Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzó építés

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

dragonweed írta:
2019.08.05., hétf. 12:50
Lehet hogy az újabb szériáknál módosítottak rajta, de amit én próbáltam (szubnak) kb. 4 éve az sajnos 50 W körül -és nem is durván basszusnehéz zenékkel- rendesen bes..gelt, de úgy hogy a cséve megrogyott és a kukába került.... sad.gif
Ez koppanás/watt dolog eléggé dobozfüggő. Mondjuk a D8.8 nem kifejezetten egy szub driver, szerintem inkább kisebb dobozokba való, a T/S adatai ellenére is.
Komolyabb szuboknál általában dupla mágneskör szokott lenni vagy legalább kidomborodó alsó pólusvas, illetve tekercs offset-et is szoktak alkalmazni ezáltal is távolabbra helyezve a csévetestet az alsó végtől.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

dragonweed írta:
2019.08.04., vas. 19:52
fülelek írta:
2019.08.02., pén. 18:35
Nem tudom jó szívvel ajánlani ezt a hivi hangszórót... A mellékelt ábrán bekarikáztam a problémás részeket, ahol nagy valószínűséggel a membrán miatt nem kevés probléma van. A magassugárzó egész jó, legfeljebb elég drága, és 10kHz felett meglehetősen gyenge az iránykarakterisztikája.
A Taylorék specifikációjában nem stimmelnek bizonyos adatok, ugyanis nem lehet egy komplett hangsugárzó 3 decibellel érzékenyebb, mint a mélysugárzója önmagában.
Szerintem érdemes lenne elengedni ezt az építést, vannak ennél olcsóbban és biztosabban megvalósítható hangsugárzók, amik ráadásul még jól is szólnak :D
Még ha a frekimenetével lehet is valamit kezdeni (keservesen), a D8.8 fő problémája nem ez, hanem az, hogy kb. 11-12 mm kitérésnél a lengőcséve bekoppan az alsó póluslapba. Ami -amellett hogy a frászt hozza az emberre-, jó eséllyel tönkre is teszi a hangszórót....
Az elméleti lineáris kitérés 8,3mm ami nem rossz, de ha a mechanikai kitérés tényleg csak 11-12mm (gyári adat nincs megadva) akkor ez így nem egy szerencsés kombináció.
Mondjuk ez a tizenegykét mm xmech egyébként sem túl sok.
Bár utánanézve egy Seas Excelnek sincs nagyobb maximális kitérése.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Egyébként ha csak a technikai adatokat és görbéket nézzük akkor ezt a HiVi mélyközepet bottal sem piszkálnám meg, főleg nem kétutasban használni.
Ha a magasnál az iránykarakterisztika alatt az irányítottságát vagy nyaláboltságát érted az valóban nem a legpéldásabb az 1 colos dómok között, az érzékenysége sem valami kiemelkedő, hát igen azért ez nem egy mai csipogó már, bár a torzítási értékei ettől még kiválóak.
Szóval az ezekből a hangszórókból összerakott dobozért kér a gyártó potom 10 milkát. :smile29:

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Hogy egészen őszinte legyek nem magamra gondoltam mint célközönség egy esetleges utánépítéssel. Csak hátha esetleg valakinek pont egy ilyen Concert-300 a vágya és nem akarná rá kiadni egy ház árát, na mind1.
Egyébként az első ami nekem is szemet szúrt az az érzékenység, szerintem jó esetben is olyan 85dB körül lehet, de lehet hogy még alacsonyabb, ez is jó kis marketing adat a gyártótól, ráadásul még a magassugárzó sem éri el a 90dB-et. :rolleyes:
Egy 8 colos mélyközepet meg általában nem egyszerű "büntetlenül" összehozni egy normál 1 colos dómmal főleg ha waveguide sincs a magashoz.
A mélyközepet is csak amcsiból, akciósan érné meg beszerezni, mert az egyébként 100e Ft körüli normál árat nem nagyon indokolja semmi, főleg nem a hangszóró habszivacs pereme meg átviteli görbéje.
A dobozt egyébként a 2017-es Bp-i Hifishow-n hallottam, a szoba bejáratánál álldogáló srác állítólag a többmilliós Focal-jait cserélte le (vagy akarta) ezekre, bár azok közül is hallottam már csapnivalót. :smile29:

