Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy Dac

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: rookakoma »


Az ESS saját DAC-ja elég minimál. Semmi hókusz-pókusz, nincs extra táp, csak egy közönséges 50 eurós +/-12V.
Erről direktbe kapja a tápot a kimeneti analog és I/V fokozat opampjai, és ezen további lokális regulátorok "csüngenek" a panelen.
Két LDO van a DAC-digit részének (3,3V DVCC, 1,2V VDD), továbbá egy AD797 a Sabre analog rész tápja.
Még egy LDO van a mikrokontrollernek.
I/V konverter szintén AD797 opamp.
Az USB nem bemenet, hanem software-es kapcsolat PC-hez, aminek segítségével a Sabre paraméterei állíthatóak.
Kimenete XLR, ezt további AD797 asszimetrizálja, így van RCA kimenet opció is.
Ezt nem fülre tervezték, hanem a lehető legjobb paraméterek elérése volt a cél.
A TPA Buffalo is ebből fejlesztett, ahogy sokan mások, akik Sabre chipre építkeznek.
A fő különbség az, hogy a Bufi shunt regulátorokat használ, és több, mint 2x magasabb órajelet.
A hangja igencsak penge, de némi zeneiség nem ártana neki, bár még nincs bejáratva.
Kaptok képet is, és egy linket jó tanácsokkal, ha fejlesztgetni akartok (a PCB layer-ek is letölthetők):
http://www.esstech.com/PDF/Application_ ... Layout.pdf


Avatar
TotoDIY
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.07.13., pén. 12:38
Értékelés: 18

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: TotoDIY »

Remélhetőleg AD1862 DAC lesz, és azért speciális az I/V, mert az általános megoldások jelentős hangminőségromlást eredményeznek. Netes kapcsolások topicban megosztottam egy linket, az a weboldal jobban beszámol a miértről. 

A terv még továbbra is tervezés alatt áll, de már végéhez közeledik.
DIYAUDIO.HU

Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: rookakoma »



Szia. DAC-hoz nem ajánlott a toroid. Nagyon sok nagyfrekvenciás zaj átjut a hálózatból erre az áramkörre. 
A több szekunder bizony jól jöhet, sőt ajánlott minden táphoz külön szekundert vinni. 
 
Minőségromlásról nem tudunk beszélni, mert ideális állapotot soha nem lehet elérni. Maximum hasonlítani tudjuk a másikhoz... Most készül egyébként egy DAC, legalább is elméletben, ez a panel tartalmazza magát a DAC-ot, digitális táp IC-t, illetve az analóg SALAS tápot. Illetve egy speciális I/V konverter egy részét. 

Jól néz ki.
Milyen DAC IC lesz benne, és miért speciális az I/V?

Avatar
TotoDIY
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.07.13., pén. 12:38
Értékelés: 18

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: TotoDIY »


Szia. DAC-hoz nem ajánlott a toroid. Nagyon sok nagyfrekvenciás zaj átjut a hálózatból erre az áramkörre. A több szekunder bizony jól jöhet, sőt ajánlott minden táphoz külön szekundert vinni. 
 
Minőségromlásról nem tudunk beszélni, mert ideális állapotot soha nem lehet elérni. Maximum hasonlítani tudjuk a másikhoz... Most készül egyébként egy DAC, legalább is elméletben, ez a panel tartalmazza magát a DAC-ot, digitális táp IC-t, illetve az analóg SALAS tápot. Illetve egy speciális I/V konverter egy részét. 

DIYAUDIO.HU

Avatar
rozsad
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2008.06.11., szer. 20:06
Értékelés: 5

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: rozsad »


Sziasztok!
Csak részben ide illő kérdésem lenne. Minőségi szempontból van jelentősége, hogy
toroid transzformátornál mennyi  sekunder  oldali kivezetésem van?
Itt arra gondolok, hogy van egymásra hatásuk ami minőségi romlást okoz?
Köszönöm.
Üdv!

Avatar
dusanyi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.12.30., csüt. 19:59
Értékelés: 1

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: dusanyi »



Szia!
 
Nekem volna egy komplett működőképes  diy dac-om. 4 darab tda 1541 van benne. Cs 8412 meghajtóval.  Nagyon kedvező áron átadom.

Szia!
Küldtem neked egy üzenetet.
Köszi!

