Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

cooler-mg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 17

Re: Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: cooler-mg »

Két ut van. Vagy veszel kalibrált mikrofont, vagy pl az MKEH hitelesítő laborját keresed fel. A harmadik, hogy találsz itt a fórumon valakit, aki segít, de attól félek ez lesz a legnehezebb.

Peter_avx írta:
2020.10.22., csüt. 12:37
Ha esetleg még valaki tudna kalibrálni olyan mikrofont, amihez nincsenek gyári kalibrációs adatok, és tudna nekem segíteni, akkor az legyen szíves jelezze! Köszönöm szépen előre is!
viewtopic.php?p=2531858#p2531858

Megjelenítő: Lapos, Hangsugárzó: DIY, Kábel:DIY (Neotech, pure silver, AQ), Erölködő: Creek, ROTEL, Lejátszó: Marantz CD, PANA BD - Raspberry (Volumio)

greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 187

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

van egy álló hangdobozom, amit ha kézzel megkopogtatok, akkor kicsit kongó hangja van, főleg ha a nagyobb (magasabb) oldalait kocogtatom meg. az lenne a kérdésem, hogy milyen anyagot alkalmazzak ennek a kopogó hangnak a csökkentésére?
köszönöm előre is!
üdv

Peter_avx
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: Peter_avx »

Ha esetleg még valaki tudna kalibrálni olyan mikrofont, amihez nincsenek gyári kalibrációs adatok, és tudna nekem segíteni, akkor az legyen szíves jelezze! Köszönöm szépen előre is!

Peter_avx

fapaci írta:
2020.10.20., kedd 18:38
A kalibrálást el tudom végezni, de gyanítom, ezzel nem leszel előrébb. Jobban jársz, ha egy hozzáértővel kiméreted a hangsugárzókat és ő elmagyarázza neked, mit mondanak a görbék, min lehet javítani, min nem.
Köszönöm előre is, a részleteket gondolom privátban tudjuk egyeztetni. Annyival előrébb leszek, hogy a legfontosabb eszközöm meglesz, a többit pedig magam is fel tudom építeni. És ahogy az előző hozzászóláshoz is írtam, maga a mérés is érdekel, nem csak a végeredmény.

Peter_avx

cooler-mg írta:
2020.10.20., kedd 14:06
Sajnos nem elegendő csak egy mikrofon beszerzése, néhány technikai eszköz is szükségeltetik, egy-két programm sem ártana és persze némi tapasztalat a kapott információ feldolgozásához, értelmezéséhez és a hangváltó modifikálásához úgy, hogy az előre vigyen.
A kalibráció nehéz ügy, hiszen görbét csak úgy kaphatsz hamár egy ismert mikrofonnal együtt méred össze.
A fórumon 1-2 tag tudna ebben neked segíteni (az már más kérdés hogy a segítség ingyen lesz e).
Tisztában vagyok azzal, hogy egy mikrofon nem elég, ezért írtam, hogy "többek között". De a többit talán könnyebben meg tudom oldani, pl. a külső hangkártyát, a szoftvereket, az állványokat. Némi tapasztalatom van és az új tudás megszerzése is a cél, nem csak a hangzás javítása.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6755
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Peter_avx írta:
2020.10.20., kedd 10:34
Sziasztok! Szeretném bemérmi az otthoni hangdobozaimat, esetleg később módosítani őket, vagy a keresztváltókat. Ehhez ugye szükségem lesz (többek között) egy mérőmikrofonra. Kérdésem, hogy ha veszek egy kalibrálatlant, akkor lenne valaki, aki csinálna nekem hozzá kalibrációs görbét egy másik, már kalibrált mérőmikrofon segítségével? Köszönöm előre is!
A kalibrálást el tudom végezni, de gyanítom, ezzel nem leszel előrébb. Jobban jársz, ha egy hozzáértővel kiméreted a hangsugárzókat és ő elmagyarázza neked, mit mondanak a görbék, min lehet javítani, min nem.

