Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy Dac

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »



Ami erdekes (jo) hogy egy fia kondi sincs a jelutban.


Ez nem így van. A DAC belső felépítése miatt az áramgenerátort pufferelni kell. Ez két kondi. Igaz, nem a jel "útjában". A szűrőáramkör minden kondenzátorán keresztül megy a jel, pedig az sincs a jel "útjában". Ez további négy kondi. Az IV konverter visszacsatoló ágában szintén van 2 x 2 kondi, ami ugyan nics a jel "útjában", mégis keresztül megy rajta. (Lehet, hogy különös kapcsolkásnál több kevesebb kondit tudsz megszámolni, de szimmetrikus áramkimenetes dac esetében ez az általános.) Ezek a kondenzátorok döntő mértékben befolyásolják az áramkör hangját. Legalább annyira, mint az analóg ic-k

Avatar
BlueVoice
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.12.22., szer. 12:20
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: BlueVoice »


Köszi csupafül, erre gondoltam. Idöközben viszont megkaptam ugyanezt az eladotol is...
Ami erdekes (jo) hogy egy fia kondi sincs a jelutban. Szoval a taphoz rendelek talan par os-con elkot, massal nem hinnem hogy megerne bajlodni...

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »



Sziasztok!
Segítséget kérnék:
Tudtok-e olyan ic-t, amivel USB-SPDIF átalakítót lehet építeni?
Ha volt esetleg már téma, akkor bocsi, de nem olvasnám végig az egész fórumot
 
Előre is köszönöm.


Texas honlapon találsz. Pl PCM2704; PCM2705; PCM2706; PCM2707. (WWW.ti.com)

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
Segítséget kérnék:
Tudtok-e olyan ic-t, amivel USB-SPDIF átalakítót lehet építeni?
Ha volt esetleg már téma, akkor bocsi, de nem olvasnám végig az egész fórumot
 
Előre is köszönöm.

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: csupafül »


Azt hiszem ezt keresed:
http://img153.imageshack.us/img153/9063/dsc6604.jpg
 
 

Kösz esel,
 
a gyari adatlapon NE5534 szerepel ajanlaskent, jo kis öreg, olcso, bevalt opamp...
A tapnal gondolkodk LM317/337-re valo cserelesen. Vagy a panelen levö tapreszre is gondolsz, ami asszem a 3.3V-ot allitja elö? Mar csak azt kene tuni pontosan melyik kondikat is kellene "turbozni". Irok a gyartonak hatha lenne olyan kedves es küldene nekem rajzot...


Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: csupafül »


A javulás több nagyságrendű is lehet, kérdés, hogy a rendszered tudja-e követni. Én a helyedben összeraknám úgy ahogy van és meghallgatnám még beavatkozás nélkül. Ha tetszik, akkor ne nyúlj hozzá. Amúgy én csak a tápkondikkal kapcsolatban írtam (wima+oscon+tantál), a jelútban levők teljesen külön tészta.
 

Ja es meg egy kerdes. Szubjektive mekkora a minösegjavulas? Magyaran erdemes "szorakozni" vele?


Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »



Kösz esel,
 
a gyari adatlapon NE5534 szerepel ajanlaskent, jo kis öreg, olcso, bevalt opamp...
A tapnal gondolkodk LM317/337-re valo cserelesen. Vagy a panelen levö tapreszre is gondolsz, ami asszem a 3.3V-ot allitja elö? Mar csak azt kene tuni pontosan melyik kondikat is kellene "turbozni". Irok a gyartonak hatha lenne olyan kedves es küldene nekem rajzot...


hátha

Avatar
BlueVoice
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.12.22., szer. 12:20
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: BlueVoice »


Kösz esel,
 
a gyari adatlapon NE5534 szerepel ajanlaskent, jo kis öreg, olcso, bevalt opamp...
A tapnal gondolkodk LM317/337-re valo cserelesen. Vagy a panelen levö tapreszre is gondolsz, ami asszem a 3.3V-ot allitja elö? Mar csak azt kene tuni pontosan melyik kondikat is kellene "turbozni". Irok a gyartonak hatha lenne olyan kedves es küldene nekem rajzot...

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »



Senki semmit...
No megjött a cucc kinabol. Korrekt vastag panel, sztem nem is csak dupla hanem 3 vagy többretegü. Jo lenne egy kapcsolasi rajz hozza... Meg amit nem ertek, hogy opamp-nak miert pont AD827-eket tesznek bele??? Ismeritek ezt az IC-t?


