Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzó építés

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »


Köszi a választ. Visaton (MKP) 15uF kondijaim vannak, fekete szinüek.
Üdv!
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Minden alkatrész Visaton gyártmányúak? Az ellenállás milyen, MOX?
Ja, ezt nekem írtad?
Bocsi....
A magashoz vettem tekercset, kondit (MKP), meg MOX 10 W-os ellenállatot.
A középhez szintén MKP kondit, amit párhuzamosan kötöttem 1 monacor kondival.
Bátran ajánlom a Visaton kellékeket, mert szerintem jók, csak lehetne kicsit vastagabb huzalból a tekercs.

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »

up
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »

Minden alkatrész Visaton gyártmányúak? Az ellenállás milyen, MOX?
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


főleg azoknak van. a drótoknak (és végül is nagyon legyszerüsítve az összes alkatrész drót,csak nem a megszokott fizikia formájában-hosszú és vékony) 
ezt egyszerüen meg lehet figyelni,pl a bejáratott hangfaldrótodal azonos vadi nyú drót bekötésekor is. persze én mindig audio rendszerben gondolkodom. mozinál is él,de ott a hangra kevésbé érzékeny a "hallgató" hisz az ember 80%-ában vizuális lény. asszem én ezt a 20-80%-os arányt be is tartottam a mozim kialakításásnál ))

Kicsit járattam a dobozaimat, tényleg be kell érnie a váltónak is.
Most tetszik!
Kösz Revox!
Egyébként Visaton alkatrészeket dobáltam bele!
 
Léva

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


végül is nagyon legyszerüsítve az összes alkatrész drót,csak nem a megszokott fizikia formájában-hosszú és vékony
végülis, hja...

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: revox »


Ezek szerint nemcsak a mechanikai résznek van szüksége bejáródásra, hanem az elektronikának is?

főleg azoknak van. a drótoknak (és végül is nagyon legyszerüsítve az összes alkatrész drót,csak nem a megszokott fizikia formájában-hosszú és vékony)
 
ezt egyszerüen meg lehet figyelni,pl a bejáratott hangfaldrótodal azonos vadi nyú drót bekötésekor is. persze én mindig audio rendszerben gondolkodom. mozinál is él,de ott a hangra kevésbé érzékeny a "hallgató" hisz az ember 80%-ában vizuális lény. asszem én ezt a 20-80%-os arányt be is tartottam a mozim kialakításásnál ))
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


bejárattad már az újat? aztán ha elvileg most van bene jobb,lehet az eddigi szinezett kicsit és máshol a bibi. persze lehet ez lett gyengébb alkatrész. nagyon sokváltozós és csak probléma bonyolultságára próbálok rámutatni. de asszem az alapkérdésedre a válasz azóta rég megszületett
Szerintem gyengébb minőségű volt az az alkatrész, és kb. 2 hétig tűrtem meg benne.
Ezek szerint nemcsak a mechanikai résznek van szüksége bejáródásra, hanem az elektronikának is?

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: revox »

került bele másik alkatrész és mintha eltűnt volna belőle
bejárattad már az újat? aztán ha elvileg most van bene jobb,lehet az eddigi szinezett kicsit és máshol a bibi. persze lehet ez lett gyengébb alkatrész. nagyon sokváltozós és csak probléma bonyolultságára próbálok rámutatni. de asszem az alapkérdésedre a válasz azóta rég megszületett
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


vigyázni kell arra,hogy a hangnak magának nem lehet plusz érzelmi töltete,hisz amiben nincs ilyen,oda nem célszerű "csinálni".egy adott zeneműnek (legyen az bármi) van érzlemi töltete. ez az érzelmi töltet szintén érdekes kérdés,mert általába beleesnek sokan abba a hibába,hogy az érzelmi töltetet a romnatikus érzelmeket kiváltó dologgal le is tudják. Nem helyes,hisz érzelmi töltet ugyanígy lehet egy felzaklatott állapot is. A rendszernek ezt is le kell tudnia hozni,így érdemes először magunkban definiálni,mit is jelent ez nekünk. a kellemesen édesded romantikát,vagy a szürke valóságot. számomra az utóbbi az igazi. egy rendszer ha kell legyne vidám,ha kell legyen szomrú. ha kell legyen finom,ha kell legyen agresszív,azaz legyen olyan,amilyen az éppen hallgatott zenedarab. Innen azért adódik, hogy a cuccnak,vagy egy részének végül is mit kell tennie: nem közém és a zene közé állni. ezek után a kérdés alapvetően nem biztos,hogy jól van feltéve. a jól feltett kérdésre az a válasz,hogy mindenképpen az lesz a jó váltó,ami a minnél élethűbb hangreprodukciót segíti elő. Annak a váltónak lesz a legjobb/legigazibb az "érzelmi töltete" és erre persze,hogy hatással van az alkatrészek különbözősége, de sok egyéb más is.

