Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzó építés

Avatar
phazer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 12:33
Értékelés: 4

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: phazer »


Szia Lex!Ha tetszik a hangja akkor vedd meg.
60-ból megépíteni 5 hangfalat majdnem lehetetlen.
Kiszámolom, hogy magyar hangszórókból mennyire
jönne ki ez a szett. Hangszóró 2000 mélyhangszórókból
(alias Videoton) 3600 Ft/db (16 centis) kell 7 db,
mert a frontokban 2 hangszóró van... A magasakból
5 db, ezek 1700 Ft/db áúak. Ez idáig 34ezerFt.
És még a faanyag seholse (kb. 10ezer/pár) meg a
hangváltó, és a több hétig tartó építés. nem biztos,
hogy ez mindenkit lelkesít Fontold meg és dönts.
(Mellesleg én saját építésű hangfalat hallgatok.)
Üdv

Mint látom ez még csak a hangszórók ára Magyar-kínai konszern :box:
Pedig a hangszórók ára kb a végköltség harmada. Feltételezem hogyha jó dobozt akarsz jó anyagból
Under Construction

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Lex »


Találtam mégegy hangfalszettet: Magnat Monitor 990
Erről mi a vélemény? És összehasonlítva a Quadral Quintas 500-zal?
Ezekhez megfelelő a Yamaha 357-es erősítője?
Hangfalkábelnek elég ehhez egy Monitor Joker 2.5-ös, vagy inkább pödörjek egy 3-as v. 6-os CAT5-6-os tyúkbelet?
Üdvözlettel: Lex

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érdemes-e hangfalba homokot tölteni? Ha igen mennyit (kb.)? Mi határozza meg amennyiséget?
 
A légtér csökkenésével hogyan változik a hangja?

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Lex »

@topeti: Köszönöm a választ. Ha lenne elég időm, szívesen elbarkácsolgatnék, de sajnos ennél fontosabb dolgokra sincs most és még egy ideig, viszont szeretnék már egy kis mozi élményt. Igaz ugyan, hogy általában vagy ideje van az embernek vagy pénze, de van úgy hogy egyik se. Legfeljebb egy kicsit tuningolom a Quadralt (tömés, homok,...)
Üdvözlettel: Lex

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »


Előző hozzászólásomhoz... kicsit elnagyoltam a képet,
több hangszóró van a dobozban. kicsivel drágábbak
lennének a hangszórók a dobozba
Jó éjt.
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


(Mellesleg én saját építésű hangfalat hallgatok.)Üdv

Én is. :box:
És minél többet hallgatom annál jobban szól.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »


Szia Lex!
Ha tetszik a hangja akkor vedd meg.
60-ból megépíteni 5 hangfalat majdnem lehetetlen.
Kiszámolom, hogy magyar hangszórókból mennyire
jönne ki ez a szett. Hangszóró 2000 mélyhangszórókból
(alias Videoton) 3600 Ft/db (16 centis) kell 7 db,
mert a frontokban 2 hangszóró van... A magasakból
5 db, ezek 1700 Ft/db áúak. Ez idáig 34ezerFt.
És még a faanyag seholse (kb. 10ezer/pár) meg a
hangváltó, és a több hétig tartó építés. nem biztos,
hogy ez mindenkit lelkesít Fontold meg és dönts.
(Mellesleg én saját építésű hangfalat hallgatok.)
Üdv
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


szerintetek lenne értelme kicserélnem a frontjaimban(quadral qlx205) a belső kábelezést? szegények eléggé gyatrán adják elő, a középtartományban( vagyis mindenhol, de ott leginkább) 
vagy lenne értelme valami szakival terveztetni bele egy új keresztváltót?
 
vagy ez a tipus úgy szar ahogy van?
 
mielőtt vennék egy újat, előtte megrpóbálkoznék egy kis tuninggal

Szerintem ilyen esetekben azzal számolni kell, hogy a befektetett költség nem hozza vissza egyenes arányban az elvárásokat.
 
persze ez SZVSZ :box:
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Lex »


Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kérni a Quadral Quintas 500-as házimozi hangfalszettről:
Gyártó oldala A gyártónál 700 € (175 eFt), az Ittveddmeg-en már csak 72 eFt (itt vannak adatok is), míg az MM-ben 60 eFt. Nem vagyok túl igényes, mert nem olyan kifinomult a hallásom, mint nektek. Gondolom, ennyiből jobbat lehet építeni, de erre most nincs időm és még csak próbálgattam az építést. A házimozi helyét se tudom túl jól kialakítani akusztikailag, így hiába is lenne szuper a hangja.
Üdvözlettel: Lex

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia Leva 
Örülök hogy jót választottam pedig nem vagyok valami nagy borszakértő.
Remélem nem egyedül fogyasztottad.
 
Ajjaj...Én hallgatási hangerőn járatom a dobozt.Akkor talán lejjebb kellene vennem a hangerőből?A Capreoluson -22db-en szokott álni általában,de az a max.
Akkor azt hiszem átméretezem a végleges dobozt majd.
Élei természetesen nem lesznek a végleges doboznak.
Azt hiszem elárulhatom hogy a Sonus Faber dobozok dizájnja áll hozzám a legközelebb és bizony én is bőrrel szeretném bevonni körbe a hangfalat(már szereztem is marhabőrt) és az oldallapokat pedig Bükkfából Antik Dió páccal kezelni.Bár hogy mennyire tudom megvalósítani majd kiderül. :box:
A dobozt megkaptam karácsonyra. :punk: Várom az ötletet.

Ökör iszik magában!
 
A lényeg, hogy kerüld a nagy membránmozgásokat.
Miért akarod átméretezni a végleges dobozt?
 
A csillapított doboznak az a lényege, hogy pici lyukakat fúrsz a dobozra. Ez egy átmenet a reflex és zárt doboz között, de kis kompromisszummal ötvözi a két konstrukció tulajdonságait. Aalapul mindig egy zárt megoldást kell venni. Az egyetlen nehézség jelen helyzetben, hogy jól be tud lőni, mérni kéne rezonanciapontnál az impedanciát.
Fülre is lehet játszani, azért jó, hogy van egy doboz, amit furkálhatsz, de nem fogod tudni mikor esel át a ló túloldalára.
Mondanám, hogy kit zaklass ezzel a kérdéssel, de ő tuti nem fog most foglalkozni vele.
 
Az állvány és a doboz között van vmi? Tegyél alá gyurmát, ami nem szárad levegőn.

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Szia Leva
 
Örülök hogy jót választottam pedig nem vagyok valami nagy borszakértő.
Remélem nem egyedül fogyasztottad.
 
Ajjaj...Én hallgatási hangerőn járatom a dobozt.Akkor talán lejjebb kellene vennem a hangerőből?A Capreoluson -22db-en szokott álni általában,de az a max.
Akkor azt hiszem átméretezem a végleges dobozt majd.
Élei természetesen nem lesznek a végleges doboznak.
Azt hiszem elárulhatom hogy a Sonus Faber dobozok dizájnja áll hozzám a legközelebb és bizony én is bőrrel szeretném bevonni körbe a hangfalat(már szereztem is marhabőrt) és az oldallapokat pedig Bükkfából Antik Dió páccal kezelni.Bár hogy mennyire tudom megvalósítani majd kiderül.
A dobozt megkaptam karácsonyra. Várom az ötletet. :box:
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok!
 
Kacsento:
Nagyon finom volt a bor, jó választás volt, köszönöm!
 
