a válaszodat.

A nevem rock, a nevem roll Elég ha azt mondom magamról, A nevem rock, rock a nevem.

weblapom

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5286
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2018.10.22., hétf. 18:46

audiofill írta:
2018.10.22., hétf. 16:55
Még talán annyi, hogy érdemes 1méteren foglalkozni az árnyékolással?
Javaslom, egy HiFi fórumon ne kezdj kérdést úgy, hogy "Érdemes-e...", mert hogy számodra mit érdemes, csak te tudod eldönteni. Én nem használok árnyékolást, csak ha nagyon szükséges (pl. Phono kábelnél). De ha már ott van a kábelben, mindenképpen kösd be, hogy a hátrányai mellett némi előnye is legyen!

audiofill
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audiofill » 2018.10.22., hétf. 16:55

Még talán annyi, hogy érdemes 1méteren foglalkozni az árnyékolással?

A nevem rock, a nevem roll Elég ha azt mondom magamról, A nevem rock, rock a nevem.

weblapom

audiofill
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audiofill » 2018.10.22., hétf. 16:26

Köszönöm a választ. Igazából csak az volt a gond, hogy még nem csináltam ilyen kábelt és ezt négyféleképpen lehet forrasztani. Ezért is volt a kérdés hangminőség szempontjából.

weblapom

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2018.10.22., hétf. 08:08

A piros ér a melegpont, ezt a dugó középső érintkezőjére, az átlátszó eret a dugó hidegpontjára, a külső gyűrűre kösd! Az árnyékolást is kösd ide, de csak a kábel egyik, a forráskészülék felőli végén!

audiofill
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audiofill » 2018.10.19., pén. 21:43

RCA menne rá.

weblapom

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2018.10.19., pén. 20:03

audiofill írta:
2018.10.19., pén. 18:59
Ismerősöm kért meg rá, hogy forrasszak neki csatlakozót a kábelek végére.
Milyen csatlakozót szerelnél rá?

audiofill
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audiofill » 2018.10.19., pén. 19:00

Elnézést, összekötő kábel készülne belőle.

weblapom

audiofill
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: audiofill » 2018.10.19., pén. 18:59

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. Ismerősöm kért meg rá, hogy forrasszak neki csatlakozót a kábelek végére. A képen látszik, hogy milyen. Hogy a leg célszerűbb az ilyen kábelt forrasztani hangminőség szempontjából? Előre is köszönöm a válaszokat.
mb100_photo_1_2.jpg
mb100_photo_1_2.jpg (16.75 KiB) Megtekintve 1157 alkalommal

weblapom

aphex88
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: aphex88 » 2018.09.10., hétf. 19:22

Sziasztok!
Lemezjátszó és erősítő közé szeretnék összekötő kábelt készíteni.
Első nekifutásra csináltam egy sima szimetrikus árnyékolt kábelt ahol az árnyékolást nem kötöttem sehova. Búgott.
Második alkalommal meradt a szimetrikus kábel de az árnyékolást bekötöttem az erősítő GND pontjára. A búgás megszűnt.
Egyenlőre nincs harmadik nekifutás, de lesz mert a rendszer nem szól valami jól (sőt)
Azt szeretném kérdezni, hogy a boltban kapható phono kábelek vékonyka kis villás (vagy csupasz) szálának mi a szerepe? Ahogy nézem minden esetben csak fut párhuzamosan az IC mellet, láttam már DIY kábelek közt is ilyet. Ezek nem szimetrikusak? Van annak értelme hogy ez a kis káben a GND csatlakozókon összekösse külön a lemezjátszót meg az erősítőt? Ahogy olvastam itt a fórumon a javaslat inkább az hogy az arnyékolást vezessem ki egy szálon a lemezjátszó oldalon, és kössem be a GND-be. Kb ahogy a link mutatja.
https://www.takefiveaudio.com/contents/32-slphono
https://www.takefiveaudio.com/contents/33-slphono2

