Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Diy Dac

turho
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 2

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho » 2010.08.03., kedd 08:53

A beépített alkatrészek árát mindenképpen hozni fogja hangban, legalábbis nálam hozta.

Persze, annyit mindenképp kell hoznia :ohnoohnoohno: a tápágak elkóit nem lehet büntetlenül kapacitásértékre növelgetni vagy csökkenteni, abból lehet gond, inkább az volt a hsz-em lényege. Legalábbis pc-buszokon.

S1NY Audio dualmono Class D DIY erőstő, Echotech EX-8 DIY átalakításokkal (hangváltó, hangszórók, mérőmikrofonos linearizálás, egyedileg készíttetett közép, Hivi tweeter), ESS9023 Dac, na meg a legfontosabb, nagy adag zeneszeretet

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 180

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai » 2010.08.03., kedd 08:27

A beépített alkatrészek árát mindenképpen hozni fogja hangban, legalábbis nálam hozta.

turho
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho » 2010.08.03., kedd 08:20

Ha tápszűrő kondikról van akkor gond nélkül berakhatsz nagyobbakat szerintem, én is mindenhová nagyobb feszültségűt/értékűt tettem (50V) a 35V-osak helyett, igaz drágább, de szerintem megéri az árát pláne ha nincs kisebb feszültségben/értékben.

Vagy nézz bármi más audio grade elkot oda. (ELNA, NICHICON, NIPPON, PANASONIC)

árvill

Az RCA bekötéshez duplán összesodrott UPOCC 0,5mm-es drótot tudok adni, 20-25 cm-es darabok vannak.

hangkariról lenne szó (HD2) ... :smile52:

pci zajszűrő (4db - 220uF/16V) -> ennek a pontos típusát nem vágom mert nincs ráírva csak ennyi egy bekeretezett "[R] CE 85°C 3M0708" lila színű és a befoglaló mérete D~8; magasság ~6 :ohnoohnoohno: (bár a többi rubycon-on is 3M07** kódszám van, csak sehol se tudom visszaellenőrizni :smile52: )

5V (1db - 470uF/16V)

bemenet (4db - 100uF/35V)

+- 9V (2db - 470uF/25V)

ezeket cserélném leginkább :D

szal nem tom (nem értek hozzá) hogy a nagyobbnak mennyire örülne ... :smile52:

a NIPPON az a Chemi-Con lenne?

s az ELNA-ból a Cerafine sorozat? az Ethosz Audio-nál ezt ajánlották a BG helyett (ha lehet ilyet mondani :unsure: )

ezekre írt árakat s olyan 4,5k lenne a 11db caps

Az elkók feszültségtűrése lehet nagyobb, a kis értékű (max 100-220 uF-ig) elkók helyett ha be is fér, mehet bipoláris elkó is.

Tápágakban, 220 uF felett szb. nagyobb kapacitásnál nem javaslom viszont hogy jelentősen (pl dupla) megnövelt kapacitásértékűeket tegyél be. tehát általában nem vezet jóra és nem javít 1000 uF 35 V helyett 2200 uF 35 V alkalmazása. :kiraly:

Durva sokat nemigen nyersz az egészen amúgy....

S1NY Audio dualmono Class D DIY erőstő, Echotech EX-8 DIY átalakításokkal (hangváltó, hangszórók, mérőmikrofonos linearizálás, egyedileg készíttetett közép, Hivi tweeter), ESS9023 Dac, na meg a legfontosabb, nagy adag zeneszeretet

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai » 2010.08.03., kedd 08:18

Jah, hát abba nem nagyon tudsz nagyobbakat beépíteni a helyszűke miatt, meg valószínű fölösleges is. Van sok féle audio elko, bármelyik jobb lenne nagy valószínűséggel attól ami benne van. De én is BG-t vagy az Elna Cerafine-t ajánlanám és akkor nem fog benned bújkálni a kisördög, hogy milyen lenne ha...

