Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: avl2 »


ismet megprobalok szakertökhöz fordulni. mernökkent tudom, hogy a meres sem egyszerü dolog, de a konkret frekimeresek kapcsan azert zavarnak "ellentmondasok", illetve kerdesek merülnek fel.
 
lasd felsö es bal also kepet: Egy reszröl, hogy ugyanazon hangsugarzo - konkretan pl. Dyno Focus 140 kapcsan talaltam, ami esetleg melykiemeles "erzese-hallasa" kapcsan amugyis erzelmeket, söt indulatokat :-) is kivalthat - meresenel miert jönnek ily különbsegek, különösen a 200 es 50 Hz közötti különbsegre gondolok.
(szerintem) mindegyik süketszobas meres, ill. stereophile irja is, azt meg nem gondolom, hogy barmilyen szoba a stereophile-nel mert pupot hoppla eltüntetné.
 
Masik reszröl: Bela Audience A52-eset (mar megint Dyno :-) Kalmi megmerte, lattam Dyno forumban, nehanyan melykiemelös, bugos hangunak hallottak, a meres semmi ilyet nem mutat. Ez nemikepp nem ellentmondas ? (vagy tenyleg a meröszoba es meghallgato szoba oly masok voltak ? akkor persze levonhato a konzekvencia: meghallgatas nem sajat szobaban ..."igen kis hasznu")
Jol latom/interpretalom, a kis frekvenciatartomanyu beszakadasok alapjan Kalmi merese nem süketszobaban törtent, hanem ezen beszakadasok epp a szobabol adodnak ? vagy ? es nem hasznosabb altalanos celra süketszobaban (vagy szabadban, reflexiok minel kisebb szintje mellett, hogy a hangsugarzot es ne a sugarzot + szobat) mérni ?
az viszont szuper jo, hogy nem simitott görbe is van ! ...esetleg stereophile vagy mas gyalazatosan simit / szeles tartomanyban (harmadoktav, oktav brrrr) mert görbet mutatna ?
 
sorry, de erdekel es szerintem fontos dolog, hogy nem csak meghallgatas (es izles), hanem valami mért dologgal is lehet hangsugarzót "minösiteni".
 
 
Azaz: frekvenciameresnel ki mire figyel, hogyan csinalja, milyen buktatok vannak, "egyszerü" szemlelödö mire figyeljen, ...
köszi, üdv


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »



Pedig kiváncsi lettem volna mennyit ver rá az ATC-re...


 
Este,ha lesz még idő,akkor odatóljuk,de csak zárás után.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Nem akartam most Diy cuccokat bemutatni.
 


 
Pedig kiváncsi lettem volna mennyit ver rá az ATC-re...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »



Béla, ha még mindig ott van a Storm nálad, nem tudnánk azt is belevenni a programba?


 
Nem akartam most Diy cuccokat bemutatni.
A másik baj,az,hogy piszok nagy helyet fogla el,így el kell pakolnom.
Év végén még csinálni akarunk egy másik bulit,ami egész napos lenne,mint a régebbi találkozók.
Ha még akkor is meglesz,akkor megoldjuk.
 
Igazából a bemutatásnak most nem sok értelme lenne.
Ez egy hatalmas doboz.
Ha le kellene gyártani,akkor 600000 Ft lenne az ára kb,de annyiért senki sem venné meg.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Béla, ha még mindig ott van a Storm nálad, nem tudnánk azt is belevenni a programba? Esetleg fapaci ScanSpeak álló dobozait?
 


Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: memme »


Nekem speciel bejön a fém domok hangja, viszont abból is hallottam gyengébb minőséget.
Mindenféleképpen a hallgató egyéni izlése, megitélése a mérvadó. Valaki világért sem venne meg fémdómos hangfalat, még akkor sem ha egy jó minőséget képvisel.
 
Viszont, egy zörgős gyémánt hangot eltudnék viselni

Avatar
p.audio
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2010.05.26., szer. 21:36
Értékelés: -8

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: p.audio »

Ha a fém dómoknak nincs is "fém" hangjuk,akkor logikus feltételezni,hogy a "ragasztóba mártott esőkabát" dómoknak "ragasztóba mártott esőkabát" hangjuk van?

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: lamalas »


... Szerintem sokkal korrektebb anyag magassugárzó gyártáshoz mint a ragasztóba mártott esőkabát.
Azert a Peerless 810921-es domrol Te is elismeroen nyilatkoztal pedig az is csak "ragasztóba mártott esőkabát"
 
En ugy gondolom, hogy mindket anyagbol, sot mas anyagokbol is lehet jo magassugarzot kesziteni, mint ahogy mindegyik anyagbol lehet rosszat is kesziteni. Magyarul en nem kategorizalnam, hogy X anyag alkalmasabb domsugarzok keszitesere mint Y anyag.
Persze van ahol a femet mint anyagot nem is lehet kikerulni (pl. szalagsugarzok). Node ez mar masik tortenet ...

