Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy Dac

Bambula
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2024.03.01., pén. 18:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Plovdiv

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Bambula »

sziasztok!!!nemreg bukkantam ra, arban szuper, hatha valakit erdekell!!!!
https://www.carousell.com.hk/p/12897485 ... AAAA%3D%3D
Scan-Speak Illuminator D3004/664000 , Scan-Speak Illuminator 18WU 8741,Lite P100 Power regenerator,Audio Gd Monoblocks,R2R Dac modules,Supermicro music server, 70 pcs MP audio Lt3045 regulators,quadro wire low resistance transformers...............

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 792
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Az-X »

Szia!

Azon kívül, hogy a ház kép alapján szép, és igényes, sokat nem tudunk meg, hogy a projekt milyen minőségi szintet képvisel.
A linkelt csatlakozók szép fém házban vannak, de amúgy olcsó, alacsony minőségű termékek.
Neked kell meghatároznod az elvárásodat minőség terén, és kijelölni egy költségvetési keretet.
Minden számít! Ha csak az a cél, hogy korrektül megszólaljon, akkor ezek a csatlakozók is kiválóak. Ha egy komolyabb láncban szeretnéd forrásként használni, akkor azért ennél több fog kelleni.
Egyelőre konkrétat nem írtál kábellel kapcsolatban sem, de ha volna konkrét elképzelés, akkor én biztosan ugyanazzal oldanám meg a belső kábelezést is.
Ferrit gyűrű nem mindig hoz pozitív eredményt. A kábelek helyes árnyékolás bekötése, és a helyes GND kialakítás szerintem többet ér. De ezzel majd kísérletezel ;)
sakab írta:
2023.01.16., hétf. 12:15
Sziasztok, van egy projektem amivel szépen lassan haladok. Összeakarok rakni egy Raspberry pi4 + Allo Digione + TMP Linearis táp streamer cuccot egy ilyen házba:
Kép

A további konfig az Denon 3312 + Dali ikon7 Mkii

Kérdésem az lenne, hogy az én elképzelésem szerint, a ház hátsó aluminium falára szerelnék fel 4 fém aljzatot LAN,HDMI,USB,Coax.
Valami ilyesmiket:

A tápot pedig ezzel vinném be:

Kérdés az, hogy ha a házban kb 15cm hosszúságú normális, jó minőségű coax kábellel kötöm össze a DigiOne-t ill. az Rpi-t akkor a csatlakozó(k) ronthatnak e a hangminőségen számottevőén? Gondoltam arra is, h közvetlen valami inakustik coaxal csatlakozok rá, de ez még is jobban nézne ki, hogy nem csak egy darab kábel lóg ki a dobozból.
Belül pedig a kábelek kapnának ilyen ferrites szűrőt pluszba:

Ha véleményetek szerint a minőséget nem befolyásolja hallhatóan akkor milyen kábelt kellene rendelnem és honnan a coaxhoz?

szerk:
Egy dolgot elfelejtettem, a Coax után valami Topping DAC-lenne.

Avatar
Balage84
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2009.09.16., szer. 12:02
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Kisbér

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

sakab írta:
2023.01.16., hétf. 12:15
Sziasztok, van egy projektem amivel szépen lassan haladok. Összeakarok rakni egy Raspberry pi4 + Allo Digione + TMP Linearis táp streamer cuccot egy ilyen házba:
Kép

A további konfig az Denon 3312 + Dali ikon7 Mkii

Kérdésem az lenne, hogy az én elképzelésem szerint, a ház hátsó aluminium falára szerelnék fel 4 fém aljzatot LAN,HDMI,USB,Coax.
Valami ilyesmiket:

Kép
Kép

A tápot pedig ezzel vinném be:
Kép

Kérdés az, hogy ha a házban kb 15cm hosszúságú normális, jó minőségű coax kábellel kötöm össze a DigiOne-t ill. az Rpi-t akkor a csatlakozó(k) ronthatnak e a hangminőségen számottevőén? Gondoltam arra is, h közvetlen valami inakustik coaxal csatlakozok rá, de ez még is jobban nézne ki, hogy nem csak egy darab kábel lóg ki a dobozból.
Belül pedig a kábelek kapnának ilyen ferrites szűrőt pluszba:
Kép

Ha véleményetek szerint a minőséget nem befolyásolja hallhatóan akkor milyen kábelt kellene rendelnem és honnan a coaxhoz?

szerk:
Egy dolgot elfelejtettem, a Coax után valami Topping DAC-lenne.
Csak a pénztárcád szab határt :D

