Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy Dac

Avatar
electro_static
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2007.06.12., kedd 17:50
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: electro_static »


Hohóóóóó, nagytudású ismerősöknek hála elkékült a Buffalo II (ESS Sabre32) DAC-hoz a táp és a kimenet; szeretném bedobozolni. Eleinte két dobozban gondolkodtam (trafók, táp első része külön), de azt hiszem maradok egynél. Mindenestül együtt egy 300mm széles 210mm mély 60mm belső magas dobozba férne el kényelmesen.
Én még nem hallottam (megesz a penész, de most már kibírom dobozolásig), de állítólag helytállóak a már megépített darabokról a beszámolók; jól zenél.
Szívesen összefülelném, ha valaki megépítette a TwistedPear táppal (Placid?) illetve valamilyen kimenettel, illetve szívesen elviszem egy hallózásra (lehetőségeim miatt Budapesten) ha valaki Buffalo-ban gondolkodik.
De visszatérve a dobozhoz; valami masszívabb alu házat keresnék (~6-10e), ami vagy magában elfogadhatóan mutat vagy viszonylag elfogadható erő és pénzráfordítással (+ pár ezer HUF) azzá tehető.
Ha van valakinek tippje hogy hol van esetleg itthon raktáron vagy nem több hetes várakozással beszerezhető ilyen kasztni azt nagyon megköszönöm!

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


nem tudjátok ELNA Cerafine -ból honnan lehetne beszerezni ilyet?:
470uF/16V
 
mert ahonnan jönnének a többiek ott csak 25V-s van
nem tudom hogy az 5V -os ágra nem e lenne sok (vagy mi ...)
fizikai méretével nem lenne gond
 
BK-ból lenne de az ~1200/db (annyit nem szívesen adnék érte )
 


Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Én mindegyikre raknék fóliát, vagy SMD kerámiat. Az én DAC-omban mindegyiken van, és eléggé feltisztult a hang, pedig BG-k és ENLA for Audio kondérok vannak benne. A gyárilag benn levő fóliákat hagyd, csak akkor cseréld ki ha biztosan jobbat teszel bele, a WIMA-t csak példának írtam, olyat teszel amilyen neked tetszik
az eu-ba csak ezt a szériát lehet kapni a hangkariból
de létezik delux és társai gyári verzió ott viszont az összes kondért kicserélték (jobbra) s a kék fólia is piros lett ...

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai »

Én mindegyikre raknék fóliát, vagy SMD kerámiat. Az én DAC-omban mindegyiken van, és eléggé feltisztult a hang, pedig BG-k és ENLA for Audio kondérok vannak benne. A gyárilag benn levő fóliákat hagyd, csak akkor cseréld ki ha biztosan jobbat teszel bele, a WIMA-t csak példának írtam, olyat teszel amilyen neked tetszik

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Jah, hát abba nem nagyon tudsz nagyobbakat beépíteni a helyszűke miatt, meg valószínű fölösleges is. Van sok féle audio elko, bármelyik jobb lenne nagy valószínűséggel attól ami benne van. De én is BG-t vagy az Elna Cerafine-t ajánlanám és akkor nem fog benned bújkálni a kisördög, hogy milyen lenne ha... 
Ami még sokat dobhatana rajta, ha van lehetőség a nyák fenekén erre, az elkókra párhuzamosan tegyél valami pici fólia kondit, WIMA MKS4 63V/1uF például elég kis méretű, PP már ide nem fog elférni, de a poliészter is sokat lendíthet a magashangok minőségén.

hááát igen 1-2 helyen szerintem így is harcolnom kellesz
bááár ... -> klikk
 
fóliából meg tervezek cserét, ennél viszont szvsz egyértelmű hogy wima kéne
most "kék" 2-2db 822J100; 272J100 van, ezeket cserélném "piros" -ra :lol!:
 
de ezt nem értem
az összes elkóra gondoltad? :kiraly:
 
majd lövök a nyákról egy képet esetleg be tudnád majd firkálni miként is gondoltad?
nemigazán (nem!) értek az ilyenhez (se)
 
díszesebb lesz mint a karifa ...
 
turho:
köszi neked is az infókat
ezért is gondoltam hogy ugyan olyanokat pakolok majd bele, abból biztos nem lehet gond

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


A beépített alkatrészek árát mindenképpen hozni fogja hangban, legalábbis nálam hozta.
Persze, annyit mindenképp kell hoznia a tápágak elkóit nem lehet büntetlenül kapacitásértékre növelgetni vagy csökkenteni, abból lehet gond, inkább az volt a hsz-em lényege. Legalábbis pc-buszokon.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai »

A beépített alkatrészek árát mindenképpen hozni fogja hangban, legalábbis nálam hozta.

