Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: greenbio »

greenbio írta:
2021.02.03., szer. 09:36
igen, bár nem pontosan erre a típusra, de erre a csati családra. van ennek valami olyan neve, ami alapján rákereshetek?
közben megvan, köszi :)

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: greenbio »

igen, bár nem pontosan erre a típusra, de erre a csati családra. van ennek valami olyan neve, ami alapján rákereshetek?

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: mgus »

greenbio írta:
2021.02.03., szer. 08:20
sziasztok!

a Heed valamiféle mikrofon csatlakozókat használ táp csatlakozóknak ugye? hogyan hívják ezt a csatlakozó családot pontosan? köszi
Gx16-4 ha erre gondolsz.
Csatolmányok
GX16-4.jpg
GX16-4.jpg (7.12 KiB) Megtekintve 2682 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

a Heed valamiféle mikrofon csatlakozókat használ táp csatlakozóknak ugye? hogyan hívják ezt a csatlakozó családot pontosan? köszi

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

zoli73 írta:
2021.01.30., szomb. 18:46
A pontos típusukat nem tudom, Fapacitól szereztem be őket. Mostanában nem néztem a kínálatát, de talán még most is ez a páros kapható nála.
6 éve árulom, ma sincs okom cserélni.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

silboy írta:
2021.01.30., szomb. 18:24
zoli73 írta:
2021.01.30., szomb. 17:56
Amiket én bróbáltam, AudioCrast(ez az utángyártott Oyaide), SonarQuest, Viborg, Furutech Fi-11c(alap Furutech), ezek között én semmi különbséget nem hallottam. Viszont a Bals, és egyéb olcsó dugóknál mindegyik hallhatóan jobb. Nem mellesleg nagyon jól, és stabilan szerelhetők.
Ár/minőség arány miatt maradt az AudioCrast, és a Viborg.
Viborgból melyik?
A pontos típusukat nem tudom, Fapacitól szereztem be őket. Mostanában nem néztem a kínálatát, de talán még most is ez a páros kapható nála.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
silboy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 227
Csatlakozott: 2006.01.04., szer. 21:59
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: silboy »

zoli73 írta:
2021.01.30., szomb. 17:56
Amiket én bróbáltam, AudioCrast(ez az utángyártott Oyaide), SonarQuest, Viborg, Furutech Fi-11c(alap Furutech), ezek között én semmi különbséget nem hallottam. Viszont a Bals, és egyéb olcsó dugóknál mindegyik hallhatóan jobb. Nem mellesleg nagyon jól, és stabilan szerelhetők.
Ár/minőség arány miatt maradt az AudioCrast, és a Viborg.
Viborgból melyik?
HÁZIMOZI & HIFI - TV: Sony KD-60XF8305 AVR: Denon AVR-X2500H AMP: Audiolab 6000A front: Dali Opticon 2 & Dynaudio Emit M20 center: Dali Opticon Vokal rear: Dali Zensor 1 minidisc deck: Sony MDS-JE640

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

frankie írta:
2021.01.29., pén. 18:59
Kedves Fórumtársak.

Szeretnék tanácsot kérni tőletek, hálózati dugó ügyben. Ki, milyen dugót használ, ajánl nem horror, hanem reális áron jó minőségben? Olvasni itt ugye SonarQuest, Audiocrast, Oyaide, meg mindenféle clone dugókról.... Továbbá ha már itt tartunk jó minőségű aljzatra is várnék ötleteket. Láttam ilyen - olyan ipari aljzatokat, mi a vélemény ezekkel kapcsolatban? Tudom, Furutech fi-e30, de az sajnos lőtávolon kívül esik.
Köszönöm a tanácsokat előre is.
Amiket én bróbáltam, AudioCrast(ez az utángyártott Oyaide), SonarQuest, Viborg, Furutech Fi-11c(alap Furutech), ezek között én semmi különbséget nem hallottam. Viszont a Bals, és egyéb olcsó dugóknál mindegyik hallhatóan jobb. Nem mellesleg nagyon jól, és stabilan szerelhetők.
Ár/minőség arány miatt maradt az AudioCrast, és a Viborg.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: pali923 »

