Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Basszus csapda és diffúzor

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Bocsánat, hogy Fülelek nevében is írok, de egyikünk sem vonta kétségbe, hogy a beavatkozás után Neked jobban tetszik a hangzás. De egy 170 dB átfogású hangnyomás görbére én nem szívesen nyilatkoznék, akusztikai paraméterek ebből nehezen olvashatóak ki. Utózengési idő változását emlegetted beszámolódban, ennek alátámasztását utózengési mérésekkel lehet elvégezni.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



Pedig ez most nagyon úgy néz ki, hogy de.
Ezt a szellemi maszturbációt meg szerintem felejtsd el, mert nem "mértékadók" "jól megmondásáról" van itt szó, hanem arról, hogy pont az a két ember szólt hozzá a dologhoz az x fórumos közül, akinek ténylegesen van is fogalma arról amit beszél/leír, ha akusztikáról van szó.
Egyébként tényleg jól néz ki a világítással a cucc, és biztosan jó hatással van a hangra is.

Nos ez tényleg úgy néz ki, hogy de nem.
Minden tiszteletem a profik irányába. De tényleg. Négyszeresen.  Főleg, hogy még fogalmuk is van a dolgokról...
Csak tudod az a probléma, hogy ha nem is 100, hanem csak 86 km-ről milyen jogon mondják azt, hogy nem úgy van, az, amit leírok. Jelesül a basszus átvitelről beszélek. Mert ugye nem hallották a hangfalam eddig sehol, sem nálam , se régebben, se most, a 3D felszerelése után. Mégis mire alapozzák véleményüket kedves barátom? Talán én, aki 1972 óta foglalkozok hfivel hazudom azt, hogy a basszusban változás állt be? Ráadásul pozitív irányban. Mert az jön le, hogy nem igaz amit írok, mivel szerintük a basszuscsillapítás nem lehetséges az általam alkalmazott megoldással. Talán a fotón látható lappal hatásosabb a csillapítás?

Biztosan, és drágábban, de viszont nem bizonyítva.  Ja, méretek...
Én legalább ingyenesen, s önzetlenül próbáltam segíteni. Ráadásul jó kedvvel, boldogsággal, mert annyira megörültem a basszusban beállt változásnak. Hát még annak, hogy az AMT magasam mostmár dipól sugárzóként működhet.
Hogy kinek mihez van fogalma? Nos lássuk:
Regulus nevű hangfalam ez év augusztusában lett kész. Nem lenne DysCus a nevem, ha nem mértem volna meg a nappalimban az átvitelét, ahol egyébként zenét szoktam hallgatni. A mérést egy Behringer mikrofonnal végeztem, ami a saját tulajdonom. A mérő jel rózsazaj. A miki helye 90cm magasan volt, pontosan a fülem magasságában, és távolsága a hangfalaktól megegyezett a fülem távolságával ugyancsak a hangfalaktól. Mivel kicsit bántott a dolog, hogy hazugnak akarnak beállítani, ezért ma vettem a fáradtságot, és végeztem egy mérést. Az előző állapothoz képest a változás az, hogy a szoba 3 fala zöld lett,  a fa dohányzó asztal lecserélődött üveg-fém-MÜA összetételű asztalkára, valamint felszereltem a 3D fal elemeket. Minden más változatlan volt. Ha valaki nem hiszi, akkor az vessen magára.
Mindkét mérést az alábbiakban közzéteszem. A diagrammokat egymásra szerkesztettem, hogy a szemüveggel rendelkezők is jól láthassák a különbséget. A zöld átviteli függvény a mai állapotot mutatja, a piros az augusztusit. Több dolgot láthatunk az elemzés során. Az első az az, hogy jól látszik az SS mélynyomóm bejáratódása, amit a 28Hz-s -1dB-s alsó átviteli határ mutat. Jól látszik 500 Hz felett a görbe kisímulása, ami biztos jó hatással van a beszéd érthetőségre, és az egyéb paraméterekre, mintahogy azt én is állítottam.
Viszont a szemeket kiveri az 50-100Hz közötti tartomány átlagosan közel 10dB-nyi csillapodása. Aki ért a függvény analízishez, az azt is látja, hogy a "púp" nem vándorolt el máshova, hanem eltűnt, azaz az energiája is eltűnt a hallgatási pontban. Én arra tippelek, hogy egy része a pálmarostokban hővé alakult, másik része meg a diffrakció áldozata lett. Hogy milyen arányban, azt nem tudom, de így van. Nézze boldogan mindenki a diagarammot!

