A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Aktív hangsugárzó építés

suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1007

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Végre jöhet az összeszerelés....

HANG : Tidal--OPPO 103D Fidelity Audio Reference Upgrade---LINN Kisto Pre Amp---Madrigal Audio CZ-Gel1 XLR Cable----Speaker: Dyno Esotar-SS Revelator Activ Speaker-Power Kábelek:Audio Note L—-Emanation Audio Reference 300---Füles :HD 600---

suminator968
V.I.P.
V.I.P.

Aktív Hangsugárzó Építés

Sikerült befejezni?Nagyon nyár van.De azért mérőjellel már megszólalt......

HANG : Tidal--OPPO 103D Fidelity Audio Reference Upgrade---LINN Kisto Pre Amp---Madrigal Audio CZ-Gel1 XLR Cable----Speaker: Dyno Esotar-SS Revelator Activ Speaker-Power Kábelek:Audio Note L—-Emanation Audio Reference 300---Füles :HD 600---

Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 221

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »

Lassan, de biztosan készülget a kicsike..
Mielőtt szó érné a ház elejét, ez csak egy próba doboz gyakorlatilag, erre még majd készül egy 38mm-es előlap, és tető.

IMG_SS ILLUMINATOR 0296.JPG
IMG_SS ILLUMINATOR 0298.JPG
IMG_SS ILLUMINATOR 0337.JPG
IMG_SS ILLUMINATOR 0338.JPG
IMG_SS ILLUMINATOR 0348.JPG
IMG_SS ILLUMINATOR 0353.JPG
IMG_SS ILLUMINATOR 0357.JPG

Sikerült befejezni?

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 687

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: Ear »

Üdv mindenkinek!

Lehet nem jó helyre írok de megpróbálom max átirányítotok máshova..... Keresnék egy embert aki  tudna nekem segíteni. Van egy audison LR 435 XR erősítő és egy Hertz spl show sx 380d1-es hangszóró épített dobozban amihez kéne nekem egy kompakt kis táp.
Aki épít vagy tud valakit aki ilyennel foglalkozik kérem jelezze mert ezek a pc tápok nem alkalmasak hozzá......
Segítségetek előre is köszönöm!

Hát nem. Ilyen célra 100-200 amperes, ipari célra használt kapcsolóüzemű tápegységeket szoktak használni. Egy időben forgott néhány Siemens autóhifisták körében, talán ilyet tudsz szerezni, de ezek használtan is olyan 50-100 000 forintba kerülnek.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

atesz007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 26

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: atesz007 »

Tetszik ez az elrendezés. Nekem bejött/bejön.

Vendég

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mielőtt szó érné a ház elejét, ez csak egy próba doboz gyakorlatilag, erre még majd készül egy 38mm-es előlap, és tető.

IMG_SS ILLUMINATOR 0296.JPG
IMG_SS ILLUMINATOR 0298.JPG
IMG_SS ILLUMINATOR 0337.JPG
IMG_SS ILLUMINATOR 0338.JPG
IMG_SS ILLUMINATOR 0348.JPG
IMG_SS ILLUMINATOR 0353.JPG
IMG_SS ILLUMINATOR 0357.JPG

Ötletes megoldások. Nagyon reményteli, tetszik. 

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1210

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: -KP- »

téged ismerve, biztos nem gyenge lesz a végeredmény

suminator968
V.I.P.
V.I.P.

Aktív Hangsugárzó Építés

A dobozokat (KEF 207) már pár napja fúrom, faragom, mély már biztosan lessz benne, az is megérkezett ma.

image.jpeg

shany
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 115

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: shany »

Az a biztos, ami elmúlt.....
Most egy kis szünet, vadászgatás...
Vasárnap este sajnos lecsúsztam az SS illuminatorokról, nem is értem az embereket, gyakorlatilag új áron mentek el...

Mostanában én is fantáziálgattam SS illuminator középhangszórókról ( 12MU/8731T00 ). Nem tudom, hogy hangminőség tekintetében meddig lehet eljutni ezekkel, van-e jobb egyáltalán?

suminator968
V.I.P.
V.I.P.

Aktív Hangsugárzó Építés

És mi lesz az új koncepció? Mitől lesz jobb, mint az eddigiek?
Nem kell, hogy jobb legyen, elég, ha költség hatékonyabb. (az előzőt hangra űberelni már nem egyszerű feladat )
A kinézet, az íves dobozzal, modernebb szinekkel pedig nekem tetszőbb lessz, ha sikerül.
És nem utolsó sorban, ez megint "saját gyermek" lessz, fontos a léleknek maradandót alkotni.