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »




 
...akkor lehet, hogy ez az amit oly sokszor ráhúznak a fém dómokra, hogy: "olyan fémesen szól"


 
A "fémdómoknak olyan fémes hangjuk van" című állítás pontosan olyan hifis elmebeteg baromság mint oly sok más "vájtfülü" által emlegetett rossz berögződés. Szerintem sokkal korrektebb anyag magassugárzó gyártáshoz mint a ragasztóba mártott esőkabát.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: KMT »

Köszi, végre megtaláltam a hangot, amit évekig kerestem.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: earforce »



(Legtöbbször) 44,1 kHz-es zenékkel?


Gratula az aláírásodban található rendszeredhez
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




 
...akkor lehet, hogy ez az amit oly sokszor ráhúznak a fém dómokra, hogy: "olyan fémesen szól"


 
Nem. Másrészt nem is igaz mindre.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: KMT »




 
...akkor lehet, hogy ez az amit oly sokszor ráhúznak a fém dómokra, hogy: "olyan fémesen szól"


 
(Legtöbbször) 44,1 kHz-es zenékkel?

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: violin »




 
...akkor lehet, hogy ez az amit oly sokszor ráhúznak a fém dómokra, hogy: "olyan fémesen szól"


 
 
Gondolj csak az olcsóbb Focal/JM Lab hangsugárzókra....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: earforce »



Legtöbbször fém (alu) dómok által keltett rezonanciák, amik a 20 kHz feletti sávban így viselkednek. Pl: Seas 27tbc/g



 
...akkor lehet, hogy ez az amit oly sokszor ráhúznak a fém dómokra, hogy: "olyan fémesen szól"
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Nem ertem a kovetkezot: ha szerinted eleg alapos a stereophile akkor miert raktal ossze egy csomo frekimenet gorbet es miert kerdezed ezt: "erdekelnek a szakertö hozzaszolasok stereophile meresi modszereiröl is (jol mernek-e, lenyeges dolgot mernek-e, ...)"


 
pedig benne van: mert szerintem. es erdekel, hogy mas szerint, aki többet foglalkozott ilyen temaval, szakertö benne, netan a stereophile mereseit is szokta nezni.
 
 
Ha nem foglalkoztal meg akusztikaval
 
akusztikaval csak olvasas szintjen foglalkoztam, meg 1-2 szobaakusztika programmal "jatszottam" - pl. tanulsagos nagyon a hangsugarzo vagy hallgatasi hely tologatasabol adodo szamolt (remelhetöleg helyesen, legalabb relativ) kiemelesek, csillapitasok-gyengitesek-kioltasok valtozasa

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Sok helyen látom a 20kHz feletti ultrakiemelést.
Az micsoda és mi okozza?


 
Legtöbbször fém (alu) dómok által keltett rezonanciák, amik a 20 kHz feletti sávban így viselkednek. Pl: Seas 27tbc/g
 
 
 

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: lamalas »



Nem merem hatarozottan kijelenteni de feltehetoen valamilyen fem v. fem otvozet domot hasznalnak a hangsugarzoban aminek van egy jelentos rezonanciaja az adott frekin. Utana kellene nezni, hogy az adott hangfalakban milyen magasat hasznalnak.


Az Epos ES14-es specifikaciojaban ez all: " 1" aluminum-dome tweeter"

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: lamalas »



Sok helyen látom a 20kHz feletti ultrakiemelést.
Az micsoda és mi okozza?


Nem merem hatarozottan kijelenteni de feltehetoen valamilyen fem v. fem otvozet domot hasznalnak a hangsugarzoban aminek van egy jelentos rezonanciaja az adott frekin. Utana kellene nezni, hogy az adott hangfalakban milyen magasat hasznalnak.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: lamalas »


egyetertek: merest velemenyezni nem a görbek alapjan lehet, stereophile - szerintem - eleg alaposan leirja hogyan mit mer, es talan hosszabb idö ota ugyanugy csinaljak.
Nem ertem a kovetkezot: ha szerinted eleg alapos a stereophile akkor miert raktal ossze egy csomo frekimenet gorbet es miert kerdezed ezt: "erdekelnek a szakertö hozzaszolasok stereophile meresi modszereiröl is (jol mernek-e, lenyeges dolgot mernek-e, ...)"
 
