Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Hangsugárzó építés

Sonny
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 550

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2016.02.10., szer. 20:19

Praktikerben is lehet venni, nem emlékszem, hogy ilyen fényes-e.

Van 45*200 cm, 60/200 cm - a kisebbik 2000 Ft

Fejes.i - abai  vagy?

Sonny
V.I.P.
V.I.P.

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2016.02.10., szer. 20:17

Vegyél dupla tekercses mélysugárzót :D

Az erősítő két oldalát ne kösd össze, szerintem nem szeretné.

Mono sub kimenet az erősítőn?

S

fejes-i
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 24

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: fejes-i » 2016.02.10., szer. 20:16

Esetleg tudja valaki, hogy hol kaphatnék kis hazánkban ilyen fényes famintás fóliát?  :smile53:

Esetleg próbáld itt:

http://www.panton.hu/

atoka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: atoka » 2016.02.10., szer. 20:07

Üdv mindenkinek! Egy olyan kérdésem lenne, hogy van jobb és bal hangváltó, lehet e úgy közbeiktatni egy mélynyomót a rendszerbe, hogy az monón szóljon, tehát mindkét csatorna meghajtja? Vagyis a hangváltókra rá vannak kötve a magasak, közepek, a mély pedig egy darab közös mélyből szólna... Sajnos nincs sok tapasztalatom ezen a téren, de ha segítene valaki azt megköszönném.

Red75
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 716

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Red75 » 2016.02.05., pén. 21:58

Esetleg tudja valaki, hogy hol kaphatnék kis hazánkban ilyen fényes famintás fóliát?  :smile53:

Wood_Grain_adhesives_Vinyl_Black_Wood_GW

Moziszoba*: 5.1: Benq W1090, Projecta HomeScreen 220 fix (HCCV), Pioneer VSX-930, Dune HD Max, Swans D3.2, DIY Hertz sub 2db

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2016.02.04., csüt. 21:08

Ez egy  anno 1 800 000 Ft-os listaáras Dyno!!  :D

Húha! :D Lehet egy árnyalattal többet érdemelne akkor a motyó. :) És miként fog megújulni?

béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 221

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: béres-jános » 2016.02.04., csüt. 20:58

Tényleg! :D Mondjuk van az a hangsugárzó, amelyiknek mindegy. :D  Milyen doboz ez?

Ez egy  anno 1 800 000 Ft-os listaáras Dyno!!  :D

Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod)
Erősítő:Godina Audio mono végfokok
Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)
Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2016.02.04., csüt. 20:46

Az lenne a legkevesebb!! Már előtte meg volt égve!! Ez már a javított és tuningolt verzió!! Amint látod a két váltó sem egyforma!! Elfogyott a sárga kondenzátor! :D

Tényleg! :D Mondjuk van az a hangsugárzó, amelyiknek mindegy. :D  Milyen doboz ez?

béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: béres-jános » 2016.02.04., csüt. 19:57

Picit karamellizálódott nah. Ennyi. :D :D

Az lenne a legkevesebb!! Már előtte meg volt égve!! Ez már a javított és tuningolt verzió!! Amint látod a két váltó sem egyforma!! Elfogyott a sárga kondenzátor! :D

Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2016.02.04., csüt. 19:52

Picit karamellizálódott nah. Ennyi. :D :D

béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: béres-jános » 2016.02.04., csüt. 19:48

Sonny
V.I.P.
V.I.P.

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2016.02.04., csüt. 16:37

@Gyula51

Szia!

Nekem Jantzen CrossCap - 400V kondik vannak raktáron 0,47u - 22u-ig

Tekercs korlátozottan, 0,47 - 0,6 - 0,8 - 1 - 1,2 mH - 1mm vastag, légmagos.

Rendelni kell, 2 hét.

Tegnap jött meg egy csomag, most egy hónapig biztosdan nem rendelek sad.gif

Üdv,

Sanyi

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2016.02.03., szer. 21:49

Sziasztok!

Ismertek olyan webáruházat ahol raktárról tudnak hangválto alkatrészeket postázni? Szoval, hogy az pénteken a kezembe legyen :D például Jantzen, gyártmányú. 2,7mh-s temercs kellene nagyon gyorsan. Köszönöm!

shany
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 105

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: shany » 2016.01.25., hétf. 11:00

A népszerűség és a mérési eredmények között nincs összefüggés (nem is csoda, hisz jó marketinggel a "szart" is el lehet adni, főleg egy olyan erősen szubjektív területen mint az audio). A "vak" tetszési index (magyarul ha nem látod amit hallasz) és a mérési eredmények között erős összefüggés van!

A hangsugárzók viszonylag gyatra paramétereikkel akár megfelelő alanyi is lehetnek a viszonylag durva eltérések detektálására alkalmas vakteszteknek.

