Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy erősítő építés

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: KMT »

Hát... arra azért én is kíváncsi lennék, hogy miben jobb "objektíven" egy csöves erősítő egy tranzisztorosnál.

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Tomi »



Szerintem nyugodtan dobd ki a kukába a csöveidet, amíg nem késő - hiszen ilyen alapon a jó csöves erősítők hangminősége illetve a Kalmi által írt "mesés hang" is csak afféle hifi mítosz. (Teljesen komolyan kérdezd meg magadtól: "Mi a francnak kell nekem csöves végfok?!")


 
 
Szerintem meg magadtól kellene megkérdezned, hogy volt-e értelme a billentyűzetet koptatnod egy ilyen hozzászólással. Hozzáadott érték szempontjából számomra a zéróval egyenértékű. Személyeskedésnek is annyi, mint Mackó sajtban a brummogás.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Akit érdekelnek trafóburkolatok, dobozolás, és csőfoglalatok, írjon nekem egy privátot!

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Már megvettem a csöveket. Az "új" hangot frekvenciválaszban vagy torzításban hogyan kell érteni? Szór a minőség alatt mit kell érteni? Aki ismer, az tudja, hogy a bornírt hifi mítoszok engem a legkevésbé se hatnak meg, csak objektív mérésekkel alátámasztott tényeket vesz be a gyomrom.


 
 
Az új hang alatt a lapos és torzabb, "piszkos" hangot értem. Az új gyártású csövek közül csak azokat lehet biztonsággal megvenni látatlanban, amik válogatottak. A TAD (Tube Amp Doctor) például ilyen. Közepes, de állandó minőségű, méréssel válogatott kínai gyártású csöveket forgalmaz. Azt hiszem még be is járatják a csöveket. Voltak ilyenek nálam sokáig, kellemes a hangjuk. Ugyanilyen a Sophia, ami csak a legjobb szériából kiválogatott (szintén kínai) csöveit forgalmazza, kategóriákba válogatva, (méréssel és meghallgatással) limitált választékkal és nagyon, majdhogynem irreális árakkal, de úgy is szólnak. Sajnos hallottam már. :-(
 
A normál új gyártásból válogatás nélküli csövek esetében kifoghatsz nagyon jót és rosszat is. A csövet ha párba válogatod, legfeljebb a szimmetriát tudod garantáni,de mást nem. A végső ítéletet a meghallgatás adja, nincs eszközöm sem a frekvenciagörbe felvételére, sem a torzítás mérésére. Amit meg tudok tenni az a négyszögjeles beméretés és beállítás, ami a durva hibákat kiküszöböli.
 
Nyilvánvalóan hallható különbségek vannak mondjuk az orosz, a Tungsram és a NOS nyugati csövek között is. A füles erősítőmmel, ami kimenő trafó nélküli kivitel, 6SN7-es csöveket teszteltem és hatalmas különbségek jöttek elő. Itt sok korábbi biztosnak tűnő cső elvérzett és meglepetésre az orosz is jó volt de végül egy Sylvania nyert. Az is biztos, hogy a kapcsolástechnika nagyban befolyásolja, hogy milyen lesz a hangja a csöveknek ami végül a hangfalon megszólal. Ami nálem nyertesnek jött ki a fülesnél, az átlagosan szólt egy Audio Note Meishuban és ott egy Haltron nyert az orosz meg katasztrofálisan szólt. Valószínűleg mérni is lehetne, hogy melyik miért jobb, de erre eszközöm nincsen. Ennek ellenére nagyot még nem csalódtam a nyogati NOS csövekben. Gyártónként más és más karakter.
 
Nem vagyom csőfetisiszta, ha valami nem szól jól, még ha nagy nevű, akkor sem használom. Vettem Telefunken csöveket amiket az ECC83-ból a Szent Grálként emlegetnek. Nem jött be. Sok a mély, nagyon brummog és torzabb, mint ami korábban benn volt. Most a fázisfordítóban vannak és a Sylvaniák visszakerültek a meghajtó fokozatba. Lehet, hogy élete végén vannak szegények, majd kiderül. Megint szépen szól az erősítő. Amit írok az mind személyes tapasztalat és nem netről szedett "hallomány."
 
Üdv!
NL

Vendég

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Aki ismer, az tudja, hogy a bornírt hifi mítoszok engem a legkevésbé se hatnak meg, csak objektív mérésekkel alátámasztott tényeket vesz be a gyomrom.


Szerintem nyugodtan dobd ki a kukába a csöveidet, amíg nem késő - hiszen ilyen alapon a jó csöves erősítők hangminősége illetve a Kalmi által írt "mesés hang" is csak afféle hifi mítosz. (Teljesen komolyan kérdezd meg magadtól: "Mi a francnak kell nekem csöves végfok?!")