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kabel- ... el-meterre

Avatar
sakab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2018.02.09., pén. 00:50
Értékelés: 1

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: sakab »

Sziasztok, van egy projektem amivel szépen lassan haladok. Összeakarok rakni egy Raspberry pi4 + Allo Digione + TMP Linearis táp streamer cuccot egy ilyen házba:
Kép

A további konfig az Denon 3312 + Dali ikon7 Mkii

Kérdésem az lenne, hogy az én elképzelésem szerint, a ház hátsó aluminium falára szerelnék fel 4 fém aljzatot LAN,HDMI,USB,Coax.
Valami ilyesmiket:

Kép
Kép

A tápot pedig ezzel vinném be:
Kép

Kérdés az, hogy ha a házban kb 15cm hosszúságú normális, jó minőségű coax kábellel kötöm össze a DigiOne-t ill. az Rpi-t akkor a csatlakozó(k) ronthatnak e a hangminőségen számottevőén? Gondoltam arra is, h közvetlen valami inakustik coaxal csatlakozok rá, de ez még is jobban nézne ki, hogy nem csak egy darab kábel lóg ki a dobozból.
Belül pedig a kábelek kapnának ilyen ferrites szűrőt pluszba:
Kép

Ha véleményetek szerint a minőséget nem befolyásolja hallhatóan akkor milyen kábelt kellene rendelnem és honnan a coaxhoz?

szerk:
Egy dolgot elfelejtettem, a Coax után valami Topping DAC-lenne.

nemesgy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023.01.05., csüt. 18:57
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Paks

Re: Hibás CD játszó + USB bridge - I2S

Hozzászólás Szerző: nemesgy »

marconi írta:
2023.01.12., csüt. 13:45
nemesgy írta:
2023.01.11., szer. 22:19
Sziasztok!
Van egy régi, hibás CDM-es Philips CD lejátszóm.
Lehetne belő csinálni egy USB DAC-ot? Mondjuk USB bridge I2S-sel.
Csinált már valaki ilyet?

Köszi

Gyuri
Elvileg megoldható, régebben akartam ilyet, vettem hozzá egy panelt de aztán végül nem is valósult meg és már nem is fog. így ez a panel eladó. Ha el nem felejtem elküldöm privátban melyikről van szó. Az USB hez még kell valami kiegészítő, ezzel a panellel csak spdif bemeneted lesz, de szerintem az usb konvertert nem biztos hogy érdemes beleépíteni, jó az külön. Melyik cd lejátszóról van szó? TDA1540 vagy tda1541 vagy mi van benne?
Szia Marconi!

Köszi érdekel a dolog, amim most van az egy Philips Cd164 TDA1543-mal, de ha müxik a dolog elérhető más hibás típus is könnyen. Ha lenne rajta I2S bemeneti pin az király lenne.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hibás CD játszó + USB bridge - I2S

Hozzászólás Szerző: marconi »

nemesgy írta:
2023.01.11., szer. 22:19
Sziasztok!
Van egy régi, hibás CDM-es Philips CD lejátszóm.
Lehetne belő csinálni egy USB DAC-ot? Mondjuk USB bridge I2S-sel.
Csinált már valaki ilyet?

Köszi

Gyuri
Elvileg megoldható, régebben akartam ilyet, vettem hozzá egy panelt de aztán végül nem is valósult meg és már nem is fog. így ez a panel eladó. Ha el nem felejtem elküldöm privátban melyikről van szó. Az USB hez még kell valami kiegészítő, ezzel a panellel csak spdif bemeneted lesz, de szerintem az usb konvertert nem biztos hogy érdemes beleépíteni, jó az külön. Melyik cd lejátszóról van szó? TDA1540 vagy tda1541 vagy mi van benne?
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

nemesgy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023.01.05., csüt. 18:57
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Paks

Hibás CD játszó + USB bridge - I2S

Hozzászólás Szerző: nemesgy »

Sziasztok!
Van egy régi, hibás CDM-es Philips CD lejátszóm.
Lehetne belő csinálni egy USB DAC-ot? Mondjuk USB bridge I2S-sel.
Csinált már valaki ilyet?

Köszi

Gyuri

nemesgy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023.01.05., csüt. 18:57
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Paks

Re: XMOS bridge

Hozzászólás Szerző: nemesgy »

marconi írta:
2023.01.11., szer. 16:33
nemesgy írta:
2023.01.10., kedd 19:52
Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem abban, hogy van egy alábbi moddolt XMOS bridge-em:
https://www.aliexpress.com/item/3296390 ... 0jQQQXXB1y

Véletlenül 12V-ot adtam neki a másodlagos tápon, aztán megadta magát. Azt ézem, hogy az LT1763 regulátor forró, elvileg minden egységnek bírni kellene a 20V-ot.
Érdemes lehet javítani, vagy foglalkozik valaki ilyesmivel?