frankie írta:
2021.01.29., pén. 18:59
Szeretnék tanácsot kérni tőletek, hálózati dugó ügyben. Ki, milyen dugót használ, ajánl nem horror, hanem reális áron jó minőségben?
Ezt a kérdést feltehetnéd akár a Kábelezzünk topicban is, lehet, hogy ott többen olvasnák. Engem is nagyon érdekelne.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: frankie »

Kedves Fórumtársak.

Szeretnék tanácsot kérni tőletek, hálózati dugó ügyben. Ki, milyen dugót használ, ajánl nem horror, hanem reális áron jó minőségben? Olvasni itt ugye SonarQuest, Audiocrast, Oyaide, meg mindenféle clone dugókról.... Továbbá ha már itt tartunk jó minőségű aljzatra is várnék ötleteket. Láttam ilyen - olyan ipari aljzatokat, mi a vélemény ezekkel kapcsolatban? Tudom, Furutech fi-e30, de az sajnos lőtávolon kívül esik.
Köszönöm a tanácsokat előre is.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
G.Viktor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.12.30., csüt. 22:37
Értékelés: 48

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: G.Viktor »

fülelek írta:
2021.01.20., szer. 10:47
G.Viktor írta:
2021.01.20., szer. 09:24
Üdv Mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek valamiféle tapasztalata Canare 4S11 hangsugárzó kábellel kapcsolatosan?
Külföldi fórumokon elég jó véleménnyel vannak róla.

Köszönöm!

Szép napot!
Minden hifi terméről valahol jókat írnak...
Nyugodt hangzású kábel, árát 2134Ft/m kb. megéri, a 4S8 ugyanazt tudja fele árért, 2-2,5m hosszig ajánlott használni.
Köszönöm a válaszát!
 
DP csöves előerősítő, végerősítő: még keresem, Schmidt F. és Canare kábelek, Braun LS 130, Lenco L75, Audio Technica VM95ML.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »

G.Viktor írta:
2021.01.20., szer. 09:24
Üdv Mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek valamiféle tapasztalata Canare 4S11 hangsugárzó kábellel kapcsolatosan?
Külföldi fórumokon elég jó véleménnyel vannak róla.

Köszönöm!

Szép napot!
Minden hifi terméről valahol jókat írnak...
Nyugodt hangzású kábel, árát 2134Ft/m kb. megéri, a 4S8 ugyanazt tudja fele árért, 2-2,5m hosszig ajánlott használni.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Shimano »

trane írta:
2021.01.20., szer. 09:32
Shimano írta:
2021.01.13., szer. 12:10
...Érdekes egyébként hogy ezen művelet elött lekapcsolva a hifi kismegszakítót,és ha már ott voltam akkor azt egy pár le-fel kapcsolással kicsit meg is járatva majdhogynem esküdni mernék hogy jobb is lett a hang e művelettől. :D Persze lehet kamu az egész és képzelődöm,de egy próbát megér.
és biza' a titok jelentős része itt, és nem a kencékben van :ohnoohnoohno: : leszedted az oxidrétege(gy részé)t :yingyang: leborulok.gif . igen érdekes lenne egy közösségi teszt a kencés és a többször ki-bedugott csatlakozós kábelek témakörében :rolleyes:
Én a hifi ösvényem kismegszakítójáról írtam,ami kb azóta nem lett kapcsolgatva mióta van.
De találtam egy olyat ami sűrűn lehetett,és így néz ki.Nem valami biztató,és csak remélni tudom hogy általában jobb kontaktot biztosítanak ezek.
029oriaspogacsak.jpg
029oriaspogacsak.jpg (72.31 KiB) Megtekintve 1946 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Amennyiben mind a dugó, mind az aljzat kellő tisztaságú, valamint az érintkezőknek ugyanaz az anyaga és (magas) polírozási minősége, akkor elfogadom, hogy kicsi lesz a különbség a kent és kenetlen között. De ez majdnem olyan ritka, mint a hintalósz@r.

