Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Aktív hangsugárzó építés

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: Tomi »


A mobiltelefonból ítélve egész biztos.
 
 

Most már egészen biztos, hogy épül valami aktív doboz..
 
FullSizeRender.jpg

potatomelon.wordpress.com

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


Most már egészen biztos, hogy épül valami aktív doboz..
 

Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: muvimi »


köszönöm tanácsod! eddig működött csak kicsi volt neki a táp és nem bírta az erőnövelést és leégett a táp! egyébként hídba volt kötve semmi negatívat nem vettem észre a működésben és az oldalak szabályozhatók külön az erősítőn így szerintem azzal sem volt gond a táp az viszont kicsi volt ezért is sült meg gondolom én....az akkumulátorral meg az a bajom hogy nem nagyon vagyok otthon így nem volna időm figyelni hogy áll a töltöttsége....
...kell egy profi töltő, ami figyeli a töltöttséget és automatikusan bekapcsol ha szükséges, vagy egy kapcsolóóra ami minden este bekapcsolja a töltőt néhány órára, , ez az egész néhány ezer forintból kijön.

Avatar
alfioraldo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.09.15., kedd 21:09
Értékelés: 2

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: alfioraldo »


Az autó akkumulátornál kompaktabbat? Kifejtenéd mi a célod? Nem látok ésszerű kapcsolatot a 4 csatornás erősítő és a 2x2 ohmos szubod között. Bár nem kizárt hogy alulillesztve működne hídban 2 ohm terheléssel is, de nem túl szerencsés dupla tekercses szub tekercseit különböző erősítőre kötni. Márpedig hidd el hogy a két (esetleg hidalt) csatorna nem lesz egyforma ennél az erősítőnél. Ha szobában szeretnéd használni inkább nézz mellé egy szub erősítőt. Nem kizárt hogy anyagilag is jobban jársz, mintha valaki csinál neked egy 100A-es (vagy még több) tápot. 
köszönöm tanácsod! eddig működött csak kicsi volt neki a táp és nem bírta az erőnövelést és leégett a táp! egyébként hídba volt kötve semmi negatívat nem vettem észre a működésben és az oldalak szabályozhatók külön az erősítőn így szerintem azzal sem volt gond a táp az viszont kicsi volt ezért is sült meg gondolom én....az akkumulátorral meg az a bajom hogy nem nagyon vagyok otthon így nem volna időm figyelni hogy áll a töltöttsége....
Denon  Cambridge Audio  Technics   Muse  Jamo Sony  Hertz  Oehlbach  Inakustik Thompson  Apple Qed  Rotel  JBL  Audison Nad Wharfedale  Bob marley Dietz Monster Harman kardon Uher Söund arts Reloop Fostex Lg Neutrik Marshall Tannoy Ground Zero Audioquest Proel Lem Pioneer Akg 

Avatar
atesz007
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2011.04.14., csüt. 15:33
Értékelés: 26

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: atesz007 »



Üdv mindenkinek!
 
Lehet nem jó helyre írok de megpróbálom max átirányítotok máshova..... Keresnék egy embert aki  tudna nekem segíteni. Van egy audison LR 435 XR erősítő és egy Hertz spl show sx 380d1-es hangszóró épített dobozban amihez kéne nekem egy kompakt kis táp.
Aki épít vagy tud valakit aki ilyennel foglalkozik kérem jelezze mert ezek a pc tápok nem alkalmasak hozzá......
Segítségetek előre is köszönöm!

 
Az autó akkumulátornál kompaktabbat? Kifejtenéd mi a célod? Nem látok ésszerű kapcsolatot a 4 csatornás erősítő és a 2x2 ohmos szubod között. Bár nem kizárt hogy alulillesztve működne hídban 2 ohm terheléssel is, de nem túl szerencsés dupla tekercses szub tekercseit különböző erősítőre kötni. Márpedig hidd el hogy a két (esetleg hidalt) csatorna nem lesz egyforma ennél az erősítőnél. Ha szobában szeretnéd használni inkább nézz mellé egy szub erősítőt. Nem kizárt hogy anyagilag is jobban jársz, mintha valaki csinál neked egy 100A-es (vagy még több) tápot. 

Avatar
alfioraldo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2009.09.15., kedd 21:09
Értékelés: 2

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: alfioraldo »


Üdv mindenkinek!
 