Ha viszont lemegyünk a mai elektronikák paramétereinek a szintjére, akkor meg nem megfelelő módszer.

Az audio nem egyenlő a hangsugárzókkal.

OFF

Az is érdekes, hogy az elterjedt, szabványosnak tekinthető paramétereket megfelelőnek találjuk az elektronikák minősítésére. Egy szakember szempontjából ez idilli állapot, hiszen könnyűszerrel tervezhető, előállítható bármilyen paraméterigényekre való megfelelés.

Pedig műszakilag is alátámasztható, hogy a szokásos mérések - elektronikák esetében - nem képesek pontosan leírni a felhasználási körülmények közötti működést.

Miért nem merül fel, hogy a újabb, jobb mérési módszerekre van szükség? Ja, mert sokkal egyszerűbb a pszichére fogni ezeket az "audiós" anomáliákat, hiszen van ez a pszichológia, így totál tudományosnak ható és legfőképpen megnyugtató magyarázatokat lehet gyártani egyszerűen. 

Pl. manapság már zenét is lehetne használni mérőjelnek, amit összehasonlítva a bemenőjellel analizálni lehetne. A valós köörülményeket minél jobban modellezendő, az elektronikákat mérhetnénk szabványosított hansugárzóval, mint terheléssel, szabványosított - szobát modellező - lehallgatóhelységben, akár a készülékek mikrofóniáját is belmérve, valós -zavarjeles hálózat- hatása, stb,stb ...

lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 373

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: lamalas » 2016.01.25., hétf. 10:05

Sok B&W- hallgattam már és mértem, mindbe bele lehetett kötni könnyedén mérésügyileg, mégis nagyon népszerű márka (?!)

A népszerűség és a mérési eredmények között nincs összefüggés (nem is csoda, hisz jó marketinggel a "szart" is el lehet adni, főleg egy olyan erősen szubjektív területen mint az audio). A "vak" tetszési index (magyarul ha nem látod amit hallasz) és a mérési eredmények között erős összefüggés van!

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Sonny
V.I.P.
V.I.P.

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2016.01.23., szomb. 17:18

A 2,5k-s beesést kellene korrigálni.

Mélyet picit feljebb engedni.

S

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2576

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2016.01.23., szomb. 14:00

Az említett B&W hangsugárzó átvitel mérése a Sound & Vision alapján:

903bw.fig1.jpg

Én ezt a hangsugárzót bizony nem használnám kontrollnak, hacsak ehhez hasonlót nem akarnék készíteni. De szerintem ilyet nem érdemes készíteni mert ez színezi a hangot. Ettől függetlenül, ha neked ez tetszik és már fülre belőtted akkor természetesen nem szükséges méricskélni. Háttérzenére egész biztosan jó lesz.

Na ilyenkor kell a hallgató felé fordítást komolyan venni, mert a felső és a második görbe közé esik a kb.15 fok, ahol már nem cserreg túl a magas :D

A 2kHz körüli anomália is csökken majd, de az azért váltó hiányosság, akárhogy is nézem...

Sok B&W- hallgattam már és mértem, mindbe bele lehetett kötni könnyedén mérésügyileg, mégis nagyon népszerű márka (?!)

dunaudio.hu

lamalas
V.I.P.
V.I.P.

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: lamalas » 2016.01.22., pén. 18:25

Én totál mást írtam, de sebaj. :) Hiba a mért gyáriakban is van, mint tudjuk. Ködösíteni nem kell, inkább el kell dönteni, hogy építünk valamit fülre és utána hallgatjuk úgy, vagy mérünk, de akkor mér a végén? Akkor mérjünk az elejétől. De az előbb is ezt írtam. ;) Én mindössze az utólagos méréssel nem szimpatizálok, mert az eredményével nincs mit kezdeni, ha továbbra sincs otthon mérőszett. :) Egyébként egyetértek azzal amiket írsz Lamalas (úgy általában is), csak most olyasmire reagáltál amit én nem írtam. :)

Elnézést, ezek szerint félreértettelek. Lehet, hogy Fapaci hozzászólása más nézőpontból világítja meg számodra a dolgokat. Nekem az is szimpatikus amit Ő írt, egyetértek vele.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- akusztikai mérések

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2016.01.22., pén. 16:17

Érdekes hozzáállás ... tehát ha kicsit jobbra húz az autóm akkor hagyjam úgy, végülis megszokható, nem kell szerelőhöz vinni, hogy megtudjam miért működik hibásan és esetleg kijavítsuk a hibát. Tudom, a hasonlat nem a legjobb, de érzékelteti a hozzáállást.

Én inkább azt mondom derítsük ki van-e "hiba", ha van azt korrigáljuk. Így nem kell hosszas próbákkal fülre belőni valamit ami egyik nap egyik felvétellel jó lesz, másik nap más felvétellel már tuti nem fog tetszeni. Nem jobb tisztán látni mint a rózsaszín ködben tapogatózni? Minek a ködösítés, elég sok van belőle a hifiben.