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Igen, a dobozolás az egyik legfurmányosabb rész. Már tiszta ementáli sajt a sok foglalat meg rögzítő elem furat kialakítástól. 3 cm vastag MDF a felső része, ehhez jön még kétszer annyi, mint keretanyag, összesen 9 cm magasságot adva, meg amennyit a gumitalpak adnak hozzá. Lesz vagy 30 kg szerintem az egész.
A lemezekről nem nagyon tudok nyilatkozni, minden alkatrész Kalmitól van, ha nem adta volna így kompletten, lehet bele se vágtam volna csak úgy. Ebay-en szerintem biztos vannak ilyen foglalatok egyébként. Én tuti onnan vennék.


 
Olyat ami képen van sikerült rendelni kínai boltból, úton van de a kisebb novalhoz valót nem találtam ilyenben. Még nézelődök..
A dobozt egy aranykezű asztalos gyártja majd, még gravíroztatni is tud feliratot a fára, a tervek már készek, de várom az alkatrészeket, hogy bepróbáljam, milyen lesz a valóságban. Ha jót akarsz, akkor költesz a foglalatokra. Az 1-2 dollár körüli kerámia foglalatokban nagyon lötyögnek a csövek és idővel sercegni fognak a rossz kontakt miatt. Én "valab" teflon foglalatokat rendeltem. Szilárdan tartja a csöveket, nagyon jó minőségű.
 
Üdv,
NL

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Tomi »



A JJ csöveknek nagyon "új" hangja van. Szinte csak NOS csöveket érdemes használni. Ha EL34-est akarsz, akkor az RFT lehet jó választás. Sok nagy nyugati cég is náluk gyártatta. Mondjuk Siemens felirattal 10e Ft/db, de RFT-ben jóval kedvezőbb. Hidd el megéri.a NOS cső. Ha van rá pénz akkor meg a nyugati, amerikai csövek. Úgy szólnak, mint az álom. Itt egy link egy csövekkel foglalkozó honlaphoz. Minden fontosabb fajtát kitárgyal, árakat is ír sőt videók is vannak amik a csövek felismerésében segítenek. A JJ-t jónak írja, de biztosan szór a minőség. A NOS-nál majdnem biztosra mehetsz, de vigyázni kell a hamisítványokkal.
 
http://www.audiotubes.com/


 
 
Már megvettem a csöveket. Az "új" hangot frekvenciválaszban vagy torzításban hogyan kell érteni? Szór a minőség alatt mit kell érteni? Aki ismer, az tudja, hogy a bornírt hifi mítoszok engem a legkevésbé se hatnak meg, csak objektív mérésekkel alátámasztott tényeket vesz be a gyomrom.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Lehet majd A/B tesztelni, bár elvileg a kapcsolás teljesen ugyanaz, a csövek lesznek mások, az enyém JJ pentóda, a kis csövek ugyanazok. A kondi nem Epcos, hanem Yageo. Nálam nem lesz beiktatva poti meg LED.
 
A kábelezés Kalminál CAT-ból volt emlékeim szerint, ezen még komolyabban nem morfondíroztam el. Nekem a CAT szintén szimpatikus. Anno még sikerült nagyon jó minőségűt vásárolnom, ráadásul a vastagabb fajtából.


 
 
A JJ csöveknek nagyon "új" hangja van. Szinte csak NOS csöveket érdemes használni. Ha EL34-est akarsz, akkor az RFT lehet jó választás. Sok nagy nyugati cég is náluk gyártatta. Mondjuk Siemens felirattal 10e Ft/db, de RFT-ben jóval kedvezőbb. Hidd el megéri.a NOS cső. Ha van rá pénz akkor meg a nyugati, amerikai csövek. Úgy szólnak, mint az álom. Itt egy link egy csövekkel foglalkozó honlaphoz. Minden fontosabb fajtát kitárgyal, árakat is ír sőt videók is vannak amik a csövek felismerésében segítenek. A JJ-t jónak írja, de biztosan szór a minőség. A NOS-nál majdnem biztosra mehetsz, de vigyázni kell a hamisítványokkal.
 
http://www.audiotubes.com/

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Tomi »



Hajrá! Látom nemcsak én dolgozom erősítő dobozoláson. :-)
Nekem is úton vannak az oktalhoz való lemezek meg a trafóborítások. Nem tudsz véletlenül egy helyet ahonnan 21 mm-es lyukátmérőjű lemezeket lehet rendelni noval foglalathoz? Olyat ami a képen látható lemezekhez hasonlít csak nem 27-es a furatátmérő.
Köszi!
NL


 
 