Vendég

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Vasárnap este sajnos lecsúsztam az SS illuminatorokról, nem is értem az embereket, gyakorlatilag új áron mentek el...

És mi lesz az új koncepció? Mitől lesz jobb, mint az eddigiek?

suminator968
V.I.P.
V.I.P.

Aktív Hangsugárzó Építés

A mobiltelefonból ítélve egész biztos. A dobozokat (KEF 207) már pár napja fúrom, faragom, mély már biztosan lessz benne, az is megérkezett ma. 

suminator968
V.I.P.
V.I.P.

Aktív Hangsugárzó Építés

Mi lesz a végleges hsz készlet, ha szabad nálad ilyet kérdezni?

emzeperix
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 111

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: emzeperix »

Most már egészen biztos, hogy épül valami aktív doboz..
Mi lesz a végleges hsz készlet, ha szabad nálad ilyet kérdezni?
zoltanmagari.blogspot.com

Tomi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 90

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: Tomi »

A mobiltelefonból ítélve egész biztos.

FullSizeRender.jpg

potatomelon.wordpress.com

suminator968
V.I.P.
V.I.P.

Aktív Hangsugárzó Építés

muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 447

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: muvimi »

köszönöm tanácsod! eddig működött csak kicsi volt neki a táp és nem bírta az erőnövelést és leégett a táp! egyébként hídba volt kötve semmi negatívat nem vettem észre a működésben és az oldalak szabályozhatók külön az erősítőn így szerintem azzal sem volt gond a táp az viszont kicsi volt ezért is sült meg gondolom én....az akkumulátorral meg az a bajom hogy nem nagyon vagyok otthon így nem volna időm figyelni hogy áll a töltöttsége....
...kell egy profi töltő, ami figyeli a töltöttséget és automatikusan bekapcsol ha szükséges, vagy egy kapcsolóóra ami minden este bekapcsolja a töltőt néhány órára, , ez az egész néhány ezer forintból kijön.

alfioraldo
Isten Hozott! :)
Értékelés: 2

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: alfioraldo »

Az autó akkumulátornál kompaktabbat? Kifejtenéd mi a célod? Nem látok ésszerű kapcsolatot a 4 csatornás erősítő és a 2x2 ohmos szubod között. Bár nem kizárt hogy alulillesztve működne hídban 2 ohm terheléssel is, de nem túl szerencsés dupla tekercses szub tekercseit különböző erősítőre kötni. Márpedig hidd el hogy a két (esetleg hidalt) csatorna nem lesz egyforma ennél az erősítőnél. Ha szobában szeretnéd használni inkább nézz mellé egy szub erősítőt. Nem kizárt hogy anyagilag is jobban jársz, mintha valaki csinál neked egy 100A-es (vagy még több) tápot. 
köszönöm tanácsod! eddig működött csak kicsi volt neki a táp és nem bírta az erőnövelést és leégett a táp! egyébként hídba volt kötve semmi negatívat nem vettem észre a működésben és az oldalak szabályozhatók külön az erősítőn így szerintem azzal sem volt gond a táp az viszont kicsi volt ezért is sült meg gondolom én....az akkumulátorral meg az a bajom hogy nem nagyon vagyok otthon így nem volna időm figyelni hogy áll a töltöttsége....
Denon  Cambridge Audio  Technics   Muse  Jamo Sony  Hertz  Oehlbach  Inakustik Thompson  Apple Qed  Rotel  JBL  Audison Nad Wharfedale  Bob marley Dietz Monster Harman kardon Uher Söund arts Reloop Fostex Lg Neutrik Marshall Tannoy Ground Zero Audioquest Proel Lem Pioneer Akg 

atesz007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 26

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: atesz007 »

Üdv mindenkinek!

Lehet nem jó helyre írok de megpróbálom max átirányítotok máshova..... Keresnék egy embert aki  tudna nekem segíteni. Van egy audison LR 435 XR erősítő és egy Hertz spl show sx 380d1-es hangszóró épített dobozban amihez kéne nekem egy kompakt kis táp.
Aki épít vagy tud valakit aki ilyennel foglalkozik kérem jelezze mert ezek a pc tápok nem alkalmasak hozzá......