Ami még sokat dobhatana rajta, ha van lehetőség a nyák fenekén erre, az elkókra párhuzamosan tegyél valami pici fólia kondit, WIMA MKS4 63V/1uF például elég kis méretű, PP már ide nem fog elférni, de a poliészter is sokat lendíthet a magashangok minőségén.

shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 27

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan » 2010.08.03., kedd 08:02

Ha tápszűrő kondikról van akkor gond nélkül berakhatsz nagyobbakat szerintem, én is mindenhová nagyobb feszültségűt/értékűt tettem (50V) a 35V-osak helyett, igaz drágább, de szerintem megéri az árát pláne ha nincs kisebb feszültségben/értékben.

árvill

Az RCA bekötéshez duplán összesodrott UPOCC 0,5mm-es drótot tudok adni, 20-25 cm-es darabok vannak.

hangkariról lenne szó (HD2) ... :smile52:

pci zajszűrő (4db - 220uF/16V) -> ennek a pontos típusát nem vágom mert nincs ráírva csak ennyi egy bekeretezett "[R] CE 85°C 3M0708" lila színű és a befoglaló mérete D~8; magasság ~6 :ohnoohnoohno: (bár a többi rubycon-on is 3M07** kódszám van, csak sehol se tudom visszaellenőrizni :smile52: )

5V (1db - 470uF/16V)

bemenet (4db - 100uF/35V)

+- 9V (2db - 470uF/25V)

ezeket cserélném leginkább :kiraly:

szal nem tom (nem értek hozzá) hogy a nagyobbnak mennyire örülne ... :smile52:

a NIPPON az a Chemi-Con lenne?

s az ELNA-ból a Cerafine sorozat? az Ethosz Audio-nál ezt ajánlották a BG helyett (ha lehet ilyet mondani :unsure: )

ezekre írt árakat s olyan 4,5k lenne a 11db caps

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai » 2010.08.03., kedd 05:40

árvill

shanahan
V.I.P.
V.I.P.

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan » 2010.08.02., hétf. 23:08

Black Gate, vagy Elna Silmic. Ethosz Audio-nál tudsz rendelni, ha kapható ilyen értékben.

most kaptam meg a BlackGate-s levelét s csak 470uF/16V -ost tudna szerezni (ebből meg 1db kéne :ohnoohnoohno: )

viszont néztem a neten s ott se találtam olyanokat amire szükségem lenne :smile52:

100uF/35V

220uF/16V

470uF/16V

470uF/25V

szal akkor a BlackGate kiesett ... :unsure:

shanahan
V.I.P.
V.I.P.

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan » 2010.08.02., hétf. 21:05

Van itthon 7N rézből eselék, ha kell adok szívesen.

köszi a felajánlást :unsure:

ha nyesedékről van szó azt lehet elfogadnám :smile52:

:smile52:

a BlackGate -ről meg lekérek egy részletes listát ... :ohnoohnoohno:

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai » 2010.08.02., hétf. 19:47

Van itthon 7N rézből eselék, ha kell adok szívesen.

shanahan
V.I.P.
V.I.P.

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan » 2010.08.02., hétf. 19:23

Az a Neutrik ugyanaz, csak ház nélkül. BlackGate-ből már a STD széria is elég jó, nekem ilyen van mindenhol és nagyon jó. Belső zsineget akkor választanék, ha már tudnám milyen lett a motyó hangja mibe tenném, mert eléggé el lehet varázsolni csoda drótokkal :unsure:

köszi :ohnoohnoohno:

a csodadrót -ból meg csak a rca csatihoz kellene vagy fél hangyapöcsnyi :smile52:

valszeg nem ugyan oda fogom vissz@rakni a csatikat hanem az egyiket széjjelebb rakom mert "túl" közel vannak egymáshoz :smile52:

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai » 2010.08.02., hétf. 19:18

Az a Neutrik ugyanaz, csak ház nélkül. BlackGate-ből már a STD széria is elég jó, nekem ilyen van mindenhol és nagyon jó. Belső zsineget akkor választanék, ha már tudnám milyen lett a motyó hangja mibe tenném, mert eléggé el lehet varázsolni csoda drótokkal :ohnoohnoohno:

shanahan
V.I.P.
V.I.P.