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nem tudom jó szívvel ajánlani ezt a hivi hangszórót... A mellékelt ábrán bekarikáztam a problémás részeket, ahol nagy valószínűséggel a membrán miatt nem kevés probléma van. A magassugárzó egész jó, legfeljebb elég drága, és 10kHz felett meglehetősen gyenge az iránykarakterisztikája.
A Taylorék specifikációjában nem stimmelnek bizonyos adatok, ugyanis nem lehet egy komplett hangsugárzó 3 decibellel érzékenyebb, mint a mélysugárzója önmagában.
Szerintem érdemes lenne elengedni ezt az építést, vannak ennél olcsóbban és biztosabban megvalósítható hangsugárzók, amik ráadásul még jól is szólnak :D
Csatolmányok
hivi8.8.gif
hivi8.8.gif (71.9 KiB) Megtekintve 2507 alkalommal

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Sziasztok!
Kis utánajárással sikerült kiderítenem a hazai székhelyű Taylor Acoustic Concert-300 állványos dobozának hangszórókészletét, ami nem más mint egy HiVi D8.8 mélyközép és egy Scan-Speak D2905/9700 magassugárzó. Egyik hangszóró sem egy méregdrága darab, persze ettől még csúcsminőséget képviselnek. A doboz ára ha jól rémlik olyan 33.000 Euro körül van, ami azért enyhén szólva is elég borsos. :smile29:

Van-e valaki itt aki hallotta már ezeket a dobozokat (én hallottam és tetszett bár csak rövid ideig volt lehetőségem megfülelni), esetleg látott-e méréseket róla, van-e róla bővebb infója (keresztváltási pont, meredekség stb.) vagy netán megpróbálta utánépíteni a töredék töredékének feléből? :rolleyes:
Mivel a hangszórókészlet nem egy egetrengető összeg, ezért szerintem érdekes projekt lenne.

https://www.parts-express.com/hivi-d88- ... s--297-449

https://en.toutlehautparleur.com/dome-t ... 28-mm.html

http://www.taylor-acoustic.com/portfoli ... ncert-300/

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Passzív radiátoros alkalmazást melyik programmal tudom jól szimulálni?

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Egy ilyen precizitású méréssel ugyan ki lehet választani a technikailag “legjobb” kondenzátort, de ez az egvilagon semmit nem mond el a hangjáról sajnos.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Ennyire azert nem vennem komolyan azt az esr merest.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

fapaci írta:
2019.07.23., kedd 11:43
firka0511 írta:
2019.07.23., kedd 10:13
Ha veszek egy megfelelő multimétert, azzal a kapacitást tudom mérni, de az ESR-t hogyan?
A korrekt folyamatot az alábbi videó mutatja be. Vehetsz játékszereket az AliExpressről 5-10e forintért, de azokkal én nem szenvednék.


youtu.be/kKL7RrMJeIE
A végén mindig oda jutok, hogy egyszerűbb és olcsóbb, mérés nélkül cserélni, vagy hagyni, ahogy van. :)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

firka0511 írta:
2019.07.23., kedd 10:13
Ha veszek egy megfelelő multimétert, azzal a kapacitást tudom mérni, de az ESR-t hogyan?
A korrekt folyamatot az alábbi videó mutatja be. Vehetsz játékszereket az AliExpressről 5-10e forintért, de azokkal én nem szenvednék.


youtu.be/kKL7RrMJeIE

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Ha veszek egy megfelelő multimétert, azzal a kapacitást tudom mérni, de az ESR-t hogyan?