Avatar
G.Viktor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.12.30., csüt. 22:37
Értékelés: 48

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: G.Viktor »

Üdv Mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek valamiféle tapasztalata Canare 4S11 hangsugárzó kábellel kapcsolatosan?
Külföldi fórumokon elég jó véleménnyel vannak róla.

Köszönöm!

Szép napot!
 
DP csöves előerősítő, végerősítő: még keresem, Schmidt F. és Canare kábelek, Braun LS 130, Lenco L75, Audio Technica VM95ML.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Shimano »

pärt írta:
2021.01.13., szer. 10:40
A pvc-ben található lágyítóanyagok, a ftalátok hosszabb idő után a rézzel reagálva oxidot képeznek. Ez az az undorító, ragacsos, zöld gutyma, ami a régebbi kábeleken gyakori, és vezeti az áramot. Mivel mindenkinek jobb, ha a kábelben csak a réz a vezető, jobb kerülni a pvc-t. Plusz az egészségügyi kockázatok (bár ha kicseréljük a kábeleinket, akkor valószínűleg egy átlag háztartásban csak pár százalékkal csökkentettük a ftalátot böfögő műanyag mennyiségét).
Ez így van,és ahogy látom a gyártók is egyre inkább a halogénmentes szigetelés felé mozdulnak,de hogy ez mennyire is saját döntés,és mennyire is inkább a környezetvédelem előírásait betartóak,azt nem tudom,de előbb utóbb kivezetik a pvc-t mint szigetelés,ez borítékolható.
Láttam már én is ilyen zöld szutykos drótot,de itt új kábeleknél is jobb hangzásról számolnak be,és arra irányult a kérdés is hogy miért is,de érjük be azzal hogy jobb és kész.
Fülelekkel abban egyetértek hogy időnként egy alapos tisztítás kell,mert a szutyok nem a hifi barátja,de ez inkább a csatiknál okozhat problémát,és nem a jó kötéseknél pl egy hálózati dróton.Én most néztem meg a nem tegnap felszerelt ösvényem fala aljzatát,és hát ott semmi problémát nem találtam,ellentétben a hálózati elosztók,az erősítők aljzataival,amikben lehet szutyok bőven.
Érdekes egyébként hogy ezen művelet elött lekapcsolva a hifi kismegszakítót,és ha már ott voltam akkor azt egy pár le-fel kapcsolással kicsit meg is járatva majdhogynem esküdni mernék hogy jobb is lett a hang e művelettől. :D Persze lehet kamu az egész és képzelődöm,de egy próbát megér.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: BLX »

fülelek írta:
2021.01.13., szer. 10:30

Sokszor elmondtam, mások is alátámasztották, hogy fontos a csatlakozók tisztasága, a kontaktus minősége különféle kencékkel javítható, de a tisztítás is már önmagában segít. Ugyan hányan vettétek a fáradságot, hogy alaposan kipróbálják, azaz a fali konnektortól a hangszóró terminálig mindent megtisztítsanak?
Minden autó akkumulátor legalább 15%-kal tovább tartana, ha rendszeresen karbantartanák a pólusait.
De mindenki úgy halad tovább az erdőben, ahogy tetszik neki, az erdőjárás is egy hobbi.
Én nyár elején végigpucoltam és végig kencéztem a csatlakozási felületeket. És valóban hozott a konyhára. A jövőben is fogok élni az izopropil alkohol és a Deoxit Gold/VDH Solution adta lehetőségekkel.