Kedves Hifista barátaim, akik figyelemmel kísérik munkáimat, továbbra is mindenféle ellenvélemény figyelmenkívül hagyásával továbbra is ajánlom mindenkinek az alább bemutatott megoldást a basszusátvitel szobában történő optimalizására. Továbbá szívesen segítek tanácsokkal a 3D elemek felhelyezésével kapcsolatban. Viszont a továbbiakban nem kívánok foglalkozni a szkeptikusok véleményével.
Még valamit: Tényleg Living End -Dead End-nek írják a LEDE elvet, de legyen mentségemre, engem még latinul, és oroszul tanítottak.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



 Egyébként meg nem vagyok sértődős.
Csak elegem van már a "mértékadó" megmondó audisták öncélú szellemi maszturbációból. Én csak megpróbáltam segiteni masoknak. Terítés mentesen.
 

 
Pedig ez most nagyon úgy néz ki, hogy de.
Ezt a szellemi maszturbációt meg szerintem felejtsd el, mert nem "mértékadók" "jól megmondásáról" van itt szó, hanem arról, hogy pont az a két ember szólt hozzá a dologhoz az x fórumos közül, akinek ténylegesen van is fogalma arról amit beszél/leír, ha akusztikáról van szó.
Egyébként tényleg jól néz ki a világítással a cucc, és biztosan jó hatással van a hangra is.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Talán lehet igy van, ahogy a hozzáértő profi urak mondják távolról. De viszont én s itt hallgatpm a szobámb9 3. napja, s mégis úgy hallom, hogy igen is befolyásolja a mély tartományt a már leírt módon. Nem kellene abba a hibába esni mint más, mikor is a TC erősítőm búgását bizonygatta 100 km távolságból úgy,hogy még nem is hallotta szólni. Egyébként meg nem vagyok sértődős. Csak elegem van már a "mértékadó" megmondó audisták öncélú szellemi maszturbációból. Én csak megpróbáltam segiteni masoknak. Terítés mentesen.
Amúgy biztosan hat a középsávra is, mivel az artikuláció is sokat javult. Szoval ne tessék megsértődni.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Némi diffúz hatása biztosan van a felső tartományban, meg elnyelést is produkál a középső tartományban, miáltal az utózengés is csökken az emberi fül számára legérzékenyebb oktávokban, de a basszusokra komoly hatással biztosan nincs egy néhány mm vastag panelnek. Nem vitázni akarok, biztosan hallható különbség, de hogy ennek mi a fizikai háttere, egy egyszerű méréssel ki lehetne deríteni. Az viszont kétségtelen, hogy ügyes világítással elég jól tudnak kinézni a 3D panelek.
 
A LEDE egy koncepció a sok elvi megközelítés közül, amik lakótérben és a hétköznapi gyakorlatban általában csak kompromisszumokkal valósíthatóak meg. 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Elhiszem, hogy neked most jobban tetszik a hangzás és a kinézet a szobádban, (és ez a legfontosabb számodra), de ennek így nem sok köze van a LEDE (helyesen Living End -Dead End) koncepcióhoz, ami mára már többek szerint egy elavult koncepciónak számít. Szerintem nem az, de kétségkívül nagy hátránya a rendkívüli helyhez kötöttség, ha nem az optimális helyről hallgatjuk, igen sokféleképpen tud szólni. No nem nálad, mert ez a fényképen látható burkolat nem a LEDE koncepciót segíti. Mindazonáltal biztos jobb, mint a puszta fal, de érdemben mélyhang elnyelésről kár beszélni, mert az egész minimális, ez a mélységi méretekből is látszik.
Nem tessék csípőből megsértődni, csak azért szólok hozzá, hogy a laikus nagyérdemű ne legyen félretájékoztatva.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Ezen a fotón az első próba látható nappali megvilágításban.