Az autó akkumulátornál kompaktabbat? Kifejtenéd mi a célod? Nem látok ésszerű kapcsolatot a 4 csatornás erősítő és a 2x2 ohmos szubod között. Bár nem kizárt hogy alulillesztve működne hídban 2 ohm terheléssel is, de nem túl szerencsés dupla tekercses szub tekercseit különböző erősítőre kötni. Márpedig hidd el hogy a két (esetleg hidalt) csatorna nem lesz egyforma ennél az erősítőnél. Ha szobában szeretnéd használni inkább nézz mellé egy szub erősítőt. Nem kizárt hogy anyagilag is jobban jársz, mintha valaki csinál neked egy 100A-es (vagy még több) tápot. 

alfioraldo
Értékelés: 2

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: alfioraldo »

Üdv mindenkinek!

Denon  Cambridge Audio  Technics   Muse  Jamo Sony  Hertz  Oehlbach  Inakustik Thompson  Apple Qed  Rotel  JBL  Audison Nad Wharfedale  Bob marley Dietz Monster Harman kardon Uher Söund arts Reloop Fostex Lg Neutrik Marshall Tannoy Ground Zero Audioquest Proel Lem Pioneer Akg 

theo
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 350

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: theo »

andrelegrand
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 16

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: andrelegrand »

Adott a mély és a magas sugárzó:
Peerless HDS Exclusive (830884):

Morel MDT 32S:

Ebből fogok kétutas dobozt faragni, az aktív váltás és elektronika külön dobozba fog kerülni. A doboz méret a gyári ajánlást fogja követni ami reflex 29 liter és 50 Hz környékére van hangolva. Első ötletem 21 nyír rétegelt, ebből készülne az oldallap és hátlap a front 25mm-es MDF lenne, belül lécmerevítést kapna. A doboz méret a következőképpen adódna: 28cm széles, 48-50 cm-es magasság és az előlappal együtt 36-37cm-es mélység.
Aktív váltás az avataromban látható texas mintakapcsolás lenne módosítva az igényeknek megfelelően, a következőképpen:
-a bemeneti fokozat csak aszimetrikus jelet fogad.
-magas ágban a csillapítás lépésekben, dip kapcsolóval történik.
-a mély kör baffel step kompenzációja szintúgy lépésben változtatható lesz.
- a mély kimeneti ágban is lesz egy fix gaines buffer.

Az erősítő még egyelőre kérdéses, mert a trafók amiket beszereztem +-37voltot adnak le.

lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 373

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: lamalas »

Csak egy pár gondolat.
A kép szűrő topológia közötti relatív kis különbség nem igazolná a megoldást. A nem közös töréspontú (-6dB) szűrőkarakter alapvetően nem helyes elektromos fázishelyzetet ad. Ezt kompenzálja, az alapvetően a keresztezési frekvencián a DXT sajnos szintén nem "helyes" akusztikai fázismenete? Ezért nem nyerő az LR24? Fordított polaritás esetén, szimmetrikus az akusztikus beszakadás?

Kezdem a végéről és haladok vissza.

Fordított polaritás esetén szimmetrikus az átvitel beszakadása, de a beszakadás mértéke sokkal kisebb mint pl. egy tankönyvi LR24-es váltó esetében.

Nem értem, hogy számodra mit jelent a DXT tölcsér nem helyes akusztikai fázismenete a keresztezési frekin?

Szintén nem értem mit jelent a nem helyes elektromos fázis. Egy analóg szűrőnél (legyen az bármilyen) nincs olyan, hogy helyes vagy nem helyes elektromos fázis. Az elektromos fázisviszonyok adódnak a szűrő típusától, meredekségétől függően.

Az a helyzet, hogy a második mondatodat sem értem igazán. Egyrészt a két váltó (LR24 és BW24) között szerintem igen jelentős különbségek vannak! Eltérő frekiválasz, eltérő teljesítmény válasz, eltérő csoportfutási idők a keresztezési frekvenciánál, stb. Ami az áramköri topológiát illeti az pedig lehet teljesen azonos vagy teljesen eltérő is a két szűrőtípus esetén.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

bege
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 635

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: bege »

Nem minden helyzetben az LR24 a nyerő...Csak egy pár gondolat. A kép szűrő topológia közötti relatív kis különbség nem igazolná a megoldást. A nem közös töréspontú (-6dB) szűrőkarakter alapvetően nem helyes elektromos fázishelyzetet ad. Ezt kompenzálja, az alapvetően a keresztezési frekvencián a DXT sajnos szintén nem "helyes" akusztikai fázismenete? Ezért nem nyerő az LR24? Fordított polaritás esetén, szimmetrikus az akusztikus beszakadás?

Tomi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 90

Aktív Hangsugárzó Építés

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Ismerős elektronika.

20150410_111544.jpg

20150410_111553.jpg

20150410_111603.jpg

20150410_120932.jpg

potatomelon.wordpress.com