Én totál mást írtam, de sebaj. :) Hiba a mért gyáriakban is van, mint tudjuk. Ködösíteni nem kell, inkább el kell dönteni, hogy építünk valamit fülre és utána hallgatjuk úgy, vagy mérünk, de akkor mér a végén? Akkor mérjünk az elejétől. De az előbb is ezt írtam. ;) Én mindössze az utólagos méréssel nem szimpatizálok, mert az eredményével nincs mit kezdeni, ha továbbra sincs otthon mérőszett. :) Egyébként egyetértek azzal amiket írsz Lamalas (úgy általában is), csak most olyasmire reagáltál amit én nem írtam. :)

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6116
Kapcsolat:

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2016.01.22., pén. 10:31

Ellenőrző mérés az egyenlő az öngyilokkal.

Két eset lehetséges:

1. A hangsugárzónk nem sikerült valami fényesre. Halljuk, hogy nagy gázok vannak, de miért törődnénk bele? Az esetleges hibákat gyakorlott fül hiányában sokkal könnyebb műszerekkel felderíteni.

2. Ügyesek voltunk és a hangdobozunk jól sikerült, kellemes hallgatni. Ez esetben a fülünk mellett a mérés is adhat egy megerősítést.

Tehát én egyik esetben sem hagynám ki a mérést. Ráadásul nagyon tanulságos összevetni a hallottakat a mérési diagramokkal.

lamalas
V.I.P.
V.I.P.

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: lamalas » 2016.01.22., pén. 10:07

Ellenőrző mérés az egyenlő az öngyilokkal. Vagy mérve csináld az egészet vagy nehogy megméresd. Onnantól, ha tudod milyen hibái vannak, mert megmér(et)ted, csak azt fogod hallani. Ha zavarni fog valami a hangjában, akkor mérj, mert mást nem tudsz tenni, de akkor onnantól végig mérni kell, nincs mese.

Ha fülre tudsz olyat csinálni, mint a 602-es, az igen jó, mégha nem tankönyvi az átvitele, akkor is.  :smile53:

Érdekes hozzáállás ... tehát ha kicsit jobbra húz az autóm akkor hagyjam úgy, végülis megszokható, nem kell szerelőhöz vinni, hogy megtudjam miért működik hibásan és esetleg kijavítsuk a hibát. Tudom, a hasonlat nem a legjobb, de érzékelteti a hozzáállást.

Én inkább azt mondom derítsük ki van-e "hiba", ha van azt korrigáljuk. Így nem kell hosszas próbákkal fülre belőni valamit ami egyik nap egyik felvétellel jó lesz, másik nap más felvétellel már tuti nem fog tetszeni. Nem jobb tisztán látni mint a rózsaszín ködben tapogatózni? Minek a ködösítés, elég sok van belőle a hifiben.

- akusztikai mérések

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2016.01.22., pén. 00:57

Ellenőrző mérés az egyenlő az öngyilokkal. Vagy mérve csináld az egészet vagy nehogy megméresd. Onnantól, ha tudod milyen hibái vannak, mert megmér(et)ted, csak azt fogod hallani. Ha zavarni fog valami a hangjában, akkor mérj, mert mást nem tudsz tenni, de akkor onnantól végig mérni kell, nincs mese.

Ha fülre tudsz olyat csinálni, mint a 602-es, az igen jó, mégha nem tankönyvi az átvitele, akkor is.  :smile53:

Jozef76
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 92

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Jozef76 » 2016.01.21., csüt. 12:57

903bw.fig1.jpg

Én ezt a hangsugárzót bizony nem használnám kontrollnak, hacsak ehhez hasonlót nem akarnék készíteni. De szerintem ilyet nem érdemes készíteni mert ez színezi a hangot. Ettől függetlenül, ha neked ez tetszik és már fülre belőtted akkor természetesen nem szükséges méricskélni. Háttérzenére egész biztosan jó lesz.

Köszönöm Lamalas!Hétvégén kipróbálóm 0,33mh tekercsel a magast.Én már ennyit se vártam ezektől a hangszóróktól.

Majd ami leváltja a B&W hangfalat az biztos be lesz mérve!

Érdekes az átvitele ennek a B&W hangfalnak!

Köszönöm ezt is!

lamalas
V.I.P.
V.I.P.

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: lamalas » 2016.01.21., csüt. 12:30

Bizony csalni tud a fül!Ezért használtam a B&W 602 s3 hangalat kontrolnak!

903bw.fig1.jpg

- akusztikai mérések

Jozef76
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 92

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Jozef76 » 2016.01.21., csüt. 11:43

Most igy néz ki a hangváltó!

post-31112-0-12630500-1453372988_thumb.jpg