Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Gyönyörűen kivitelezett hangszórók. Igazi ékszerek!
 
....azért a kosarat a pólusvasra rögzítő be nem süllyesztett,de süllyesztett fejű csavarok elég furán hatnak....


 
Jogos!

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: violin »


Gyönyörűen kivitelezett hangszórók. Igazi ékszerek!
 
....azért a kosarat a pólusvasra rögzítő be nem süllyesztett,de süllyesztett fejű csavarok elég furán hatnak....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: memme »


Lekéne cserélni azokat a vacak fa fáziskúpokat valami fényes műanyagra
 
Tényleg jól néz ki

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Elkezdtem járatni a SEAS Exotic W8 mélyközepeket. Gyönyörűen kivitelezett hangszórók. Igazi ékszerek!
 
Video HD-ban, csak néha kicsit csíkoz, lassú az SD kártyám.
 
Háttérben Bob James és Earl Klugh
 
http://www.youtube.com/watch?v=orC1QXUL ... r_embedded
 

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: theo »



15:30-ra ott tudok lenni! Azért egyeztessünk telón!


 
Ok. mindenképpen hívlak.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Kalmi: a hétfőn 15-16 órától jó lenne.


15:30-ra ott tudok lenni! Azért egyeztessünk telón!

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: theo »

Kalmi: a hétfőn 15-16 órától jó lenne.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »

A képen látható varrott gyapjút a sonernél lehet venni. Theo hozta!

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: theo »



Kalmi!!
A gyapjút azt hol veszed??? jöhet privibe is!


 
Üdv.
Kalmi nem tudom hol veszi de, ebbe a dobozba én K.Z.-től vettem (Soneraudio)
(de azt ne kérdezd mennyi volt az ára mert több mindent vettem tőle)

Avatar
dandesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.16., szomb. 16:08
Értékelés: 4

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: dandesz »


Kalmi!!
A gyapjút azt hol veszed??? jöhet privibe is!
2.0: Erősítő :Dual CV 1460 Hangfal: DIY Forrás: Gép

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Egy bizonyos Murphy szerint, ha minden kötél szakad, érdemes fellapozni a mellékelt használati útmutatót:), illetve a Genelec honlapjának FAQ-ját.
Ott is megemlékeznek e kioltási jelenségről, a valóság persze, mivel nem csak hátul van közeli visszaverő felület, a szemléltető diagramnál borítékolhatóan komplexebb. Csak ismételni tudom magamat: még az EQ-hivők is jobban járnának, ha mindenekelőtt a doboz(ka) installációjával tőrődnének...
Egyébként kutya legyek, ha a kis aktív Genelec basszusának ez a lineáris beállítása. Tercsávosos diagramon, a 150Hz körüli kioltást figyelembe véve, szépen láthatóvá válna a mélybasszus gyakorlatilag teljes tartományának kiemelése.


 
Szabad lenne megtudnunk, a konkrét esetben mi a javaslatod?

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A 150 Hz-es elszívást bizonyára a doboz és a fal közötti viszony, azaz kioltás okozza.
Egy bizonyos Murphy szerint, ha minden kötél szakad, érdemes fellapozni a mellékelt használati útmutatót:), illetve a Genelec honlapjának FAQ-ját.
Ott is megemlékeznek e kioltási jelenségről, a valóság persze, mivel nem csak hátul van közeli visszaverő felület, a szemléltető diagramnál borítékolhatóan komplexebb. Csak ismételni tudom magamat: még az EQ-hivők is jobban járnának, ha mindenekelőtt a doboz(ka) installációjával tőrődnének...
Egyébként kutya legyek, ha a kis aktív Genelec basszusának ez a lineáris beállítása. Tercsávosos diagramon, a 150Hz körüli kioltást figyelembe véve, szépen láthatóvá válna a mélybasszus gyakorlatilag teljes tartományának kiemelése.

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: theo »



Szia Gergő !
 
