Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Avatar
Zimonyi Attila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2007.04.17., kedd 09:25
Értékelés: 13

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Zimonyi Attila »


Gratulálok az eredményhez!   
Remélhetőleg nem is olyan sokára egyszer hallhatom, hogy mi lett a végeredmény.
Gábornak sok örömet a (megújult) rendszeréhez.

Köszi.
Az újabb szeánsz magától értetődő, megbeszélünk egy időpontot a meghallgatásra.

Csatlakozom az előttem szólókhoz :taps:
PC,ESEL SOUND First inegrated amplifer,ESEL SOUND Dac,MEZZO&TEMPO KÁBELEK

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: hifis »


Gratulálok az eredményhez!  
Remélhetőleg nem is olyan sokára egyszer hallhatom, hogy mi lett a végeredmény.
Gábornak sok örömet a (megújult) rendszeréhez.

Köszi.
Az újabb szeánsz magától értetődő, megbeszélünk egy időpontot a meghallgatásra.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Elsőre leültünk (Lehot is magammal vittem, mint állandó kis zenehallgató hátizsákomat)
Gratulálok az eredményhez!
 
Remélhetőleg nem is olyan sokára egyszer hallhatom, hogy mi lett a végeredmény.
 
Kiváló rendszer, kiváló driverek és a Kokec Herceg berhintőtudománya, ennyi úgy látszik, elég a sikerhez. Meg nyilván kell egy jó hátizsák is :taps: :taps: .
 
Gábornak sok örömet a (megújult) rendszeréhez , Kalminak gratula , a Dyno-driverek meg csak dolgozzanak, dolgozzanak, dolgozzanak !!!
 
 
OFFTOPIC:

Az általam vitt ládikók a 42esek voltak, Kalmi a 330as magasak után idővel majd beletanul a Dyno-bölcsibe is

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kalmi!
Maximális elismerésem!
 
Gábor!
Örülök hogy sikerült végre ténylegesen orvosolni a problémát, méghozzá a gyökerénél! :taps:

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: hifis »


Nagyon érdekes ebben a felállásban megtapasztalni mérés és meghallgatás viszonyát, összhangját. Ez ilyen direkt módon tényleg csak a digitális keresztváltás használatával lehetséges, hiszen itt szoftveresen promt, azonnal hallhatóan csinálunk mindent.
Csak fülre lehetetlen belőni a rendszert, a beállítás alapja mindenképpen a mérés. Utána viszont a meghallgatás adja a finomhangolást a véglegesnek, legjobbnak tartott hanghoz.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Köszi a képeket!

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: hifis »


A középsugárzó váltása. Ez teljesen új elem az eredeti felálláshoz képest, ahol a középsugárzóra a teljes sáv rá van eresztve.


Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: hifis »


Kalmi beállítása: a mélysugárzó aktív váltása a Sonic 305 parametrikus eq-ja segítségével.
Jól látható a mélysugárzó púpjának szűrése 100Hz-en.


Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: hifis »


Bekötés a kipakolt váltóval, és a betömött reflexnyílások.
Persze lesz ez még szebb is.


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: hifis »


Egész délután zenéltem az "új" rendszerrel, és tény, most adja először azt, aminek egy ilyen kaliberű dobozban benne kell lenni.
Mondjuk a sztori a hangfallal hosszú és bonyolult, a lényege pedig az, hogy azért, ha nehezen is, de készülék és kábel cserékkel sikerült belőle egy nekem tetsző hangot kicsikarni. Csak éppen "abszolút értékben" nem tudtam eddig, hol áll ez minőségben, és Kalmi ezt bizonyította be: lehet jobb ugyanebből.
Most telt, meleg, de mégis dinamikus, szobát betöltő a hang. Érezhető, most kevésbé érzékeny a rendszer kábelekre, alátétekre stb. Vagyis az eddigi kényes és érzékeny egyensúly a hallgathatóságot illetően egy sokkal stabilabb, masszív alapokra épülő megszólalás lett. Ez nagy különbség, ez a záloga szerintem a jó hallgathatóságnak, annak, hogy sokkal kevésbé kényes a felvétel minőségére, hogy minden műfajjal megbírkózik, vagyis egy nagyobb kaliberű, univerzálisabb összeállítássá "fejlődött".
Bonyolult módon, véletleneken keresztül, de mégis, így utólag nézve meglepő "koherensen" és "logikusan" állt össze a rendszer, ezért örülök, hogy Kalmi ösztönzésére belevágtam ebbe a műtétbe.
Az aktív váltás a Sonic készüléken meg nagyon tetszik.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: violin »