cooler-mg
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Sajnos nem elegendő csak egy mikrofon beszerzése, néhány technikai eszköz is szükségeltetik, egy-két programm sem ártana és persze némi tapasztalat a kapott információ feldolgozásához, értelmezéséhez és a hangváltó modifikálásához úgy, hogy az előre vigyen.
A kalibráció nehéz ügy, hiszen görbét csak úgy kaphatsz hamár egy ismert mikrofonnal együtt méred össze.
A fórumon 1-2 tag tudna ebben neked segíteni (az már más kérdés hogy a segítség ingyen lesz e).
Peter_avx írta:
2020.10.20., kedd 10:34
Sziasztok!
Szeretném bemérmi az otthoni hangdobozaimat, esetleg később módosítani őket, vagy a keresztváltókat. Ehhez ugye szükségem lesz (többek között) egy mérőmikrofonra. Kérdésem, hogy ha veszek egy kalibrálatlant, akkor lenne valaki, aki csinálna nekem hozzá kalibrációs görbét egy másik, már kalibrált mérőmikrofon segítségével?
Köszönöm előre is!

Megjelenítő: Lapos, Hangsugárzó: DIY, Kábel:DIY (Neotech, pure silver, AQ), Erölködő: Creek, ROTEL, Lejátszó: Marantz CD, PANA BD - Raspberry (Volumio)

Peter_avx

Sziasztok!
Szeretném bemérmi az otthoni hangdobozaimat, esetleg később módosítani őket, vagy a keresztváltókat. Ehhez ugye szükségem lesz (többek között) egy mérőmikrofonra. Kérdésem, hogy ha veszek egy kalibrálatlant, akkor lenne valaki, aki csinálna nekem hozzá kalibrációs görbét egy másik, már kalibrált mérőmikrofon segítségével?
Köszönöm előre is!

fererencz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 68

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Dragonweed, köszönöm a tippeket!

Az fontos szempont, hogy viszonylag könnyen visszaállítható legyen a dolog, ezért maradok az olvadóragasztónál, de más anyag után fogok nézni. Ahogy utánaolvastam, a gumi valóban nem jó csillapító...
Arra gondoltam, hogy 2-féle anyagot fogok felragasztani a kosár ágaira (1 ágon egyféle anyag), szimmetrikusan. Így ha rezonálnak is, kétféleképpen teszik majd, talán fele akkora intenzitással.
"A zene a mágia legerősebb formája."

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3158

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

fererencz írta:
2020.10.12., hétf. 18:42
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata olyan "tuninggal" kapcsolatban, hogy a hangszóró kosarára (főleg a régebbi, lemez anyagúra gondolok) valamilyen rezgéscsillapító anyagot helyezzen?
Van itthon gumilemezem, gondoltam kis lapokat vágok, majd a kosár ágaira ragasztom olvadóragasztóval.

Több külföldi oldalon olvastam a dolog pozitív hatásáról, kíváncsi vagyok a véleményetekre, tapasztalatotokra.
Dragonweednek van. :rolleyes:
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

fererencz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 68

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata olyan "tuninggal" kapcsolatban, hogy a hangszóró kosarára (főleg a régebbi, lemez anyagúra gondolok) valamilyen rezgéscsillapító anyagot helyezzen?
Van itthon gumilemezem, gondoltam kis lapokat vágok, majd a kosár ágaira ragasztom olvadóragasztóval.

Több külföldi oldalon olvastam a dolog pozitív hatásáról, kíváncsi vagyok a véleményetekre, tapasztalatotokra.
"A zene a mágia legerősebb formája."

ViXi78
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 6

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Amatőr61 írta:
2020.08.22., szomb. 00:31

Szia !

- 2 db Jantzen Croscap 16μF  = 3740 Ft
- 2 db Jantzen Croscap 6μF (2 db 0,39μF és 2 db 5,6μF)  /980+2420/ = 3400 Ft
- 4 db Jantzen Standard 5μF (4 db Jantzen Standard 4,7μF /4720/ és 4 db Clarity Cap 0,33μF /1960/ = 6680 Ft
Ez mind összesen 13820 Ft és ez garantáltan jó minőség, ennél többet (drágább kondenzátorokat) nem szabad ezekre a KEF Cadenza hangfalakra költeni.
Két megjegyzés: A 4 db 0,33-as Clarity Cap kondenzátorokat én le tudom neked szállítani. 
A KáCsa által forgalmazott Bennic kondikat feletsd el, mert egyrészt túl vannak árazva, másrészt a fentebb felsorolt kondik jobbak nála.
Üdv!
Látszólag senkit sem érdekelt a téma, ezért itt nem, de gyakorlatban folytatódott a projekt.
Valóban nem szabad ennyit költeni rájuk. :ohnoohnoohno:
Pont ezért sima bipoláris Jantzen kondik lettek beletéve. 5000 volt az egész.
https://hangtechnikakft.hu/speaker-driv ... nzator-598