Köszi:

Gyuri
Szerintem nem, ennyiért vegyél újat, a javítás kb pont ennyibe kerülne. Ezt biztosan tudom mert a Karunámban én is kinyírtam véletlenül az xmos chipet, de azért abban megérte cserélni.
Kösz Marconi!
Akkor ezt el ....-tam. Kár érte, jó kis bridge volt.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: XMOS bridge

Hozzászólás Szerző: marconi »

nemesgy írta:
2023.01.10., kedd 19:52
Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem abban, hogy van egy alábbi moddolt XMOS bridge-em:
https://www.aliexpress.com/item/3296390 ... 0jQQQXXB1y

Véletlenül 12V-ot adtam neki a másodlagos tápon, aztán megadta magát. Azt ézem, hogy az LT1763 regulátor forró, elvileg minden egységnek bírni kellene a 20V-ot.
Érdemes lehet javítani, vagy foglalkozik valaki ilyesmivel?

Köszi:

Gyuri
Szerintem nem, ennyiért vegyél újat, a javítás kb pont ennyibe kerülne. Ezt biztosan tudom mert a Karunámban én is kinyírtam véletlenül az xmos chipet, de azért abban megérte cserélni.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

nemesgy
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023.01.05., csüt. 18:57
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Paks

XMOS bridge

Hozzászólás Szerző: nemesgy »

Sziasztok!

Tud valaki segíteni nekem abban, hogy van egy alábbi moddolt XMOS bridge-em:
https://www.aliexpress.com/item/3296390 ... 0jQQQXXB1y

Véletlenül 12V-ot adtam neki a másodlagos tápon, aztán megadta magát. Azt ézem, hogy az LT1763 regulátor forró, elvileg minden egységnek bírni kellene a 20V-ot.
Érdemes lehet javítani, vagy foglalkozik valaki ilyesmivel?

Köszi:

Gyuri

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: tunerman »

A Philips CD100 I/V converterének no global NFB-s üzemmódra átállítása után azért még maradt tennivalóm. A CD lejátszó opamp-os kimenetének korábbi lecserélése V-FET-es followerre nagyon sokat hozott a zeneiségben, de az még csak egy mezei follower :smile53:
Sokat gondolkoztam azon, hogyan lehetne a linearitását növelni, és a meglévő torzitását minimalizálni. Aztán végül a V-MOSPOWER FET SE kimenetén lévő megoldás finomitása, átgondolása hozott eredményt.

Link: viewtopic.php?f=28&t=20255

Két fronton van beavatkozás a V-FET-es follower működésébe, az egyik a
mindenképpen görbült trióda karakterisztika "kiegyenesítése" egy ellenkező görbületű karakterisztikával bíró másik eszközzel:D . A másik pedig, hogy a váltakozó áramú jel teljesen mértékben a kimeneti terhelésre jusson. Ezt a V-MOSPOWER FET által végzett bootstrap jelenti, az 510 ohmos ellenállás "alsó" végénél, így azonos jelnagyság van az ellenállás két végpontján...váltakozó jeláram tehát erre nem folyik.
TJ.
Csatolmányok
V-FET_super_bootstrap_follower.jpg
V-FET_super_bootstrap_follower.jpg (727.22 KiB) Megtekintve 3374 alkalommal
Philips_CD100_V-FET_super_bootstrap_output.jpg
Philips_CD100_V-FET_super_bootstrap_output.jpg (1.12 MiB) Megtekintve 3374 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Bekerült a Philips CD100 trial run CD pörgetőmbe a másik modifikált LH0033CG-ból készült I/V converter is, innentől mehet a járatás leborulok.gif
TJ.
Csatolmányok
Philips_CD100_DAC_I-V_converter.jpg
Philips_CD100_DAC_I-V_converter.jpg (1.28 MiB) Megtekintve 3615 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
TotoDIY
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.07.13., pén. 12:38
Értékelés: 18

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: TotoDIY »

65 °C mennyire elfogadható? 2x2.4K-s R534 ellenálláson mért hőmérséklet ennyi körül lett. Panelt már nem igazán fűtik.
DIYAUDIO.HU

Avatar
TotoDIY
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.07.13., pén. 12:38
Értékelés: 18

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: TotoDIY »

