Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzó építés

Avatar
Kriss
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2016.10.21., pén. 21:23
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Kriss »

Sziasztok!

Nem találtam a kérdésemnek megfelelő fórumot, ezért itt kérdezném.
Van egy Wega Direct 1 hangsugárzóm (pár), amiből hiányzik a gyári mély és ezt szeretném pótolni.
Mivel eredetit már nem kapni és bontva sem találok, így tudnátok ajánlani hozzá illőt (max:10eFt-ig/pár)?!
Használt is lehet.

Adatok: http://www.hifi-archiv.info/Wega/direct-1/
https://www.hifi-wiki.de/index.php/Wega_Direct_1
https://www.radiomuseum.org/r/wega_direct_1.html

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Robici »

kasumi írta:
2021.01.03., vas. 18:14
Még az jutott eszembe, hogy egy ilyen projektnél, ahol adott a hangszóró és a dobozterv, vannak-e, illetve ha igen, milyen lehetőségek utólagos hangolásra? Vagy ennek így kell jónak lennie?!
Én mint nem hozzáértő azt mondanám, hogy egy ilyen projekt szerintem már eleve "utólagosan hangolt" lesz mert ahány építés annyi végeredmény. Vagy nem pont olyan lesz mint a terven (asztalostól nagyban függ mint itt már írták), vagy nem pont ugyanolyan lesz a faanyag, stb. Sajnos terveket nem láttam az oldalon (azt adják hozzá?) de az én néhai Sonido szélessávúmnál lehetett utólagosan hangolni azzal, hogy a nyomókamrában a hozzá kapott gyapjút hogyan rendeztem el, illetve én a hátsó kilépő nyíláshoz is tettem csillapítást, az is változtatott a hangon. Illetve én eleve eltértem a "gyári" tervrajztól (vastagabb oldalfalat kértem, stb.) Szóval szerintem lehet vele játszani, csak a Voxativnál már magának a hangszórónak az ára sem a játék kategória. (Persze lehet hogy valakinek az.) Én semmiképpen nem vágnék bele ilyen áron egy nagyon kétes kimenetelű dologba, pláne hogy ha nem is hallottam előtte. De ha mégis megpróbálod, sok sikert kívánok hozzá!

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: kasumi »

asebestyen írta:
2021.01.03., vas. 16:59
kasumi írta:
2021.01.03., vas. 15:33

Oké. Csak ne felejtsd el, hogy itt egy laikus kérdezett...
Ha túl jó, hogy igaz legyen, megértem, csak inkább arra lennék kíváncsi, mi a túl jó és az miért nem lehetséges.
Pont azért hoztam ilyen hasonlatot. :rolleyes:
Az én véleményem szerint a legfontosabb az, hogy azt pontosan tudd, mi a konkrét cél, amit el szeretnél érni. Ha ez nincs pontosan meghatározva, kár belekezdeni bármibe, csak elviszi a pénzt, de sose lesz jó és sose készül el és fillérekért se kell majd senkinek mikor már szabadulnál tőle.
Először a biztos pontokat kéne összeszedni, azaz mekkora és milyen helyiségben kéne megszólalniuk milyen elhelyezésben és milyen erősítéssel. Ugyanis ez lenne a DIY lényege és főleg az előnye, hogy egyéni körülményekre/helyzetekre szabható.

Korrekt 20Hz - 20kHz átvitelt nem sok hangsugárzó tud, a linkelt meg biztosan nem. Inkább az a kérdés, van-e olyan tartomány, ahol korrekt az átvitele, mert általában minél nagyobbat hazudnak, annál távolabb van a valóság a vetített képtől.