Avatar
Kalmani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2007.12.29., szomb. 09:52
Értékelés: 42

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Kalmani »



 
Sziasztok Fórumtársak!
 
Keresnék Philips Tda 1541A vagy 1541 ic-t. 2db kellene, de már eggyel is előrébb lennék.
 
Ha valaki tudna beszerzési forrást, kérem szóljon.
 

Szia!
 
Nekem volna egy komplett működőképes  diy dac-om. 4 darab tda 1541 van benne. Cs 8412 meghajtóval.  Nagyon kedvező áron átadom.

Avatar
dusanyi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2010.12.30., csüt. 19:59
Értékelés: 1

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: dusanyi »


Sziasztok Fórumtársak!

 

Keresnék Philips Tda 1541A vagy 1541 ic-t. 2db kellene, de már eggyel is előrébb lennék.

 

Ha valaki tudna beszerzési forrást, kérem szóljon.


Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: memme »

Akkor most már csak rendet kellene benne rakni

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Ma megkapta a külön fűtést a cső, mindenben javult a hangkép, részletezőbb, sőt a hang jobban leválik a hangfalról, a mély tartomány is javult elég sokat, az eredeti lupust már rég leverte hangzásban!!!
 
 

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 
Ez csak proba szerelés de véglegesitve lesz...

Avatar
rozsad
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2008.06.11., szer. 20:06
Értékelés: 5

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: rozsad »



 
Ma volt időm, összedobtam kíváncsiságból egy- Amanero I2s -válogatott TDA1543 -Salas shunt-12V akksiról kombót.
Kicsit más értékek jöttek ki, 1,1k ref tantál maradt, és 2,2k (orost spéci huzal R) 7,5Vdc tápfeszről. 100uF BG csatolással. 1mm ezüst minden tápvezetékem, s IC is
Megy 32 biten, ezzel nincs gond, viszont 192-ön már sistereg.
88,2/32biten simán megy foobar AmaneroKS-el. Meglepően jól szól
Kicsit gány a kép szerint, de csak próba!
 
Üdv
 
Lényeg lemaradt, a Salas shunt MINDÖSSZE! 220nF kimenő tápkondi szűrést tartalmaz, s egy 100nF multilayer van a TDA táplábán
 

Gratula! Jó dolognak tűnik a shunt táp akksiról. Nincs trafó, "nagy" értékű puffer és stab kondik, az árát meg jó minőségű alkatrészre lehet költeni. Sok sikert!
Üdv.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Pedo »


csöves Lupus ecc82, még a zsinórokat el kell rendezni de tökéletes, zajtalan, szép meleg hangú dac ...
lesz még vele munkám de meg érte a fáradtságot üdv...
 
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
 

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »





(_)





Ma volt időm, összedobtam kíváncsiságból egy- Amanero I2s -válogatott TDA1543 -Salas shunt-12V akksiról kombót.


Kicsit más értékek jöttek ki, 1,1k ref tantál maradt, és 2,2k (orost spéci huzal R) 7,5Vdc tápfeszről. 100uF BG csatolással. 1mm ezüst minden tápvezetékem, s IC is


Megy 32 biten, ezzel nincs gond, viszont 192-ön már sistereg.


88,2/32biten simán megy foobar AmaneroKS-el. Meglepően jól szól


Kicsit gány a kép szerint, de csak próba!


 


Üdv


 


Lényeg lemaradt, a Salas shunt MINDÖSSZE! 220nF kimenő tápkondi szűrést tartalmaz, s egy 100nF multilayer van a TDA táplábán
 

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Adatlapját érdemes tanulmányozni, Ha nincs infó, akkor ökölszabály, hogy a szükséges minimum.
Értéke meg tápegység kapcsolásfüggő, mást kíván egy soros stab, és más az ideális érték pl egy shunt táp esetén.

 

Szia!
Köszönöm a választ. Időközben lett Kapcsolási rajzom, ez alapján indulok el. Mondjuk a soros stab és shunt táp közti különbséggel nem vagyok tisztában, de utána nézek.
Esetleg van tapasztalatod a  következő kondikkal?
Bhc Alc 40, Nichicon kg type I II III, Nover la audio, Elna for audio.
Üdv.