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Ha tápszűrő kondikról van akkor gond nélkül berakhatsz nagyobbakat szerintem, én is mindenhová nagyobb feszültségűt/értékűt tettem (50V) a 35V-osak helyett, igaz drágább, de szerintem megéri az árát pláne ha nincs kisebb feszültségben/értékben. 
Vagy nézz bármi más audio grade elkot oda. (ELNA, NICHICON, NIPPON, PANASONIC)
árvill
 
Az RCA bekötéshez duplán összesodrott UPOCC 0,5mm-es drótot tudok adni, 20-25 cm-es darabok vannak.

hangkariról lenne szó (HD2) ...
pci zajszűrő (4db - 220uF/16V) -> ennek a pontos típusát nem vágom mert nincs ráírva csak ennyi egy bekeretezett "[R] CE 85°C 3M0708" lila színű és a befoglaló mérete D~8; magasság ~6 (bár a többi rubycon-on is 3M07** kódszám van, csak sehol se tudom visszaellenőrizni )
5V (1db - 470uF/16V)
bemenet (4db - 100uF/35V)
+- 9V (2db - 470uF/25V)
ezeket cserélném leginkább
szal nem tom (nem értek hozzá) hogy a nagyobbnak mennyire örülne ...
 
a NIPPON az a Chemi-Con lenne?
s az ELNA-ból a Cerafine sorozat? az Ethosz Audio-nál ezt ajánlották a BG helyett (ha lehet ilyet mondani )
ezekre írt árakat s olyan 4,5k lenne a 11db caps

Az elkók feszültségtűrése lehet nagyobb, a kis értékű (max 100-220 uF-ig) elkók helyett ha be is fér, mehet bipoláris elkó is.
Tápágakban, 220 uF felett szb. nagyobb kapacitásnál nem javaslom viszont hogy jelentősen (pl dupla) megnövelt kapacitásértékűeket tegyél be. tehát általában nem vezet jóra és nem javít 1000 uF 35 V helyett 2200 uF 35 V alkalmazása. :kiraly:
Durva sokat nemigen nyersz az egészen amúgy....
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai »


Jah, hát abba nem nagyon tudsz nagyobbakat beépíteni a helyszűke miatt, meg valószínű fölösleges is. Van sok féle audio elko, bármelyik jobb lenne nagy valószínűséggel attól ami benne van. De én is BG-t vagy az Elna Cerafine-t ajánlanám és akkor nem fog benned bújkálni a kisördög, hogy milyen lenne ha...
 
Ami még sokat dobhatana rajta, ha van lehetőség a nyák fenekén erre, az elkókra párhuzamosan tegyél valami pici fólia kondit, WIMA MKS4 63V/1uF például elég kis méretű, PP már ide nem fog elférni, de a poliészter is sokat lendíthet a magashangok minőségén.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Ha tápszűrő kondikról van akkor gond nélkül berakhatsz nagyobbakat szerintem, én is mindenhová nagyobb feszültségűt/értékűt tettem (50V) a 35V-osak helyett, igaz drágább, de szerintem megéri az árát pláne ha nincs kisebb feszültségben/értékben. 
Vagy nézz bármi más audio grade elkot oda. (ELNA, NICHICON, NIPPON, PANASONIC)
árvill
 
Az RCA bekötéshez duplán összesodrott UPOCC 0,5mm-es drótot tudok adni, 20-25 cm-es darabok vannak.

hangkariról lenne szó (HD2) ...
pci zajszűrő (4db - 220uF/16V) -> ennek a pontos típusát nem vágom mert nincs ráírva csak ennyi egy bekeretezett "[R] CE 85°C 3M0708" lila színű és a befoglaló mérete D~8; magasság ~6 (bár a többi rubycon-on is 3M07** kódszám van, csak sehol se tudom visszaellenőrizni )
5V (1db - 470uF/16V)
bemenet (4db - 100uF/35V)
+- 9V (2db - 470uF/25V)
ezeket cserélném leginkább :kiraly:
szal nem tom (nem értek hozzá) hogy a nagyobbnak mennyire örülne ...
 
a NIPPON az a Chemi-Con lenne?
s az ELNA-ból a Cerafine sorozat? az Ethosz Audio-nál ezt ajánlották a BG helyett (ha lehet ilyet mondani )
ezekre írt árakat s olyan 4,5k lenne a 11db caps

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai »


Ha tápszűrő kondikról van akkor gond nélkül berakhatsz nagyobbakat szerintem, én is mindenhová nagyobb feszültségűt/értékűt tettem (50V) a 35V-osak helyett, igaz drágább, de szerintem megéri az árát pláne ha nincs kisebb feszültségben/értékben.
 
