Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Deenoo írta:
2022.06.10., pén. 22:46
... a bekötés jónak tűnik, mégsem működik :( Mi a megoldás?
Nincs. Az USB összeköttetés jóval kényesebb, mint az analóg jelkábelek. Némelyik huzallal működik, némelyikkel nem, de az erek fonása és az árnyékolás megléte, kivitele sem lényegtelen.

Avatar
Deenoo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2017.12.24., vas. 08:27
Értékelés: 14
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Deenoo »

Hi,
USB kábel készítéséhez szeretnék segítséget kérni.
DAC és Raspi közé (USB A-B kábel)
Vettem 5 szál vezetéket és szépen beforrasztottam őket a csatlakozókba. Le is mértem/"kicsengettem", hogy minden vezeték a megfelelő pontokra csatlakozik. Mintám is volt (meglevő USB kábel), a bekötés jónak tűnik, mégsem működik :(
Mi a megoldás?
Köszönöm a segítséget!
Üdv, D'

Avatar
atira
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2014.12.03., szer. 00:10
Értékelés: 10

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: atira »

Kezdő kérdésem lenne.
Viablue SC-4 single wire készítés. Ebben valójában 4 kábel fut, ezért jó lenne bi-wire-re is. Kérdés: single wire esetén hogyan kell elképzelni a szerelést? Két kábelt (egy ónozottat + egy ezüstözöttet) egy dugóban fogok össze?

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audioline »

asebestyen írta:
2022.01.24., hétf. 10:40
cables írta:
2022.01.24., hétf. 08:33
Az én jól kitárgyalt beírásom...

"A Kontaset elosztót..."
Zajgátba kő dugnyi, azt mind jó lesz. :D :D :D
Kapsz manit a reklámért? Ejnye... :D
.

Online
Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Lidl elosztót használ valaki itt?
Aluházas, masszív darabnak tűnik...
lidl.jpg
lidl.jpg (23.06 KiB) Megtekintve 6126 alkalommal
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2022.01.24., hétf. 08:33
Az én jól kitárgyalt beírásom előtt valaki ajánlotta a Kontaset/fapaci elosztót . Én erre írtam be hogy hallottam egymás után, egy űlésre, egy elrendezéssel 3 elosztót AVA, Néhai és a Kontaset/fapaci ez utóbbi nagyon gyenge volt. Az AVA és Néhai is gyárt kábeleket, tehát nagy ökörség, hogy én a konkurensem elosztóját szóltam le, a Néhai sokkal nagyobb konkurensem, mint a fapaci, az ő elosztóját már többeknek ajánlottam.

Amit én beírtam az egy konkrét teszt eredmény, viszont amit pl. audioline beírt, hogy ő az AVA elosztójától hamar megvált, az így önmagában 0 információ.

Amit goldhang beírt az is fura, nem himi-humi elosztóknál kell jobbnak lenni:

"A Kontaset elosztót nem véletlenül tuningolják idehaza minimum 3-an, csak akiket én ismerek.
Azokkal a kisebb-nagyobb változtatásokkal, amiket még rajta eszközölnek, zseniális ár/érték arányú elosztó születik belőle. Messze jobb, mint a nagy áruházak polcain kapható himi-humi műanyag házas, gatyamadzag bekötéses, belül silány anyagfelhasználású termékek."
Zajgátba kő dugnyi, azt mind jó lesz. :D :D :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cables »

Az én jól kitárgyalt beírásom előtt valaki ajánlotta a Kontaset/fapaci elosztót . Én erre írtam be hogy hallottam egymás után, egy űlésre, egy elrendezéssel 3 elosztót AVA, Néhai és a Kontaset/fapaci ez utóbbi nagyon gyenge volt. Az AVA és Néhai is gyárt kábeleket, tehát nagy ökörség, hogy én a konkurensem elosztóját szóltam le, a Néhai sokkal nagyobb konkurensem, mint a fapaci, az ő elosztóját már többeknek ajánlottam.

Amit én beírtam az egy konkrét teszt eredmény, viszont amit pl. audioline beírt, hogy ő az AVA elosztójától hamar megvált, az így önmagában 0 információ.