Yesssssss! Így kell (kéne) ezt csinálni....
 
 
OFFTOPIC:

Valószinűleg sok drága,gyári hangsugárzóra ráférne egy hasonló ráncfelvarrás...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Köszönöm Gábornak a bizalmat, meg hogy nem vakult el a nagy névtől, és hogy elhitte nekem, hogy mennyi lehetőség és egyben hiba van (volt) ebben a dobozban!

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


A mélysugárzó rész átvitele mindenféle szűrés nélkül:
(Kék az eredeti reflex, piros a zárt verzió)


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


És a mérések:
A közép-magas tartomány:
(pirossal látható az eredeti Egglestonworks váltás, kékkel az új felállás)


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Egy fórumtársunk Gábor (Hifis) megkeresett, hogy hallgassam meg a rendszerét, melynek a következő (volt) a felépítése:
 
- MACbook forrás
- Sonic Studio 305 professzionális 8 csatornás DSP (DAC-ként használva)
- 2 db sztereo Spectron D-osztályú monoblock hídban hajtva
- Egglestonworks Andra I. tipusú hangdobozok
 
Elsőre leültünk (Lehot is magammal vittem, mint állandó kis zenehallgató hátizsákomat) , és vártam, hogy ez a komoly rendszer elkápráztasson és belepaszírozzon a kanapéba. Sajnos elszomorító hang fogadott. Kiábrándító volt. A tér összeesve középre, fakó középhangok, és elképesztő mélyhiány. Le voltam döbbenve. Azt hittem, hogy "na majd a nagy Egglestonworks", de nem.
Elkezdtük keresni a hibát. Próbáltunk kábeleket cserélni, erősítőkkel variáltunk, kihagytuk a DSP-t és a MAC saját analóg kimenetével hajtsuk, de nem igazán jutottunk egyről a kettőre. Gábor bizonytalan volt, mert már jó ideje meg voltak neki ezek a dobozok, de sosem volt vele igazán elégedett. Gyanakodtunk a szobára is, de annyira gyenge volt a muzsika ami megszólalt, hogy nekem elsőre egyértelmű volt hogy ennyire nem lehet rossz, az egyébként zenehallgatási szempontból jól berendezett nappali.
 
Második alkalommal Eizolt megkértem hogy hozza el az Egglestonworks Fontaine klónjait és a 211 es DPA cöves erősítőjét Gáborhoz, és járjunk a végére, mitől ennyire rossz a helyzet. Eizolnak külön köszönet jár ezért! :taps:
Elhoztuk Leho kis A40 es monitorjait is. Ahogy bekötöttük Eizol rendszerét a nappali megtelt zenével, és szinte minden a helyére került. Még a kis A40-esek is jobban bezenélték azt a nagy teret mint az Andra. Aztán rákötöttük az Andrát Eizol csövesére, és ugyanazt a gyenge hangot kaptuk, mint korábban. Ezáltal biztosak voltunk benne hogy az Egglestonworks-ökkel valami nagy gubanc van!
 