Így már érthetőbb és a megközelítés is elgondolkodtató.
Még az jutott eszembe, hogy egy ilyen projektnél, ahol adott a hangszóró és a dobozterv, vannak-e, illetve ha igen, milyen lehetőségek utólagos hangolásra? Vagy ennek így kell jónak lennie?!
Újratervezés

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

kasumi írta:
2021.01.03., vas. 15:33

Oké. Csak ne felejtsd el, hogy itt egy laikus kérdezett...
Ha túl jó, hogy igaz legyen, megértem, csak inkább arra lennék kíváncsi, mi a túl jó és az miért nem lehetséges.
Pont azért hoztam ilyen hasonlatot. :rolleyes:
Az én véleményem szerint a legfontosabb az, hogy azt pontosan tudd, mi a konkrét cél, amit el szeretnél érni. Ha ez nincs pontosan meghatározva, kár belekezdeni bármibe, csak elviszi a pénzt, de sose lesz jó és sose készül el és fillérekért se kell majd senkinek mikor már szabadulnál tőle.
Először a biztos pontokat kéne összeszedni, azaz mekkora és milyen helyiségben kéne megszólalniuk milyen elhelyezésben és milyen erősítéssel. Ugyanis ez lenne a DIY lényege és főleg az előnye, hogy egyéni körülményekre/helyzetekre szabható.

Korrekt 20Hz - 20kHz átvitelt nem sok hangsugárzó tud, a linkelt meg biztosan nem. Inkább az a kérdés, van-e olyan tartomány, ahol korrekt az átvitele, mert általában minél nagyobbat hazudnak, annál távolabb van a valóság a vetített képtől.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: kasumi »

asebestyen írta:
2021.01.03., vas. 14:46
kasumi írta:
2021.01.03., vas. 14:40
asebestyen írta:
2021.01.03., vas. 13:18


Teljesen egyedi hangsugárzót szeretnél építeni erre a hangszóróra vagy kitből építkeznél vagy konkrétan a linkelt dolgot építenéd után?

1 szavukat se hiszem el. :ohnoohnoohno: ;peace;
Nincs egyedi elképzelésem. A kérdés a linkelt hangszórókra és arra a gyári tervre vonatkozott, amit adnak hozzá.
Miért nem hiszed egy szavukat sem?
Van-e olyan terepjáró, ami F1 versenyautókat hagy le pályán, egy családi kombi áráért van és 3L-t eszik?
Oké. Csak ne felejtsd el, hogy itt egy laikus kérdezett...
Ha túl jó, hogy igaz legyen, megértem, csak inkább arra lennék kíváncsi, mi a túl jó és az miért nem lehetséges.
Újratervezés

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

kasumi írta:
2021.01.03., vas. 12:55
Üdvözletem!

Nálam tapasztaltabb Fórumtársak véleménye és tapasztalata érdekel egy DIY hangsugárzó készítésével kapcsolatban, már ami a projekt egészét illeti (a részletek egyelőre másodlagosak - valószínűleg felét úgy sem érteném, másrészt még nem tartunk "ott").
Hogyan lehet nekivágni, hogyan néz ki a folyamat, milyen nehézségek adódnak, milyen szakértőket kell bevonni, milyen költségek adódnak, mennyire lehet megjósolni a kimenetelt, stb.?

A kiindulási pont az alábbi:
https://youtu.be/ovXCY8L4nhE?t=83
https://voxativ.berlin/products/ac1a
Üdv.
A legjobb ha már előtte sikerült egy ilyen hangfalat/hangszórót meghallgatni élőben, mert akkor tudod miért is megy a küzdelem és mire adod ki a pénzed. Ha nem, akkor félő, hogy csak sok idő és pénz után derül ki, hogy mégse jött be...
Ha még sem hallottál ilyet, de van már tapasztalatod a szélessávúak területén (legjobb ha saját rendszerben) és mégis megkockáztatod akkor az alábbiakkal kell számolni:
  • Hangszórókat megrendeled, kivárod,kifizeted. Berlini a cég de dollárban van megadva az ár ha jól látom, ezt nem értem gondolkodik.gif
  • A legfontosabb jó asztalos kerítése. Fórumon is vannak, de eléggé elfoglaltak szoktak lenni. Én a terveket elnézve magam nem vágnék bele, mert kicsit bonyolult, eszköz igényes és magam ismerve tuti nem lenne olyan mint egy profi csinálná. A jó asztalosra várni kell, akár hónapokat, de már sajnos a rosszra is. Árakat nem tudok, de ami jól is néz ki (furnéros stb) azért ára is van.
  • Ha ezek megvannak akkor kell belső kábel + csatlakozó, egy-két forrasztás. Ez már szinte semmiség. Nem olvastam el tüzetesen de itt talán nincs semmilyen kompenzációs tag pl. Notch szűrő a hangszóró előtt, ha igen azt is össze kell rakni. De nem ez a jellemző.
  • Ha ajánlanak belső hangfal csillapító anyagot be kell szerezni, mielőtt a doboz össze van rakva
Én nem láttam mérési diagramokat, de lehet csak vak vagyok, igen a közölt értékek nagyon tökéleteseknek tűnnek, ilyenkor gyanús a dolog....
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: feket663 »