Amatőr61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 95

Hozzászólás Szerző: Amatőr61 »

ViXi78 írta:
2020.07.18., szomb. 16:55
cooler-mg írta:
2020.07.18., szomb. 15:28
A Bennic nem út előre. Ha fejleszteni is szeretnél, akkor soros ágba jantzen superior z-cap ot hasznalj.

ViXi78 írta:
2020.07.18., szomb. 14:08

Gyári kondi értékek/váltó:
1db 16uf
1db 6uf
2db 5uf

Falcon szett ár szállítással 32,10 font. kb. 12 500 forint. Rendelés angol földről.

Kácsa szett ár 14 160 forint.
Műszaki részletek Bennic kondikra
16uf van belőle
6uf - 3,9+2,2=6,1uf lesz
5uf - 3,9+1,2=5,1uf lesz
láthatóan 100nf lenne az eltérés a kisebb kondiknál. Minden érték van raktáron.

Hangtechnika szett ár 17 140 forint.
Műszaki részletek Jantzen standard Z cap kondikra
16uf - 15+1=16uf
6uf - 3,9+2,2=6,1uf lesz
5uf - 3,9+1,2=5,1uf lesz
itt a 16-os kondit is kettőből kell összerakni. A 15uf értékű nincs jelenleg készleten.

Szett ár: 1 pár hangfalra értendő.

Mi legyen? gondolkodik.gif
Sajnos, ennyire nem értek hozzá. :smile29:
Sorban a T27-hez megy a 2db 5uf kondi. Erre gondolsz?
Jelen pillanatban ez elég erős ár csak ezért a 4 kondiért amit számoltam. Most csak 4,7uf értékű árát néztem meg.
https://hangtechnikakft.hu/speaker-driv ... -57mm-4915

Van egy pár 104aB-m is és megy a dilemma, hogy melyik maradjon vagy menjen. Nagy valószínűséggel ebben is fáradtak már a kondik, de sokkal-sokkal szebben szól. A Cadenza sem volt rossz hangú amikor pár éve hozzám került. Természetesen ha marad, akkor van értelme a fejlesztésnek és meg is lépem.

KEF Cadenza SP1019 crossover shematics.jpg

Szia !

- 2 db Jantzen Croscap 16μF  = 3740 Ft
- 2 db Jantzen Croscap 6μF (2 db 0,39μF és 2 db 5,6μF)  /980+2420/ = 3400 Ft
- 4 db Jantzen Standard 5μF (4 db Jantzen Standard 4,7μF /4720/ és 4 db Clarity Cap 0,33μF /1960/ = 6680 Ft
Ez mind összesen 13820 Ft és ez garantáltan jó minőség, ennél többet (drágább kondenzátorokat) nem szabad ezekre a KEF Cadenza hangfalakra költeni.
Két megjegyzés: A 4 db 0,33-as Clarity Cap kondenzátorokat én le tudom neked szállítani. 
A KáCsa által forgalmazott Bennic kondikat feletsd el, mert egyrészt túl vannak árazva, másrészt a fentebb felsorolt kondik jobbak nála.

