Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzó építés

Avatar
Klang
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2007.10.28., vas. 14:53
Értékelés: 90

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Klang »


Más !
Egyik fórumtársunk jóvoltából készül egy szilvamag alaku kisérleti reso. A hétvégén lesz az első megszólalása,amiről remélem majd ő fog írni.
 
de egy képet megelőlegezek:

Avatar
Klang
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2007.10.28., vas. 14:53
Értékelés: 90

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Klang »



Hja, ma is így van. Csak középhangszórónak használják, ilyen érzékenység mellett más úgysem nagyon jön ki ekkora méretű hangkeltő eszközből.
Nem tudok rájönni hol látod állandóan, de együttérzek veled. Viszont miért nem annak szólsz, akinek a feltételes módjai zavarnak?
Biztosan hasznosítják. Ahogy látom, olyan is. Egyébként a források 1935-öt írnak.


 
Én nem nközépként fogom használni az biztos-de ez már az én gondom.
Szóltam neki!
Akkor természetesen a Te forrásod a jó. De min változtat ez?

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hja, ma is így van. Csak középhangszórónak használják, ilyen érzékenység mellett más úgysem nagyon jön ki ekkora méretű hangkeltő eszközből.
Engem nagyon zavar ez az állandó feltételes mód Nem tudok rájönni hol látod állandóan, de együttérzek veled. Viszont miért nem annak szólsz, akinek a feltételes módjai zavarnak?A Görlich 1930- as szabadalmát ma is hasznosítják,ez nem feltételes mód.
Biztosan hasznosítják. Ahogy látom, olyan is. Egyébként a források 1935-öt írnak.

Avatar
Klang
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2007.10.28., vas. 14:53
Értékelés: 90

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Klang »



35 éve történt, szóval bármikor elérhető lenne ma is akár.


 
Engem nagyon zavar ez az állandó feltételes mód,azt ird meg hogy miért nincs igy!
 
A Görlich 1930- as szabadalmát ma is hasznosítják,ez nem feltételes mód.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Akkor végülis én azt látom, hogy szinte hajszálra ugyanaz mindkét "manufaktúra" működése. Egyetértünk, eltérések mindenütt vannak, a kérdés az, hogy mekkorák. De a tapasztalatok szerint valószínűleg ebben sincs nagy különbség a kettő között. Csak azt próbáltam a példákkal érzékeltetni, hogy a 90dB érzékenység ebben a méretben senkinek nem okoz gondot, már a Videotonnak is volt 125mm-es 94dB@1W hangszórója. És ez legalább 30-35 éve történt, szóval bármikor elérhető lenne ma is akár.

Avatar
Klang
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2007.10.28., vas. 14:53
Értékelés: 90

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Klang »



Ezt csak azért gondolod, mert nem ismered a régebbi "nagy" neveket.
A 90dB@1W nem számít túl magasnak szerintem. Ezt még Pistabácsi is könnyedén eléri: http://www.sonido.hu/adat_pdf/sfr-145a.pdf vagy akár túl is lépi (ha kell ha nem): http://www.sonido.hu/adat_pdf/sfr-145.pdf
 
Ettől függetlenül átlagos felhasználáshoz fölösleges ilyen értékeket hajszolni szerintem.
 
Látom, már először is láttam a háromféle verziót, érdekes, hogy az adatlap szerint 75Hz az fs. Most akkor 65,2, vagy 75, vagy mindig más?


 
Megrendeléstől függ. Ez egy manufaktúra. De én efölött nem akarok vitát nyitni,és nem is akarok semmi féle TSP értéket dekralálni. Egy tény -a Pista bácsi ügyes-de a a 17 vizsgált között nem szerepel . Az is biztos ,hogy az információ gyüjtéseimet nem a Sonidónál szoktam kezdeni,és ez gyanítom a jövőben sem fog változni.
Mivel mérek, nem érdekel hogy a kiválasztott darab mennyire tér el a gyári megadott étéktől (ez talán még a Pistabácsinál is előfordul). Mindenesetre az is tény hogy ha nagyon nagy eltérések vannak -a mért adatot általában elfogadják - akkor szó nélkül cserélnek .
Én a Görlich-el a továbbiakban csak doboz szinten fogok foglalkozni .