...micsoda különbseg van - föleg melyhangnal - süketszobaban es "valos" lakoszobaban mert görbek között;
Ha nem foglalkoztal meg akusztikaval akkor lehet, hogy meglepo. Mivel a gyartok nem akarjak 1-1 adott szobara optimalizalni a sorozatgyartasu hangsugarzoikat (miert is tennek?) ezert a felhasznalonak kell(ene) a helyiseget akusztikailag optimalizalni. Csak erre nagyon kevesen aldoznak penzt, nincs akkora hangsulya mint pl. a kabeleknek ... pedig a hatasuk a hangzasminosegre pont forditott. Inkabb az akusztikaval kellene tobbet foglalkozni mint a kabelekkel, de az akusztikaval sokkal korulmenyesebb foglalkozni mint 2 kabelt cserelgetni

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: earforce »


Sok helyen látom a 20kHz feletti ultrakiemelést.
Az micsoda és mi okozza?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
 
..masik erdekesseg: ugyanarrol a sugarzorol mas görbek, pl. Dyno Excite X12, soundstagenetwork görbejen kevesbe, stereophile görbejen 100 Hz tajan erösebben emel ki, beszakadas elözönel erösebb 2kHz tajan, utobbinal kisebb


 
A dynoknál ezt meg is lehet hallani,csak sokan azt hiszik,hogy ez a dyno-s hang,amit annyira szeretni kellene.
Mint látható a C1-nál már nincs kiemelés.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: avl2 »


a görbeket szerintem is erdemes / meg kell nezni / informaciot ad.
 
persze, hogy meg kell hallgatni (sajat szobaban), de erre kevesebb esely van, mint merest nezni. Ezert (is) erdekes a meresi eredmeny, nekem szimpatikus stereophile-nel, hogy tengely felett, alatt, mellett, stb. görbeket mutatnak.
 
egyetertek: merest velemenyezni nem a görbek alapjan lehet, stereophile - szerintem - eleg alaposan leirja hogyan mit mer, es talan hosszabb idö ota ugyanugy csinaljak.
 
erdekesseg tenyleg megnezni onnan egyet, pl. http://www.stereophile.com/content/epos ... asurements, hogy micsoda különbseg van - föleg melyhangnal - süketszobaban es "valos" lakoszobaban mert görbek között; a különbseg nyilvan szobafüggö, de könnyen jelentös lehet.
 
..ezert tettem ezen topicba a kepeket, mert itt jöhet be a "bemeres, tuning", kialakitas: adott 1 szobahoz alakitjuk ki (es akkor ügyes mester kezeböl kikerülve ott szuper frekvenciamenet lesz, de süket- vagy masik szobaban csunyabb), vagy "altalanosabbra" (es akkor költözes, lakberendezes utan nagyobb esellyel [?] nem lesz nagyon csunya.
 
egyebkent több avx topicban olvastam bemeresröl, de nem lattam a görbet. hol lehet / nem lehetne egy összeallitast ezekröl is ? (Swans M1, D2.1, Jungson Ls3/5, ...
 
 
..masik erdekesseg: ugyanarrol a sugarzorol mas görbek, pl. Dyno Excite X12, soundstagenetwork görbejen kevesbe, stereophile görbejen 100 Hz tajan erösebben emel ki, beszakadas elözönel erösebb 2kHz tajan, utobbinal kisebb

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »



"...nezd mar a Dyno vagy Proac "közepmely" kiemeleset..."


 
A C1-nél?
Lehet,hogy mégsem olyan nagy baj,ha ezeket a görbéket is megnézzük vásárlás előtt.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: lamalas »



...erdekelnek az epitö jellegü kommentarok (azaz kevesbe az, hogy nezd mar a Dyno vagy Proac "közepmely" kiemeleset)
erdekelnek a szakertö hozzaszolasok stereophile meresi modszereiröl is (jol mernek-e, lenyeges dolgot mernek-e, ...)

A csatolt kepeken lathato meresi eredmenyek alapjan szerintem nem lehet megitelni a stereophile meresi modszereit. A frekimenet gorbe valoban csak egy (kis) szeletet mutatja a hangsugarzonak ami alapjan bizonyos kovetkezteteseket ugyan levonhatunk, de megitelni az adott hangsugarzot nem erdemes. Sok mas meresi eredmenyt, a meresek korulmenyeit ill. egyeb adatokat/informaciokat (pl. a hangdoboz tervezes filozofiajat) is ismerni kellene, hogy teljes kepet kapjunk egy adott hangsugarzorol. Szerk.: nem utolso sorban meg is kell hallgatni
 
A sok frekimenet egymas mellett pont arra jo amire nem szeretted volna: "...nezd mar a Dyno vagy Proac "közepmely" kiemeleset..."

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”