Vagy nézz bármi más audio grade elkot oda. (ELNA, NICHICON, NIPPON, PANASONIC)
árvill
 
Az RCA bekötéshez duplán összesodrott UPOCC 0,5mm-es drótot tudok adni, 20-25 cm-es darabok vannak.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Black Gate, vagy Elna Silmic. Ethosz Audio-nál tudsz rendelni, ha kapható ilyen értékben.
most kaptam meg a BlackGate-s levelét s csak 470uF/16V -ost tudna szerezni (ebből meg 1db kéne )
viszont néztem a neten s ott se találtam olyanokat amire szükségem lenne
 
100uF/35V
220uF/16V
470uF/16V
470uF/25V
 
szal akkor a BlackGate kiesett ...

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Van itthon 7N rézből eselék, ha kell adok szívesen.
köszi a felajánlást
ha nyesedékről van szó azt lehet elfogadnám
 

 
a BlackGate -ről meg lekérek egy részletes listát ...

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai »

Van itthon 7N rézből eselék, ha kell adok szívesen.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Az a Neutrik ugyanaz, csak ház nélkül. BlackGate-ből már a STD széria is elég jó, nekem ilyen van mindenhol és nagyon jó. Belső zsineget akkor választanék, ha már tudnám milyen lett a motyó hangja mibe tenném, mert eléggé el lehet varázsolni csoda drótokkal
köszi
a csodadrót -ból meg csak a rca csatihoz kellene vagy fél hangyapöcsnyi
valszeg nem ugyan oda fogom vissz@rakni a csatikat hanem az egyiket széjjelebb rakom mert "túl" közel vannak egymáshoz

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai »

Az a Neutrik ugyanaz, csak ház nélkül. BlackGate-ből már a STD széria is elég jó, nekem ilyen van mindenhol és nagyon jó. Belső zsineget akkor választanék, ha már tudnám milyen lett a motyó hangja mibe tenném, mert eléggé el lehet varázsolni csoda drótokkal

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Black Gate, vagy Elna Silmic. Ethosz Audio-nál tudsz rendelni, ha kapható ilyen értékben. RCA aljzat-nak én a Neutrik D házasat javasolnám, nagyon jó hangú csati (Elimex). 


köszi
neutrik-ból ilyet néztem ki (ezt meg is tudnám venni helybe): -> klikk
 
a Black Gate -ről már sok jót olvastam
viszont abból melyik az érdemleges széria? (bár ahogy nézem az ára úgyis adja majd magát ... )
mert mondjuk Rubycon-ból is vannak "nívósabb" darabok pl. ZA széria
 

 
ja meg még esetleg készülékbelső zsineg típus is jöhetne

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai »


Black Gate, vagy Elna Silmic. Ethosz Audio-nál tudsz rendelni, ha kapható ilyen értékben. RCA aljzat-nak én a Neutrik D házasat javasolnám, nagyon jó hangú csati (Elimex).
 


Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Sziasztok!
 
kérnék pár tanácsot milyen márkákra (típusokra) lenne érdemes ezeket kicserélni:
Rubycon (YK) 10-35V; 100-470uF
 
meg ha lehet akkor hol lehet jó áron kapni
 
ja meg RCA aljzat is érdekelne (nem fontos nyákba szerelhető!)
milyet ajánlotok?
max. 1k/db
 
előre is
 


Avatar
kistudashu
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.07.18., vas. 17:51
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: kistudashu »

Köszönöm szépen az infót, megsasolom, azért majd ide is visszanézek.Üdv

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Üdvözlök minden Kedves Fórumlakót és egyéb alkalmi Vendéget!Engedjétek meg, hogy csatlakozzak lelkes táborotokhoz és a segítségeteket kérjem e témában.Mint a nevem is sejtteti, elméleti tudásom majdnem nulla, de hajt a vágy, hogy építsek egy elfogadható minőségű dac-ot.Sok érdekes cd masina és hasonlók(köztük a sokat emlegetett Philips 304,MkII,Marantz cd74 és még sok más)tulajdonosa voltam, de akkor még nem fogtam fel, mire is jók igazán.A problémát az jelenti, hogy sohasem tudtam ellenállni egy jó ajánlatnak, és szinte mindig elkótyavetyéltem őket. Elhatároztam, hogy ennek véget vetek, és a sarkamra állok.Építek egyet, ami jó, de nem továbbadható! Eszembe jutott, hogy van elfekvőben Egy Philips cd304-es dac panelem kompletten(2xtda 1540P) és egy működő Philips 990-es digitunerem(1xtda 1541A).Ezek valamelyikéből szeretnék valami értékelhetőt fabrikálni. Ha tudnátok nekem ebben segíteni, nagyon hálás lennék érte. Előre is köszönöm! Üdv!
Ezt a szájtot javaslom erősen neked:
http://forum.audiodiy.hu/index.php
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
kistudashu
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.07.18., vas. 17:51
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: kistudashu »

