Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy Dac

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Pl. így?


Avatar
svga
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.05.02., kedd 18:57
Értékelés: 4

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: svga »


Nekem van egy Vibavoice pocket dac-om elfekvőben, valahol az alkatrészes szekrényben.Épitesz hozzá egy komolyabb lineáris tápot,és egy dobozba szerkeszted.Korrekt RCA csatlakozókkal, IEC aljzattal -szerintem- ennél olcsóbban lehetetlen megcsinálni.
igy lessz egy jó kis sajátkészitésű DAC-od,és még dolgozhatsz is vele

üdv svga


Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »


R2R típusú DAC
Erdekel! Nem tudom hol es mennyiert lehet panelt gyartatni - erdekel azert - de en ugy gondoltam magam keszitenem el (erre mar volt pelda). Tehat semmi KIT.

Nem tudom mennyire akarod integráltan csinálni, illetve hány bitig akarsz elmenni, de szerintem kezdj el olvasgatni utána, itt van néhány link:
 
http://thebloughs.net/hobbies/electronics/r2r_ladder/
 
http://www.sonicillusions.co.uk/discrete_dac.htm
 
Persze ahhoz nagyon kis tűrésű ellenállásokat kell találni, hogy a mai sztenderdet megközelítsd vagy szerzel integrált megoldást pl PCM1704.

Hat ezt meg en sem tudom. 1 bitesre gondoltam egyebkent. Koszi a linkz.

Ar R2R multibites megoldás. Egybitest nem érdemes otthon építeni, mert olcsóbban kepsz készen. Lásd bikebeka hozzászólását. Az a DAC elég jó.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: venomer »


R2R típusú DAC
Erdekel! Nem tudom hol es mennyiert lehet panelt gyartatni - erdekel azert - de en ugy gondoltam magam keszitenem el (erre mar volt pelda). Tehat semmi KIT.

Nem tudom mennyire akarod integráltan csinálni, illetve hány bitig akarsz elmenni, de szerintem kezdj el olvasgatni utána, itt van néhány link:
 
http://thebloughs.net/hobbies/electronics/r2r_ladder/
 
http://www.sonicillusions.co.uk/discrete_dac.htm
 
Persze ahhoz nagyon kis tűrésű ellenállásokat kell találni, hogy a mai sztenderdet megközelítsd vagy szerzel integrált megoldást pl PCM1704.

Hat ezt meg en sem tudom. 1 bitesre gondoltam egyebkent. Koszi a linkz.

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Tomi »


R2R típusú DAC
Erdekel! Nem tudom hol es mennyiert lehet panelt gyartatni - erdekel azert - de en ugy gondoltam magam keszitenem el (erre mar volt pelda). Tehat semmi KIT.

Nem tudom mennyire akarod integráltan csinálni, illetve hány bitig akarsz elmenni, de szerintem kezdj el olvasgatni utána, itt van néhány link:
 
http://thebloughs.net/hobbies/electronics/r2r_ladder/
 
http://www.sonicillusions.co.uk/discrete_dac.htm
 
Persze ahhoz nagyon kis tűrésű ellenállásokat kell találni, hogy a mai sztenderdet megközelítsd vagy szerzel integrált megoldást pl PCM1704.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: venomer »


R2R típusú DAC
Erdekel! Nem tudom hol es mennyiert lehet panelt gyartatni - erdekel azert - de en ugy gondoltam magam keszitenem el (erre mar volt pelda). Tehat semmi KIT.

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: bikabeka »

Vibavoice pocket dac.....

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Csak megerősíteni tudom. 10 e Ft kb arra elegendő, hogy a nyákot legyártasd. Az se mindegy mennyire magad akarod legyártani a dolgot, egészen a nulláról vagy esetleg veszel egy kit-et és beleforrasztgatod az alkatrészeket és bedobozolod.
 
Ha már nagyon építhetnéked van, akkor tudom ajánlani az R2R típusú DAC készítését, ez az úgynevezett ős-DAC, viszont a befektetett energia itt elég jól megtérül és relatíve egyszerű.
 
Vagy kibelezel régi CD-játszókat és kiszeded belőlük a klasszikus DAC IC-ket, amik most reneszánszukat élik; egy baj van, ezek szinte mind SMD-k és nagyon fárasztó forrasztgatni őket.
 
Persze a dolog itt nem áll meg a típustól függően szükség lesz órajel generátorra, szűrőre, csatlakozókra.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »


Van tapasztalat DIY DAC epitesben valakinek? Megprobalkoznek eggyel.
Mire vagy kiváncsi?

Hat elso korben arra, erdemes-e egyalaltan belevagni, tudok-e jobbat konstrualni emberi aron vagy ugyanazon osszegert inkabb vasarolni erdemes egy kesztermeket. 10k kornyeken vagyok kenytelen gondolkodni. De nagyon epithetnekem van, szoval remelem akad egy erdemes kapcsolasi rajz, ami ajanlhato. Te mar epitettel? Valaki csinalt mar egyet, mutogatta is itt de nem tudom mar, ki volt az:( Na meg minosegibb kondik, egyebek beszerzesi helye.

Elősször tisztázni kell magadban, hogy multibites, vagy egybites DAC-ra vágysz inkább. A multibites drágább, de az eredmény jobb.
A DAC építés izgalmas dolog, de hozzákezdeni csak akkor érdemes, ha a forrás oldal jó minőségű. A kommersz cd pörgetők digitális kimenete nagyon gyenge kivitelű, nem várhatsz tőlük jelentős javulást.
A 10k Ft súlyos korlát. Én inkább azt tanácsolnám, hogy keress régi, multibites cd játszót, ennyi pánzért már elérhetőek. Különösen javaslom az öreg Kenwood-okat, tapasztalatom szerint nem lehet bennük csalódni. Javaslom, látogasd meg a Kecskeméti Baráti kőr fóromot, ahol Tigris, Moja, George szívesen megosztják Veled tapasztalataikat. Ha jól választasz, ezek a CD játszók könnyen és jól tuningolhatók.
Ha mégis a DAC építést választod, szívesen segítek a tanácsaimmal.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: venomer »


Van tapasztalat DIY DAC epitesben valakinek? Megprobalkoznek eggyel.
Mire vagy kiváncsi?

Hat elso korben arra, erdemes-e egyalaltan belevagni, tudok-e jobbat konstrualni emberi aron vagy ugyanazon osszegert inkabb vasarolni erdemes egy kesztermeket. 10k kornyeken vagyok kenytelen gondolkodni. De nagyon epithetnekem van, szoval remelem akad egy erdemes kapcsolasi rajz, ami ajanlhato. Te mar epitettel? Valaki csinalt mar egyet, mutogatta is itt de nem tudom mar, ki volt az:( Na meg minosegibb kondik, egyebek beszerzesi helye.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »


Van tapasztalat DIY DAC epitesben valakinek? Megprobalkoznek eggyel.
Mire vagy kiváncsi?

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: venomer »

Van tapasztalat DIY DAC epitesben valakinek? Megprobalkoznek eggyel.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”