Amit goldhang beírt az is fura, nem himi-humi elosztóknál kell jobbnak lenni:

"A Kontaset elosztót nem véletlenül tuningolják idehaza minimum 3-an, csak akiket én ismerek.
Azokkal a kisebb-nagyobb változtatásokkal, amiket még rajta eszközölnek, zseniális ár/érték arányú elosztó születik belőle. Messze jobb, mint a nagy áruházak polcain kapható himi-humi műanyag házas, gatyamadzag bekötéses, belül silány anyagfelhasználású termékek."

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2022.01.23., vas. 20:05
Ennek ellenére létezik az íratlan emberi szabály, miszerint stratégiai okból, bántásból nem szóljuk le egymás dolgait nyilvánosság előtt.
Nemcsak, hogy íratlan, de alapvető üzleti írott szabály, hogy konkurenciát sosem szídunk, mert azzal csak magunkat minősítjük.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Csak röviden szeretnék reagálni erre a történetre. Rudibának igaza van, ő ugyanúgy leírhatja a véleményét bármiről, ahogy bárki más is. Sem ő, sem én nem cégszerűen vagyunk itt jelen, a HiFi piacon forgó "termékeink" inkább egy hobbi produktumai, nem hivatásszerűen végzett tevékenységé, én biztosan nem veszem annyira komolyan, mint sokan képzelik. Ennek ellenére létezik az íratlan emberi szabály, miszerint stratégiai okból, bántásból nem szóljuk le egymás dolgait nyilvánosság előtt. Én soha (!) nem mondtam véleményt Rudi kábeleiről, ő viszont előszeretettel vizsgálgatja és teszi közzé mások dolgaival kapcsolatos gondolatait. Számomra fura ez a viselkedés, de semmiképpen sem tiltanám, hiszen ez is egyfajta marketing eszköz, arculati elem, ami segíti az elkövető megismerését.

Aki eltöltött már néhány évet a HiFi-ben, az nagyon jól tudja, hogy a kábelek, kiegészítők, de sokszor még a készülékek produkciója is erősen hallgató- és környezetfüggő, tehát az ilyen JÓ/ROSSZ kinyilatkoztatások, meg hogy kinél mi volt jobb minél, teljesen súlytalanok.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Aszpirin írta:
2022.01.23., vas. 09:55
audioline írta:
2022.01.21., pén. 12:44
És hogy mennyire nem fehér/fekete a dolog, nekem volt AVA elosztóm, hamar túladtam rajta...
Nos... tényleg nem fekete-fehér ☺︎
Van feketében,és fehérben is AVA.Fekete fehérben még nem láttam,szóval lehet benne valami hogy nem olyan fekete és fehér dolog ez. :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

audioline írta:
2022.01.21., pén. 12:44
És hogy mennyire nem fehér/fekete a dolog, nekem volt AVA elosztóm, hamar túladtam rajta...
Nos... tényleg nem fekete-fehér ☺︎
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

goldhang írta:
2022.01.23., vas. 08:33
Messze jobb, mint a nagy áruházak polcain kapható himi-humi műanyag házas, gatyamadzag bekötéses, belül silány anyagfelhasználású termékek.
Oly annyira sokkal jobb, hogy én az idők alatt már 3-at is vettem belőle (nem fapaci-tól, Cables ne érts félre), és a mai napig használatban vannak. Az, amelyik a napaliba lett telepítve, még a TV képminőségén is hozott a konyhára a kommersz elosztóhoz képest.
A nem idézett résszel teljesen egyetértve... Ezzel is egyetértek, de ha a fenti szöveged az AVA-ra ugyanúgy igaz, ráadásul akár az én "tollamból" is származhatna, mert én meg az AVA-val szereztem pontosan ugyanilyen tapasztalatot (be is gyűjtöttem belőlük én is, és az elosztó-kérdést nálam ezzel örökre le is tudtam, ugyanakkor nem tudom hasonlítani sem a fapaci-féle Kontaset-hez, sem a Néhai-féle elosztóhoz, mert utóbbiakkal nincs tapasztalatom).