Szerintem mérd meg, és ha rendben van (ESR is) akkor hagyjad benn. Amúgysem hiszem, hogy ki akarsz fizetni akárcsak jantzen crosscapekből ennyi kapacitást. És akkor az még annyira nem is hűde. A fóliakondik és a mély előtti soros tekercsek cseréje sokkal izgalmasabb vállalkozás lehet. Persze mindezt szerintem.
[/quote]

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: marconi »

firka0511 írta:
2019.07.22., hétf. 08:27
Sziasztok!
Pár napja vettem egy pár Canton LE 600-s hangfalpárt. Persze nem bírtam ki, hogy ne nyissam ki. A keresztváltót nézegetve, nekem úgy tűnik, csak két bipol-elko van benne. Utánakeresve, ezek értékei 47uF és 80uF. Az elmúlt 40 évben nem biztos, hogy megtartották eredeti kapacitásukat, ezért cserélném őket. Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen kondit javasoltok, aminek megfizethető ára van és megéri egy próbára megvenni.
Köszönöm, Péter
Alcap! Az filléres és állítólag nagyon jó. Igen komoly dobozokba is rakják.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

firka0511 írta:
2019.07.22., hétf. 08:27
Sziasztok!
Pár napja vettem egy pár Canton LE 600-s hangfalpárt. Persze nem bírtam ki, hogy ne nyissam ki. A keresztváltót nézegetve, nekem úgy tűnik, csak két bipol-elko van benne. Utánakeresve, ezek értékei 47uF és 80uF. Az elmúlt 40 évben nem biztos, hogy megtartották eredeti kapacitásukat, ezért cserélném őket. Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen kondit javasoltok, aminek megfizethető ára van és megéri egy próbára megvenni.
Köszönöm, Péter
Szerintem mérd meg, és ha rendben van (ESR is) akkor hagyjad benn. Amúgysem hiszem, hogy ki akarsz fizetni akárcsak jantzen crosscapekből ennyi kapacitást. És akkor az még annyira nem is hűde. A fóliakondik és a mély előtti soros tekercsek cseréje sokkal izgalmasabb vállalkozás lehet. Persze mindezt szerintem.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Sziasztok!
Pár napja vettem egy pár Canton LE 600-s hangfalpárt. Persze nem bírtam ki, hogy ne nyissam ki. A keresztváltót nézegetve, nekem úgy tűnik, csak két bipol-elko van benne. Utánakeresve, ezek értékei 47uF és 80uF. Az elmúlt 40 évben nem biztos, hogy megtartották eredeti kapacitásukat, ezért cserélném őket. Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen kondit javasoltok, aminek megfizethető ára van és megéri egy próbára megvenni.
Köszönöm, Péter
Csatolmányok
2B8D0A22-3309-43F4-A8CA-F02453F6EBE4.jpeg
2B8D0A22-3309-43F4-A8CA-F02453F6EBE4.jpeg (1.46 MiB) Megtekintve 2545 alkalommal
29F37BE4-B9F7-423C-B812-7465D39D55FA.jpeg
29F37BE4-B9F7-423C-B812-7465D39D55FA.jpeg (2.06 MiB) Megtekintve 2545 alkalommal

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

És akkor egy bónusz videó, ha valaki nem járna az eladós topicban, de mégis érdekli:

Tesla ARS 9204 (módosított)
https://youtu.be/nPsG_a9hp-o
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Szóval ezt már régen csináltam, azóta is használom. A doboz hányadékul néz ki, kicsi a reflexnyílás így nem érdemes nagyon meghajtani, mert elkezd fújtatni plusz nincs is agyoncsillapítva belül, de a hangolása amúgy jó és a váltó is szuper. Szóval most megosztom. Ez most megint a szokásos binaural videó, szóval csak fejhallgatóval jó. És aztán hozzá az eredeti Tannoy 609-es dobozról is csináltam, mert most éppen van nálam egy. Érdemes egymás után megnézni, hogy vajon mennyire állja meg a helyét a "gyárban tökéletesre tervezik a hangsugárzókat és minden módosítástól csak rosszabb lehet" című elmélet. A dalok ugyanazok, még talán ugyanolyan sorrendekben is találhatók a két videón.

DIY:
https://youtu.be/v_ko-TiYaU4

609mkII
https://youtu.be/wqDTBsD8Yjw
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Sonny

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Sonny »

zsolt67 írta:
2019.07.01., hétf. 23:54
Sziasztok, bocs ha rossz a forum, de nem talaltam elsore jobbat. Lenne 3db NACSound "hangdoboz" elegge elhanyagolt alapotban. Szerintetek ezzel erdemes foglalkozni? Felujitani vagy a hangszorokat felhasznalni belole? 2 millios nagysagrenben aruljak ujonnan http://www.the-ear.net/review-hardware/ ... oudspeaker
Itt vannak a kepek az allapotrol https://photos.app.goo.gl/yEg5Ti7RLLu7T56r8
Mi a cél?
Háttérzenének, design elemnek - ha olcsó - akkor tökéletes.