Felmerülhet a kérdés, hogy miért nem szerzek újra valami nagyágyút, ahelyett, hogy építgetek.Ha ráakadok, biztosan nem hagyom ki a lehetőséget, talán jobban járok, ha egy gyári cd-t tuningolok,de az a helyzet, hogy nemigen van pénzem jó minőségű audio lemezekre, a meglévőket meg már únom.Marad a dvd, mint fejegység és a "tömör" valóság egy jó hangú dac-cal,esetleg csöves out-tal.Sejtem, hogy nemigen lehet felhasználni a TDA 1540P panelon, ill. a TDA 1541A körül lévő alkatrészeket a digitális jel fogadására, ami a futómű coax out-jából ered,ezért kell az emlegetett, vagy más interface tunerek valamelyikét alkalmaznom.A CS8412 már nincs és drága is,nagycsalád mellett ez az ár nem fér bele a költségvetésbe, egyéb alkalmazható chipről pedig fogalmam sincs.Ha tud valaki megoldást, kérem szóljon.Köszi!

Avatar
kistudashu
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.07.18., vas. 17:51
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: kistudashu »

Üdvözlök minden Kedves Fórumlakót és egyéb alkalmi Vendéget!Engedjétek meg, hogy csatlakozzak lelkes táborotokhoz és a segítségeteket kérjem e témában.Mint a nevem is sejtteti, elméleti tudásom majdnem nulla, de hajt a vágy, hogy építsek egy elfogadható minőségű dac-ot.Sok érdekes cd masina és hasonlók(köztük a sokat emlegetett Philips 304,MkII,Marantz cd74 és még sok más)tulajdonosa voltam, de akkor még nem fogtam fel, mire is jók igazán.A problémát az jelenti, hogy sohasem tudtam ellenállni egy jó ajánlatnak, és szinte mindig elkótyavetyéltem őket. Elhatároztam, hogy ennek véget vetek, és a sarkamra állok.Építek egyet, ami jó, de nem továbbadható! Eszembe jutott, hogy van elfekvőben Egy Philips cd304-es dac panelem kompletten(2xtda 1540P) és egy működő Philips 990-es digitunerem(1xtda 1541A).Ezek valamelyikéből szeretnék valami értékelhetőt fabrikálni. Ha tudnátok nekem ebben segíteni, nagyon hálás lennék érte. Előre is köszönöm! Üdv!

Avatar
turho
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.12.13., vas. 08:24
Értékelés: 42
Tartózkodási hely: Szolnok

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho »


Kíváncsi lennék egy TÉNYLEGESEn megépített diszkrét dac eredményeire, hangi tapasztalatokra, mérésekre...a legnagyobb bajok ezekkel ott kezdődnek, hogy a tűrés és precizitás mellett állítólag randán hőfok-és páratartalom, és napszakfüggő egy ilyen diszkrét r2r hálózat.
Pár éve én is fantáziáltam erről, de aztán nem nagyon tettem lépéseket ezügyben.
ACR ISOSTATIC RP-400, 2X ClassdAudio SDS470C upgraded (biamp) , ACR RP 300 hangfalak ELADÓ!!! SMSL M300 mk2 AK4497 DAC, és nagy zeneszeretet

Avatar
Szkeptikus
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.03.02., kedd 07:58
Értékelés: -2

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Szkeptikus »


Sziasztok, 
Felkeltette az érdeklődésem a Buffalo II DIY kit, viszont forrasztópáka még nem volt a kezemben...
 
Ha esetleg lenne valaki, aki megállapodás szerinti ellentételezés fejében összerakná nekem a kit-et azt nagyon megköszönném.
 
Erről lenne szó:
 
http://www.twistedpearaudio.com/digital/buffalo.aspx
 
Privátban várom a jelentkezéseket.
 


Megint aktuális a dolog.
 
Amire jelentkezőt keresek az az általam megvásárolt alkatrészek összeállítása egy kész D/A konverterré. Tehát adott (lesz) a lap és a placid táp.
 
A jelentkezőtől azt kérném, hogy beszéljük át mi kell még a kész termékhez. Aztán én megvennék mindent. Ezután kellene átvenni az általam megvásárolt termékeket és összeállítani kész D/A konverterré.
 
Olyan jelentkezőt keresek, aki hajlandó a dologra szánni némi időt és akinek a rászánt idejét megfelelően kompenzálhatom.
 
Várom a jelentkezést privátban.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”