Ezen megoldást mindenkinek ajánlom, aki a szoba akusztán javítani szeretne. Előnyeit leírtam az alábbiakban. A felhejezéshez nem kell szakember, csak akril "MESTER" ragasztó, kb 3 négyzetméterenként egy tubus mennyiségben, kell egy snivccel, meg egy vizimérték az első két panel felrakásához. Fontos, hogy a fallal érintkező felületek mindenütt kapjonak elégséges ragasztót, nehogy rezonáljon a panel. Én a felrakás után le is festettem "HÉRA" falfestékkel, mivel a panelek színe kicsit sárgás, olyan mint a Héra festés 2 év után. A nappalim burkolata 63 eFt-ba került, +4X1200-ba a ragasztó. Olcsóbb mint a kábel csere, nagyobb hatású, s jól működik. Szóval hajrá, próbáljátok ki, még lehet kapni. Az elemek angol gyártásúak, pontosan 1/4 m2 méretűek, s egy csomagban 6m2 található. A csomagot nem bontják meg. Akinek kevesebb kell, az álljon össze valakivel.
A beszerzési forrás:
http://www.falburkolat.com/termek/akcio ... at-arthur/
 
Mégvalamit: Úgy kell a falra tenni, hogy a menyezetre ne sugározzon, mert az nagy visszaverő sík felület, még az oldalfalon van bútor, Jézuska, stb. Bár nagyon jól néz ki a linken található fotón az Arthur panel, de hangtechnikailag nem a legjobb megoldás.
Leírásommal azt a célt kívántam elérni, hogy hathatós segítséget nyújtsak mindenkinek, aki otthon asszonybarát módon jobb akusztikát szeretne, vagy a meglévőn javítani akar. 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Igen, úgy hívják 3D falpanel.
Tkp dekoráció, de vannak akusztikus tulajdonságai is mint írtam. Legjobban a basszus sávban kellemes a hatása, gondolom a difrakció miatt. Nem mértem még meg, de úgy érzem kb felére, 1/3-ra csökkenti az alsó 100Hz-s sáv hullámosságát. Ez miatt úgy tűnik, hogy szubjektíve csökken a basszus. de a valóságban nem, mivel a hangszóró továbbra is addig az alsó határfrekiig dolgozik, ameddig a 3D elem nélkül. Viszont a szoba "átvitelének" egyenesítése miatt a basszus tartomány feltisztul, kottázható lesz. Persze akik a brummogós basszust kedvelik, azoknak nem ajánlom a beruházást. Aki viszont a minnél élethűbb hangzást kedvelik mint én, azoknak ez a megoldás nagyon jó. Ezenkívül a zenehallgatáshoz nagyon esztétikus vizuális élményt is nyújt főleg este, éjszaka, mint az az alábbi fotón látható.
0
Itt egy más jellegű megvilágításban láthatjuk:

 
Nekem AMT rendszerű magas sugárzóm van, ami dipól karakterisztikájú eredeti állapotában. Eddig sajna a hanxóró hátoldalát egy filc lappal le kellett zárnom a korai visszaverődések miatt, azaz 2-5kHz-s tartományban volt egy púp az átvitelben. A diffúzor alkalmazásával ezt a fikclapot száműzhettem, az átvitel egyenes maradt. Ez komoly hangminőség változást okoz mind az átvitelben, mind a térhatásban. Azért hozzá teszem, hogy az alkalmazott csöves erősítő jellemzően kitűnő mélyátvitellel rendelkezeik, nem egy SE megoldású elektronika, mint az a képen látszik.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Mit kellene látnunk a fotókon?
Nos hát mindenki azt lát amit akar.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


  Gondolom ez valamilyen panel ami megtöri a hangot és jót tesz az akusztikának..  
Nekem is kellene valami hasinló az egyik oldalfalamra, megírnád a lelőhelyét esetleg? 
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Mit kellene látnunk a fotókon?

