Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati zavarszűrő

Avatar
GeriB
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 628
Csatlakozott: 2013.09.07., szomb. 07:07
Értékelés: 110

Hálózati zavarszűrő

Hozzászólás Szerző: GeriB »


Nem találtam jobb helyet, ezért ide írok.
A Shunyata Hydra készüléke igencsak érdekes számomra.
 

 

 

 

 

 
 
A villamosság terén a fénycsöveknél szoktak berakni fázis javító kondenzátort és az autó hifiben is használnak kondenzátort, igaz az autó hifinél egyenáramról beszélhetünk, nem váltó áramról.
Láttam olyan megoldást, hogy csak a fázisra kötöttek kondit, olyant is, hogy a fázis és a nulla közé, de olyant is, ahol a fázis, nulla és a föld is megkapta a kondit.
Múltkor olvastam 1 tesztet, amiben különféle kondikat különféle értékkel kötöttek a készülékek elé és a teszt lényege az volt, hogy javítottak a hangzáson. Sajnos azonban a jó kondiknak álltalában elég komoly áruk is van, így kompromisszumot vagyok kénytelen kötni. Olyan kondenzátor lenne jó, ami megfizethető, de jól is szól.
Olyan "kütyüt" akarok csinálni, amire 8, 12, 16 készülék (előerősítő, CD, lemezjátszó, aktív hangfal, stb.) is ráköthető.
Ha olyant szeretnék, mint a Shunyata, akkor mekkora kapacitás lenne ideális? Készülékenként és kábelenként 10uF (pl.: 8 konnektor esetén 3x80uF?), több? Milyen kondikat lenne érdemes vásárolni erre a célra?
Ötletek? Tanácsok?
 

 

Avatar
blattida
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 12:38
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Ráckeve

Hálózati zavarszűrő

Hozzászólás Szerző: blattida »



Sziasztok.
 
Szeretnék a trafók két-két szekunderére rakni zavarszűrő kondikat, még a diódák elé, és velük persze párhuzamosan.
100nF értékeket javasolnak, de nem lesz gond, ha 2u2F-ot teszek oda? 

Szia!
 
Gond nem lenne belőle, viszont, mint szűrő, nem sokat érne...ezért 220nF fölé ne nagyon menj.

Avatar
TotoDIY
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.07.13., pén. 12:38
Értékelés: 18

Hálózati zavarszűrő

Hozzászólás Szerző: TotoDIY »


Sziasztok.
 
Szeretnék a trafók két-két szekunderére rakni zavarszűrő kondikat, még a diódák elé, és velük persze párhuzamosan.
100nF értékeket javasolnak, de nem lesz gond, ha 2u2F-ot teszek oda? 
DIYAUDIO.HU

Avatar
nbalazs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009.12.09., szer. 21:44
Értékelés: 0

Hálózati zavarszűrő

Hozzászólás Szerző: nbalazs »


1. húzz ki mindent, majd egyenként kezd el visszadugdosni a készülékeket. Ahol megjelenik a brumm az a ludas, kétlem hogy a NAD trafója ilyen zajt csinálna…2. lehet hogy az interconnectnél elszállt az egyik földelés, és amiatt búg.

Azt hogy érted hogy az interconnectnél? Az RCA-kivezetésnél?
NAD C320bee, NAD C542, CA DVD89, Tannoy M3 (saját készítés, mondhatnám koppincs).

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Hálózati zavarszűrő

Hozzászólás Szerző: earforce »


1. húzz ki mindent, majd egyenként kezd el visszadugdosni a készülékeket. Ahol megjelenik a brumm az a ludas, kétlem hogy a NAD trafója ilyen zajt csinálna…
2. lehet hogy az interconnectnél elszállt az egyik földelés, és amiatt búg.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Hálózati zavarszűrő

Hozzászólás Szerző: mgus »

Max. hangerőn hallgatod a rendszert?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
nbalazs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009.12.09., szer. 21:44
Értékelés: 0

Hálózati zavarszűrő

Hozzászólás Szerző: nbalazs »


OFFTOPIC:


Ha jól tudom akkor a legtöbb erősítőnek van "tápzaja"!És a te erősítőd elég combos!


Az erősítőnek magában nincs semmi zaja. Csak akkor van egy kevés, ha a DAC is be van kapcsolva. Lehet a földelését kellene kiiktatnom?
NAD C320bee, NAD C542, CA DVD89, Tannoy M3 (saját készítés, mondhatnám koppincs).

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Hálózati zavarszűrő

Hozzászólás Szerző: Doky »


OFFTOPIC:


Ha jól tudom akkor a legtöbb erősítőnek van "tápzaja"!És a te erősítőd elég combos!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
nbalazs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009.12.09., szer. 21:44
Értékelés: 0

Hálózati zavarszűrő

Hozzászólás Szerző: nbalazs »

Segítséget szeretnék kérni. Van nekem egy NAD C320bee-erölködőm, egy Hivox Lupus S DAC-om, és egy CA DVD89 DVD-játszó CD-játszó gyanánt. A problémám az, hogy "üresjáratban" ha csutkára felveszem a hangerőt, lehet hallani egy gyenge "brummot". Ezt állítólag hálózati szűrővel lehet orvosolni. Az lenne a kérdésem, hogy valaki esetleg készített-e már ilyet, ha igen akkor hogyan? Előre is köszönöm a segítséget!
NAD C320bee, NAD C542, CA DVD89, Tannoy M3 (saját készítés, mondhatnám koppincs).

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”