3K-s 0.9 Wattos R534 fűtött, de rendesen. Ugye 0.5 Wattot kellene elbírnia. Na most azt már két tesztpanelben kicseréltem, 2x 2.4K-s R534-re, és egyből sokkal jobb lett. Viszont a két sorba kötött ellenállás így is 40 fok fölé melegszik, de azt nem tudom még, hogy hol áll meg. Lényeg, hogy most már nem fűti úgy a panelt, így tehát ez marad.
DIYAUDIO.HU

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

TotoDIY írta:
2022.07.01., pén. 21:54
Belefogtam egy komolyabb D/A projektbe, és éppen az IV erősítő elképzelésemet véglegesítem, javítgatom. Fontos ennek az IV erősítőnek a magas tápfeszültség, ami pontosan 65-75 Voltot jelent, RCRCRC szűrőtől függően. Viszont részben az ellenállások bizony fűtik a panelt. Ez azt jelenti, hogy az üzemi hőmérséklet 40-55 °C fok körül van az ellenállások körül. Kérdésem az volna, hogy ez mennyire elfogadható szerintetek? Nyilván több ellenállás párhuzamos kapcsolásával csökkenthető ez a dolog, de amúgy? Szerintem fűt a második 2SD786 tranzisztor is, 6mA felett van a nyugalmi árama. De amit észrevettem, azok főleg az RC ellenállások voltak, és egy 3K-s ellenállás is szerintem, mely a második tranzisztor kollektorával van sorba kötve, és kb. 39V feszültség esik rajta.

3K-s ellenállásnak ~0.3 Wattot kell elbírnia, RC-nek pedig kb. 0.1 Wattot. R534 ellenállás mind, ami ugye 0.9 Wattos. A melegedés azért is gond, mert így jobban szárítja ki a környező elkókat.
A 40fok nem gáz, az 55 már kezd. Attól függ mennyire fűti az elkókat. Ha 40fok körülre, az még elmegy. Másik, amire érdemes figyelni, hogy bizonyos ellenallas tipusok hőre idővel tönkremennek. A tantalumoknak leválik a bronzsapkája, a szén-kompozitok pedig kimyúlnak és megváltozik az értékük.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
TotoDIY
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.07.13., pén. 12:38
Értékelés: 18

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: TotoDIY »

Tévedtem, 0.5 Wattot kell bírnia a 3K-s ellenállásnak. Ez fűti leginkább a panelt akkor. Elosztom kettővel, és úgy kötöm sorba, hogy jobban szellőzzön.
DIYAUDIO.HU

Avatar
TotoDIY
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.07.13., pén. 12:38
Értékelés: 18

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: TotoDIY »

Belefogtam egy komolyabb D/A projektbe, és éppen az IV erősítő elképzelésemet véglegesítem, javítgatom. Fontos ennek az IV erősítőnek a magas tápfeszültség, ami pontosan 65-75 Voltot jelent, RCRCRC szűrőtől függően. Viszont részben az ellenállások bizony fűtik a panelt. Ez azt jelenti, hogy az üzemi hőmérséklet 40-55 °C fok körül van az ellenállások körül. Kérdésem az volna, hogy ez mennyire elfogadható szerintetek? Nyilván több ellenállás párhuzamos kapcsolásával csökkenthető ez a dolog, de amúgy? Szerintem fűt a második 2SD786 tranzisztor is, 6mA felett van a nyugalmi árama. De amit észrevettem, azok főleg az RC ellenállások voltak, és egy 3K-s ellenállás is szerintem, mely a második tranzisztor kollektorával van sorba kötve, és kb. 39V feszültség esik rajta.

3K-s ellenállásnak ~0.3 Wattot kell elbírnia, RC-nek pedig kb. 0.1 Wattot. R534 ellenállás mind, ami ugye 0.9 Wattos. A melegedés azért is gond, mert így jobban szárítja ki a környező elkókat.
DIYAUDIO.HU

Avatar
pepperpower
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 17:33
Értékelés: 258
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: pepperpower »

Csak ilyen melegben kepes az ember ilyen merteku hulyesegeket csinalni... :D :D :D

Reggel hallottam mono lemezen az eredeti oldalt es a ezt a furcsasagot is. TJ szandekosan csak az egyik oldalt csinalta meg, hogy halljam a kulonbseget. Hallottam. Eleg jelentos a kulonbseg.

