Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Köszönöm az eddigi válaszokat!
 
Ha már szóba került a váltó, itt egy kép. Ehhez viszont már szakember kellene...

Az ellenállásokat meg a kondikat érdemes kicserélni. A tekercseket is érdemes lenne megmérni, ha kell egymáshoz igazítani őket.

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Denonavr »


Köszönöm az eddigi válaszokat!
 
Ha már szóba került a váltó, itt egy kép. Ehhez viszont már szakember kellene...

Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: béres-jános »



Üdv ismét !
 
Szerintetek hozna érezhető javulást, ha az alábbi hangfalbelsőbe belenyúlnék. Arra gondoltam, hogy gyári kábelezést kicserélném ugyanolyanra, mint amivel az erősítőtől kapják a hangot a hangfalak (inakustik star 1,5 mm2). A sarus csatlakozások helyett forrasztásokat alkalmazva persze. A gyári kb 0,75-1 mm2 keresztmetszetű vezeték, nem tűnik valami nagy számnak. Tudom az inkustik sem az, de a gyárinál biztosan jobb.
 
Köszönöm előre is!

Szia!
Biztos hogy hozna változást!!De amint látom egy kis váltó tuningal még többet ki lehetne hozni belőle!!!
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: memme »



Üdv ismét !
 
Szerintetek hozna érezhető javulást, ha az alábbi hangfalbelsőbe belenyúlnék. Arra gondoltam, hogy gyári kábelezést kicserélném ugyanolyanra, mint amivel az erősítőtől kapják a hangot a hangfalak (inakustik star 1,5 mm2). A sarus csatlakozások helyett forrasztásokat alkalmazva persze. A gyári kb 0,75-1 mm2 keresztmetszetű vezeték, nem tűnik valami nagy számnak. Tudom az inkustik sem az, de a gyárinál biztosan jobb.
 
Köszönöm előre is!

Biztosan javulást fog hozni a hangban, én a helyedben kicserélném a belső csillapítást is gyapjúra.

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Denonavr »


Üdv ismét !
 
Szerintetek hozna érezhető javulást, ha az alábbi hangfalbelsőbe belenyúlnék. Arra gondoltam, hogy gyári kábelezést kicserélném ugyanolyanra, mint amivel az erősítőtől kapják a hangot a hangfalak (inakustik star 1,5 mm2). A sarus csatlakozások helyett forrasztásokat alkalmazva persze. A gyári kb 0,75-1 mm2 keresztmetszetű vezeték, nem tűnik valami nagy számnak. Tudom az inkustik sem az, de a gyárinál biztosan jobb.
 
Köszönöm előre is!

Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
Audiomaster
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2013.04.14., vas. 14:59
Értékelés: 3

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Audiomaster »


Sikerült nekem is,egy esztétikailag helyenként hibás (furnér leválás ) Clarus -t jó minőségű műbőrrel beborítani,szerintem nem rossz.Ha esetleg érdekelne valakit a dobozok,írjon:)
 
KÉPEK

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ideig-óráig.
Nem tudom meddig bírta volna, de szerintem nem lett volna gond vele, még pár évig ment.. Aztán egy házibuli lett a veszte a doboznak..

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: PLászló »


Én már javítottam pl olyan hibával Orion hangfalat...
Ideig-óráig.

Avatar
menyet1333
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.12.09., pén. 22:18
Értékelés: 6

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: menyet1333 »



Nagyon gáz ez a Clarus kókányia.
 
Lehet nem éri meg sokat rákölteni.

A furnér igen kényes jószág!
Ehhez hasonló hibák akkor szoktak megjelenni, ha a doboz sugárzó hőnek van kitéve /lehet ez tűző nap is/, vagy a rostok között "feszültség" alakul ki és idővel valaminek engedni kell. Illetve a gyatra minőségű öreg lakk is besegíthet a folyamatba.

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én már javítottam pl olyan hibával Orion hangfalat, hogy néha elhallgatott a mély vagy torz volt, majd végleg elnémúlt.
A bevezető szál tört meg a membránnál tőbe. A porvédőt leszedtem és az alatta lévő kb 1cm huzalhoz hozzáforrasztottan egy másikat, egész a forrfülekig. Erre a célra tökéletes volt a forraszanyag eltávolításra használt "harisnya".
 