Kis olaj a tűzre: :rolleyes: A témával kapcsolatban Long írása: https://longkft.hu/audioblog/long-osven ... zavarai-4/

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3392
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4355
Tartózkodási hely: Eger

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: pärt »

A pvc-ben található lágyítóanyagok, a ftalátok hosszabb idő után a rézzel reagálva oxidot képeznek. Ez az az undorító, ragacsos, zöld gutyma, ami a régebbi kábeleken gyakori, és vezeti az áramot. Mivel mindenkinek jobb, ha a kábelben csak a réz a vezető, jobb kerülni a pvc-t. Plusz az egészségügyi kockázatok (bár ha kicseréljük a kábeleinket, akkor valószínűleg egy átlag háztartásban csak pár százalékkal csökkentettük a ftalátot böfögő műanyag mennyiségét).

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »

https://www.vandenhul.com/wp-content/up ... le_FAQ.pdf
Persze van még más is, mindent, de azonnal mondjál el, nem érek rá se tanulni, se böngészni, a zanzásított lényeg a fontos, hogy a lélek a sötétben megnyugodjon. Kísérletezni is lehet, jaj de az pénzbe kerül, meg macerás, különben is úgyse ér semmit, megmondta az XY online hifibulvár, hogy WV kábel (ami pvc borítású)az nagyon f@ß@, ők aztán biztos tugggyák, nem?
Sokszor elmondtam, mások is alátámasztották, hogy fontos a csatlakozók tisztasága, a kontaktus minősége különféle kencékkel javítható, de a tisztítás is már önmagában segít. Ugyan hányan vettétek a fáradságot, hogy alaposan kipróbálják, azaz a fali konnektortól a hangszóró terminálig mindent megtisztítsanak?
Minden autó akkumulátor legalább 15%-kal tovább tartana, ha rendszeresen karbantartanák a pólusait.
De mindenki úgy halad tovább az erdőben, ahogy tetszik neki, az erdőjárás is egy hobbi.

Avatar
krizsi_l
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2007.08.24., pén. 21:36
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Tamási
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: krizsi_l »

Használata a régóta fennálló használat és a tapasztalatok alapján javallott.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Shimano »

fülelek írta:
2021.01.13., szer. 08:11
Tessék megkérdezni a következő audio kábel gyártókat, miért nem használnak pvc szigetelést egyik termékükben sem?
Cardas
Kimber
VdH
Siltech
Crystal
Stealth
Chord
AQ drágább termékei

Amúgy többször téma volt, de akit igazán érdekel a téma, nézzen utána.
Aki meg csak viccelődik, az úgy marad :D
Én Tőled kérdezem,és nem viccből.Amit írnak róla,az leginkább a biztonságról szól,nem okád füstöt égéskor,nem mérgező,szóval ilyenek.De mitől tud jobb lenni a hangja is,már ha tudod?Egyszer mintha azt írtad volna hogy kevésbé oxidálódik mert nem jut át a levegő rajta,de ez a hifiseknél nem játszik,mert időt sem adnak arra hogy ez bekövetkezzen a cserék miatt. :D Mi van még ami elkerülhette a figyelmemet?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Tessék megkérdezni a következő audio kábel gyártókat, miért nem használnak pvc szigetelést egyik termékükben sem?
Cardas
Kimber
VdH
Siltech
Crystal
Stealth
Chord
AQ drágább termékei

Amúgy többször téma volt, de akit igazán érdekel a téma, nézzen utána.
Aki meg csak viccelődik, az úgy marad :D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Shimano írta:
2021.01.12., kedd 21:35
Miért jobb a halogénmentes szigetelésű drót?
Mivel ki kell belőle venni a halogént, nagyobb felkészültséget és fegyelmet kíván a gyártóktól. Ez pedig csak jót jelenthet.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Shimano »

fülelek írta:
2021.01.12., kedd 18:34
Csak olyan kábelt próbálj, ami halogen free (nem pvc szigetelésű), különben trane-nek igaza lesz! :D
Miért jobb a halogénmentes szigetelésű drót?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Csak olyan kábelt próbálj, ami halogen free (nem pvc szigetelésű), különben trane-nek igaza lesz! :D

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”