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Kemény két hónapja dolgozom a házamon. Volt itt jégkár hejrehozatal, (SIGNAL biztosító fel is mondta a lakás biztosításom) Födém szigetelés, ablak csere, parketta felújítás, festés.Hogy hogy kapcsolódik ez a HiFi-hez? Nos nagyon. Az egész egy kollegánál  tett látogatással kezdődött. Ott láttam valamit, ami nagyon megtetszett, és már vagy két éve a fejemben van a kényszer, hogy megvalósítsam.  Viszont borzasztó gond volt a házastársi kapcsolatom, nem tudtam, hogy kedves nejemnek tetszeni fog-e az az elképzelés, amit megakartam valósítani. Bevallom, nagyon tetszik neki is,  főleg az után, hogy a világításrl is gondoskodtam.Mindig gondom volt az akusztikával. Itthon is, meg a különböző talikon is. Hozzá teszem, hogy azért a saját nappalimban bármelyik talinál, shownál jobb akusztika volt, de én elégedetlen voltam vele, hisz hallottam már jobbat is.  Mindig kerestem a jobb megoldásokat. Főleg a basszus tartományban, mikor is a szobában (divatosan a room-ban )   kialakuló állóhullámok, basszus rezonanciák teszik tönkre az amúgy kiváló rendszer hangminőségét. A mostani hangfalamnál ez a gond mégjobban zavaró, hiszen a 10 collos SS hagszóró 25Hz határfrekin dolgozik. A bassz mellett az AMT dipól sugárzási képességét sem tudtam kihasználni a korai visszaverődések miatt.Valaha volt egy akusztikai hitvallás, a LEDE elv. LEDE: Live End Death End. Azaz törekvés arra, hogy a hangforrás mögött akusztikailag halott környezet legyen a korai visszaverődések megszüntetése végett, de a hallgató mögött akusztikusan "élő" felület kell, hogy legyen, mivel az élő helyszínen is vannak visszaverődések, utózengés, stb. A LEDE elv szerintem jobb eredményt ad, mint egy agyon csillapított szoba, auditórium, stb. A túlzott csillapítás megöli a zenét, élettelenné teszi azt. Ráadásul egy helyiséget agyon csillapítani mindig drága, macerás, gondoljunk csak bele, hogy mennyibe kerül egy valamiféle elnyelő kütyü, henger, tábla, stb.Amit most közölni akarok, azzal megint sok ellenséget fogok szerezni magamnak a kábelgyártók körében, meg a több tíz, százezer forintos kábelekben hívő "audisták" társaságában. Persze ez legyen az ő bajuk, ugyanis amit elkövettem, annak bekerülési költsége kb egy közép kategóriás Siltech kábel árának a feléből kijön, viszont a hangra gyakorolt hatása sokkal nagyobb, és sokkal jobban detektálható, mintha egy Somogyi Audio kábelt lecserélnénk a létező legdrágább Siltech-re. Van ilyen? Igen, azt kell, hogy mondjam van. Ez a LEDE elv megvalósítása otthonunkban oly módon, hogy az asszonynak is tetszik, tehát nem lehet váló ok. A nem hifisták dobnak egy hátast ha meglátják, a hifisták meg duplacsavart tripla szaltót dobnak, ha meghallják az auditív hatást.
 