Másik érdekes eset, a nappaliban lévő kis monitor dobozom hangszórója rezonált néha. Szétszedtem, a magas sugárzó kábele pont belógott a mély kosarának a kivágásán és nekiverődött a membrán..

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: PLászló »

Keresni kell valakit, aki meg tudja vizsgálni, adott esetben bontani is a hangszórót.

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Denonavr »



Én még nem láttam "fáradásból" eredő "lazulást".
Egyébként csak egy ötlet volt, mert találkoztam már többször ilyennel.
Szerintem annak kicsi az esélye, hogy valaki, a pár mondatos (nem túl szakszerű) leírásod alapján, megmondja a tuttit.
Még az is előfordul a kevésbé gyakorlott szemmel, hogy bár előtte van a hangszóró, jól látja, mégsem jön rá azonnal a hibára.

Sajnos ennél "szakszerűbben" nem tudom leírni.
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Azt úgy értettem, hogy találkoztam már olyan hangszóróval, aminek nem volt elég feszes ez a vezetéke, lazább volt a kelleténél, és a membrán mozgásával neki ütődik annak. Gondolom előfordulhat ez olyankor, ha le lett forrasztva a csatlakozóról ez a vezeték, és visszaforrasztásnál túl sok lett ráhagyva, ami elfáradhat egy idő után, laza lesz. De ha a bevezető szál el lenne törve, akkor nem is szólna mindig, nem?
Én még nem láttam "fáradásból" eredő "lazulást".
Egyébként csak egy ötlet volt, mert találkoztam már többször ilyennel.
Szerintem annak kicsi az esélye, hogy valaki, a pár mondatos (nem túl szakszerű) leírásod alapján, megmondja a tuttit.
Még az is előfordul a kevésbé gyakorlott szemmel, hogy bár előtte van a hangszóró, jól látja, mégsem jön rá azonnal a hibára.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: earforce »


Nekem is hasonló problémám lenne, bár zenehallgatás közben egyáltalán nem jelentkezik.
Castle Durham I dobozom egyik mélyközepét, ha picit benyomom (halk zenehallgatást közben term.) akkor torzít kissé.
Mintha súrlódna vmi. Lehet hogy a lengőcséve? Javítható?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
PLászló
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 500
Csatlakozott: 2013.03.13., szer. 16:59
Értékelés: 36

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: PLászló »

Szerintem többesélyes, nem csak a kivezetőszál lehet.

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Denonavr »



Arra gondolok, hogy el van törve a bevezető szál. Lehet, hogy pont a tövében.
A "kilazuláson" nem tudom mit értesz?

Azt úgy értettem, hogy találkoztam már olyan hangszóróval, aminek nem volt elég feszes ez a vezetéke, lazább volt a kelleténél, és a membrán mozgásával neki ütődik annak. Gondolom előfordulhat ez olyankor, ha le lett forrasztva a csatlakozóról ez a vezeték, és visszaforrasztásnál túl sok lett ráhagyva, ami elfáradhat egy idő után, laza lesz. De ha a bevezető szál el lenne törve, akkor nem is szólna mindig, nem?
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Üdv!
 
Először azt hittem, hogy a membránt és tekercset összekötő vezeték van kilazulva, és hozzáverődik a membránhoz, de nem, minden rendben vele.

Arra gondolok, hogy el van törve a bevezető szál. Lehet, hogy pont a tövében.
A "kilazuláson" nem tudom mit értesz?

Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Gali »


?
Hasonlót olyan helyzetben hallottam amikor a tekercs le volt szakadva a membránról. Mindenképp meg kéne néznie egy hozzáértőnek.
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Denonavr »



Üdv!
 