Ezt még leírni is vicces, de elsőre ha ezt valaki nekem elmeséli, kinevetem!
Naszóval... Gábor régen dédelgetett álma, hogy a Sonic Studio DSP berendezésének tudását végre kicsit jobban kihasználva aktív váltással hajtsuk az Andrát. Ezért hát belefogtunk. Szétszedtük!
 
A doboz felépítése a következő:
 
Két darab 30 centis Dyno mély izobarikus elhelyezésben (egymás mögött) amiből a hátsó egy kis reflexdobozra dolgozik. Ez a két mély párhuzamosan van kapcsolva, és egy passzív felülvágó vágja kb 80 Hz körül. A két 17 centis Morel MW166 mélyközép egy egy TL csőre dolgozik ami rövid, és tele van tömve csillapítóanyaggal. A morelek nincsenek vágva sem alulról, sem felülről. A Dynaudio Esotar T330D magassugárzó egy elsőrendű 3,3 uF-os soros kondin és egy L-padon keresztül kapja a kraftot, kihasználva a morel közepek viszonylag egyenletes esését. Szép az elgondolás, de a megvalósítás siralmas.
 
Abban egyeztünk meg, hogy a szub részt és a középmagas részt DSP-vel különválasztva aktív váltással hajtjuk, de a magas és a közép közti váltást meghagyjuk passzívban. Persze nem úgy, ahogy az Amcsik csinálták. A mérések ugyanis igazolták, hogy a közép és magas közti váltás nagyon durván el lett szúrva. A mérésen is látszik, micsoda völgy alakul ki az átvitelben! Elképesztő! Ez a váltás durva fázishibát okoz, és minden finomságot elmos. Baklövés nr. 1! Nem csináltam egyebet, mint a Dyno magas polaritását megfordítottam. A mérés magáért beszél!
Persze mint tudjuk a mérés önmagában kevés, ezért hát zenével meghallgattuk a gyári verziót és az új verziót, de csak a közép-magas szekciót a szubrész nélkül! Nem kell ecsetelnem a különbséget, elég ha annyit mondok előkerült a színpad, kinyílt a hang. Gábor szeme felcsillant!
Az andra passzív váltóját eltávolítottuk a mélyek elől és a magas elől is, és a hátlapra kihoztuk az egyes drivereket külön-külön, nagyon jó minőségű aljzatokra, így előkészítve egy esetleges későbbi full 3 utas aktív váltásra.
Mivel egyelőre kétutas az aktív váltás így a kitermelt magassugárzó előtti passzív váltót a dobozon kívülre helyeztük el, annyi különbséggel, hogy a polaritást immár fordítva kötöttük be, ami így egy igen lineáris átvitelt adott a 300-20 kHz-es tartományban.
Igen ám, de mi van a mélyekkel? Az eredeti Egglestonworks féle elgondolás az az volt, hogy a morell mélyközepeket alul hagyják vágatlanul, és a legalsó regisztert kiegészítik a szub sugárzóval. A hiba azonban ott volt, hogy a morel Mw166 ok abban a TL szerű dobozkában 200 Hz től lefelé elkezdtek merdeken esni, az izobarikus mélyet viszont a passzív váltó már 70-80 Hz!!! nél elkezdte vágni. Így a 80-200 Hz ig tartó középbasszus tartomány gyakorlatilag eltűnt az Andra hangjából! Baklövés nr.2 !
Mivel a passzív szűrőt eltávolítottuk a mély elől, a DSP-vel szabadon játszhattunk, hova tesszük a vágást a a szub és a középmagas tartomány közé.
Ehhez persze le kellett mérni, hogy az izobarikus mély hogyan viselkedik váltó nélkül. Lemértem tehát. A mérések alapján a Dyno mélyek 500 Hz ig lineárisak, egyetlen probléma ott van, hogy a hátsó mélysugárzó reflex doboza eszméletlenül picike, így 100 Hz környékén egy +5 dB-s púpot csinál a hangképbe. Baklövés nr.3! Ezen két lépésben segítettünk , az egyik, hogy betömtük a szubsugárzó reflex csöveit, így zártá téve a rendszert. Csökkent a 100 Hz-es púp, ráadásul lefelé mélyebbre ment a doboz. A púp kivasalását a DSP oldotta meg egy 100 Hz-re állított -4 dB-s, 0,2 -es jóságú filterrel. Eljött a nagy pillanat, kipróbáltuk az Andrát aktívban váltva. Az aktív váltás keresztfrekit végül 350 Hz körülre raktam, és a sub és a km egységet kb negyedrendű meredekséggel összeváltottam. A kapott hang?
Méltó lett arra hogy hangdoboznak nevezzük! A dobozok régi és új hangjáról remélem Gábor ír egy két szót majd!
 