Igen, a dobozolás az egyik legfurmányosabb rész. Már tiszta ementáli sajt a sok foglalat meg rögzítő elem furat kialakítástól. 3 cm vastag MDF a felső része, ehhez jön még kétszer annyi, mint keretanyag, összesen 9 cm magasságot adva, meg amennyit a gumitalpak adnak hozzá. Lesz vagy 30 kg szerintem az egész.
A lemezekről nem nagyon tudok nyilatkozni, minden alkatrész Kalmitól van, ha nem adta volna így kompletten, lehet bele se vágtam volna csak úgy. Ebay-en szerintem biztos vannak ilyen foglalatok egyébként. Én tuti onnan vennék.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Nekem lábtól lábig van szerelve a csövesem. Bár a Habia IC-nek, és hangfalzsinórnak bevált, tapasztalat szerint erősítőbe nem annyira jó, ezért kérdeztem. Nem rendelsz mostanában esetleg? :-)
Trafóborítást honnan lehet szerezni?


 
 
A kábelt, mivel kis tételben nem éri meg rendelni, egy ismerősöm rendeli, Ő szinte hetente rendel a partsconnection.comról. Itt a fórumon elephantman néven van jelen. Próbálkozz be nála privátban, hátha sikerrel jársz.
 
A trafóborítást több helyen lehet rendelni:
 
Ez a német cég a legjobb amit találtam de nem olcsók. Még fúrósablont is küldenek minden darabhoz. 100Eur fölött a postaköltség is minimális. 100 alatt 10-12 Eur, 100 felett 7. A rendelés is egyszerű, online és paypalos a fizetés
http://cubesfortubes.de/shop?lang=en
 
Vannak még kínai cégek kicsit gyengébb minőségű, de jóval olcsóbb darabokkal és emailben kell rendelni, itt is paypal a legegyszerűbb:
http://www.goodcomponent.com/index.html gördülj le a transformer fejezetig és a "transformer protect cover" alatt találod. Nagyon nagy méretű nincs
 
És még egy: Lassan tölti a képeket. Itt is email rendelés és paypal fizetés. 140 belmagasságig van, könnyen szerelhető, de nekem nem szimpi a kinézete.
http://www.vt4c.com/shop/program/main.p ... group_id=2
 
Jó barkácsolást!

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Tomi »



Na, erre kíváncsi leszek! ;-)
Belső kábelezést miből tervezed, Tomi?


 
 
Lehet majd A/B tesztelni, bár elvileg a kapcsolás teljesen ugyanaz, a csövek lesznek mások, az enyém JJ pentóda, a kis csövek ugyanazok. A kondi nem Epcos, hanem Yageo. Nálam nem lesz beiktatva poti meg LED.
 
A kábelezés Kalminál CAT-ból volt emlékeim szerint, ezen még komolyabban nem morfondíroztam el. Nekem a CAT szintén szimpatikus. Anno még sikerült nagyon jó minőségűt vásárolnom, ráadásul a vastagabb fajtából.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: switch »



A belső kábelezéshez, ha adhatok javaslatot, a jupiter kábelek kitűnőek és nem eszementen drágák. Ezüst és réz többféle átmérőben a partsconnection-őn vagy a hificollective-en elérhetők. Nálam a jelenlegi erősítőben 0,2-es ezüst jupiter van a bemeneteknél. Kimenőtől a banán aljzatig 0,5-ös Jupiter. 2-5 USD/láb áron kaphatók és nagyon kellemes a hangjuk.
Üdv,
NL


 
Nekem lábtól lábig van szerelve a csövesem. Bár a Habia IC-nek, és hangfalzsinórnak bevált, tapasztalat szerint erősítőbe nem annyira jó, ezért kérdeztem. Nem rendelsz mostanában esetleg? :-)
Trafóborítást honnan lehet szerezni?
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: opel123 »


A belső kábelezéshez, ha adhatok javaslatot, a jupiter kábelek kitűnőek és nem eszementen drágák. Ezüst és réz többféle átmérőben a partsconnection-őn vagy a hificollective-en elérhetők. Nálam a jelenlegi erősítőben 0,2-es ezüst jupiter van a bemeneteknél. Kimenőtől a banán aljzatig 0,5-ös Jupiter. 2-5 USD/láb áron kaphatók és nagyon kellemes a hangjuk.
Üdv,
NL

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Hajrá! Látom nemcsak én dolgozom erősítő dobozoláson. :-)
Nekem is úton vannak az oktalhoz való lemezek meg a trafóborítások. Nem tudsz véletlenül egy helyet ahonnan 21 mm-es lyukátmérőjű lemezeket lehet rendelni noval foglalathoz? Olyat ami a képen látható lemezekhez hasonlít csak nem 27-es a furatátmérő.
Köszi!
NL

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: switch »


Na, erre kíváncsi leszek! ;-)
Belső kábelezést miből tervezed, Tomi?
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Tomi »


A fa része a lyukak marása előtt.

potatomelon.wordpress.com

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Belekezdtem egy csöves erősítő építésébe. Az ihletet Kalmi eladó alkatrészei és csöves erősítőjének leírása adta:
 
http://www.elektroncso.hu/cikkek/kgel34ppmb.php
 
A különbség annyi lesz, hogy egy monoblokkon lesz mind a két csatorna. Jó masszív darab lesz.

potatomelon.wordpress.com

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: AVX »



Szép ! mennyi pénzt kérnek egy ilyen kit-ért ?