Megoldásom nem mondható tökéletesnek, és biztos van jobb is, de nem ennyire kompromisszum mentes. A kompromisszum a bekerülési költségre, a saját kivitelezésre, az esztétikára, és nem utolsó sorban az auditív hatásra vonatkozik. Meg hát ugye asszonybarát is a megoldás. Nos lássuk hogy néz ki akkor, amikor még a nappalim nem volt berendezve, de a TV már működött, illetve a parketta is le volt már lakkozva.

A következő felvételen félkész állapotban látható más megvilágítással, TV nélkül.

Már ebben az állapotban is érzékelni lehetett a különbséget a csupasz szoba akusztikája, és a "LEDE szoba" akusztikája között. Az üres szobában egy taps csattanása hosszú ideig utózengett, a beszéd érthetőség csorbát szenvedett. A pofon csattanást nem próbáltam.   A fotón látható megoldás nem is igazi LEDE, csak félig. Ennek oka az, hogy egyrészt elnyeli a hangot, másrészt visszasugározza, de nagyon nagy diffrakcióval. Ez utóbbi tulajdonság olthatja ki szerintem az állóhullámokat. De lehet, hogy nem. Mindenesetre az biztos, hogy a szobámat a képen látható módon felszerszámozva az utózengés kb 75%-al csökkent, a beszéd érthetőség rendkívül jó lett, és a fény kvanrumokkal játszva a megjelenés is meghökkentővé vált. A megvilágítás fentről, a plafonról történik rejtett módon egy LED szalaggal, aminek a színeit bármilyenre be lehet állítani. Én a kéket szeretem a legjobban. Természetesen sima fehérfénnyel is működik az akusztikai hatás.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Elvileg nem nagyon szólhat bele a hangba.
Nem írtad, mi a célod a panelekkel, de vélhetően pont azt akarod, hogy beleszóljanak a hangba, nem?

Avatar
tbrown
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2014.06.03., kedd 09:40
Értékelés: 0

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: tbrown »


Csillapító anyag szigetelésben kérnék tanácsot:
 
Vettem itthonra kőzetgyapot lapokat, és ezeket beszeretném burkolni, hogy ne porozzon, és esztétikusabb látványt nyújtson.
Először is vennék hozzá az előbb említett Gabrieltex-ből 0.5-ös Fríz anyagot (már meg is rendeltem), és ezen felül hangszóróselyemmel burkolnám.
Ezt néztem ki: http://hangszoroshop.hu/spd/VHSE3/Hangf ... zto-szovet
Esetleg valakinek van ezzel tapasztalata? Elvileg nem nagyon szólhat bele a hangba.
 

Avatar
ctrlaltdel
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016.12.19., hétf. 12:43
Értékelés: 1

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: ctrlaltdel »


Ezer thx.
Akkor a probléma megoldva.
Nagyon köszi.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ez is jó: http://gabrieltex.hu/hu/friz/280-friz-anyag.html
sokfelé lehet kapni, elég a félcenti vastag is, megakadályozza a kiporzást és akusztikailag áteresztő tulajdonságú

Avatar
ctrlaltdel
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016.12.19., hétf. 12:43
Értékelés: 1

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: ctrlaltdel »


Azt a leírást már néztem,de én nem raknám fel úgy,hogy csak a szövet borítja és védi a szigetelőt.
Az a vetex jónak tűnhet,de nem találok róla semmit,milyen hanghullám átengedő tulajdonsága van.
A basszuscsapdához biztos jó lehet, de mi van a széles sávú fali panelekkel,közép és magas át megy rajta?

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



Esetleg itt találsz valami hasznosat:
 
http://www.menemszol.hu/topic/1938-mi%C ... sz%C3%B3l/

Belenéztem a videókba.... véleményem szerint nagy hiba, hogy a gyapotot nem csomagolja vetexbe, így a kiporzás ellen nincs védelem.
 
MINDENKÉPPEN be kell vonni a gyapotot, mert az egészség fontos! 