Tudom sokakban felháborodást válthat ki, hogy neki mertem állni egy ilyen kaliberű doboznak... de kérdem én? Hogy képesek egyesek ennyi pénzt kifizetni ilyen hibáktól hemzsegő dobozért? Hogy lett ez régen az "év hangdoboza"?
Miféle mérnökök tervezik ezeket? Engedtessék meg nekem ezen nevetni, mert mást nem tudok tenni!
Gábor barátunk arcán elégedettséget és örömöt láttam, mert leírhatatlan változás történt, és végre végére ért egy elmebeteg tortúrának...mert ugye...ki gondolná hogy a "nagy Egglestonworks"-el bajok vannak...
 
Hódolatom! :taps:

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: szocsa »


No, meghallgattam, illetve most is azt hallgatom....


Köszönöm szépen a véleményt
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


A Fountek ribbonjai pedig jóval finomabbak, plasztikusabbak és kevésbé közvetlenek. Legalábbis ez a tapasztalatom a hallottak alapján.


A Fountekben drágább magassugárzó van.

Tudom, de nem (mindig) az áruk "magassága" alapján tetszenek a hangszórók és inkább a karakterkülönbségekre hívtam fel a figyelmet...

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »


A Fountek ribbonjai pedig jóval finomabbak, plasztikusabbak és kevésbé közvetlenek. Legalábbis ez a tapasztalatom a hallottak alapján.


A Fountekben drágább magassugárzó van.

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


No, meghallgattam, illetve most is azt hallgatom.
 
Tisztább, finomabb magas tartomány, elképesztően jó tér érzet, mélyebbre is megy és "mindenevőbb" lett (no azért nem mindenevő, mert a gyenge minőségű felvételeket most sem tolerálja igazán). Megkínáltam mindenféle zenével (rock: porcupine trees, pantera, ac/dc, komoly: vivaldi, rachmaninoff, Jazz számolatlanul ) és minden zenén sokkal jobb mint a gyári...
 
Egyértelműen jobb hangsugárzó lett, talán több kategóriával is.
 
20nm-ig valószínűleg még inkább kiválóan használható, s abszolút értéken is szuper doboz.
 
Azért, hogy mennyire fontos az egyéni ízlés, a rendszerszinergia és a szobaakusztika - nekem a néhány hetes emlékeim alapján az AS Mini még mindig sokkal jobban tetszik. :taps:
 
A Fountek ribbonjai pedig jóval finomabbak, plasztikusabbak és kevésbé közvetlenek. Legalábbis ez a tapasztalatom a hallottak alapján.
 
Gratula a tuninghoz a készítőnek és a tulajnak is! :taps:
 
(ja és még egy apróság: először nem igazán jött be a hangja, aztán eszembe jutott, h kikötöttem az Alces3 tápszűrőt. Visszakötés után visszakaptam a finomságot és a dinamikát...)