kasumi írta:
2021.01.03., vas. 12:55
Üdvözletem!

Nálam tapasztaltabb Fórumtársak véleménye és tapasztalata érdekel egy DIY hangsugárzó készítésével kapcsolatban, már ami a projekt egészét illeti (a részletek egyelőre másodlagosak - valószínűleg felét úgy sem érteném, másrészt még nem tartunk "ott").
Hogyan lehet nekivágni, hogyan néz ki a folyamat, milyen nehézségek adódnak, milyen szakértőket kell bevonni, milyen költségek adódnak, mennyire lehet megjósolni a kimenetelt, stb.?

A kiindulási pont az alábbi:
https://youtu.be/ovXCY8L4nhE?t=83
https://voxativ.berlin/products/ac1a
Életem egy korábbi szakaszában próbálkoztam tölcséres hangsugárzók építésével. Vagy 2300 márkáért (még nem volt euro) beszereztem egy Lowther DX3 hangszórót, ami elég magasan volt a cég palettáján. Előbb egy Mauhorn V tölcsért próbáltam építeni hozzá, az nem sikerült túl jól, mert a lapszabász nem tudta igazán pontosra vágni a belső lapokat. Aztán egy kisebb méretú Mauhorn XII doboz készült hozzá, de igazán jó azzal sem volt. A vége az lett, hogy a hangszóró vagy 8 évre fiókba került, és álltában a membránfelfüggesztés tönkrement, végül hibásan adtam el az Ethosz Audio egyik tagjának, aki rendbehozta, és egy basszreflex dobozt épített hozzá. Az általad linkelt doboz specifikációra bármi is van írva, ekkora tölcsérhossz és szájnyílás felület nem fog normális basszust produkálni bármilyen csoda hangszóróval sem. Persze, lehet, hogy bizonyos típusú zenékre jó lesz, de ez is csak véletlenül jöhet össze. Nagyzenekari felvételek során azóta sem hallottam olyan valósághű visszaadást, mint amit a Mauhorn XII. produkált, de másmilyen zenéket nem igazán preferált.

Ha viszonylag sok pénzt szeretnél elkölteni DIY hangsugárzó gyártásra, én a Pi Speakers nevű gyártó 3Pi vagy 4Pi nevezetű dobozát javasolnám, komplett dokumentációt szívesen küld a tervező, és az eredmény nagyon jó, nekem 4PI volt, egy 2a3 SE erősítővel is lebontotta a házat.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

kasumi írta:
2021.01.03., vas. 14:40
asebestyen írta:
2021.01.03., vas. 13:18
kasumi írta:
2021.01.03., vas. 12:55

Hogyan lehet nekivágni, hogyan néz ki a folyamat, milyen nehézségek adódnak, milyen szakértőket kell bevonni, milyen költségek adódnak, mennyire lehet megjósolni a kimenetelt, stb.?

A kiindulási pont az alábbi:
https://youtu.be/ovXCY8L4nhE?t=83
https://voxativ.berlin/products/ac1a
Teljesen egyedi hangsugárzót szeretnél építeni erre a hangszóróra vagy kitből építkeznél vagy konkrétan a linkelt dolgot építenéd után?