Ha megkeresed az analóg-digital konvereter gyártójának honlapját, ott megtalálod, hogy ők mit javasolnak beépíteni (mármint, milyen analóg integrált áramkőröket). Nem biztos, hogy azzal a legjobb, de a specifikációt azokkal biztosan teljesítik. Kondenzátorokat nagyon javaslom cserélni, bár a jó kondi elég drága dolog. Ha az elkókat cseréled, kizárólag impulzustűrő tipusokat javaslok. Dac-nál (és persze minden másnál) a táp kritikus, elsőként ezt javaslom feljavítani. Az analóg integráltakkal csak akkor foglalkozz, ha már jól felismerted, hogy a jelenlegivel mi a bajod. Ezen a téren nagyon könnyű eltévedni. Jó szórakozást.

Avatar
BlueVoice
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.12.22., szer. 12:20
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: BlueVoice »


Senki semmit...
No megjött a cucc kinabol. Korrekt vastag panel, sztem nem is csak dupla hanem 3 vagy többretegü. Jo lenne egy kapcsolasi rajz hozza... Meg amit nem ertek, hogy opamp-nak miert pont AD827-eket tesznek bele??? Ismeritek ezt az IC-t?

Avatar
BlueVoice
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.12.22., szer. 12:20
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: BlueVoice »

Ja es meg egy kerdes. Szubjektive mekkora a minösegjavulas? Magyaran erdemes "szorakozni" vele?

Avatar
BlueVoice
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.12.22., szer. 12:20
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: BlueVoice »


Köszi csupafül!!!
 
A panel meg nem erkezett meg sajnos... Miert olyan veszes a meglevö tap?
Erröl az OS-Con-rol meg soha nem hallottam, bar jokat irnak rola. Hol lehet venni? Lomex talan...?
A tantalrol nekem emlekeimben az el, hogy jelutba szigoruan tilos tenni, elkeni a magasat stb... inkabb elko meg folia bypass, pl. Wima FKP, ami az egyik legjobb beszerezhetö kondi kis ertekekben.

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: csupafül »


Kicseréltem az összes elektrolit kondit Os-Con SEPC illetve SP-re, kaptak bypass wima illetve tantál kondikat, aztán a CS8416 receiver kapott külön 3,3 v tápellátást, és új spdif bemenetet, valamint a DAC chip Vref lába is külön 5 Voltot.
 

Csupafül nem valaszolt a kerdesemre, hogy ö milyen "mod"-al probalkozott, függetlenül hogy az en verziom mas IC-vel lesz. Maga a NYAK viszont hasonlo, tele SMD cuccokkal ami nem mindig a legjobb, vagy?


Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: csupafül »


Igen, ez korábban tényleg így volt, de az újfajta conductive polimer alapú kondikkal más a helyzet,smd-ben is nagyon-nagyon jók.
 

Tapasztalatom szerint az SMD ellenállásokkal nincs baj. A kondenzátorok általában bajosak. Az elco-k különösen.


Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: esel »



Maga a NYAK viszont hasonlo, tele SMD cuccokkal ami nem mindig a legjobb, vagy?


Tapasztalatom szerint az SMD ellenállásokkal nincs baj. A kondenzátorok általában bajosak. Az elco-k különösen.

Avatar
BlueVoice
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.12.22., szer. 12:20
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: BlueVoice »


Egyebkent legelöször ezen gondolkodtam. Ennyi penzert van egy komplett cucca az embernek, egyedül a taviranyitorol kell lemondani...
 
http://www.beresford.me/products/Caiman.html

Avatar
BlueVoice
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.12.22., szer. 12:20
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: BlueVoice »


Igen, ez igaz...
 
Egy erdekes oldal (erdemes bogaraszni egy kicsit rajta):
http://www.audiodesignguide.com/DAC_final/DacFinal.html
 
Szoval nem tudom... Szerintem nagyon izles es körülmenyfüggö a valasztas. Egyebkent a PCM1798 es 1794A egymassal cserekompatibilis a NYAK-on, ez utobbinak kicsit jobbak gyarto altal megadott parameterei.
 
Csupafül nem valaszolt a kerdesemre, hogy ö milyen "mod"-al probalkozott, függetlenül hogy az en verziom mas IC-vel lesz. Maga a NYAK viszont hasonlo, tele SMD cuccokkal ami nem mindig a legjobb, vagy?

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: csupafül »


A lampucera DAC-ban a CS4397 feszültségkimenetes, amit te rendeltél pedig, PCM1798 áramkimenetes DAC-ra épül. valószínűleg más trükköket kell bevetned, a kínai eladó félrevezetően titulálja a CS4397 új verziójának.
 

Igen megfontolando, bar ha mindent összeadsz minimum duplajaba kerül. Engem pont ez fogott meg benne, hogy kompakt, aranyos kis "joszag", elvileg jo hanggal. Majd talan a következö probalkozas az Opus lesz...
Te melyik "Lampucera" verziora alakitottad at? Hogy öszinte legyek meg nem olvastam vegig a korabban hivatkozott oldalt, de azt latom hogy idömilliomos az emberke...


Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Avatar
BlueVoice
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.12.22., szer. 12:20
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: BlueVoice »


Igen megfontolando, bar ha mindent összeadsz minimum duplajaba kerül. Engem pont ez fogott meg benne, hogy kompakt, aranyos kis "joszag", elvileg jo hanggal. Majd talan a következö probalkozas az Opus lesz...
Te melyik "Lampucera" verziora alakitottad at? Hogy öszinte legyek meg nem olvastam vegig a korabban hivatkozott oldalt, de azt latom hogy idömilliomos az emberke...

Avatar
csupafül
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2007.09.17., hétf. 11:34
Értékelés: 29

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: csupafül »


Igen , a fickó megbízható, és volt hogy egy hét alatt itt már itt volt Hong-Kongból a csomag. Én a lampucera verzióval sokat eltököltem, aki nem szeret smd elemeket forrasztgatni, vagy nem elég ügyes, az bele se kezdjen, 1 panelt sikeresen tönkre is vágtam. Ami a nagy hátrány, hogy nincs meg a teljes leírás, ha van, akkor meg nem úgy, és ott ahol, gagyi a nyák és a forrasztások. viszont jó hangot lehet belőle kihozni, pláne szimmetrikus kimenettel. Amit javasolnék helyette/mellette az ez: http://www.twistedpearaudio.com/digital/opus.aspx
kiváló minőségi a DAC kártya 75 dollárért készen, aki gondolja, fel is forraszthatja az elemeket sk, mert akkor csak 55 dolcsi. Kell hozzá egy SPDIF fogadó kártya, azt tőlük meg lehet venni szintén 75 US$-ért: http://www.twistedpearaudio.com/digitalwm8804.aspx I2S átvitelre konfigurált alapból a DAC chip, a DAC chip pedig manapság a legjobbak egyike, a WM8741-es. Én nagyon megszeretem, pláne hogy van több saját fóruma az opusnak, segítőkészek az amik és letölthetők a teljes leírások. A hangja nagyon jó, ennyi pénzért különösen. Utólag rendeltem hozzá egy ilyet is: http://www.twistedpearaudio.com/control/volumite.aspx . Ez egy DAC-ot közvetlen vezérlő hangerő szabályozó, tehát nem kell előfok. Receiver panel van olcsóbban, de azt nem ismerem:
http://cgi.ebay.com/Multi-input-convert ... 4aa90d056b
 

Kísérletezgetni tökéletes, én is gondolkodtam egy ilyenen...


Futóművek: Shigaraki clone (SPDIF), Turbonero (tunning amanero, USB) DAC: DIY TPA OPUS (WM8741 chip - mandro kimenőtrafóval), Coincident Extreme IC, DP 300B monoblokkok, ProAc R2.5 clone

Avatar
BlueVoice
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.12.22., szer. 12:20
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: BlueVoice »

Köszi az infokat. Neked bejött amit vettel? Hogy öszinte legyek (bar tudom jok az ALPS potik) valahogy szimpatikusabb egy PGA2311, LCD-vel. Amit olcsobbket ajanlottal az nagyon hasonlo, de nem ugyanaz, egyenlöre maradnek az en verziomnal...

Avatar
jkutya
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2005.12.24., szomb. 17:51
Értékelés: 5

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: jkutya »


Ezt a PGA-IC set az Ebay.com-om megtalálod jóval olcsóbban:
 
http://cgi.ebay.com/Crystal-PGA2311-Vol ... 2eb3a23b91
 
 
Én egy ilyet vettem:
 
http://cgi.ebay.com/4-way-Audio-Remote- ... 43a54806f1
 
 
valahogy a motoros potis megoldás szimpatikusabb

Avatar
BlueVoice
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.12.22., szer. 12:20
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: BlueVoice »


Nekem mar uton van kinabol, 1-2 het es megkapom...
Köszi, ezt az oldalt en is megtalaltam mar.
 
Meg ezen gondolkodok:
http://cgi.ebay.de/NEW-DIY-LCD-PGA2311- ... 146wt_1053
 
Mehetnenek egy hazba, esetleg a Pluto ASP-kkel együtt is, franko kis elöfok lenne belöle...

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Tomi »



Haliho,
 
ehhez mit szoltok? Biztos hogy van benne (sajnos...) egy kis tuningpotencial, de alapnak sztem nem rossz ha valaki nem akarja a 0-rol kezdeni, hm?
 
http://cgi.ebay.de/CS8416-PCM1798-24bit ... 5691wt_822


 
 
Kísérletezgetni tökéletes, én is gondolkodtam egy ilyenen...
potatomelon.wordpress.com

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Haliho,
 
ehhez mit szoltok? Biztos hogy van benne (sajnos...) egy kis tuningpotencial, de alapnak sztem nem rossz ha valaki nem akarja a 0-rol kezdeni, hm?
 
http://cgi.ebay.de/CS8416-PCM1798-24bit ... 5691wt_822


Lengyel Mekk mester ezt csinálta az elődjével, ha érdekel.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”