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Egy kis elmélkedés engedtessen meg nekem! 
Ma délben átvittem Lacihoz az M1-et, majd biztos beszámol róla, hogy hogy tetszik neki, de most nem is ez a lényeg...hanem az, hogy hazaérve Lacitól, a nappaliban itt ékeskedett a két üres állvány, és felmerült a kérdés, milyen dobozt rakjak rá, merthogy túl nagy volt itthon a csend. Aztán felraktam a félig kész AS minit (ami egyébként elsöprő sikerrel vette a bemutatóját), de levettem. Aztán felraktam a félig kész Swans D2.1-et, amiben már a SEAS csúcs dómja, a Crescendo csücsül, aztán levettem. Aztán felraktam még két másik dobozt amik közül az egyikben egy jóféle SEAS magasdóm figyelt...azokat is levettem. A modolt M1 után mindegyik dómos doboznál hiányérzetem támadt! Végül visszatoltam az ideiglenesen számüzetésbe került, sarokba tolt 3 utas Mr. Agnitio-t, amiben A Fountek legkisebb ribbonja van. Ezek a magassugárzók mérve nem igazán jók, nem is egyformák, könnyen torzítanak, de...... de a hangjuk!  Elképesztő részletező magashangjaik vannak! Annyira finomak, annyira könnyedek!
Számomra kezd beigazolóni a sejtésem, amit már több éve érzek, hogy nehéz olyan dómsugárzót találni (még a csúcskategóriában is) ami felveheti a versenyt egy magnetosztatikus vagy ribbon sugárzóval.  Mondom ezt az alapján, hogy jópár magassugárzót mértem és vettem fülügyre! Az tény, hogy a számomra a dómsugárzók közül az etalon a Dynaudio Esotar T330D. Kár hogy egy párért egy használt kisautó árát kérik el. Mindenesetre, aki olcsón keres igazán jó magassugárzókat, az ne a dómok környékén keresgéljen!
 
A kis M1 ben lévő RT1C-A izodinamikus magassugárzó mély nyomot hagyott bennem, és óriási űrt, amit egyetlen űberdrága dóm sem tud megtölteni, pedig felvonultattam ma itt egy jópárat! 
Mindenknek ajánlom ezt a magassugárzót! Könnyen váltható, rendkivül egyenletes átvitelű, jóhangú darab. Egyetlen szépséghibája, hogy vagy kisméretű kétutasba, vagy 3 utasba alkalmas, 4 kHz, vagy a feletti váltással!

köszi Kalmi, hallgatok rád, mert jó füled van.
ezek után lehet, hogy végre nyitni fogok a ribbonok felé

Akkor ezt gyohorsahan tedd be, Hercegem a Mérni vagy Hallani-topkba, mert nagyon oda (is) kívánkozik!!!
 
Írtál valami Dynaudio-ról. Az mi az? :taps: :taps:
 
Az eredményhez hallatlanba' gratulálok, szocsa jó srác, megérdemli a jó kis dobozt. Ha kibékül Bélával (ne rágj be, Béla, nem rosszból írta szocsa) , már a ma esti giroval megtollasodhat.
 
 
OFFTOPIC:

Azé az 5 incses mélyközepeket ne írjuk le így, am Block. Köszönöm.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »


köszi Kalmi, hallgatok rád, mert jó füled van.
ezek után lehet, hogy végre nyitni fogok a ribbonok felé

Hallgasd meg a RA dobozokat Lacinál.
Azokat a Fountek gyártja.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: earforce »