cat7505
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 26

Hozzászólás Szerző: cat7505 » 2018.07.12., csüt. 16:58

Már rég időszerű volt hogy komolyabb csatlakozókat is kipróbáljak,így tegnap este megérkezett hozzám
egy (second hand) Furutech kábeles szett FI-E11-N1(G)/ FI-11-N1 (G).
Még melegében neki is láttam az egyik nagy keresztmetszetű kábelen lecserélni a Kínai Oyaide klónokat.
Az IEC volt az első, hasonló belső elrendezés, kellő befogadóképesség, tehát ez gond nélkül ment.
Az EU-s dugóval viszont elakadtan:
Térben eltolt elrendezésű, de szerencsére nem kellet átszabni a vezetéket, a fonás ad némi mozgásteret.
A nagyobb gond hogy a fázis oldali dupla keresztmetszete eddig is épp hogy belefért
a klón dugó 4,8mm-es furatába, de a Furu-nak "csak" 3,9mm-es furata van... gondolkodik.gif
Mivel és átalakítás-mentes és kultúrát megoldást akartam,
ma kifaragtam egy "adapter" az átmérő probléma szó szerinti áthidalására.
Az alapanyag vörösréz vezető sín, amit amúgy más célra szereztem be (de ez egy másik történet).
IMG_4043.jpg
a probléma
IMG_4043.jpg (157.18 KiB) Megtekintve 1607 alkalommal
IMG_4039.jpg
az adapter
IMG_4039.jpg (166.34 KiB) Megtekintve 1607 alkalommal
IMG_4044.jpg
beépítve
IMG_4044.jpg (189.24 KiB) Megtekintve 1607 alkalommal
IMG_4045.jpg
beépítve 2
IMG_4045.jpg (162.14 KiB) Megtekintve 1607 alkalommal
A fejhallgatónál zavar az áramló levegő hangja és a véredények lüktetése,
a szatteliteknél viszont a polóm surlódása, a fotel memoria habja,
az uccsiben buborékok, és álltalában miben egyéb...
-Lehet hogy valami baj van a fülemmel? :)

Sonny
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 514

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2018.07.06., pén. 20:49

Mivel nem volt nagy érdeklődés a kábelemre, gondoltam belenézek :D
https://www.ebay.de/itm/JAPAN-Golden-Pl ... SwE3tbOwMr

A szövegben a vezetőkről semmit nem írnak, Japánt keverik Kínával :smile29:
Hangban a saját Lapp Ölflex 2,5*3-as kábelemmel összehasonlítva nem hallottam különbséget.
A vezető 5 tömör rész, kb 1mm az össz. átmérő.
A csatlakozók a jól ismert kínai Oyaide másolatok, amik jól szerelhetőek és jók is.
Képek:
Csatolmányok
kábel4.jpg
kábel4.jpg (42.41 KiB) Megtekintve 1675 alkalommal
kábel3.jpg
kábel3.jpg (35.28 KiB) Megtekintve 1675 alkalommal
kábel2.jpg
kábel2.jpg (37.81 KiB) Megtekintve 1675 alkalommal
kábel1.jpg
kábel1.jpg (41.95 KiB) Megtekintve 1675 alkalommal

greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 112

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: greenbio » 2018.06.14., csüt. 09:58

szia jegi!

köszi, akkor kipróbálom előszöra dugó felőli végen rákötve a védőföldre.

jegi
Értékelés: 4

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: jegi » 2018.06.13., szer. 11:34

21 hours ago, greenbio said:

sziasztok!

csináltam egy tápkábelt olyan kábelből, ami árnyékolt. az lenne a kérdés, hogy a réz(nek látszó) árnyékoló harisnyát összekössem a védőföldel? s ha igen melyik végén? a készülék, a dugalj vagy mindkét végen? köszi!

Szia Greenbio!

Arról megoszlanak a vélemények, hogy a tápkábelnél van-e jelentősége / pozitív hozadéka az árnyékolásnak. Valószínűleg rendszer- és környezetfüggő.

Bekötni szükséges, különben semmit nem ér és csak a dugalj oldalán, hogy az összeszedett zajok "ne érkezzenek meg" a készülék oldalára.

A földeléshez: ha kettős szigetelésű a készülék (a hátulján van egy kis ikon: egy kisebb négyzet egy nagyobban), akkor tilos földelni a tápot. Ha IEC aljzattal rendelkezik gyárilag, akkor nézd meg, hány "tű" van benne. Sok mai erősítőn van ott az IEC csatlakozó, de mivel kettős szigetelésűek, a földhöz nincs is csatlakozó.

Ha nem készülékhez megy a tápkábeled, hanem mondjuk elosztóhoz, akkor persze más a helyzet, erről CAT7505 -tel diskuráltam pár hozzászólással feljebb. Ő valószínűleg többet tud nálam a témáról.

Sok sikert a kábelgyártáshoz! Esetleg tegyél fel leírást, képeket, hogy hogyan csináltad!

Hi-Fi 1: Mede8er Med1000 X3D / Yamaha CDX E200 -> NAD C320 -> Van Damme UP-LCOFC 268 504 000 -> Xavian Bonbonus
Hi-Fi 2: Laptop -> Creative Soundblaster X-fi HD -> Onkyo TX-8020 -> Van Damme UP-LCOFC -> Tannoy Mercury F1

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”