1 szavukat se hiszem el. :ohnoohnoohno: ;peace;
Nincs egyedi elképzelésem. A kérdés a linkelt hangszórókra és arra a gyári tervre vonatkozott, amit adnak hozzá.
Miért nem hiszed egy szavukat sem?
Több mint gyanús, hogy 20 cm hangszóró nem fog tudni 20Hz-et, még akkor sem ha 3KHz-en 96dB érzékeny! :)
Megnézném a frekvenciaátvitelét....

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

kasumi írta:
2021.01.03., vas. 14:40
asebestyen írta:
2021.01.03., vas. 13:18
kasumi írta:
2021.01.03., vas. 12:55

Hogyan lehet nekivágni, hogyan néz ki a folyamat, milyen nehézségek adódnak, milyen szakértőket kell bevonni, milyen költségek adódnak, mennyire lehet megjósolni a kimenetelt, stb.?

A kiindulási pont az alábbi:
https://youtu.be/ovXCY8L4nhE?t=83
https://voxativ.berlin/products/ac1a
Teljesen egyedi hangsugárzót szeretnél építeni erre a hangszóróra vagy kitből építkeznél vagy konkrétan a linkelt dolgot építenéd után?

1 szavukat se hiszem el. :ohnoohnoohno: ;peace;
Nincs egyedi elképzelésem. A kérdés a linkelt hangszórókra és arra a gyári tervre vonatkozott, amit adnak hozzá.
Miért nem hiszed egy szavukat sem?
Van-e olyan terepjáró, ami F1 versenyautókat hagy le pályán, egy családi kombi áráért van és 3L-t eszik?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: kasumi »

asebestyen írta:
2021.01.03., vas. 13:18
kasumi írta:
2021.01.03., vas. 12:55

Hogyan lehet nekivágni, hogyan néz ki a folyamat, milyen nehézségek adódnak, milyen szakértőket kell bevonni, milyen költségek adódnak, mennyire lehet megjósolni a kimenetelt, stb.?

A kiindulási pont az alábbi:
https://youtu.be/ovXCY8L4nhE?t=83
https://voxativ.berlin/products/ac1a
Teljesen egyedi hangsugárzót szeretnél építeni erre a hangszóróra vagy kitből építkeznél vagy konkrétan a linkelt dolgot építenéd után?

1 szavukat se hiszem el. :ohnoohnoohno: ;peace;
Nincs egyedi elképzelésem. A kérdés a linkelt hangszórókra és arra a gyári tervre vonatkozott, amit adnak hozzá.
Miért nem hiszed egy szavukat sem?
Újratervezés

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

kasumi írta:
2021.01.03., vas. 12:55
Üdvözletem!

Nálam tapasztaltabb Fórumtársak véleménye és tapasztalata érdekel egy DIY hangsugárzó készítésével kapcsolatban, már ami a projekt egészét illeti (a részletek egyelőre másodlagosak - valószínűleg felét úgy sem érteném, másrészt még nem tartunk "ott").
Hogyan lehet nekivágni, hogyan néz ki a folyamat, milyen nehézségek adódnak, milyen szakértőket kell bevonni, milyen költségek adódnak, mennyire lehet megjósolni a kimenetelt, stb.?

A kiindulási pont az alábbi:
https://youtu.be/ovXCY8L4nhE?t=83
https://voxativ.berlin/products/ac1a
Teljesen egyedi hangsugárzót szeretnél építeni erre a hangszóróra vagy kitből építkeznél vagy konkrétan a linkelt dolgot építenéd után?

Érdekesek a paraméterei:
Frequency Response: 20 - 20.000 Hz

Efficiency: 96dB (3 kHz) 1W / 1m*

Impedance: 10,3 Ohm

Diameter: 7,5“ / 19 cm

1 szavukat se hiszem el. :ohnoohnoohno: ;peace;
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdvözletem!