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezt csak azért gondolod, mert nem ismered a régebbi "nagy" neveket.
A 90dB@1W nem számít túl magasnak szerintem. Ezt még Pistabácsi is könnyedén eléri: http://www.sonido.hu/adat_pdf/sfr-145a.pdf vagy akár túl is lépi (ha kell ha nem): http://www.sonido.hu/adat_pdf/sfr-145.pdf
 
Ettől függetlenül átlagos felhasználáshoz fölösleges ilyen értékeket hajszolni szerintem.
 
Látom, már először is láttam a háromféle verziót, érdekes, hogy az adatlap szerint 75Hz az fs. Most akkor 65,2, vagy 75, vagy mindig más?

Avatar
Klang
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2007.10.28., vas. 14:53
Értékelés: 90

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Klang »



Elképzelhető, de ha tényleg ennyi, akkor nem szól mélyben.
http://www.audio-constructor.com/index. ... ts_id=3238
A páratlan harmonikusok pedig elég zavaróak lehetnek.


 
Ebből a ~130 asból 3 féle változat létezik és ez leginkább a széleken vehető észre. Készül
habszivacs,gumi és textil széllel,ez az utóbbi ilyen és ennek az fs-e 65,2Hz.
A HH 3/2012-ben B.Timmermann 17 db ilyen kategóriájú hszórót tesztelt. Megnéztem, a "nagy" nevek nem tudnak többet és jobbat,sőt! Klirrben sem,érzékenységben pedig messze le vannak maradva ettől.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elképzelhető, de ha tényleg ennyi, akkor nem szól mélyben.
http://www.audio-constructor.com/index. ... ts_id=3238
A páratlan harmonikusok pedig elég zavaróak lehetnek.

Avatar
Klang
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2007.10.28., vas. 14:53
Értékelés: 90

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Klang »


Skacok, ehhez mit szóltok......?
 
 
Méltó a nevéhez,bár hogy mitől azt nem tudom megmondani.
Én vettem meg egy párat,ma érkezett meg és azóta próbálok rájönni hogy mitől görlich a GÖRLICH. A mérések egy kiváló hszóró paramétereit mutatják semmi rendkivüli extrával. Állítólag a membrán a titka a "csodának" ami nem szép de fantasztikus hangot produkál. Nem tudnék semmit kiemelni ,termeszetes ,eredeti és kiegyensúlyozott a hangzása. Azért az érzékenysége megérdemel egy sort 90,3dB,ez azért nem hétköznapi.
 



Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi, de még így is nagyon meg kell gondolni, ennyi pénzt összeszedni nem egyszerű nekem.
 
Először inkább a másik dolog lenne fontosabb, amit múltkor említettem neked. :s

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: AVX »



A PP egyszerűbben kezelhető, könnyebben váltható, ha jelzők kellenének, azt mondhatnám, hogy nyugodtabb a hangja.
 
A szállítás nem egyszerű dolog, de nem is megoldhatatlan, évek óta bejáratott csatornák vannak Fehérváron erre, igaz én még nem próbáltam ki, hogyan működne...
Erről a Fountekes dologról már beszéltünk régebben, és arra jutottál, hogy nem adnak ki alkatrészt. Én is rákérdeztem, adtak egy árajánlatot, de csak nagyon feltételesen, hozzátéve, hogy nem adhat el kosarat önmagában.
 
 
Én nagyon köszönöm, ha próbálsz segíteni.


 
Először nekem is azt mondták,hogy nem,de utána mondták,hogy 200 db-ot kiszolgálnak.
Szerintem 100-at is adnának nekem.
10%-ot kérek a bonyolításért.
Bele tudjuk tenni valamelyik elemes konténerünkbe.
A szállítás kb 10-15%.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A PP egyszerűbben kezelhető, könnyebben váltható, ha jelzők kellenének, azt mondhatnám, hogy nyugodtabb a hangja.
 
A szállítás nem egyszerű dolog, de nem is megoldhatatlan, évek óta bejáratott csatornák vannak Fehérváron erre, igaz én még nem próbáltam ki, hogyan működne...
Erről a Fountekes dologról már beszéltünk régebben, és arra jutottál, hogy nem adnak ki alkatrészt. Én is rákérdeztem, adtak egy árajánlatot, de csak nagyon feltételesen, hozzátéve, hogy nem adhat el kosarat önmagában.
Hi Laszlo PThanks for your reply. I have enclosed the attachment of FW200 frame size for your reference. The price is $7.5 per piece based on 200pcs,and you should charge the freight cost. Any question,pls let me know.
Best regards
E***
JiaXing Fountek Electron Co.,Ltd

 
Én nagyon köszönöm, ha próbálsz segíteni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
Naigen, kosarat rendelni én is tudnék,


 
Annyira azért nem egyszerű dolog az.
Mivel csak repülővel küldenék be neked,így a gyatyád fizetnéd ki a szállításra.
A Fountektől lehet tudnék rendelni.Ugyanott van az elemgyár is,meg a raktárunk is.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: AVX »



A felső az műanyag membrán, egy PP kopolimer. Az alatta lévő a papír, ami a mérlegen is látható volt.