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan » 2010.08.02., hétf. 18:28

Black Gate, vagy Elna Silmic. Ethosz Audio-nál tudsz rendelni, ha kapható ilyen értékben. RCA aljzat-nak én a Neutrik D házasat javasolnám, nagyon jó hangú csati (Elimex).

ne_nf2db1_9.jpg

köszi

neutrik-ból ilyet néztem ki (ezt meg is tudnám venni helybe): -> klikk

a Black Gate -ről már sok jót olvastam

viszont abból melyik az érdemleges széria? :ohnoohnoohno: (bár ahogy nézem az ára úgyis adja majd magát ... :smile52::unsure: )

mert mondjuk Rubycon-ból is vannak "nívósabb" darabok pl. ZA széria

:smile52:

ja meg még esetleg készülékbelső zsineg típus is jöhetne

nehai
Törzsvendég
Törzsvendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: nehai » 2010.08.02., hétf. 17:33

Black Gate, vagy Elna Silmic. Ethosz Audio-nál tudsz rendelni, ha kapható ilyen értékben. RCA aljzat-nak én a Neutrik D házasat javasolnám, nagyon jó hangú csati (Elimex).

ne_nf2db1_9.jpg

shanahan
V.I.P.
V.I.P.

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: shanahan » 2010.08.02., hétf. 11:40

Sziasztok!

kérnék pár tanácsot milyen márkákra (típusokra) lenne érdemes ezeket kicserélni:

Rubycon (YK) 10-35V; 100-470uF

meg ha lehet akkor hol lehet jó áron kapni :smile52:

ja meg RCA aljzat is érdekelne (nem fontos nyákba szerelhető!)

milyet ajánlotok?

max. 1k/db :ohnoohnoohno:

előre is :smile52:

:unsure:

kistudashu
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: kistudashu » 2010.07.18., vas. 22:21

Köszönöm szépen az infót, megsasolom, azért majd ide is visszanézek.Üdv

turho
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho » 2010.07.18., vas. 21:35

Üdvözlök minden Kedves Fórumlakót és egyéb alkalmi Vendéget!Engedjétek meg, hogy csatlakozzak lelkes táborotokhoz és a segítségeteket kérjem e témában.Mint a nevem is sejtteti, elméleti tudásom majdnem nulla, de hajt a vágy, hogy építsek egy elfogadható minőségű dac-ot.Sok érdekes cd masina és hasonlók(köztük a sokat emlegetett Philips 304,MkII,Marantz cd74 és még sok más)tulajdonosa voltam, de akkor még nem fogtam fel, mire is jók igazán.A problémát az jelenti, hogy sohasem tudtam ellenállni egy jó ajánlatnak, és szinte mindig elkótyavetyéltem őket. Elhatároztam, hogy ennek véget vetek, és a sarkamra állok.Építek egyet, ami jó, de nem továbbadható! Eszembe jutott, hogy van elfekvőben Egy Philips cd304-es dac panelem kompletten(2xtda 1540P) és egy működő Philips 990-es digitunerem(1xtda 1541A).Ezek valamelyikéből szeretnék valami értékelhetőt fabrikálni. Ha tudnátok nekem ebben segíteni, nagyon hálás lennék érte. Előre is köszönöm! Üdv!

Ezt a szájtot javaslom erősen neked:

http://forum.audiodiy.hu/index.php

kistudashu

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: kistudashu » 2010.07.18., vas. 20:38

Felmerülhet a kérdés, hogy miért nem szerzek újra valami nagyágyút, ahelyett, hogy építgetek.Ha ráakadok, biztosan nem hagyom ki a lehetőséget, talán jobban járok, ha egy gyári cd-t tuningolok,de az a helyzet, hogy nemigen van pénzem jó minőségű audio lemezekre, a meglévőket meg már únom.Marad a dvd, mint fejegység és a "tömör" valóság egy jó hangú dac-cal,esetleg csöves out-tal.Sejtem, hogy nemigen lehet felhasználni a TDA 1540P panelon, ill. a TDA 1541A körül lévő alkatrészeket a digitális jel fogadására, ami a futómű coax out-jából ered,ezért kell az emlegetett, vagy más interface tunerek valamelyikét alkalmaznom.A CS8412 már nincs és drága is,nagycsalád mellett ez az ár nem fér bele a költségvetésbe, egyéb alkalmazható chipről pedig fogalmam sincs.Ha tud valaki megoldást, kérem szóljon.Köszi!