 
Pofás darab és végre egy Dán a sok Norvég után
 
....Ha eljutsz odáig és van kedved-időd hozzá ,na meg persze a gazdi nem veszi zokon ,akkor csinálhatnánk egy ..45k vs. ..45k párbajt nálam a nagy vassal . Segítek cipelni ,meg ha kell viszek szállító dobozt nehogy valami baja (tudom ez egy város ) legyen .
 
Üdv. Pisti


 
Üdv. Pisti.
A tulaj nem veszi zokon csak ne sokáig mert már nagyon hallgatná itthon (csak hát hol van még a kicsike a késztől lehet majd csak jövőre lesz az )

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: theo »



Theo talán Troels barátunktól kapott ihletet!
 

 


 
Nem tagadom az előlap csavaros felfogatására(is) az ihletet innen kaptam.

Avatar
Pisti80
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2008.01.14., hétf. 18:16
Értékelés: 562

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Pisti80 »


Szia Gergő !
 
 
Pofás darab és végre egy Dán a sok Norvég után
 
....Ha eljutsz odáig és van kedved-időd hozzá ,na meg persze a gazdi nem veszi zokon ,akkor csinálhatnánk egy ..45k vs. ..45k párbajt nálam a nagy vassal . Segítek cipelni ,meg ha kell viszek szállító dobozt nehogy valami baja (tudom ez egy város ) legyen .
 
Üdv. Pisti

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Theo talán Troels barátunktól kapott ihletet!
 

 

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Tomi »



Nekem tetszik , szubjektíve . A fát natúrban hagyni kockázatos , mert ahol erősebb fény éri, mélyülhet a színe .A műgyanta nem jó az aluhoz , olyan ragasztó kell ami nem köt keményre , van ilyen ! Viszonylag minőségi hangszórók ? Szerintem ezek azok ! Az aktív váltás nem csodaszer , általában több problémát okoz , mint amennyi hasznot hoz .De ez is csak egy szubjektív vélemény , minden igaz és az ellenkezője is !


 
Félreértetted, nem a vita kedvéért írtam, ezt az elején leszögeztem. Vitába szállhatnék, de nincs kedvem. Ezeket már mások, máshol is lezongorázták. Ennyi.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Nekem lenne néhány észrevételem a kivitelezéssel kapcsolatban, ezek az én hülyeségeim, teljesen szubjektív.
 
Nekem nem harmonizál a három szín, az alu lapot mattosítottam volna, vagy inkább eloxáltattam volna sötétebbre, a fa részt pedig natúran hagytam volna, csak olajat vagy laza lakkot kapott volna. A natúr fa színénél egyszerűen nincs szebb, meg karbantartás szempontjából is ideális.
 
Az alu lapot nem lyuggattam volna át, most popszegecs hatása van. Egyszerűen csak ragasztottam volna a fa előlaphoz műgyantával.
 
A doboz sarkait kerekítettem volna, ennek nem pusztán esztétikai okai vannak.
 
Ha már alu lap, akkor én olyanra csináltam volna, hogy a hangszóróknak a csavarjai ne látszódjanak, vagyis kisebb átmérőjű lyukakat hagytam volna.
 
Az tetszik, hogy viszonylag minőségi hangszórók vannak a dobozban. Aktív váltással aztán még tovább lehetne fokozni az élményt.


 
Nekem tetszik , szubjektíve . A fát natúrban hagyni kockázatos , mert ahol erősebb fény éri, mélyülhet a színe .A műgyanta nem jó az aluhoz , olyan ragasztó kell ami nem köt keményre , van ilyen ! Viszonylag minőségi hangszórók ? Szerintem ezek azok ! Az aktív váltás nem csodaszer , általában több problémát okoz , mint amennyi hasznot hoz .De ez is csak egy szubjektív vélemény , minden igaz és az ellenkezője is !

