Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 211

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »

... bár kevés hifista hisz a fülének.

Most miért mondod? Ha megfelelő márkanév és/vagy árcédula társul az eszközhöz, akkor hiszünk a fülünknek.

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6747
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Én úgy tudom, hogy teljesen állóhullám-mentes szoba nincs, így könnyen lehetnek eltérések két mérés közt.
Ezen kívül a mérési módszeren, beállításokon (távolság, szinusz, zaj, netán kapuzás stb) is múlhat a dolog.

A búgósság nem feltétlen jelent kiemelést, inkább rossz tranziens viselkedés, nem jól csillapított membránmozgás lehet.

Remélem, ez nincs összefüggésben azzal, hogy dobozt keresel. Nem szabad ezek szerint választani, legfeljebb kizárni valamit.

Az állóhullám csak egy jelenség a helyiségek akusztikai problémái között, melyek befolyásolhatják a hangképet és a mérési eredményt. Ahogy írtad, mérni sokféleképpen lehet. Az alkalmazott módszer attól függ, mire vagyunk kíváncsiak. A neten fellelhető diagrammok többségénél fogalmunk sincs a mérési körülményekről, eszközökről, így én ezeket nem venném alapul semmiféle döntéshez. A hozzá nem értők jobban járnak, ha a fülüknél maradnak, a rosszul értelmezett mérések csak összezavarnák őket, bár kevés hifista hisz a fülének.

Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.

Az tuti,hogy az ATC doboz eladását nem nagyon segíti.

Off:

Drukkolj, hogy nyerjek a lottón. (vagy visszamenőleg megkapjam egy régebbi munkaadómtól az ígért, de be nem tartott, beNEMjelentésemből származó hasznának a felét)

Akkor megveszem tőled az ATC SCM-et és elkezdjük gyártani a STORM-ot, aztán egymás mellett bemutatva a kettőt, akár sikeres termék is lehet STORM-ból.

Na?

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3285

Hozzászólás Szerző: AVX »

Úgy néz ki lassan már nem fogom kibírni, hogy meg ne látogassalak.

Már az is óriási fegyvertény lenne, ha a STORM megközelítené az ATC SCM50 aktívot, s esetleg egy-két jellemzőjében jobb tudna lenni...

Az tuti,hogy az ATC doboz eladását nem nagyon segíti.

Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.

A Stormot most nem raktam mellé,de már jól ismerem a hangját.
Ha egyszer ráérsz,akkor megfülelheted az ATC mellett a Jungson szobában a nagy Jungson rendszerrel.

Úgy néz ki lassan már nem fogom kibírni, hogy meg ne látogassalak.

Már az is óriási fegyvertény lenne, ha a STORM megközelítené az ATC SCM50 aktívot, s esetleg egy-két jellemzőjében jobb tudna lenni...

Albert Einstein

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Masik reszröl: Bela Audience A52-eset (mar megint Dyno :-) Kalmi megmerte, lattam Dyno forumban, nehanyan melykiemelös, bugos hangunak hallottak, a meres semmi ilyet nem mutat.
köszi, üdv

Ez a doboz át lett alakítva.
nem tudom,hogy a mérés a modifikáció előtt,vagy utána készült.Utána valóban nem volt búgós,de még így sem tetszett.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Azért az csúnya lenne.

Mi hajtotta a Stormot?

A Stormot most nem raktam mellé,de már jól ismerem a hangját.
Ha egyszer ráérsz,akkor megfülelheted az ATC mellett a Jungson szobában a nagy Jungson rendszerrel.

KMT
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 81

Hozzászólás Szerző: KMT »

Én úgy tudom, hogy teljesen állóhullám-mentes szoba nincs, így könnyen lehetnek eltérések két mérés közt.
Ezen kívül a mérési módszeren, beállításokon (távolság, szinusz, zaj, netán kapuzás stb) is múlhat a dolog.