Lehet nem jó helyre írok de megpróbálom max átirányítotok máshova..... Keresnék egy embert aki  tudna nekem segíteni. Van egy audison LR 435 XR erősítő és egy Hertz spl show sx 380d1-es hangszóró épített dobozban amihez kéne nekem egy kompakt kis táp.
Aki épít vagy tud valakit aki ilyennel foglalkozik kérem jelezze mert ezek a pc tápok nem alkalmasak hozzá......
Segítségetek előre is köszönöm!
Denon  Cambridge Audio  Technics   Muse  Jamo Sony  Hertz  Oehlbach  Inakustik Thompson  Apple Qed  Rotel  JBL  Audison Nad Wharfedale  Bob marley Dietz Monster Harman kardon Uher Söund arts Reloop Fostex Lg Neutrik Marshall Tannoy Ground Zero Audioquest Proel Lem Pioneer Akg 

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: theo »



 

 
 


Avatar
andrelegrand
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 09:57
Értékelés: 20

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: andrelegrand »


 Adott a mély és a magas sugárzó:
Peerless HDS Exclusive (830884):

Morel MDT 32S:

Ebből fogok kétutas dobozt faragni, az aktív váltás és elektronika külön dobozba fog kerülni. A doboz méret a gyári ajánlást fogja követni ami reflex 29 liter és 50 Hz környékére van hangolva. Első ötletem 21 nyír rétegelt, ebből készülne az oldallap és hátlap a front 25mm-es MDF lenne, belül lécmerevítést kapna. A doboz méret a következőképpen adódna: 28cm széles, 48-50 cm-es magasság és az előlappal együtt 36-37cm-es mélység.
Aktív váltás az avataromban látható texas mintakapcsolás lenne módosítva az igényeknek megfelelően, a következőképpen:
-a bemeneti fokozat csak aszimetrikus jelet fogad.
-magas ágban a csillapítás lépésekben, dip kapcsolóval történik.
-a mély kör baffel step kompenzációja szintúgy lépésben változtatható lesz.
- a mély kimeneti ágban is lesz egy fix gaines buffer.

Az erősítő még egyelőre kérdéses, mert a trafók amiket beszereztem +-37voltot adnak le.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »



Csak egy pár gondolat.
A kép szűrő topológia közötti relatív kis különbség nem igazolná a megoldást. A nem közös töréspontú (-6dB) szűrőkarakter alapvetően nem helyes elektromos fázishelyzetet ad. Ezt kompenzálja, az alapvetően a keresztezési frekvencián a DXT sajnos szintén nem "helyes" akusztikai fázismenete? Ezért nem nyerő az LR24? Fordított polaritás esetén, szimmetrikus az akusztikus beszakadás?

Kezdem a végéről és haladok vissza.
 
Fordított polaritás esetén szimmetrikus az átvitel beszakadása, de a beszakadás mértéke sokkal kisebb mint pl. egy tankönyvi LR24-es váltó esetében.
 
Nem értem, hogy számodra mit jelent a DXT tölcsér nem helyes akusztikai fázismenete a keresztezési frekin?
 
Szintén nem értem mit jelent a nem helyes elektromos fázis. Egy analóg szűrőnél (legyen az bármilyen) nincs olyan, hogy helyes vagy nem helyes elektromos fázis. Az elektromos fázisviszonyok adódnak a szűrő típusától, meredekségétől függően.
 
Az a helyzet, hogy a második mondatodat sem értem igazán. Egyrészt a két váltó (LR24 és BW24) között szerintem igen jelentős különbségek vannak! Eltérő frekiválasz, eltérő teljesítmény válasz, eltérő csoportfutási idők a keresztezési frekvenciánál, stb. Ami az áramköri topológiát illeti az pedig lehet teljesen azonos vagy teljesen eltérő is a két szűrőtípus esetén.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: bege »


Nem minden helyzetben az LR24 a nyerő...Csak egy pár gondolat. A kép szűrő topológia közötti relatív kis különbség nem igazolná a megoldást. A nem közös töréspontú (-6dB) szűrőkarakter alapvetően nem helyes elektromos fázishelyzetet ad. Ezt kompenzálja, az alapvetően a keresztezési frekvencián a DXT sajnos szintén nem "helyes" akusztikai fázismenete? Ezért nem nyerő az LR24? Fordított polaritás esetén, szimmetrikus az akusztikus beszakadás?

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Ismerős elektronika.
 