Adott egy JBL LX-55 hangsugárzó hangszórója (410G). Peremezve volt, nem is valami szép munka. Egy ideje, pedig nincs is nagyon hajtva, ez bizonyos hangerő után "kopogó" hangot ad ki, torzít, míg a másik hangfalnál ez nem jelentkezik. Csak ez a hangszóró, a közép magas az nem. Először azt hittem, hogy a membránt és tekercset összekötő vezeték van kilazulva, és hozzáverődik a membránhoz, de nem, minden rendben vele. Annyi volt még vele, hogy miután megvettem, nem olyan volt az összkép és a mélyek, mint amit vártam, kiderült, hogy fordítva volt bekötve (és azelőtt ki tudja meddig). Mit lehetne vele kezdeni szerintetek?
 
Köszönöm előre is!

?
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Denonavr »


Üdv!
 
Adott egy JBL LX-55 hangsugárzó hangszórója (410G). Peremezve volt, nem is valami szép munka. Egy ideje, pedig nincs is nagyon hajtva, ez bizonyos hangerő után "kopogó" hangot ad ki, torzít, míg a másik hangfalnál ez nem jelentkezik. Csak ez a hangszóró, a közép magas az nem. Először azt hittem, hogy a membránt és tekercset összekötő vezeték van kilazulva, és hozzáverődik a membránhoz, de nem, minden rendben vele. Annyi volt még vele, hogy miután megvettem, nem olyan volt az összkép és a mélyek, mint amit vártam, kiderült, hogy fordítva volt bekötve (és azelőtt ki tudja meddig). Mit lehetne vele kezdeni szerintetek?
 
Köszönöm előre is!

Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Doky »



Az a baj, hogy a Clarus még ha jó állapotban van, akkor is csak a töredékét éri az új árához képest.
Amannyit ráköltenek, annyival többet fognak rajta bukni.

Ebben igazad van!
Sajnos sokan nevet vesznek, nem hangot!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nem akarok senkit védeni de a fafurnért is ápolni kell mint a tiszta fát!
A fa is vetemedik, reped ha nincs ápolva!
 
De tény hogy Károly és az asztalosa nem minden esetben figyel oda a részletekre amit néha nagyobb gyártók is elvétenek!
 
Valóban drága lenne teljesen átfurnéroztatni!
Esetleg bútorasztalost érdemes lenne megkérdezni hogy mit lehet csinálni vele!?
Polírozni (viaszolni, "politurozni") esetleg meg lehetne próbálni!

Az a baj, hogy a Clarus még ha jó állapotban van, akkor is csak a töredékét éri az új árához képest.
Amannyit ráköltenek, annyival többet fognak rajta bukni.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Doky »



Nagyon gáz ez a Clarus kókányia.
 
Lehet nem éri meg sokat rákölteni.

Nem akarok senkit védeni de a fafurnért is ápolni kell mint a tiszta fát!
A fa is vetemedik, reped ha nincs ápolva!
 
De tény hogy Károly és az asztalosa nem minden esetben figyel oda a részletekre amit néha nagyobb gyártók is elvétenek!
 
Valóban drága lenne teljesen átfurnéroztatni!
Esetleg bútorasztalost érdemes lenne megkérdezni hogy mit lehet csinálni vele!?
Polírozni (viaszolni, "politurozni") esetleg meg lehetne próbálni!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Barkács
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 343
Csatlakozott: 2010.07.07., szer. 19:53
Értékelés: 113

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Barkács »


 
Mit kéne beszereznem, hogy legalább frekimenetet tudjak mérni? (milyen mikrofon, szoftver, stb) A Holm Impuls egy nagyszerü ingyenes mérőprogram az ARTA hoz képest sokkal felhasználó barátabb viszont az meg jó impedancia mérésre(az is fog kelleni) és az ARTA Box megépitése még egy magamfajta kárpitosnak sem volt bonyolult.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Mit kéne beszereznem, hogy legalább frekimenetet tudjak mérni? (milyen mikrofon, szoftver, stb)
Mérőmikrofonnak szerintem megfelel a Panasonic WM-61A. Szoftvernek pedig az ARTA.
A gugliba bepötyögve ezeket a szavakat, sok találatot kapsz pl. a mikrofonerősítő, a mikrofon korrekciós görbe, az ARTA-hoz való mérődoboz, és a mérési módszerekkel kapcsolatban. A mikrofont én egy szekszárdi cégtől tudtam megrendelni. Nem mondom, hogy közelebb (Pesthez) nem kapható, de nekem nem sikerült találni.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”