Örülök, hogy tetszik a doboz, de adj neki időt. A váltónak és a rendszernek is össze kell érnie.
Lehetőleg ne hajtsd addig nagyon amíg járódik, de napközben halkan nyugodtan mehet, még ha nem is vagy otthon.
A váltót direkt úgy csináltam, hogy a magasából többet vettem le, mint ahogy én hallgattam, ezért is voltak plussz ellenállatok, hogy lehessen variálni. (Vadász már így adta)
Még1x mondom, hogy 15-20 L között tökmind1 melyik dobozban van.
Ugye jól emlékszem, hogy nem lesznek élei a végleges doboznak?
A Qtc 1 körül van, ezért kapott egy kis felsőbasszus kiemelést, ami kifejezetten jót tesz neki. Egy-egy lábdobnál bizony csak néztem, hogy közel akkorát csapott mint a 25-ösöm, szóval nem kell alábecsülni, csak nem subos mélyeket várni tőle. Még a belső kábelt lehet jobbra cserélni, de nem hiszem, hogy akkora változást hozna, de ki kell próbálni. (sajna a 2,5-ös kábel nem fért bele a saruba, ezt is már erőszakolni kellett)
Cserébe viszont egyáltalán nem színez, és nagyon feszes.
A kölcsöndobozt megkaptad, vagy vissza kell adnod?
Van egy ötletem, hogyan tudnád tuningolni a mélyet. (csillapított doboz, mindig is izgatott)
 
Ja, én úgy tudom a H&T-ben nem lett leközölve ez a konstrukció, bár abban az időben készült.
 
Bevallom engem marhára szórakoztat és lefoglal, ha bütykölhetek valamivel, ezért nem is volt fáradtság megcsinálni a váltót. (bár a saját váltómmal sz@rakodnék már)
El is határoztam, ha meglesz a mérőműszerem, újraépítem a Ciare váltóját. Addig el sem adom. :smile19:
 
Remélem Mindenkinek jól indult az új éve!

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Szia!Látom készülget/szépülget a doboz :box:
Lévának tetszett a Westra, na de a magas is.
Ha jól tudom a H&T alapján készült váltót épített,
de ha nagyon akarom visszakereshetem a fórumon.
(Most fáradt vagyok hozzá )
A lényeg, hogy tetszik a hangfal hangja, örülök neki !
Zenélgess jó sokat! Üdv

Hát...lenne mit szépíteni a dobozon de majd a sajátomat fogom megszépíteni.
Igen a H&T alapján készített váltót építette meg csak ha jól tudom a magasnál volt egy kis mod.
Nagyon kiváncsi voltam hogy milyen lesz a magasa,mert sok helyen olvastam hogy Levának sok volt az épp halgatott hangfal magasa.Először azt hittem hogy nem szereti a sok magasat,de mikor meghallottam hogy szól a Morel akkor azt mondtam hogy ennél több tényleg zavaró lenne már.És a magas hangok voltak amik a legjobban megfoktak a doboz hangjában. Nagyon finomat tud szólni.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »


Szia!
Látom készülget/szépülget a doboz
Lévának tetszett a Westra, na de a magas is.
Ha jól tudom a H&T alapján készült váltót épített,
de ha nagyon akarom visszakereshetem a fórumon.
(Most fáradt vagyok hozzá )
A lényeg, hogy tetszik a hangfal hangja, örülök neki !
Zenélgess jó sokat! Üdv
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Azt még elfelejtettem hogy zárt doboz.
Itt egy kép.

" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Szia Kacsento ! 
Megtudhatjuk, milyen hangszórókból építkeztél?
Bizonyára 2 utas, reflex dobozról van szó.
Hangváltót te készítetted, és hogy, milyen értékek, stb?
 
BUÉK ! :box: Üdv.

Szia Topeti!
 
Előszöris B.U.É.K mindenkinek.
 
Az igazság az hogy én csak összeépítettem a dobozt.
Minden technikai részt Léva kartársnak köszönhetek amiért örök hálám neki.
Az alkatrészekről annyit hogy a magasat Vadásztól szerezte be Leva:tipusa Roksan/Morel MDT 12 a mélynyomó pedig Westra xw165.A hangváltó alkatrészeit is Leva szerezte be Vadásztól és volt olyan rendes hogy összeforrasztotta nekem egy bikábelezhető Kácsás csatira.A belsőkábelek pedig Audiolink cs 1,5.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »


Szia Kacsento !
 