A búgósság nem feltétlen jelent kiemelést, inkább rossz tranziens viselkedés, nem jól csillapított membránmozgás lehet.

Remélem, ez nincs összefüggésben azzal, hogy dobozt keresel. Nem szabad ezek szerint választani, legfeljebb kizárni valamit.

suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1011

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Én az előbb meghallgattam.
Szerintem tényleg rá fog verni
Még a kábelezést átcserélem,mert csak mezei kábelekkel raktam össze.Az XLR-t is lecserélem,mert ez RCA/XLR kábel,mert az RCA kimenetre kötöttem rá.A tüskéket sem raktam még bele.

Azért az csúnya lenne.

Mi hajtotta a Stormot?

AudioPc-Roon-HQPlayer---CHORD HUGO---JBL 6260----ATL HD 311—-Füles :HD 600

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Pedig kiváncsi lettem volna mennyit ver rá az ATC-re...

Én az előbb meghallgattam.
Szerintem tényleg rá fog verni
Még a kábelezést átcserélem,mert csak mezei kábelekkel raktam össze.Az XLR-t is lecserélem,mert ez RCA/XLR kábel,mert az RCA kimenetre kötöttem rá.A tüskéket sem raktam még bele.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1143

Hozzászólás Szerző: avl2 »

ismet megprobalok szakertökhöz fordulni. mernökkent tudom, hogy a meres sem egyszerü dolog, de a konkret frekimeresek kapcsan azert zavarnak "ellentmondasok", illetve kerdesek merülnek fel.

lasd felsö es bal also kepet: Egy reszröl, hogy ugyanazon hangsugarzo - konkretan pl. Dyno Focus 140 kapcsan talaltam, ami esetleg melykiemeles "erzese-hallasa" kapcsan amugyis erzelmeket, söt indulatokat :-) is kivalthat - meresenel miert jönnek ily különbsegek, különösen a 200 es 50 Hz közötti különbsegre gondolok.
(szerintem) mindegyik süketszobas meres, ill. stereophile irja is, azt meg nem gondolom, hogy barmilyen szoba a stereophile-nel mert pupot hoppla eltüntetné.

Masik reszröl: Bela Audience A52-eset (mar megint Dyno :-) Kalmi megmerte, lattam Dyno forumban, nehanyan melykiemelös, bugos hangunak hallottak, a meres semmi ilyet nem mutat. Ez nemikepp nem ellentmondas ? (vagy tenyleg a meröszoba es meghallgato szoba oly masok voltak ? akkor persze levonhato a konzekvencia: meghallgatas nem sajat szobaban ..."igen kis hasznu")
Jol latom/interpretalom, a kis frekvenciatartomanyu beszakadasok alapjan Kalmi merese nem süketszobaban törtent, hanem ezen beszakadasok epp a szobabol adodnak ? vagy ? es nem hasznosabb altalanos celra süketszobaban (vagy szabadban, reflexiok minel kisebb szintje mellett, hogy a hangsugarzot es ne a sugarzot + szobat) mérni ?
az viszont szuper jo, hogy nem simitott görbe is van ! ...esetleg stereophile vagy mas gyalazatosan simit / szeles tartomanyban (harmadoktav, oktav brrrr) mert görbet mutatna ?

sorry, de erdekel es szerintem fontos dolog, hogy nem csak meghallgatas (es izles), hanem valami mért dologgal is lehet hangsugarzót "minösiteni".

Azaz: frekvenciameresnel ki mire figyel, hogyan csinalja, milyen buktatok vannak, "egyszerü" szemlelödö mire figyeljen, ...
köszi, üdv

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Este,ha lesz még idő,akkor odatóljuk,de csak zárás után.

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 840

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Nem akartam most Diy cuccokat bemutatni.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Béla, ha még mindig ott van a Storm nálad, nem tudnánk azt is belevenni a programba?