Elna stargate-cerafine-silmic, nichicon UKZ, analógnál, valamint Oscon SEPC-SP,  nichicon FP digitnél fordulnak elő nálam
A TDA1543 Salas shunt táppal (passzív kimenettel 8V-ról) WM8804 hajtással nálam is meglepően jól szólt, 1,1k ref, 1,8k I/V tantál ellenállásokkal, BlackG 10uF kicsatolókkal. TDA különösen érzékenyen reagál az alkatrészekre. érdemes vele játszadozni, hogy adott rendszerben mivel futja ki magát.
 
Üdv

Avatar
rozsad
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2008.06.11., szer. 20:06
Értékelés: 5

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: rozsad »



Adatlapját érdemes tanulmányozni, Ha nincs infó, akkor ökölszabály, hogy a szükséges minimum.
Értéke meg tápegység kapcsolásfüggő, mást kíván egy soros stab, és más az ideális érték pl egy shunt táp esetén.

Szia!
Köszönöm a választ. Időközben lett Kapcsolási rajzom, ez alapján indulok el. Mondjuk a soros stab és shunt táp közti különbséggel nem vagyok tisztában, de utána nézek.
Esetleg van tapasztalatod a  következő kondikkal?
Bhc Alc 40, Nichicon kg type I II III, Nover la audio, Elna for audio.
Üdv.

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok!
Tippet, tanácsot szeretnék kérni!
Mi dönti el mekkora értékű kondenzátort rakok egy DAC táp szűrésébe?
(Ha túl nagy esetleg lassú, lusta lesz a hang, ha kevés ...)
TDA 1543 alapú dac-ról lenne szó.(ezekhez ha jól tudom nem szoktak nagy értékű kondit használni)
A kialakított kapcsolás a táp szűrésben, befolyásolja a kondi értékét?
Köszönöm a segítséget.
Üdv.

Adatlapját érdemes tanulmányozni, Ha nincs infó, akkor ökölszabály, hogy a szükséges minimum.
Értéke meg tápegység kapcsolásfüggő, mást kíván egy soros stab, és más az ideális érték pl egy shunt táp esetén.

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Pedo »




A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


Avatar
rozsad
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2008.06.11., szer. 20:06
Értékelés: 5

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: rozsad »


Sziasztok!
Tippet, tanácsot szeretnék kérni!
Mi dönti el mekkora értékű kondenzátort rakok egy DAC táp szűrésébe?
(Ha túl nagy esetleg lassú, lusta lesz a hang, ha kevés ...)
TDA 1543 alapú dac-ról lenne szó.(ezekhez ha jól tudom nem szoktak nagy értékű kondit használni)
A kialakított kapcsolás a táp szűrésben, befolyásolja a kondi értékét?
Köszönöm a segítséget.
Üdv.

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Köszönöm a javaslatoka. Akkor úgy néz ki, hogy új dobozba kerül szerelhető usb és rca aljzatokkal. Aztán igyekszem szerezni egy normális usb kábelt is, bár egy ilyen olcsó kütyünél nem tudom, mennyit számít. A külső tápot pedig nem erőltetem.
 
Amúgy időközben észrevettem, hogy ugyanazon az oldalon megjelent egy külső tápos, usb izolátoros verziója ennek a dac-nak, nem sokkal drágábban (még mindig a szemtelenül olcsó kategória). Korábban ez nem volt, de nem szeretnék még egyet venni, inkább a meglévőt alakítom át.
 
Abban nem tudtok segíteni, hogy Budapesten hol tudják nekem megcsinálni ezeket az átalakításokat? Nem igazán értek hozzá...

 
itt jópofa húzott dobozok vannak, egész jó áron:
http://www.hestore.hu/cat_20.html?cat=20&pg=2

Avatar
fengsuhi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.09.20., csüt. 19:24
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: fengsuhi »


Köszönöm a javaslatoka. Akkor úgy néz ki, hogy új dobozba kerül szerelhető usb és rca aljzatokkal. Aztán igyekszem szerezni egy normális usb kábelt is, bár egy ilyen olcsó kütyünél nem tudom, mennyit számít. A külső tápot pedig nem erőltetem.
 
Amúgy időközben észrevettem, hogy ugyanazon az oldalon megjelent egy külső tápos, usb izolátoros verziója ennek a dac-nak, nem sokkal drágábban (még mindig a szemtelenül olcsó kategória). Korábban ez nem volt, de nem szeretnék még egyet venni, inkább a meglévőt alakítom át.
 