Avatar
szasza74
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2013.04.16., kedd 21:10
Értékelés: 117

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: szasza74 »



Sziasztok.
 
Akusztika javítására,fognék bele panel házi gyártásába.
Kőzetgyapot lesz benne,de félek a kiporzástól.
Tudtok valami olyan anyagot,ami a hangot be,viszont a mikroszálakat ki, nem engedi?
Úgy gondoltam,maga a keret körbe lenne marva, egy peremet képezve, és oda ragasztással rögzítenek valami nyílt cellás sík szivacsot.
Ez fogná meg a gyapotot,és ez lenne még körbe kárpitozva,festett szövettel.
Sajna tekercses ilyen szivacsot nem lelek sehol,ha tudtok valami anyagot ami erre a célra megfelelne,osszátok meg velem.

Esetleg itt találsz valami hasznosat:
 
http://www.menemszol.hu/topic/1938-mi%C ... sz%C3%B3l/

Avatar
ctrlaltdel
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2016.12.19., hétf. 12:43
Értékelés: 1

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: ctrlaltdel »


Sziasztok.
 
Akusztika javítására,fognék bele panel házi gyártásába.
Kőzetgyapot lesz benne,de félek a kiporzástól.
Tudtok valami olyan anyagot,ami a hangot be,viszont a mikroszálakat ki, nem engedi?
Úgy gondoltam,maga a keret körbe lenne marva, egy peremet képezve, és oda ragasztással rögzítenek valami nyílt cellás sík szivacsot.
Ez fogná meg a gyapotot,és ez lenne még körbe kárpitozva,festett szövettel.
Sajna tekercses ilyen szivacsot nem lelek sehol,ha tudtok valami anyagot ami erre a célra megfelelne,osszátok meg velem.

Vendég

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Tudom, a jutyúbról nehéz ezt megtanulni, de ez a videó adta az inspirációt:
https://www.youtube.com/watch?v=cp56A6TcL1E

Ez csak a kóbor apácák, vagy ahogy Szabó Zoli mondaná, a féltollú indiánok megtévesztésére jó.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Én azt javaslom, inkább semmivel, hacsak nem tudatosan szeretnéd ezt az anyagot alkalmazni a problémás jellemzői ismeretében.
Tudom, a jutyúbról nehéz ezt megtanulni, de ez a videó adta az inspirációt:
https://www.youtube.com/watch?v=cp56A6TcL1E

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



sziasztok!
 
ugyan nem basszus csapda és/vagy duffúzor, de jobb topic nem lévén, ide írom: mivel tudok a falra/mennyezetre akusztikai szivacsot felragasztani? az lenne a cél, hogy ha le kell szedni, akkor ne tépje szét a szivacsot, ergo roncsolás mentesen le lehessen szedni. köszönöm
üdv

Én azt javaslom, inkább semmivel, hacsak nem tudatosan szeretnéd ezt az anyagot alkalmazni a problémás jellemzői ismeretében.

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: giotto14 »



sziasztok!
 
ugyan nem basszus csapda és/vagy duffúzor, de jobb topic nem lévén, ide írom: mivel tudok a falra/mennyezetre akusztikai szivacsot felragasztani? az lenne a cél, hogy ha le kell szedni, akkor ne tépje szét a szivacsot, ergo roncsolás mentesen le lehessen szedni. köszönöm
üdv

Talán egy próbát megérne, nálam olyan, mint az epokitt :-) https://www.barat.hu/gyurma/10348-Ragas ... 00000.html
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Basszus csapda és diffúzor

Hozzászólás Szerző: greenbio »


sziasztok!
 
ugyan nem basszus csapda és/vagy duffúzor, de jobb topic nem lévén, ide írom: mivel tudok a falra/mennyezetre akusztikai szivacsot felragasztani? az lenne a cél, hogy ha le kell szedni, akkor ne tépje szét a szivacsot, ergo roncsolás mentesen le lehessen szedni. köszönöm
üdv

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”