Némképp Cables védelmében ugyanakkor: ő azért nem a mediamarktos "himi-humi műanyagházas" elosztókhoz hasonlított (ez akkor is igaz, ha én sem tartom különösebben etikusnak a hozzászólását).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

goldhang
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2021.04.24., szomb. 17:38
Értékelés: 60

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: goldhang »

Igen, jogos, itt vagyok.
Kedves Cables! Nyilván olvastad te is a másik topic-ban való rosszalló véleményemet stílusbeli problémákról és mások gondolatainak megalázó lereagálásáról.
Egy (számodra kábel ügyben konkurens) hazai gyártó, ráadásul egy fórumtárs munkájának, termékének ilyen fajta leminősítése, hogy arról kijelented, hogy az nem jó, otromba viselkedés!!!
Azon túl, hogy sértő, még etikátlan üzleti magatartás is.
Kérlek gondolkodj el rajta és ezt ne csináld!!!
A témákat ne azért beszéljük ki, mert muszáj rárepülni valaki faragatlan megnyilvánulására.
Ha már Kontaset elosztó.
A Kontaset elosztót nem véletlenül tuningolják idehaza minimum 3-an, csak akiket én ismerek.
Azokkal a kisebb-nagyobb változtatásokkal, amiket még rajta eszközölnek, zseniális ár/érték arányú elosztó születik belőle. Messze jobb, mint a nagy áruházak polcain kapható himi-humi műanyag házas, gatyamadzag bekötéses, belül silány anyagfelhasználású termékek.
Oly annyira sokkal jobb, hogy én az idők alatt már 3-at is vettem belőle (nem fapaci-tól, Cables ne érts félre), és a mai napig használatban vannak. Az, amelyik a napaliba lett telepítve, még a TV képminőségén is hozott a konyhára a kommersz elosztóhoz képest.
Tehát fapaci Kontaset elosztója, a saját árkategóriájában, nem csak, hogy jó, hanem nagyon jó!!!
Szerintem atira fórumtárs részére, aki most lépked felfelé és még bizonytalan benne, hogy egyáltalán hallani fogja e a hálózati kábelek közti különbségeket, illetőleg ha megnéztük a rendszerének többi összetevőit, nem kéne többet költenie az elosztóra és a hálózati kábelekre annál, mint amit tanult fórumtársaink alább javasoltak.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cables »

Senkinek nem kell elfogadni a véleményét, az enyémet se. De ettől még leírhatom remélem. Elosztókat ritkán tesztelnek egymás után meghallgatva. Nekem az a nagy különbség meglepő volt. De örülök, hogy rárepültök minden beírásomra, mert legalább kibeszéljük a témákat és az mindig hasznos!

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: audioline »

cables írta:
2022.01.21., pén. 11:51
Mi a gond ezzel?

"Árban biztos verhetetlen, de nem jó. Pár éve egy vevőnél összehallgattunk néhány elosztót ez nagyon leszerepelt."
Ha elképzeled, hogy leírná ugyan ezt valaki az egyik kábeledről, gondolom világossá fog válni mi a gond a fentiekkel. És hogy mennyire nem fehér/fekete a dolog, nekem volt AVA elosztóm, hamar túladtam rajta... A másik kettőt nem ismerem.
.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

cables írta:
2022.01.21., pén. 11:51
Mi a gond ezzel? Ha jól emlékszek 3 elosztót teszteltünk: egy AVA, egy Néhai és Fapaci/Kontaset. Ilyen sorrendben volt a hangjuk és elég nagy volt a különbség. Ilyent nem lehet beírni, ha valaki tanácsot kér?
Ha jól emlékszem Rudi Bácsi, pont Te vagy az aki azt hangoztatja, hogy egy kábel nem univerzális. Mindennek, mindegyiknek meg van a helye, készüléke, rendszere, amivel passzol, amibe beleillik.
Mivel az elosztók is ugyanolyen passzív elemek, mint a kábelek, így nem értem hogyan lehet egyetlen rendszerben való összehasonlítás alapján kimondani rá, hogy nem jó?
Egy másik rendszerben, lehet teljesen más eredmény született volna.
Ugye nem probléma, ha azt mondom, hogy az abban az egy rendszerben szerzett tapasztalataid alapján nem fogadom el, hogy a "fapaci" Kontaset elosztó rossz?
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cables »

Mi a gond ezzel? Ha jól emlékszek 3 elosztót teszteltünk: egy AVA, egy Néhai és Fapaci/Kontaset. Ilyen sorrendben volt a hangjuk és elég nagy volt a különbség. Ilyent nem lehet beírni, ha valaki tanácsot kér?