 


 
20150410_111544.jpg
 
20150410_111553.jpg
 
20150410_111603.jpg
 
 

 
20150410_120932.jpg

potatomelon.wordpress.com

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: theo »



 

 

 

 
 

 


Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Kicsit pörgetve a topicot. Elkezdtem olvasni Dougles Self könyvét, aktív hangváltó témában. Több fejezeten keresztül taglalja az alul és felül áteresztő szűröket és ezek karakterisztikáját. A legtöbb kapcsolás amit viszont láttam negyedrendű Linkwitz-Riley, ezért is merült fel bennem ki mi alapján tervezte meg az elektronikát, és mi befolyásolja a kiválasztást?
Nem minden helyzetben az LR24 a nyerő. A nemrég elkészült 3 utas aktív monitor dobozunkban pl. nem LR24-es váltó van a közép és magas között:
http://bizsokmanufaktura.blogspot.hu/20 ... o-vii.html
 
Eredetileg LR24-el próbálkoztam de sehogy nem sikerült szép átvitelt elérni, feltételezésem szerint a magashangszóró miatt. A magasnál ugyanis a DXT tölcsér hatását kompenzálni kellett, ráadásul a váltást mindenképp valahol 2kHz környékén szerettem volna tartani az egyenletes irányítottság miatt. Így viszont nem sikerült tankönyvi LR24-es váltót használni, az átvitel mindig "csúnya" lett. Végülis BW24-et használtam mégpedig úgy, hogy a két szűrőfélnek nem azonosak a törésponti frekvenciái. Így sikerült elérni azt a szép átvitelt, impuzusválszt és irányítottságot amit a fenti linken található képeken láthatsz. Azt még megemlítem, hogy a mély és közép között viszont LR24-es váltó van.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


Kicsit pörgetve a topicot. Elkezdtem olvasni Dougles Self könyvét, aktív hangváltó témában. Több fejezeten keresztül taglalja az alul és felül áteresztő szűröket és ezek karakterisztikáját. A legtöbb kapcsolás amit viszont láttam negyedrendű Linkwitz-Riley, ezért is merült fel bennem ki mi alapján tervezte meg az elektronikát, és mi befolyásolja a kiválasztást?
Az LR(24) szűrővel könnyű dolgozni, egyszerű, a 24dB/oktáv már elég meredek. Keresztezési frekvencia környékén is tökéletesen egyenletes átvitelt ad. A precíz implementációjának csak az a feltétele, hogy a hangszórók átvitele kellően lineáris legyen a szükséges tartományokban, illetve a fázis viszonyok is rendben legyenek. Magas/közép viszonylatban szokott probléma adódni a fázisokkal a hangszórók akusztikus sík eltérések miatt. Itt vagy mechanikai elhelyezéssel lehet operálni, vagy elektronikus fázistolással. Tipikusan a magast kell kicsit "késleltetni". Ha a hangszórók átvitele nem megfelelően egyenletes, akkor opcionálisan érdemes korrekciót is használni. Bár ez utóbbi megfelelő hangszóró és keresztezési frekvencia választással szükségtelen.
további olvasni való az LR szűrőkkel kapcsolatban:
http://www.rane.com/pdf/ranenotes/Linkw ... Primer.pdf
http://duelundaudio.com/wp-content/uplo ... filter.pdf

Avatar
andrelegrand
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2009.06.09., kedd 09:57
Értékelés: 20

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: andrelegrand »

Kicsit pörgetve a topicot. Elkezdtem olvasni Dougles Self könyvét, aktív hangváltó témában. Több fejezeten keresztül taglalja az alul és felül áteresztő szűröket és ezek karakterisztikáját. A legtöbb kapcsolás amit viszont láttam negyedrendű Linkwitz-Riley, ezért is merült fel bennem ki mi alapján tervezte meg az elektronikát, és mi befolyásolja a kiválasztást?

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


Őő, mi lessz ebből..
ez csak egy könyv, ha majd elolvasom és találok inspirálót, akkor majd megint fog épülni valami 

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


tegnap sikerült lecsapni egy "jó árasított" példányra, már nagyon várom, hogy kézbe vehessem...
Őő, mi lessz ebből..
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


tegnap sikerült lecsapni egy "jó árasított" példányra, már nagyon várom, hogy kézbe vehessem...


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Itthon vannak a dobozok!
 
A méretek érzékeltetése végett egy kép! 
 
 


Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Hány nap még?
 
 
 
 
unnamed (1).jpg
potatomelon.wordpress.com

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: kalmi »




Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: kalmi »






Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Az a baj ha ezt elmondja neked akkor meg kell hogy öljön téged 


Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: theo »


Jó látni, hogy alakul a doboz! Milyen megfontolásból került fel a belső takaró réteg?
Az a baj ha ezt elmondja neked akkor meg kell hogy öljön téged 

Avatar
emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2012.05.06., vas. 10:29
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Budapest

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: emzeperix »


A legutolsó külső réteg előtt, kapott egy belső takaró réteget is.
Jó látni, hogy alakul a doboz! Milyen megfontolásból került fel a belső takaró réteg?

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”