Krisztián83
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 15

Hozzászólás Szerző: Krisztián83 »

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata,hogy pontosan mivel lehet polírozni zongoralakk fekete hangdobozt? (Elac).Kisebb karcokat szeretnék eltávolítani gondolkodik.gif
Nem merek nekiesni akármilyen polírpasztával .

béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 230

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

kg1 írta:
2020.07.20., hétf. 11:10
béres-jános írta:
2020.07.20., hétf. 10:17
Elsőkörben meg kellene mérni azt a magassugárzót! Ha nem boldogulsz vele Budapesten tudok segíteni.
Inkább a segítséget választanám, nem nagyon van most időm szétszedni megint és méregetni, hogy aztán esetleg kiderüljön, hogy szerviz. Mármint ha szerviz, persze, szívességet nem akarok kérni fórumos segítségen kívül.
Küldtem pü-t
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod)
Erősítő:Godina Audio mono végfokok
Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)
Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

kg1
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: kg1 »

béres-jános írta:
2020.07.20., hétf. 10:17
Elsőkörben meg kellene mérni azt a magassugárzót! Ha nem boldogulsz vele Budapesten tudok segíteni.
Inkább a segítséget választanám, nem nagyon van most időm szétszedni megint és méregetni, hogy aztán esetleg kiderüljön, hogy szerviz. Mármint ha szerviz, persze, szívességet nem akarok kérni fórumos segítségen kívül.

béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 230

Hozzászólás Szerző: béres-jános »

kg1 írta:
2020.07.19., vas. 19:58
kg1 írta:
2020.07.05., vas. 19:11
Ezt néztem ki: link, 400 Ft/db nem egy vagyon. Új hangfalpárra viszont most nem költenék, az igényeimnek megfelel még a StandArt 2, szóval azért bajlódok ezzel. De nem egy rossz pár egyébként sem, kár volna érte.
Nos, beraktam egy ellenállást, nem ezt, hanem egy kommerszebbet, mert a Hangtechnikánál kicsit sok lett a szállítási idő. A baj az, hogy a helyzet nem javult, a magassugárzó továbbra is kuka. Valószínűleg maga a hangszóró is hibás, vagy más is hibás a váltóban. Valaki esetleg meg tudja mondani, mi a pontos típus ebbe (régi Standart 2), esetleg megbízható szervizt tud valaki ajánlani?
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod)
Erősítő:Godina Audio mono végfokok
Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)
Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

kg1

kg1 írta:
2020.07.05., vas. 19:11
Ezt néztem ki: link, 400 Ft/db nem egy vagyon. Új hangfalpárra viszont most nem költenék, az igényeimnek megfelel még a StandArt 2, szóval azért bajlódok ezzel. De nem egy rossz pár egyébként sem, kár volna érte.
Nos, beraktam egy ellenállást, nem ezt, hanem egy kommerszebbet, mert a Hangtechnikánál kicsit sok lett a szállítási idő. A baj az, hogy a helyzet nem javult, a magassugárzó továbbra is kuka. Valószínűleg maga a hangszóró is hibás, vagy más is hibás a váltóban. Valaki esetleg meg tudja mondani, mi a pontos típus ebbe (régi Standart 2), esetleg megbízható szervizt tud valaki ajánlani?

ViXi78
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

cooler-mg írta:
2020.07.18., szomb. 15:28
A Bennic nem út előre. Ha fejleszteni is szeretnél, akkor soros ágba jantzen superior z-cap ot hasznalj.

ViXi78 írta:
ViXi78 írta:
2020.07.18., szomb. 13:05
Üdv!
KEF Cadenza váltójába kondi csere előtt állok.
SP1019 váltó van benne. Egyiket kibontottam és kiforrasztottam a kondikat. Kapacitás mérésre a legnagyobb 16uf kondi már csak kevesebb mint a felét tudja. A többi sem fényes!

A Falconnál lehet kapni csereszabatos szettet.
https://www.falconacoustics.co.uk/repla ... r-set.html

Vagy Kácsa Audiónál vegyek Bennic kondikat és szögeljem valahogy össze, mert ezek a gyárihoz képest óriásiak.

Falcon + gyárival megegyező érték és méret
Falcon - elkó, szállítási költség, vám?, mikor jön meg, stb...

Kácsa + helyben van, nem elkó, nincs szállítási költség, jobb hang minőség?
Kácsa - nem mind gyári érték és ezeket össze kell rakni, jóval nagyobb méret a gyárihoz képest

A Kácsa helyett lehet más is, Bennic helyett Jantzen is akár vagy bármi, de ezt számolgattam és árban nagyjából egyformán jönne ki. A Jantzen már drágább lenne.