Megtudhatjuk, milyen hangszórókból építkeztél?
Bizonyára 2 utas, reflex dobozról van szó.
Hangváltót te készítetted, és hogy, milyen értékek, stb?
 
BUÉK ! Üdv.
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Karácsony napján meglepett egyik barátom egy hangfaldobozzal.Tudta hogy építeni akarok és volt neki egy doboza amit régen készített csak nem volt ideje befejezni.A méretek is megfelelők voltak igaz ez majdnem 16L de gondoltam belefér.Annyit tudni kell róla hogy ragasztva és csavarozva lett,vannak hézagok a lapok között és a teteje sincs lefixálva,de gondoltam amíg nem lesz kész az enyém addig kipróbálom ezt mert már lassan 2 hónapja nem tudtam zenét hallgatni.
 
Fogtam magam kivágtam a hangszórók helyét,hátul a csatikét,és gyorsan összedobtam.A hangfalállványt közben már elkezdtem ragasztani és ők már állnak.Igaz még nincsenek készen.
 
Na de ami a lényeg.Már nagyon vártam hogy mi fog kisülni ebből a dobozból és az egész rendszerből.Rákötöttem a Blaki féle kábeleket és bekapcsoltam.Annyit még el kell hogy mondjak hogy most állt össze először úgy a rendszerem hogy nem volt gyenge pontja.Hacsak a cd player nem az.
 
Legelőször Mike Oldfield Tubular Bells ll lemezét hallgattam és azt vettem észre hogy ez bizony bejáratlanul is jobban szól mint a Diamondok.A magas hangok nagyon szépen szólaltak meg,nagyon pontosan,precízen "sziszegtek" és jó volt a lecsengésük is.A közép hangoknál már lehetett észlelni hogy neki kell a bejáródás.Kicsit nyersek voltak a közepei de ez órák múlva változott.Először a teret véltem picit kisebbnek de gondolom ez is a bejáródás után fog rendesen helyre állni.De hangilag már most nagyot ugrott a minőségük a közép hangoknak is.A gitárok hangja nagyon hiteles lett,érdekes a gitárt nagyon jól pozícionálja be a rendszer.Még mindig voltak olyan hangok amik csak most kerültek elő,sokkal erőteljesebbek a gitár pengetések,és ezt nem tudom megmagyarázni de olyan érzésem van mintha vizuálisan ott lenne előttem a zenész és látnám amint játszik a hangszeren.És ha belegondolok hogy ez még be sincs járódva.
A mélyhangokkal már nem vagyok annyira kibékülve,mert szinte alig van benne mély.Előre szólok hogy ez biztos a bejáratás után fog jelentkezni,meg a doboz minősége is hagy kivánnivalót maga után,de bevallom őszintén ennél akkoris többre számítottam.Ami van mélyhang az nagyon megfogott és tényleg élethűen adja vissza pl. a basszusgitár hangját,de sajnos ereje nincs mert nem megy elég mélyre.De erről majd akkor írok ha már bejáródott a rendszer és átkerült a megfelelő dobozba.
 
Végülis ami a lényeg hogy ennyi pénzért ilyen minőségű hangfalat nem kap az ember az biztos.Ha kevés pénzből akar valaki jó hangfalat és nem fél az építéstől annak mindenképpen ajánlom a megépítését.
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Balha »


nos az átkábelezés megtörtént, és belement a 2 hangszóróba kb 5 zacskó jóminőségű vatta (más hangszigetelő anyag nem volt kéznél...) csillapítóanyagként
 
 
a hangszórónak lágyabb lett a hangja, de sajna még így is van egy tartomány ahol bebúg- igaz ez most már kevésbé érzékelhető,és szűkebb tartományban, de megvan..
 
(régebben úgy szólt mint egy túlfeszített üstdob- most ez javlut, de még nem az igazi)
 
ha a membrán jó, akkor talán a mágnes lehet a ludas : mint említettem, a 20cm-es mély kb fél kiló ...
...