kistudashu

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: kistudashu » 2010.07.18., vas. 19:38

Üdvözlök minden Kedves Fórumlakót és egyéb alkalmi Vendéget!Engedjétek meg, hogy csatlakozzak lelkes táborotokhoz és a segítségeteket kérjem e témában.Mint a nevem is sejtteti, elméleti tudásom majdnem nulla, de hajt a vágy, hogy építsek egy elfogadható minőségű dac-ot.Sok érdekes cd masina és hasonlók(köztük a sokat emlegetett Philips 304,MkII,Marantz cd74 és még sok más)tulajdonosa voltam, de akkor még nem fogtam fel, mire is jók igazán.A problémát az jelenti, hogy sohasem tudtam ellenállni egy jó ajánlatnak, és szinte mindig elkótyavetyéltem őket. Elhatároztam, hogy ennek véget vetek, és a sarkamra állok.Építek egyet, ami jó, de nem továbbadható! Eszembe jutott, hogy van elfekvőben Egy Philips cd304-es dac panelem kompletten(2xtda 1540P) és egy működő Philips 990-es digitunerem(1xtda 1541A).Ezek valamelyikéből szeretnék valami értékelhetőt fabrikálni. Ha tudnátok nekem ebben segíteni, nagyon hálás lennék érte. Előre is köszönöm! Üdv!

turho
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho » 2010.06.22., kedd 13:40

Kíváncsi lennék egy TÉNYLEGESEn megépített diszkrét dac eredményeire, hangi tapasztalatokra, mérésekre...a legnagyobb bajok ezekkel ott kezdődnek, hogy a tűrés és precizitás mellett állítólag randán hőfok-és páratartalom, és napszakfüggő egy ilyen diszkrét r2r hálózat.

Pár éve én is fantáziáltam erről, de aztán nem nagyon tettem lépéseket ezügyben.

Szkeptikus
Értékelés: -2

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Szkeptikus » 2010.06.12., szomb. 18:38

Sziasztok,

Felkeltette az érdeklődésem a Buffalo II DIY kit, viszont forrasztópáka még nem volt a kezemben...

Ha esetleg lenne valaki, aki megállapodás szerinti ellentételezés fejében összerakná nekem a kit-et azt nagyon megköszönném.

Erről lenne szó:

http://www.twistedpearaudio.com/digital/buffalo.aspx

Privátban várom a jelentkezéseket.

:)

Megint aktuális a dolog.

Amire jelentkezőt keresek az az általam megvásárolt alkatrészek összeállítása egy kész D/A konverterré. Tehát adott (lesz) a lap és a placid táp.

A jelentkezőtől azt kérném, hogy beszéljük át mi kell még a kész termékhez. Aztán én megvennék mindent. Ezután kellene átvenni az általam megvásárolt termékeket és összeállítani kész D/A konverterré.

Olyan jelentkezőt keresek, aki hajlandó a dologra szánni némi időt és akinek a rászánt idejét megfelelően kompenzálhatom.

Várom a jelentkezést privátban.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szkeptikus

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Szkeptikus » 2010.06.12., szomb. 15:38

Sziasztok,

Felkeltette az érdeklődésem a Buffalo II DIY kit, viszont forrasztópáka még nem volt a kezemben...

Ha esetleg lenne valaki, aki megállapodás szerinti ellentételezés fejében összerakná nekem a kit-et azt nagyon megköszönném.

Erről lenne szó:

Majd segítek.

Csak a DAC-ot rendeld meg, és max a placid tápot, de hálozati trafó nélkül.

A többi itthon jobb minőségben megoldható.

Én trafós kimenettel használom, neked is ezt a megoldást ajánlom.

Üdv

Nagyon köszönöm. A többit privátban.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vendég

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2010.06.12., szomb. 15:15

Sziasztok,

Erről lenne szó:

Majd segítek.

Csak a DAC-ot rendeld meg, és max a placid tápot, de hálozati trafó nélkül.