Abban nem tudtok segíteni, hogy Budapesten hol tudják nekem megcsinálni ezeket az átalakításokat? Nem igazán értek hozzá...

Avatar
Lazac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2005.11.09., szer. 23:45
Értékelés: 36

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Lazac »


Ott a pont.

 Salast nem ajánlom ehez a chiphez, nekem nem vált be végleges megoldásként ennél, se a tranyós ágen, se a DN Fetes ágen változat.
Mivel Tenor USB-s LT tápos kombót nem volt szerencsém még hallani, annál így lövésem  sincs hogy hpgy szólhat.
Amim jelenleg van , DIR9001+ES9023+3xTS1117 tápokkal és WM8804+ES9022, 2xSalasokkal+3v3 negatáp belső pumpa helyett, valamint Amanero+ES 1xLF33 LDO változatok. Ezért bátorkodtam nem ajánlani Salast.
Tömött, magashiányos rendszeren jól jöhet a Salas enyhe kukorékolása, de kiegyenlített hangzású berendezésen fárasztó egy idő után.


Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én belepattintanám egy nagyobb fém vagy műanyag műszerbdobozba és arra raknék RCA csatikat. Ha tényleg jó megérné megtámogatni külső táppal -a Salas pár ezerből kihozható- és normális USB kábellel -Fapaci árul méterre jóféle ezüst és réz drótot-.
 Salast nem ajánlom ehez a chiphez, nekem nem vált be végleges megoldásként ennél, se a tranyós ágen, se a DN Fetes ágen változat.
Mivel Tenor USB-s LT tápos kombót nem volt szerencsém még hallani, annál így lövésem  sincs hogy hpgy szólhat.
Amim jelenleg van , DIR9001+ES9023+3xTS1117 tápokkal és WM8804+ES9022, 2xSalasokkal+3v3 negatáp belső pumpa helyett, valamint Amanero+ES 1xLF33 LDO változatok. Ezért bátorkodtam nem ajánlani Salast.
Tömött, magashiányos rendszeren jól jöhet a Salas enyhe kukorékolása, de kiegyenlített hangzású berendezésen fárasztó egy idő után.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: memme »


Szia!
 
Én fém dobozba raknám szerelhető USB aljzattal és RCA aljzatokkal.
http://elektrotech.hu/index.php?route=p ... y&path=188
http://www.femdoboz.hu/
 

Avatar
Lazac
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2005.11.09., szer. 23:45
Értékelés: 36

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Lazac »


Én belepattintanám egy nagyobb fém vagy műanyag műszerbdobozba és arra raknék RCA csatikat. Ha tényleg jó megérné megtámogatni külső táppal -a Salas pár ezerből kihozható- és normális USB kábellel -Fapaci árul méterre jóféle ezüst és réz drótot-.
 

Sziasztok, rendeltem egy HifiMeDiy Sabre USB DAC-ot. Olcsó, nagyon kicsi, de a külföldi fórumokon ár/érték arányban elég jókat írnak róla. 
 
Annyi a gondom vele, hogy csak 3,5-ös jack kimenete van, emiatt viszont nem tudok olyan IC-kábelt használni, amilyet szeretnék. 
 
Kérdés: át lehet-e alakítani a kimenetet RCA-ra? Gondolom a doboz felejtős, újba kell áttenni a hely miatt, ez nem gond. Annak is örülnék, ha valaki tudna segíteni a gyakorlati megvalósításban, vagy elmondja, hová forduljak (persze nem ingyen). Nekem nincs hozzá megfelelő eszközöm, amivel normális forrasztást tudnék csinálni (kicsit gányolás lenne a végeredmény.)
 
Más DAC-om nem volt eddig, úgyhogy összehasonlítási alapom nincs, aki esetleg tud segíteni, annak szívesen megmutatom a kütyüt, ha érdekli.


Avatar
fengsuhi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.09.20., csüt. 19:24
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: fengsuhi »


http://www.ebay.com/itm/Twin-2x-RCA-Pho ... 4d06d83c88
eddig én is eljutottam, de aztán elvetettem az újabb csatlakozást. vagy ezek szerint nem számít?

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”