Ez korrekt amit írtál, nem akarom én állandóan romantikus állapotban érezni magam! Azért dobtam fel ezt a kérdést, mert éreztem az érzelmességet a hangfalamban, de került bele másik alkatrész és mintha eltűnt volna belőle.
 
mellékesen jegyzem meg, nagyon nehéz jó hangsugárzót készíteni...
Tudom!

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: revox »


Hali! 
Kíváncsi lennék pár véleményre!
A hangváltóban lévő alkatrészek azon túl, hogy meghatározzák a kiadott hang minőségét, vajon létezik-e, hogy meghatározza a hang töltetét??? (pl. érzelmi)
 
Léva

csá
 
vigyázni kell arra,hogy a hangnak magának nem lehet plusz érzelmi töltete,hisz amiben nincs ilyen,oda nem célszerű "csinálni".
egy adott zeneműnek (legyen az bármi) van érzlemi töltete. ez az érzelmi töltet szintén érdekes kérdés,mert általába beleesnek sokan abba a hibába,hogy az érzelmi töltetet a romnatikus érzelmeket kiváltó dologgal le is tudják. Nem helyes,hisz érzelmi töltet ugyanígy lehet egy felzaklatott állapot is. A rendszernek ezt is le kell tudnia hozni,így érdemes először magunkban definiálni,mit is jelent ez nekünk. a kellemesen édesded romantikát,vagy a szürke valóságot. számomra az utóbbi az igazi. egy rendszer ha kell legyne vidám,ha kell legyen szomrú. ha kell legyen finom,ha kell legyen agresszív,azaz legyen olyan,amilyen az éppen hallgatott zenedarab. Innen azért adódik, hogy a cuccnak,vagy egy részének végül is mit kell tennie: nem közém és a zene közé állni. ezek után a kérdés alapvetően nem biztos,hogy jól van feltéve. a jól feltett kérdésre az a válasz,hogy mindenképpen az lesz a jó váltó,ami a minnél élethűbb hangreprodukciót segíti elő. Annak a váltónak lesz a legjobb/legigazibb az "érzelmi töltete" és erre persze,hogy hatással van az alkatrészek különbözősége, de sok egyéb más is.
 
mellékesen jegyzem meg, nagyon nehéz jó hangsugárzót készíteni...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hali!
 
Kíváncsi lennék pár véleményre!
A hangváltóban lévő alkatrészek azon túl, hogy meghatározzák a kiadott hang minőségét, vajon létezik-e, hogy meghatározza a hang töltetét??? (pl. érzelmi)
 
Léva

Avatar
Karády
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2003.04.04., pén. 10:29
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Karády »

Természetesen nem én tudtam rosszul, hiszen egyáltalán nem is tudtam. Ugye azért is kérdeztem. De így már kezdek világosodni.
TV: JVC 28' Erősítő:Denon AVR-1705 DVD:Pana RV32 Vidijó: Aiwa FX 5200 Mély: WH210 Hang: Wharfedale Valdus 400, 200, Center:WH20, BCenter:Valdus

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sajti »


Akkor ezt igen rosszul tudta a Prapi-keres illető, vagy te Ismered biztos a laminált parkettát. Az enyémre az volt irva, hogy HDF-ből készült. Keményebb, tömörebb az MDF-nél.
Üdv!

Úgyis van. Az MDF 500-600kg/m3 a HDF 700-900kg/m3 látható, hogy a HDF-ben több az anyag
 
sajti

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »


Akkor ezt igen rosszul tudta a Prapi-keres illető, vagy te
Ismered biztos a laminált parkettát. Az enyémre az volt irva, hogy HDF-ből készült. Keményebb, tömörebb az MDF-nél.
Üdv!
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Karády
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2003.04.04., pén. 10:29
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Karády »


Sajnos nem az igazi ez a kép, de hátha segít.
Köszönöm!
Közben egy Prapri-kerben is megkérdeztem. Az MDF és HDF ugyanaz, csak vastagságban különbözik. MDF: cenit fölött, HDF alatta.
TV: JVC 28' Erősítő:Denon AVR-1705 DVD:Pana RV32 Vidijó: Aiwa FX 5200 Mély: WH210 Hang: Wharfedale Valdus 400, 200, Center:WH20, BCenter:Valdus

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: forgi »

Sajnos nem az igazi ez a kép, de hátha segít.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy láma kérdés:MDF lapot hol tudok venni? És egyáltalán mi az, hogy néz ki?
Ebből vannak a hangfalak, ha jól sejtem.
Előre is köszönöm!