Egy kis elmélkedés engedtessen meg nekem! 
Ma délben átvittem Lacihoz az M1-et, majd biztos beszámol róla, hogy hogy tetszik neki, de most nem is ez a lényeg...hanem az, hogy hazaérve Lacitól, a nappaliban itt ékeskedett a két üres állvány, és felmerült a kérdés, milyen dobozt rakjak rá, merthogy túl nagy volt itthon a csend. Aztán felraktam a félig kész AS minit (ami egyébként elsöprő sikerrel vette a bemutatóját), de levettem. Aztán felraktam a félig kész Swans D2.1-et, amiben már a SEAS csúcs dómja, a Crescendo csücsül, aztán levettem. Aztán felraktam még két másik dobozt amik közül az egyikben egy jóféle SEAS magasdóm figyelt...azokat is levettem. A modolt M1 után mindegyik dómos doboznál hiányérzetem támadt! Végül visszatoltam az ideiglenesen számüzetésbe került, sarokba tolt 3 utas Mr. Agnitio-t, amiben A Fountek legkisebb ribbonja van. Ezek a magassugárzók mérve nem igazán jók, nem is egyformák, könnyen torzítanak, de...... de a hangjuk! Elképesztő részletező magashangjaik vannak! Annyira finomak, annyira könnyedek!
Számomra kezd beigazolóni a sejtésem, amit már több éve érzek, hogy nehéz olyan dómsugárzót találni (még a csúcskategóriában is) ami felveheti a versenyt egy magnetosztatikus vagy ribbon sugárzóval. Mondom ezt az alapján, hogy jópár magassugárzót mértem és vettem fülügyre! Az tény, hogy a számomra a dómsugárzók közül az etalon a Dynaudio Esotar T330D. Kár hogy egy párért egy használt kisautó árát kérik el. Mindenesetre, aki olcsón keres igazán jó magassugárzókat, az ne a dómok környékén keresgéljen!
 
A kis M1 ben lévő RT1C-A izodinamikus magassugárzó mély nyomot hagyott bennem, és óriási űrt, amit egyetlen űberdrága dóm sem tud megtölteni, pedig felvonultattam ma itt egy jópárat!
Mindenknek ajánlom ezt a magassugárzót! Könnyen váltható, rendkivül egyenletes átvitelű, jóhangú darab. Egyetlen szépséghibája, hogy vagy kisméretű kétutasba, vagy 3 utasba alkalmas, 4 kHz, vagy a feletti váltással!

köszi Kalmi, hallgatok rád, mert jó füled van.
ezek után lehet, hogy végre nyitni fogok a ribbonok felé :taps:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 546
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: szocsa »


Milyennek találod a közép tartományt jelen állapotában, hogyan teljesít az F5? 

Ebben az állapotban az M1-esednek a legfőbb erénye a közép és magas tartomány, ami elképesztő élethű, és részletes. A mélytartomány legalja még mindig hiányos, még kicsit ahhoz képest is, hogy tudjuk, ez csak egy 5"-es driver.
Egyébként megnéztem a SEAS-t amiről kérdeztél! Sajnos ezzel az RT1C-A-val nem fog menni. Más magas is kéne hozzá, azt meg nem ajánlom a kettővel ezelőtti eszmefuttatásom alapján. No de hidd el, nem kell többet binzsizni... hallgasd meg! :taps:

Ez most kivételesen nem a seas-os (vagy esetleg még vadabb eddig ügyesen eltitkolt) 5letem/eim miatt kérdeztem , hanem alapvetően a változásra voltam kíváncsi ezen a fronton. Szub-basszus nálam csak annyira fontos, hogy komolyzenét élvezhetően lehessen vele hallgatni, a szobám is sajnos eléggé kinyírja ezt a tartományt.
 
(29. Szeged ?= Hódmező :taps: )
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Milyennek találod a közép tartományt jelen állapotában, hogyan teljesít az F5? 

Ebben az állapotban az M1-esednek a legfőbb erénye a közép és magas tartomány, ami elképesztő élethű, és részletes. A mélytartomány legalja még mindig hiányos, még kicsit ahhoz képest is, hogy tudjuk, ez csak egy 5"-es driver.
Egyébként megnéztem a SEAS-t amiről kérdeztél! Sajnos ezzel az RT1C-A-val nem fog menni. Más magas is kéne hozzá, azt meg nem ajánlom a kettővel ezelőtti eszmefuttatásom alapján. No de hidd el, nem kell többet bindzsizni... hallgasd meg! :taps:

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”