A többi itthon jobb minőségben megoldható.

Én trafós kimenettel használom, neked is ezt a megoldást ajánlom.

Üdv

Szkeptikus

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: Szkeptikus » 2010.06.12., szomb. 12:38

Sziasztok,

Erről lenne szó:

turho
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho » 2010.06.07., hétf. 14:11

Csak nem adom fel ezt a cd3 panel projecemet (DAC7) olyan könnyen...hátha van valakinek ötlete vagy tud segíteni.

Szóval: A főpanel saa7350-tda1547 kombójét akarom megvalósítani önálló dac-nak. Az saa ic-n beállítottam a 3 lábbal az i2s bemenetet. I2s bemenő jelnél gyönyörűen szólna a cucc, de:

Órajeleket hallok, illetve sípolásokat a kimeneten, és elég nagyszinten ahhoz hogy marha zavaró legyen. Periodikus, másodpercenkénti 3-4 jelcsomagos burstos sípolást. Egy dolgot tudtam eddig elérni: A panel kvarckristályát kicseréltem 11.2 mhz-ről 16 mhz-re, ezzel ugyanúgy szól, csak ezek a digitális jelfolyam-zavarok magasabb frekvenciájúak lettek. A cd-transzport alatti, másik panelon lévő SM digitális szűrőt eleve kikerültem (teszik ezt marantz cd-42-esekben is, tuningként) és direktben i2s jelet kapott az saa7350 3 bemenőlába. Ami helyesen is van bekötve, mert a zavarjelek mellett, a zene tisztán, fázishelyesen és balanceolhatóan szól.

De akkor mi a bánat ez az órajel a kimeneten, illetve ezek a jelcsomagok? Ellenőriztem már háromszor is hogy tényleg megfelelően van-e konfigolva az saa az i2s inputhoz, de az rendben van. Kérek ötleteket ha gyakorlatozott már valaki ilyenekkel.

Kész a DAC, asrc ic nélküli verzió. Van ugyan egy ad1890-em (lesz) de src4192 vagy hasonló modernebb amiben gondolkodom. i2s be-és kimenettel kellene beillesztenek a cs8414 és az saa7350 közé. A dac7 20 bites jelet (is) fogad. Tippje van valakinek? SOP tokozás, vagy dip kellene, a legkisebb smd-vel nem bírok el házi egyszerű eszközökkel...

A DAC7 marha jól szól (mostmár), rendesen körülépítve. (A'la Marantz cd17).

turho
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Diy Dac

Hozzászólás Szerző: turho » 2010.05.26., szer. 07:16

Csak nem adom fel ezt a cd3 panel projecemet (DAC7) olyan könnyen...hátha van valakinek ötlete vagy tud segíteni.

Szóval: A főpanel saa7350-tda1547 kombójét akarom megvalósítani önálló dac-nak. Az saa ic-n beállítottam a 3 lábbal az i2s bemenetet. I2s bemenő jelnél gyönyörűen szólna a cucc, de:

Órajeleket hallok, illetve sípolásokat a kimeneten, és elég nagyszinten ahhoz hogy marha zavaró legyen. Periodikus, másodpercenkénti 3-4 jelcsomagos burstos sípolást. Egy dolgot tudtam eddig elérni: A panel kvarckristályát kicseréltem 11.2 mhz-ről 16 mhz-re, ezzel ugyanúgy szól, csak ezek a digitális jelfolyam-zavarok magasabb frekvenciájúak lettek. A cd-transzport alatti, másik panelon lévő SM digitális szűrőt eleve kikerültem (teszik ezt marantz cd-42-esekben is, tuningként) és direktben i2s jelet kapott az saa7350 3 bemenőlába. Ami helyesen is van bekötve, mert a zavarjelek mellett, a zene tisztán, fázishelyesen és balanceolhatóan szól.

De akkor mi a bánat ez az órajel a kimeneten, illetve ezek a jelcsomagok? Ellenőriztem már háromszor is hogy tényleg megfelelően van-e konfigolva az saa az i2s inputhoz, de az rendben van. Kérek ötleteket ha gyakorlatozott már valaki ilyenekkel.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”