Lapszabászatnál pl.
Fűrészpor alapú, és elég erős!
Sima a felülete, és finom szerkezetű, ez látszik szétvágásnál!
Nem minden hangfal készül ebből!
 
Léva

Avatar
Karády
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2003.04.04., pén. 10:29
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Karády »


Egy láma kérdés:
MDF lapot hol tudok venni? És egyáltalán mi az, hogy néz ki?
Ebből vannak a hangfalak, ha jól sejtem.
Előre is köszönöm!
TV: JVC 28' Erősítő:Denon AVR-1705 DVD:Pana RV32 Vidijó: Aiwa FX 5200 Mély: WH210 Hang: Wharfedale Valdus 400, 200, Center:WH20, BCenter:Valdus

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Szerintem is 10 literes lesz.
hát most megfogsz lepődni, de 90% ban house zene fog szólni rajta. egy Dj srácnak lesz mint kontrol doboz otthonra.

Akkor mond meg neki,hogy azé nem fog úgy dübörögni rajta az a xar "mjúzik",mint ha óccsó szutyok mnc,vagy salosból csinálnád,nehogy aztán meglepje a dolog!

tudja, ő azt mondta, h egy minőségi dobozt szeretne, hát most megkapja- remélem árban is jól jár, mert a mélyeket olcsón szereztük.
egyébként hallgatta az én cuccomat és azt mondta jó ez így.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: sajti »


Én egy lusta mérnök vagyok.    Ha dolgozhat helyettem a gép, akkor dolgozzon is! A másikban teljesen igazad van, nem árt, ha tudja az ember gyereke, hogy mihez tud majd kezdeni a hangszóróval. Mindenesetre egy .5-ös Qts-el rendelkező hangszórónál hozzá sem kezdek a reflexdoboz kiszámolásához...
 
sajti

Apropó lustaság,ez nálam is fontos prioritással bír
Amúgy nekem mind a két hangfalamban 0,5 körü szóró qts-ű hangszórók vanak.Az egyik reflex,meg a másik is(majdnem).

Vannak kivételek. De én nagyon soka küzdöttem magas Qts-ű hangszórókkal reflexdobozzal. Aztán arra jutottam, hogy gyakorlatilag nem nyerek semmit a zárthoz képest. Nagy is lett a doboz (relatíve), meg a reflexnyílás frekijét annyira alulra kellett hangolni, hogy gyakolatilag semmit sem hozott (1-2dB-t ott, ahol már eleve 20dB-vel lejjebb van a szint).
Szóval azért nem rosszak a kialakult ökölszabályok..
 
sajti

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Szerintem is 10 literes lesz.
hát most megfogsz lepődni, de 90% ban house zene fog szólni rajta. egy Dj srácnak lesz mint kontrol doboz otthonra.

Akkor mond meg neki,hogy azé nem fog úgy dübörögni rajta az a xar "mjúzik",mint ha óccsó szutyok mnc,vagy salosból csinálnád,nehogy aztán meglepje a dolog!

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


tudod mennyibe van egy ilyen cső ? 5500Ft
Én láttam 4000 HUF-ért is!

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ez egyértelmű, h ezek a legjobbak ! de azért ilyet is lehetne csinálni változtatható hosszal .
VGergo!
Már leírtam a terminálon, hogy az aeroport kiömlő változtatható hosszal rendelkezik, mert az egész cső 3 darabból áll. Belső ív, külső ív, és közte kb. 40 cm hosszú toldás.
A toldás fix, ezért vágni lehet csak.
Akkorára csinálod, amekkorára nem szégyeled!

tudod mennyibe van egy ilyen cső ? 5500Ft

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gergő! 
A 8,4l-es dobozméret jobbnak tűnik,mint a 13l-es,tehát a 10literes középutat megpóbálhatod nyugodtan.A csillapítóanyaggal reflexdobozoknál meg csínnyán bánni.A csőátmárőkről meg annyit,hogy a könyvespolc dobozkámban egy salos kiscső van egy az egyben,és a 5,4x3,7x2,6-os szobában még nem sikerült szélzajt produkálnia,persze tuctuc basszussal előfordulhat,de valszeg. aki ilyet hallgat,az nem vifából építteti dobozát.
A hangolás jónak tűnik úgy 50Hz közelében.
 
Üdv!
 
ui.:folytatnám a tegnapit.
szóval a h-t úgy kapod,hogy a qts-es görbe elmetszését nem az x tengelyre,hanem a "h"görbére vetíted,innen meg a jobboldali függőleges tengelyre.Az f3-nál ugyanez,csak ott a másik a görbe.

Szia !
 
Szerintem is 10 literes lesz.
hát most megfogsz lepődni, de 90% ban house zene fog szólni rajta. egy Dj srácnak lesz mint kontrol doboz otthonra.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”