Vagy van olyan szaki pesten, aki csodát tud csinálni? leborulok.gif
Rengeteg pénzt nem fogok már rá költeni csak jelzem. :ohnoohnoohno:
A cél nem tuning vagy modifikálás, hanem elsősorban javítás.
Építő jelleggel meghallgatok bármit.
Köszi!
1db 16uf
1db 6uf
2db 5uf

Falcon szett ár szállítással 32,10 font. kb. 12 500 forint. Rendelés angol földről.

16uf van belőle
6uf - 3,9+2,2=6,1uf lesz
5uf - 3,9+1,2=5,1uf lesz

16uf - 15+1=16uf
6uf - 3,9+2,2=6,1uf lesz
5uf - 3,9+1,2=5,1uf lesz
itt a 16-os kondit is kettőből kell összerakni. A 15uf értékű nincs jelenleg készleten.

Sajnos, ennyire nem értek hozzá. :smile29:
Sorban a T27-hez megy a 2db 5uf kondi. Erre gondolsz?
Jelen pillanatban ez elég erős ár csak ezért a 4 kondiért amit számoltam. Most csak 4,7uf értékű árát néztem meg.
https://hangtechnikakft.hu/speaker-driv ... -57mm-4915

Van egy pár 104aB-m is és megy a dilemma, hogy melyik maradjon vagy menjen. Nagy valószínűséggel ebben is fáradtak már a kondik, de sokkal-sokkal szebben szól. A Cadenza sem volt rossz hangú amikor pár éve hozzám került. Természetesen ha marad, akkor van értelme a fejlesztésnek és meg is lépem.
KEF Cadenza SP1019 crossover shematics.jpg
KEF Cadenza SP1019 crossover shematics.jpg (24.93 KiB) Megtekintve 1686 alkalommal

cooler-mg
Nincs visszaút
Nincs visszaút

ViXi78 írta:
ViXi78 írta:
Üdv!
SP1019 váltó van benne. Egyiket kibontottam és kiforrasztottam a kondikat. Kapacitás mérésre a legnagyobb 16uf kondi már csak kevesebb mint a felét tudja. A többi sem fényes!

Vagy Kácsa Audiónál vegyek Bennic kondikat és szögeljem valahogy össze, mert ezek a gyárihoz képest óriásiak.

Kácsa - nem mind gyári érték és ezeket össze kell rakni, jóval nagyobb méret a gyárihoz képest

A Kácsa helyett lehet más is, Bennic helyett Jantzen is akár vagy bármi, de ezt számolgattam és árban nagyjából egyformán jönne ki. A Jantzen már drágább lenne.

Köszi!
1db 16uf
1db 6uf
2db 5uf

16uf van belőle
6uf - 3,9+2,2=6,1uf lesz
5uf - 3,9+1,2=5,1uf lesz

16uf - 15+1=16uf
6uf - 3,9+2,2=6,1uf lesz
5uf - 3,9+1,2=5,1uf lesz

ViXi78
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

ViXi78 írta:
Üdv!

Köszi!
1db 16uf
1db 6uf
2db 5uf

16uf van belőle
6uf - 3,9+2,2=6,1uf lesz
5uf - 3,9+1,2=5,1uf lesz

16uf - 15+1=16uf
6uf - 3,9+2,2=6,1uf lesz
5uf - 3,9+1,2=5,1uf lesz

ViXi78
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Üdv!

Köszi!

denesdr
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 245

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Az a 10 Ohm egyáltalán nem tűnik extrémnek, még ha nem is annyira szokványos.
PC, Pioneer BDP-LX58 --》NAD C510 --》DIY aktív sugárzók (Hypex Fusionamp, Eminence, 18 Sound, Faital Pro)

kg1

cooler-mg írta:
2020.07.05., vas. 20:35
Hmm.... 10 Ohm elég soknak tűnik magas előtt sorban....
Hát, ez van ráírva. Mivel szakadt, passz, hogy mi a tényleges érték, de ha nem használtak valami titkos sziú ellenállás-kódolási jelölést, megcsinálom 10 Ohmmal a javítást.

cooler-mg
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hmm.... 10 Ohm elég soknak tűnik magas előtt sorban....

kg1 írta:
2020.07.05., vas. 19:34
NP, kösz az eddig segítséget és türelmet.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”