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Van némi hasonlóság:



Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: theo »


Üdv.
Hát igen ez tényleg szubjektív:) nekem így tetszik és a nappali is hasonló elemekből áll. (fa,króm,rozsdamentes,üveg stb.)
Szerintem egyébként élőben sokkal szebb:) (persze ez is szubjektív)
Az aktív váltás az nem az én terepem:D

Nekem lenne néhány észrevételem a kivitelezéssel kapcsolatban, ezek az én hülyeségeim, teljesen szubjektív.
 
Nekem nem harmonizál a három szín, az alu lapot mattosítottam volna, vagy inkább eloxáltattam volna sötétebbre, a fa részt pedig natúran hagytam volna, csak olajat vagy laza lakkot kapott volna. A natúr fa színénél egyszerűen nincs szebb, meg karbantartás szempontjából is ideális.
 
Az alu lapot nem lyuggattam volna át, most popszegecs hatása van. Egyszerűen csak ragasztottam volna a fa előlaphoz műgyantával.
 
A doboz sarkait kerekítettem volna, ennek nem pusztán esztétikai okai vannak.
 
Ha már alu lap, akkor én olyanra csináltam volna, hogy a hangszóróknak a csavarjai ne látszódjanak, vagyis kisebb átmérőjű lyukakat hagytam volna.
 
Az tetszik, hogy viszonylag minőségi hangszórók vannak a dobozban. Aktív váltással aztán még tovább lehetne fokozni az élményt.



Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Nekem lenne néhány észrevételem a kivitelezéssel kapcsolatban, ezek az én hülyeségeim, teljesen szubjektív.
 
Nekem nem harmonizál a három szín, az alu lapot mattosítottam volna, vagy inkább eloxáltattam volna sötétebbre, a fa részt pedig natúran hagytam volna, csak olajat vagy laza lakkot kapott volna. A natúr fa színénél egyszerűen nincs szebb, meg karbantartás szempontjából is ideális.
 
Az alu lapot nem lyuggattam volna át, most popszegecs hatása van. Egyszerűen csak ragasztottam volna a fa előlaphoz műgyantával.
 
A doboz sarkait kerekítettem volna, ennek nem pusztán esztétikai okai vannak.
 
Ha már alu lap, akkor én olyanra csináltam volna, hogy a hangszóróknak a csavarjai ne látszódjanak, vagyis kisebb átmérőjű lyukakat hagytam volna.
 
Az tetszik, hogy viszonylag minőségi hangszórók vannak a dobozban. Aktív váltással aztán még tovább lehetne fokozni az élményt.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1437
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: theo »


Üdv.
Ha van valakinek nem műszaki jellegű kérdése a dobozzal kapcsolatban akkor mehet az is mert a tulaj (az az én:) ) figyeli a fejleményeket. (sajnos ezekhez a görbékhez mérésekhez én tök hülye vagyok engem csak a hang érdekel:) )

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Csináltam a bejáratás után egy-egy impedanciamérést a két mélyközépről:
 
Megdöbbentően egyformák, rég láttam ilyet!
 

 
Aztán elkezdtem méregetni a hangszórókat és egyből feltünt, hogy ennek a mélyközépnek aztán rendesen kell baffle step kompenzáció!
Csináltam három elég közeli 20 cm-es mérést a mélyközépről. Először csak magában, aztán egy 1 mH-s tekercsel, majd egy 2 mH-s tekercsel.
 
Látható, hogy alapból nagyon magasba húz a hangszóró, ezt én nem annyira szeretem, mert ahhoz hogy meglegyen a kellő mély tartomány, olyan érzékenységvesztést szenvedünk mint a huzat.
 


Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Néhány fotó!
 
A doboz leszerelt előlappal, belülről:
 

 
 
Utána került bele a gyapjú csillapítás:
 

 
 

 
 

 
 
A reflexcső még vágatlanul:
 

 
 
A doboz felszerelt előlappal és beszerelt hangszórókkal:
 

 
 

 
 

 
 
Mérésre várva:
 

 

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: earforce »


Ekúzgatunk, ekúzgatunk?
Mindig is tetszettek ezek az 'összegyűrt-fűrészporostapétás' SS mélyközepek, ha lesz végeredmény mindenképp szólj!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”