Nálam tapasztaltabb Fórumtársak véleménye és tapasztalata érdekel egy DIY hangsugárzó készítésével kapcsolatban, már ami a projekt egészét illeti (a részletek egyelőre másodlagosak - valószínűleg felét úgy sem érteném, másrészt még nem tartunk "ott").
Hogyan lehet nekivágni, hogyan néz ki a folyamat, milyen nehézségek adódnak, milyen szakértőket kell bevonni, milyen költségek adódnak, mennyire lehet megjósolni a kimenetelt, stb.?

A kiindulási pont az alábbi:
https://youtu.be/ovXCY8L4nhE?t=83
https://voxativ.berlin/products/ac1a
Újratervezés

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Elrettentő példának itt egy jó kis Scan-Speak hangszórókészlet gyalázás 15.000 Dollár/pár áron. Nem is értem, hogy sikerült ezt összehozniuk,hacsak nem szándékosan ilyenre akarták, egyedien szólhat az mondjuk biztos, kinek a pap... :D :
https://www.stereophile.com/content/aco ... asurements

Avatar
pepejazz
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2013.11.13., szer. 23:20
Értékelés: 2

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: pepejazz »

Sziasztok!

DIY házimozi in wall hangfalakat szeretnék barkácsolni. A prototípusok jól szólnak, de 2 dolog hiányzik még. Az egyik, hogy szeretném kipattinthatósra csinálni az előlapokat, mint ahogyan azt a nagyok is csinálják, de nem tudom hol lehetne hozzá hardware-t venni. Biztos van valahol ilyen szorító cucc, amit be tudnék szerelni. A másik pedig, hogy esetleg van-e valami előregyártott forgatható előlap az Atmos sugárzóknak, hogy tudjam pontosítani az irányát a plafonban lévő hangszóróknak beszerelés után - bár itt azért egy pontos méréssel nyilván meg tudom csinálni fixen ferdére, csak jó lenne valami rugalmasság.
Előre is kösz bármi infót.
jbl_arena6iw_arena_6iw_in_wall_speaker_1459330479_1236649.jpg
jbl_arena6iw_arena_6iw_in_wall_speaker_1459330479_1236649.jpg (39.12 KiB) Megtekintve 1820 alkalommal

Avatar
Aladdin25
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2020.06.05., pén. 10:43
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: 2111

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Aladdin25 »

;peace;
sutemenyx írta:
2020.12.23., szer. 17:04
Kész a binaural video az RFT L2153PBK-ról. Szerintem egész erős lett. Fejhallgató kötelező, ahogy mindig:

https://youtu.be/5NcugFOarvY

DDR-RFT-Breitband-Lautsprecher-L-2153-PBK-Röhrenverstärker.jpg
Szia nekem nagyon tetszett a video nekem is van egy pár Rft szélessávú hangszóró a hangfalamba meg havernál is gyönyörű hangjuk van szerintem ezeknek.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

sutemenyx írta:
2020.12.23., szer. 18:23


40Hz már nem jön ki. 50Hz már bőven ottvan, és 55-60-tól felfele tobbszazig szerintem eleg korrekt. Ilyen 60-70körül van egy némi kiemelés, de szerintem nem bántó. Én most ezt hallgatom egy ideje. 20ezerért meg kb nulla energiabefektetéssel szerintem ez egy elégjó hang. Elég sok polcsugárzót gondolkodás nélkül lecserérlnék rá. Dehát aztán kinek mi..
A videó ottvan, lehet próbálkozni akinek kedve támad.
Azért érdemesebb ám fejhallgatóval nézni, mert nagyon elcseszi az egészet a lehallgatórendszer hangsugarzo es szobaakusztikai atvitele.
20e-ért tényleg jó, még többért is, ez rendben van.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

asebestyen írta:
2020.12.23., szer. 18:03
sutemenyx írta:
2020.12.23., szer. 17:04
Kész a binaural video az RFT L2153PBK-ról. Szerintem egész erős lett. Fejhallgató kötelező, ahogy mindig:

https://youtu.be/5NcugFOarvY

DDR-RFT-Breitband-Lautsprecher-L-2153-PBK-Röhrenverstärker.jpg
Meghallgattam, igaz nem fejhallgatón, ahogy ezt kéne, de sajnos bebizonyosodott, amit már akkor is mondtam, éspedig, hogy a basszusa összesen 3 hangnyi, de nagyon dominál az az 1, ahol a szoba szól. Basszusérzet, az persze van, csak a basszusnak nincs felbontása. Most ezt nem azért írom, hogy mer én előre megmondtam, a fizika ilyen következetes sajnos. Nyilván szerethető hangja van, de tudsz Te ennél sokkal jobb OB-t is csinálni szerintem.
40Hz már nem jön ki. 50Hz már bőven ottvan, és 55-60-tól felfele tobbszazig szerintem eleg korrekt. Ilyen 60-70körül van egy némi kiemelés, de szerintem nem bántó. Én most ezt hallgatom egy ideje. 20ezerért meg kb nulla energiabefektetéssel szerintem ez egy elégjó hang. Elég sok polcsugárzót gondolkodás nélkül lecserérlnék rá. Dehát aztán kinek mi..
A videó ottvan, lehet próbálkozni akinek kedve támad.
Azért érdemesebb ám fejhallgatóval nézni, mert nagyon elcseszi az egészet a lehallgatórendszer hangsugarzo es szobaakusztikai atvitele.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

BDC89F34-69CA-492B-AC32-D3F45AA29231.jpeg
BDC89F34-69CA-492B-AC32-D3F45AA29231.jpeg (1.76 MiB) Megtekintve 2003 alkalommal
C9FF092D-F5C2-4977-A971-0593787F236D.jpeg
C9FF092D-F5C2-4977-A971-0593787F236D.jpeg (1.78 MiB) Megtekintve 2003 alkalommal
64B080BE-229B-4ADD-8593-502A962B6F4D.jpeg
64B080BE-229B-4ADD-8593-502A962B6F4D.jpeg (1.66 MiB) Megtekintve 2003 alkalommal
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

sutemenyx írta:
2020.12.23., szer. 17:04
Kész a binaural video az RFT L2153PBK-ról. Szerintem egész erős lett. Fejhallgató kötelező, ahogy mindig:

https://youtu.be/5NcugFOarvY

DDR-RFT-Breitband-Lautsprecher-L-2153-PBK-Röhrenverstärker.jpg
Meghallgattam, igaz nem fejhallgatón, ahogy ezt kéne, de sajnos bebizonyosodott, amit már akkor is mondtam, éspedig, hogy a basszusa összesen 3 hangnyi, de nagyon dominál az az 1, ahol a szoba szól. Basszusérzet, az persze van, csak a basszusnak nincs felbontása. Most ezt nem azért írom, hogy mer én előre megmondtam, a fizika ilyen következetes sajnos. Nyilván szerethető hangja van, de tudsz Te ennél sokkal jobb OB-t is csinálni szerintem.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Kész a binaural video az RFT L2153PBK-ról. Szerintem egész erős lett. Fejhallgató kötelező, ahogy mindig:

https://youtu.be/5NcugFOarvY
DDR-RFT-Breitband-Lautsprecher-L-2153-PBK-Röhrenverstärker.jpg
DDR-RFT-Breitband-Lautsprecher-L-2153-PBK-Röhrenverstärker.jpg (22.28 KiB) Megtekintve 2030 alkalommal
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

asebestyen írta:
2020.12.09., szer. 18:10
sutemenyx írta:
2020.12.07., hétf. 19:28
Összeraktam 2 ilyet. Járatom egy hetet legalább, aztán lesz binaural video belőle. RFT L2153PBK 50x50cm-es falapra szerelve.

4256FBB5-380B-45FA-9090-BB4D9CB37FFB.jpeg538BA9C2-EEBB-47DE-9E65-745711276441.jpeg936E030B-2D50-43B2-83A5-C14F735FE445.jpeg
No, és milyen?
Marhajó. Most jaratom jövőhétig. Évek óta álltak, sok járatás kell ezeknek mire úgy szólnak, ahogy kell. Jövőheten csinalok rola videot. A binaural elég jól vissza tudja adni. Utana meg valszeg egy pár Orion HS20-rol is készitek, amit most ajànlgatnak nekem. Hamár úgy bennevagyok.