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: tomrider »

zsolt67 írta:
2019.07.01., hétf. 23:54
Sziasztok, bocs ha rossz a forum, de nem talaltam elsore jobbat. Lenne 3db NACSound "hangdoboz" elegge elhanyagolt alapotban. Szerintetek ezzel erdemes foglalkozni? Felujitani vagy a hangszorokat felhasznalni belole? 2 millios nagysagrenben aruljak ujonnan http://www.the-ear.net/review-hardware/ ... oudspeaker
Itt vannak a kepek az allapotrol https://photos.app.goo.gl/yEg5Ti7RLLu7T56r8
Idézet a linkelt cikkből:
Adding a last comment on these loudspeakers, I would not position these as a true audiophile product, not even when the audiophile price level is taken into consideration.
Röviden: Nem igazi audiophile termék, audiophile áron...
Szerintem is inkább design termék, mint hifi vagy high end.
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Szerintem szemfényvesztő hülyeség. Felejtős. Az ilyen tovuhabohuk általában nem hozzák a várt eredményt.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

zsolt67
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2019.07.01., hétf. 10:30
Értékelés: 0

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: zsolt67 »

Sziasztok, bocs ha rossz a forum, de nem talaltam elsore jobbat. Lenne 3db NACSound "hangdoboz" elegge elhanyagolt alapotban. Szerintetek ezzel erdemes foglalkozni? Felujitani vagy a hangszorokat felhasznalni belole? 2 millios nagysagrenben aruljak ujonnan http://www.the-ear.net/review-hardware/ ... oudspeaker
Itt vannak a kepek az allapotrol https://photos.app.goo.gl/yEg5Ti7RLLu7T56r8

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Korábbi hangszóróim:
DSCF0012.jpg
DSCF0012.jpg (124.34 KiB) Megtekintve 3061 alkalommal
DSCF0017.JPG
DSCF0017.JPG (74.56 KiB) Megtekintve 3061 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Köszönöm a tippeket. Van kalibrált gyári mérőmikrofonom is. Meg készítettem már jó sok hangszórót, hangfalat, hangdobozt is. Csak ezt az Accuton hangszórót nem ismerem eléggé. Szóval mégegyszer kösz.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Egy bármilyen többutas hangsugárzó építés adott hangszóró motorokból avval kezdődik, hogy megvizsgáljuk, adott hangszóró hogy viselkedik a hangfrekvenciás sávban, milyen az iránykarakterisztikája és a torzítása. A torzításnál figyelembe kell venni, hogy a hangnyomással mennyire arányos a páros, illetve páratlan felharmonikusok növekedése. Ha a magassugárzód 800Hz-től váltható a frekvenciaátvitele alapján, de a torzítása már jócskán emelkedik mondjuk 1400Hz-től, akkor úgy kell megválasztani a keresztezési frekvenciát, hogy a mélyközép (közép) és a magas torzítása legfeljebb kevéssé térjen el egymástól a váltási frekvencián. Ha a középsugárzó nem torzít, akkor a magassugárzó torzítása alapján kell meghatározni az ésszerű keresztezési frekvenciát.
Ha mondjuk a mélysugárzó 25 centis, és a magassugárzó nem váltható 3 kHz alatt a torzíása miatt, akkor más sugárzókat KELL választanunk, különben a projekt elbukik, nem fog jól szólni.
Nem érdemes olyan DIY projektet megvalósítani, ami már elméletileg is beteg.
Mérni kell, és e manapság már olcsón megoldható, free software + olcsó mérőmikrofon kapszulával https://hangtechnikakft.hu/minden_mikro ... t/mce-4000

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Köszi Barkács! Mondjuk nekem 2.5 utas rendszerbe lesz aplikálva. Az a k3 csúcs eléggé szűknek tűnik, de majd meglátjuk. A magas sugárzóm elvileg 800 Hz-tól jó, de most sincs annyira leengedve. Ha atorzítás nagyon hallatszik, akkor leviszem a váltást 1,5k alá. Köszi az adatokat.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”