Nem akartam most Diy cuccokat bemutatni.
A másik baj,az,hogy piszok nagy helyet fogla el,így el kell pakolnom.
Év végén még csinálni akarunk egy másik bulit,ami egész napos lenne,mint a régebbi találkozók.
Ha még akkor is meglesz,akkor megoldjuk.

Igazából a bemutatásnak most nem sok értelme lenne.
Ez egy hatalmas doboz.
Ha le kellene gyártani,akkor 600000 Ft lenne az ára kb,de annyiért senki sem venné meg.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1234

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Béla, ha még mindig ott van a Storm nálad, nem tudnánk azt is belevenni a programba? Esetleg fapaci ScanSpeak álló dobozait?

memme
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 59

Hozzászólás Szerző: memme »

Nekem speciel bejön a fém domok hangja, viszont abból is hallottam gyengébb minőséget.
Mindenféleképpen a hallgató egyéni izlése, megitélése a mérvadó. Valaki világért sem venne meg fémdómos hangfalat, még akkor sem ha egy jó minőséget képvisel.

Viszont, egy zörgős gyémánt hangot eltudnék viselni

p.audio
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: -8

Hozzászólás Szerző: p.audio »

Ha a fém dómoknak nincs is "fém" hangjuk,akkor logikus feltételezni,hogy a "ragasztóba mártott esőkabát" dómoknak "ragasztóba mártott esőkabát" hangjuk van?

lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 373

Hozzászólás Szerző: lamalas »

... Szerintem sokkal korrektebb anyag magassugárzó gyártáshoz mint a ragasztóba mártott esőkabát.
Azert a Peerless 810921-es domrol Te is elismeroen nyilatkoztal pedig az is csak "ragasztóba mártott esőkabát"

En ugy gondolom, hogy mindket anyagbol, sot mas anyagokbol is lehet jo magassugarzot kesziteni, mint ahogy mindegyik anyagbol lehet rosszat is kesziteni. Magyarul en nem kategorizalnam, hogy X anyag alkalmasabb domsugarzok keszitesere mint Y anyag.
Persze van ahol a femet mint anyagot nem is lehet kikerulni (pl. szalagsugarzok). Node ez mar masik tortenet ...

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 840

Hozzászólás Szerző: kalmi »

...akkor lehet, hogy ez az amit oly sokszor ráhúznak a fém dómokra, hogy: "olyan fémesen szól"

A "fémdómoknak olyan fémes hangjuk van" című állítás pontosan olyan hifis elmebeteg baromság mint oly sok más "vájtfülü" által emlegetett rossz berögződés. Szerintem sokkal korrektebb anyag magassugárzó gyártáshoz mint a ragasztóba mártott esőkabát.

KMT
V.I.P.
V.I.P.

Köszi, végre megtaláltam a hangot, amit évekig kerestem.

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2058

Hozzászólás Szerző: earforce »

(Legtöbbször) 44,1 kHz-es zenékkel?

Gratula az aláírásodban található rendszeredhez
SYNOLOGY|ZIDOO|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6747
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

...akkor lehet, hogy ez az amit oly sokszor ráhúznak a fém dómokra, hogy: "olyan fémesen szól"

Nem. Másrészt nem is igaz mindre.

KMT
V.I.P.
V.I.P.

(Legtöbbször) 44,1 kHz-es zenékkel?

violin
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 727

Hozzászólás Szerző: violin »

Gondolj csak az olcsóbb Focal/JM Lab hangsugárzókra....
Angol egybehifi+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+angol fonó+belga drótok+háelté 3.....zene és bona.
Gyerekszoba: Cambridge Audio One+System Audio Saxo 1 active
Mozi:LG PH450UG+Bydium / 55C9
KV: Hario+Dedica

earforce
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2058

Hozzászólás Szerző: earforce »

Legtöbbször fém (alu) dómok által keltett rezonanciák, amik a 20 kHz feletti sávban így viselkednek. Pl: Seas 27tbc/g

SYNOLOGY|ZIDOO|METRUM|MUSICAL FIDELITY|MAGNEPAN|REL

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”