Ugy latom ez a TJ100 tuning cunami soha nem fog veget erni.. :smile53:
Eleje: Garrard 401, FR-24 MKII, Kiseki Milltek, Orsonic DS-500G, Philips TJ100, TJ304
Közepe: Philips AG9015 OTL, TJ MOSpower SE, DP 6528 PP, Shure SE-20
Vége: Altec 415C + Aurum Cantus G1, Lowther PM7C, JBL C36 Viscount, EV Sentry V

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Az eredeti Philips CD100 (NE5532 opamp) NFB I/V converter, és az új fejlesztésű no global NFB I/V (LH0033CG mod.) converter összehallgatása megtörtént. Két részre bontanám az észrevételeimet.
Objektív:
A gyári Philips CD100-on a Test CD-vel, 1kHz/0dB-n 0,08%THD-t mértem, a no global NFB-s LH0033CG-s I/V coverterrel 0,06%-ot :D
Szubjektív:
A szabványositott NFB opamp-os világ távolról hasonlit a Mátrix filmek lényegére - benne élsz és semmi fogalmad nincs a valóságban történtekről. Bármilyen kifejezést, vagy hasonlatot elővehetnék, de teljesen feleslegesnek tartom, mert ez a no global NFB I/V converter mindenben jobb...ez valóban más dimenzió :smile53:
TJ.
Csatolmányok
Teszt_CD_lemez_tok.jpg
Teszt_CD_lemez_tok.jpg (366.16 KiB) Megtekintve 4066 alkalommal
Teszt_CD_lemez.jpg
Teszt_CD_lemez.jpg (382 KiB) Megtekintve 4066 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Megterveztem a "törpe" panelját az ultra fast LH0033CG buffer-rel működő TDA1540 DAC I/V converter -nek. Nem volt egyszerű a 12 kivezetéses áttervezett buffert összehozni az eredeti helyén lévő DIP8 -as opamp foglalattal. :smile53:
Egyenlőre megy az összehallgatás az NFB -t használó hagyományos DAC I/V converter, és a no global NFB-s verzió között.
TJ.
Csatolmányok
TDA1540_DAC_LH0033CG_I-V_converter.jpg
TDA1540_DAC_LH0033CG_I-V_converter.jpg (1.21 MiB) Megtekintve 4302 alkalommal
TDA1540_DAC_LH0033CG_pcb.jpg
TDA1540_DAC_LH0033CG_pcb.jpg (1.09 MiB) Megtekintve 4302 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: tunerman »

A Philips TDA1540 (TDA1541) DAC-hoz egy saját tervezésű I/V converter elvi rajzát felteszem, jelenleg a DIP8 foglalatba bedugható kivitelen törpölök (szó szerint :smile29: )
TJ.
Csatolmányok
TDA1540_DAC_I-V_converter_LH0033.jpg
TDA1540_DAC_I-V_converter_LH0033.jpg (764.69 KiB) Megtekintve 4487 alkalommal
LH0033CG_buffer_schematic.jpg
LH0033CG_buffer_schematic.jpg (7.78 KiB) Megtekintve 4487 alkalommal
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »

Anno egy TDA1547 cd-panelt alakítottam DAC-cá hasonló módon. (11 éve).
Nagyon jó hangja volt.
Gratula.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

cannonball írta:
2022.05.22., vas. 11:32
Ezeket a "kötelező átkötéseket" a kapcs. rajzról tudtad?
Persze, ottvan minden, csak ki kell bogarászni.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Ezeket a "kötelező átkötéseket" a kapcs. rajzról tudtad?

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Diy Dac

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Ez után még jött a kötelező jó hangú elkókra cserélése a gyáriaknak és a DEM szűrő kerámiakondik cseréje kor és országazonos fólia típusokra. Mostmár kezd is elég jól szólni.
7BF7739B-946B-409A-8C3C-E3C68D12ABE4.jpeg
7BF7739B-946B-409A-8C3C-E3C68D12ABE4.jpeg (2.3 MiB) Megtekintve 5087 alkalommal
8E0FA7DC-D663-423B-97D6-FBD10B927CB9.jpeg
8E0FA7DC-D663-423B-97D6-FBD10B927CB9.jpeg (3.78 MiB) Megtekintve 5087 alkalommal
07B9C02D-85AD-4CD0-A817-CDB88690CCE0.jpeg
07B9C02D-85AD-4CD0-A817-CDB88690CCE0.jpeg (3.3 MiB) Megtekintve 5087 alkalommal
FBF7504A-E879-49B6-BDB7-647C98F8B494.jpeg
FBF7504A-E879-49B6-BDB7-647C98F8B494.jpeg (3.12 MiB) Megtekintve 5087 alkalommal
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”