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kicsit túlkomplikáljátok ezt a csillapást!
Zárt dobozba vatelint, pamutot vagy háztartási vattát szoktak ajánlani, reflexbe inkább a csúcsos szivacs vagy vatelin való. (kinek mi tetszik)
Mérnöki pontosság itt nem szempont az elrendezésnél.
Én palmatex-el szoktam megoldani. Összpepecselem a ragasztani kívánt részt, (azért csak módjával, nem kell sok) és 5 perc múlva már fogja is. Én még szét nem szedtem dobozt amiatt, hogy megnézzem rendes odaragadt-e.
 
Balha:
A papír membrán az egyik legjobb anyag amiből hsz-t lehet készíteni. A membrán minél merevebb annál jobb.
Csillapítóanyaggal hogy áll a doboz? Belső kábelt cseréltél?

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Délelőtt vettem Vatelint a dobozhoz.Az lenne a kérdésem hogy érdemes az oldalfalakra ragasztani vagy elég egyszerűen csak kitömni a dobozt vele?Van valamilyen szerepe az elhelyezésének?

Kétoldalas ragasztószalag. Tök jó. Nekem is az van pár helyen ilyen célokra, bár az autós subba még néhány helyen oda is tűztem ipari tűzőgéppel, de amúgy ez csak a túlzott biztonság okán

Avatar
Balha
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 695
Csatlakozott: 2004.11.07., vas. 00:19
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Balha »


tán még az sé  
beszéltem égy szakival, aki karácsony után átnézi a hangváltót, hogy mit lehetne rajta alakítani...
 
addig átakarom kábelezni , plussz próbának rakok bele még némi hangelnyelő anyagot, hátha jobb lesz íme a hangváltó:

Én azt tenném a helyedben, hogy nem nyúlnék ehhez a váltóhoz, hanem lelesném az alkatrészek értékeit, és csinálnék normálisabb minőségű alkatrészekből egy ugyanilyen váltót, amit légszerelve kipróbálnék.

vettem egy fasza pákát, és pikk pakk megcsináltam mind a kettő hangfalat ( a forrasztópisztolyt szétvertem egy kalapáccsal, nehogy eszembe jusson valaha is mégeccer használni.. :box: )
 
 
a döbögés tompult, az énekhang testesebb lett, de arra jutottam, hogy nincs értelme a hangváltóval szórakozni, hiszen a benne lévő 20cm-es mélyközép könnyebb , mint egy korsó sör
 
a f*s paprí membránjaiból eccerűen nem lehet többet kihozni, mert túl merevek: sztem azok a legfőbb okai a döbögésnek...
 
két lehetőségem maradt: vagy veszek bele új hangszórókat, és azokhoz összeállítatok egy hangváltót, vagy veszek egy minőségi hangfalat, és ezek a sz@rok meg megmaradnak az örökkévalóságnak...
 
valszeg az utóbbi lesz
...

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Délelőtt vettem Vatelint a dobozhoz.Az lenne a kérdésem hogy érdemes az oldalfalakra ragasztani vagy elég egyszerűen csak kitömni a dobozt vele?Van valamilyen szerepe az elhelyezésének?

Ha reflex,akkor nagyon keveset az oldalfalakra,ha nem muszály,ne ragaszd!Ha zárt,akkor ki kell tömni vele alaposan.

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: topeti »


Szia Kacsento
Egy pici technokol remekül megfogja a vatelint.
Csak a széleken és a közepén ragasztóztam be.
Üdv
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Délelőtt vettem Vatelint a dobozhoz.Az lenne a kérdésem hogy érdemes az oldalfalakra ragasztani vagy elég egyszerűen csak kitömni a dobozt vele?Van valamilyen szerepe az elhelyezésének?

Nézz át időnként a mélysugárzók topicba, épp most tömtem vattával ki a szubomat. Az első hozzászólásomban van egy fényképes link is a kitömésről.
Én ragasztottam a falakhoz, de a ragasztó csak a legszélső réteget fogja, a többi meg tapad egymáshoz. 2 nap után leellenőriztem és minden szépen a helyén maradt.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”