 
A kettő között hangilag mi a különbség?

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A felső az műanyag membrán, egy PP kopolimer. Az alatta lévő a papír, ami a mérlegen is látható volt.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: AVX »



Pont olyan lesz, fényes fekete, mint a másik 17-es, ami fent van az adokveszek részben pár hete.
 
Naigen, kosarat rendelni én is tudnék, ha lenne rá pénzem, meg ha találtam volna olyat, ami viszonylag esztétikus. Nézegettem sokáig, kértem árajánlatokat, de általában olyan kosarakat találtam a kereskedőknél, amik inkább PA hangszórókhoz lennének jók.


 
A felső az tetszik.



Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pont olyan lesz, fényes fekete, mint a másik 17-es, ami fent van az adokveszek részben pár hete.
 
Naigen, kosarat rendelni én is tudnék, ha lenne rá pénzem, meg ha találtam volna olyat, ami viszonylag esztétikus. Nézegettem sokáig, kértem árajánlatokat, de általában olyan kosarakat találtam a kereskedőknél, amik inkább PA hangszórókhoz lennének jók.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
 
atc, ezek nem csúnya membránok, csak még nincsenek felületkezelve, az az utolsó lépés lesz majd. Illetve szokatlan lehet, hogy felső merítésű, és a szita lenyomata látszik a külső felületen, általában ezt a többi gyártó fordítva csinálja, viszont ez nem hiba, mert így jobban szól.


 
Rakj be képet a végtermékről.
Biztosan tudnék rendelni neked kintről kosarakat,amikhez lehetne valamilyen spéci membránt rakni.
Az a baj,hogy 1-2 db-bal szóba sem állnak.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak a precizitás miatt:erről még hiányzik a ragasztó súlya.
Tudtam, hogy megjegyzed, de nem, a ragasztó bizony már rajta van.
 
A második mondat is nagyjábol ezt mondja csak hétköznapi (német) nyelven. Milyen együttmozgó tömeg teheli még a mozgó alkatrészeket?
Szerintem ezt te is tudod, a membránszél, pille, porvédő, és a membránnal együtt mozgó levegő tömege.
 
atc, ezek nem csúnya membránok, csak még nincsenek felületkezelve, az az utolsó lépés lesz majd. Illetve szokatlan lehet, hogy felső merítésű, és a szita lenyomata látszik a külső felületen, általában ezt a többi gyártó fordítva csinálja, viszont ez nem hiba, mert így jobban szól.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: AVX »



Egyébként meg mutatok én kevesebbet is, gyorsan feldobtam a mérlegre:

 
És ez már 170mm-es membrán+cséve.


 
Nem tudsz rendeleni szebb membránokat?
Ez bűn ronda.
Szerintem tudnál jó hangszórókat összepakolni,de annak valamennyire jól is kellene kinézni.

Avatar
Klang
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2007.10.28., vas. 14:53
Értékelés: 90

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Klang »



Egyébként meg mutatok én kevesebbet is, gyorsan feldobtam a mérlegre:

 
És ez már 170mm-es membrán+cséve.


 
Csak a precizitás miatt:erről még hiányzik a ragasztó súlya.

Avatar
Klang
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2007.10.28., vas. 14:53
Értékelés: 90

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Klang »



Te nem figyelsz Klang, lényegtelen mit mér a mérleg, úgyis ezek az (effektív) együttmozgó tömegek érvényesek a hangszóróadatlapokról.
http://www.audio-constructor.com/index. ... 9722fb985a


 
A második mondat is nagyjábol ezt mondja csak hétköznapi (német) nyelven.
Milyen együttmozgó tömeg teheli még a mozgó alkatrészeket?

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyébként meg mutatok én kevesebbet is, gyorsan feldobtam a mérlegre:

 
És ez már 170mm-es membrán+cséve.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Te nem figyelsz Klang, lényegtelen mit mér a mérleg, úgyis ezek az (effektív) együttmozgó tömegek érvényesek a hangszóróadatlapokról.
http://www.audio-constructor.com/index. ... 9722fb985a

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”