Fülelek! Még mindíg itt vannak a füleid! :)
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

sutemenyx írta:
2020.12.07., hétf. 19:28
Összeraktam 2 ilyet. Járatom egy hetet legalább, aztán lesz binaural video belőle. RFT L2153PBK 50x50cm-es falapra szerelve.

4256FBB5-380B-45FA-9090-BB4D9CB37FFB.jpeg538BA9C2-EEBB-47DE-9E65-745711276441.jpeg936E030B-2D50-43B2-83A5-C14F735FE445.jpeg
No, és milyen?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Összeraktam 2 ilyet. Járatom egy hetet legalább, aztán lesz binaural video belőle. RFT L2153PBK 50x50cm-es falapra szerelve.
4256FBB5-380B-45FA-9090-BB4D9CB37FFB.jpeg
4256FBB5-380B-45FA-9090-BB4D9CB37FFB.jpeg (1.39 MiB) Megtekintve 2644 alkalommal
538BA9C2-EEBB-47DE-9E65-745711276441.jpeg
538BA9C2-EEBB-47DE-9E65-745711276441.jpeg (1.69 MiB) Megtekintve 2644 alkalommal
936E030B-2D50-43B2-83A5-C14F735FE445.jpeg
936E030B-2D50-43B2-83A5-C14F735FE445.jpeg (1.6 MiB) Megtekintve 2644 alkalommal
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
muhamma-dali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2015.06.30., kedd 11:41
Értékelés: 71

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: muhamma-dali »

Egyszer építettem OB-t. Egyszerű konstrukció, könnyű belevágni, könnyű megszeretni és könnyű rajongani is a hangjáért.
Akkor jöttem rá, hogy minden hangsugárzó "célszerszám", és van amiben lehet kiemelkedően jó.
A jóságnak viszont ára van.
Minden, ami valamiben nagyon jó, súlyosan megszívat, ha másra akarod használni, mint amire való! (Egy kézifúróval is lehet betont-, vagy egy érckalapáccsal is lehet alagutat fúrni, csak iszonyat meló és idő).

Rengeteg előnye van egy OB-nek: Acapella női-férfi énekhangok, szóló hegedű, gitár, fuvola... klasszikus duó, trió... ezeken verhetetlen, azóta sem hallottam, hallgattam hosszú távon olyan jót, mint egy OB-ből. Elképesztő tere és megfoghatatlan iránya tud lenni. Mintha benne ülnél a koncertben, a hangszerben, vagy a hangsugárzó dobozában. Hisz tényleg az egész szoba, maga a doboz, maga a zene.

DE!: egy zongorán, bőgőn, szimfonikus zenekaron már elvérzik. Elektronikus zenén, rock zenén, hip-hop-on mókolgathatod, kiegészíted alul felül, aktív mélynyomót illeszthetsz alá, ha besz@rsz, akkor se lesz jó! Legszívesebben kihajítanád az ablakon (és még meg sem emelnéd magad).

Nem szabad többet elvárni tőle, mint amit tud. Amit tud, azt viszont nagyon tudja (ha tényleg jól megépíted és megfelelő drivert használsz hozzá).

Minél hosszabb ideje hallgatok eszközökön zenét, egyre jobban belátom hogy univerzális "multiszerszám" nincs. Vagy csak irreálisan drágán (nem éri meg, nem hálálja meg a rászánt többletenergiát és költséget).
"Multiszerszámnak lehetne tekinteni egy fül vagy fejhallgatót... de soha nem fogja a gyomrodat megrázni a basszus.
A zene nem csak egyetlen érzékszervünkre hat.
A süketek is "hallgatnak" ritmust.
A tested is egy "érzékszerv"...
A szíved is egy érzékszerv....

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

No comment...
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”