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5710
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

cables írta:
2022.01.21., pén. 11:07

Pár éve egy vevőnél összehallgattunk néhány elosztót ez nagyon leszerepelt.
bravo.gif

goldhang:

:goodmorning:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

goldhang írta:
2022.01.18., kedd 17:47
Nekem a stílus nem tetszik.
goldhang remélem itt is figyelsz...
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cables »

Egyébként én azt tanácsolnám a kezdőknek, hogy ne vegyenek kábelt, tesztelés nélkül. Erre van mód szinte minden gyártónál vagy kereskedőnél. Kérjenek meghallgatásra többféle kábelt és egyidőben, egymás után hallgassák meg, akkor jönnek ki a különbségek.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cables »

zoli73 írta:
2022.01.21., pén. 10:23


Szerintem ár/érték/minőség tekintetében, a "fapaci" Kontaset elosztó verhetetlen.
Pláne egy kezdőnek nem kell túlgondolni a dolgot.
Árban biztos verhetetlen, de nem jó. Pár éve egy vevőnél összehallgattunk néhány elosztót ez nagyon leszerepelt.

Az se jó mondat, hogy kezdőnek nem kell túlgondolni a dolgot. Az elosztó baromi fontos egy rendszerben, hiszen erről megy minden.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

kimber írta:
2022.01.21., pén. 08:39
Elosztót vehetsz nyugodtan fapacitól (Luxor), néhaitól (Hydrasound), vagy akár malac6011 fórumtárstól is. Kábeleket is árulnak mindhárman, biztos próbára is adnak. Doky is készít jó ár/érték arányban hálózati kábeleket.
Szerintem ár/érték/minőség tekintetében, a "fapaci" Kontaset elosztó verhetetlen.
Pláne egy kezdőnek nem kell túlgondolni a dolgot.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
atira
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2014.12.03., szer. 00:10
Értékelés: 10

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: atira »

kimber írta:
2022.01.21., pén. 08:39
Elosztót vehetsz nyugodtan fapacitól (Luxor), néhaitól (Hydrasound), vagy akár malac6011 fórumtárstól is. Kábeleket is árulnak mindhárman, biztos próbára is adnak. Doky is készít jó ár/érték arányban hálózati kábeleket.
Már néhaival tárgyalok közben, összeállít nekem egy csomagot.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

atira írta:
2022.01.20., csüt. 17:51
Az egyik rhodium, a másik arany bevonatos, úh. legalább ennyiben van különbség.
Az Oktogonnál kapható csatlakozó nagyjából ugyanaz, mint amit mi árulunk a Luxor webshopban. Az érintkezők bevonata többféle lehet, az említett ródium és arany mellett létezik ezüst és platinum bevonatú verzió is. Ám óvnálak tőle, hogy ezeknek nagy jelentőséget adj kezdőként. A HiFi-ben bármi okozhat hallható különbséget, így a tápcsatlakozók érintkezőinek bevonata is, de biztosra veheted, hogy a végső hangzás nem ezen fog múlni. Amúgy az aranyozott verzió kissé barátságosabb, békésebb hangot ad (annak, aki hallja a különbséget), a ródiumos kissé izgágább, ezért az előbbi univerzálisabb opció, ami kisebb eséllyel nyúlsz mellé.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Doky »

atira írta:
2022.01.20., csüt. 19:35
Ezt mondom :)
Az apróban viszont ugyanúgy 50e+ áron mennek a tápkábelek.
Olyan nincs hogy egy kábel forráshoz, integrálthoz, vegfokhoz, elosztóhoz való!
Olyan van hogy jellemzően mihez lehet jobb választás.

Az elosztóra pl megfontolnék egy Hivox Alces 3-4-6-ot használtban (használt árukat stabilan tartják) és kábelben is vannak olcsóbb és jo kábelek az apróban!

Azt vedd számításba hogy szentgrál nincsen és minden rendszer más és más!
Még annyi hogy a fizetett teszteknek, promoknak nem kell egyből beugrani!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”