 
149000 Ft párban

Avatar
CIROKL
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.24., szomb. 10:04
Értékelés: 55
Kapcsolat:

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: CIROKL »



Aki akar csöves erősítőt építeni,de nem tud dobozt csináltatni jó áron,érdemes ezt a kit-et megvennie.
Minden megvan hozzá.


Szép ! mennyi pénzt kérnek egy ilyen kit-ért ?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: AVX »


Aki akar csöves erősítőt építeni,de nem tud dobozt csináltatni jó áron,érdemes ezt a kit-et megvennie.
Minden megvan hozzá.






Avatar
svga
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.05.02., kedd 18:57
Értékelés: 4

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: svga »


ez TDA 1510-el van és készre szerelt modu
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... rVnJPUT09l

Avatar
Tomato
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.12.30., kedd 15:55
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: Tomato »



Sziasztok, 
egy kis aktív (HIVI B3S) hangszórót szeretnék építeni (hálószobai TV-hez, laptophoz). Ehhez keresek valami jó kis erősítő (10-20 W-os) KIT-et.
Tud valaki ajánlani valamit?
 
Üdv.

Kezdésnek szerintem ez bőven megteszi: TDA2030
 
Már építettem ebből a végfok IC-ből, és mondhatni egész jó. Igaznem kitből építettem,hanem módosítottam a gyári kapcsolást, de lényegében hasonló.
 
Persze ebből neked kellő kell, mert ugye mono kit. De lesz egy dual mono rendszered mondjuk külön tápegységekkel hozzá, meg kicsit pengébb alkatrészekkel és egész jó hangot kihozhatsz belőle.

Köszi, és mi a vélemény a TA2024-ről?
Itt pl. elég jó áron hozzá lehet jutni...

Egész jónak néz ki. Bár engem kicsit megijesztett az SMD-s megoldás. Gondolom előre forrasztva van a cucc, és neked már csak "bedrótozni" kell, meg egy házikóba betenni. Megnéztem az adatlapját is. Elég jó kiss cuccnak néz ki papíron a mérete ellenére. Tápból se igényel akkorát mind a TDA2030 (30V-ot). De gondolom kicsit nagyobb áramot vesz fel cserébe, így lehet, hogy valami hűtőt is kell rá eszközölni a későbbiekben. A tápellátást ráadásul megoldhatod egy sima számítógép tápjárol is akár! Nekem tetszik. Gondolom Te is tudod, hogy ilyen árért nem kapsz audiofil minőséget, mindenesetre nem lesz szerényvélevényem szerint rossz hangja.
 
Ja, meg nézem a belső felépítését, és látom, hogy FET-ekből áll. :kiraly: A FET-ek általában szép hangúak.
AKG K172HD

Avatar
tvircsak
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2007.10.12., pén. 14:32
Értékelés: 0

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: tvircsak »



Sziasztok, 
egy kis aktív (HIVI B3S) hangszórót szeretnék építeni (hálószobai TV-hez, laptophoz). Ehhez keresek valami jó kis erősítő (10-20 W-os) KIT-et.
Tud valaki ajánlani valamit?
 
Üdv.

Kezdésnek szerintem ez bőven megteszi: TDA2030
 
Már építettem ebből a végfok IC-ből, és mondhatni egész jó. Igaznem kitből építettem,hanem módosítottam a gyári kapcsolást, de lényegében hasonló.
 
Persze ebből neked kellő kell, mert ugye mono kit. De lesz egy dual mono rendszered mondjuk külön tápegységekkel hozzá, meg kicsit pengébb alkatrészekkel és egész jó hangot kihozhatsz belőle.

Köszi, és mi a vélemény a TA2024-ről?
Itt pl. elég jó áron hozzá lehet jutni...

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: szamóca »


2005 szeptember 9-e óta regisztrált tag vagyok. :lol!:


Hol?

Erre gondoltunk. Bocsi.:lol!:

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Diy erősítő építés

Hozzászólás Szerző: AVX »


2005 szeptember 9-e óta regisztrált tag vagyok. :lol!:


Hol?

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”