Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Hangsugárzó építés

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.03., csüt. 13:28

Egyenlőre csak 1 hangfalra számoltam...

Hm, az SBX 1620-as biztos jó lehet de az már drága nekem... Az SR 1620-as az nagyon szar? És itt visszakanyarodva az előző kérdésemhez: NEM audiofil szempontból kérdezem hanem mondjuk az én 44W-os mini hifimhez? Még az is lehet hogy csak a 2 gyári hangfal mellé csinálnám.

Erre az egy hangszóróra jöttek ki emberi értékek.

Az SR-t is belerakhatod egy 25-30 l-es zártba, de kevesebb lesz a mélye az SBX-hez képest. Reflexbe a magas Qts miatt meg sem próbálnám.

Ezek a hangszórók egyáltalán nem képviselnek audiofil szempontokat.

Léva

Ésmondjuk az SR után lévő kategória az SRP-s? Az már eggyel jobb nem? Asszem azt meg is veszem, mármint az SRP-s konstrukciót. Azmár jó refelxbe? Azzal a dobozadatokkal lehet zártat csinálni, amik megvannak adva a 16 30 litereshez?

Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 15

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Kacsento » 2005.03.03., csüt. 13:19

Reflexbe a magas Qts miatt meg sem próbálnám.

Az SBX-et vagy az SR-t?

Mert én most építettem egy reflexet sbx-el

" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.03., csüt. 09:25

A felhasznált alkatrészek közül tegnap még csak a bútorlapokat láttam; utánaérdklődöm és mondom majd azt is..

Kösz!

Léva

Igc
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 52

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Igc » 2005.03.03., csüt. 09:20

Egy ismerősöm éppen most készít magának egy paszív sub.-ot, elvileg ma lesz kész; utána tesztelés. Képeket és beszámolót majd teszek közzé róla..

Én kérek infót a beépített alkatrészekről is ha lehet.

Plz! Simon mondja...! :blink:

Léva

A felhasznált alkatrészek közül tegnap még csak a bútorlapokat láttam; utánaérdklődöm és mondom majd azt is..

TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.03., csüt. 09:15

Egy ismerősöm éppen most készít magának egy paszív sub.-ot, elvileg ma lesz kész; utána tesztelés. Képeket és beszámolót majd teszek közzé róla..

Én kérek infót a beépített alkatrészekről is ha lehet.

Plz! Simon mondja...! :blink:

Léva

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.03., csüt. 09:09

Hm, az SBX 1620-as biztos jó lehet de az már drága nekem... Az SR 1620-as az nagyon szar? És itt visszakanyarodva az előző kérdésemhez: NEM audiofil szempontból kérdezem hanem mondjuk az én 44W-os mini hifimhez? Még az is lehet hogy csak a 2 gyári hangfal mellé csinálnám.

Erre az egy hangszóróra jöttek ki emberi értékek.

Az SR-t is belerakhatod egy 25-30 l-es zártba, de kevesebb lesz a mélye az SBX-hez képest. Reflexbe a magas Qts miatt meg sem próbálnám.

Ezek a hangszórók egyáltalán nem képviselnek audiofil szempontokat.

Léva

Igc
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 52

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Igc » 2005.03.03., csüt. 08:16

TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 334

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2005.03.03., csüt. 06:41

És itt visszakanyarodva az előző kérdésemhez: NEM audiofil szempontból kérdezem hanem mondjuk az én 44W-os mini hifimhez? Még az is lehet hogy csak a 2 gyári hangfal mellé csinálnám.

Nem biztos, hogy a gyárinál jobban fog szólni a mini hifiddel (a hangfalat úgy hangolják gyárilag, hogy kompenzálja a készülék hibáit), a két párat egyszerre meg nem nagyon fogod tudni bekötni.

Eladó spéci CD-R lemezek: viewtopic.php?f=66&t=43468

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.02., szer. 17:15

SAL-ból az SBX 1620-ast találtam a leg elfogadhatóbbnak. 30 l zárt doboz.

Hogy számoltál ki 5-6e-t? 2 db 16 cm-es hangszóró már 7e HUF.

Léva

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.02., szer. 16:33

Szvsz. árkategóriájában(SAL,MNC) a TVM,illetve a Westrának nem nagyon van ellenfele :blink:

Üdv!

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.02., szer. 15:17

Akkor el is felejtettem a centert... :blink: Körülnéztem a sal honlapján és a hangfalépítésben találtam hifihez hangfalat, asszem 2utas 16-os b*sszal meg egy dómmal. Kiszámoltam olyan 5-6 ezerből kijönne. Érdemes sal-ból építeni? Nem audiofil szempontból hanem egy "normális" ember szempontjábol, mondjuk csak ilyen otthoni zenehallgatásra,a pici szobámba. De ha mondjuk nekem megfelelt az otthoni mini-hifis hangfal akkor mondjuk a sal ahhoz képest milyen lenne? Ésha ugyanezt a konstrukciót mnc-ből építeném az mennyivel lenne drágább kb. ?

SAL-ból az SBX 1620-ast találtam a leg elfogadhatóbbnak. 30 l zárt doboz.

Hogy számoltál ki 5-6e-t? 2 db 16 cm-es hangszóró már 7e HUF.

Léva

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.02., szer. 14:22

10 körül meg már van olcsó gyári center, pláne használt.

Úgyhogy eladásra sem éri meg gyártani.

Mini / mikro toronyhoz meg tényleg felesleges a center.

Akkor el is felejtettem a centert... :blink: Körülnéztem a sal honlapján és a hangfalépítésben találtam hifihez hangfalat, asszem 2utas 16-os b*sszal meg egy dómmal. Kiszámoltam olyan 5-6 ezerből kijönne. Érdemes sal-ból építeni? Nem audiofil szempontból hanem egy "normális" ember szempontjábol, mondjuk csak ilyen otthoni zenehallgatásra,a pici szobámba. De ha mondjuk nekem megfelelt az otthoni mini-hifis hangfal akkor mondjuk a sal ahhoz képest milyen lenne? Ésha ugyanezt a konstrukciót mnc-ből építeném az mennyivel lenne drágább kb. ?

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.02., szer. 10:35

Felénk is van egy hangfalépítő srác, és elég jól csinálja (álítólag)!

Megbízhatók ezek az építők ?... szerintetek

Ahhoz, hogy el tudd dönteni milyen minőséget épít, nem árt ismerni a beleépíthető alkatrészeket (most gondolok itt ilyenre, hogy milyen alkatrészekből építi a váltót, mert azon sok múlik, pláne a hangszórók típusa). Én szétszedetném vele, hogy a doboz hogy van kialakítva (reflex doboz esetén milyen kiömlőt használ, 3 utas doboz esetében le van-e zárva a középsugárzó a mélytől (dóm közép esetén nem muszáj)), csillapítás van-e benne, milyen fából készült a kabinet, merevítések vannak-e. Most ezeket azért írom, mert meghallgatod, tetszik, de még egy kis odafigyeléssel akár még jobb hangot ki lehetne hozni belőle.

Persze hogy legyen összehasonlítási alapod hallgass meg ugyanannyiba kerülő gyári dobozokat.

Léva

nagyt
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: nagyt » 2005.03.02., szer. 09:18

Felénk is van egy hangfalépítő srác, és elég jól csinálja (álítólag)!

Megbízhatók ezek az építők ?... szerintetek

Na igen !

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2005.03.02., szer. 06:38

Középre:-)

Magyarán ha sztereó a hifi, sz*rt se érsz egy centerrel.

10 körül meg már van olcsó gyári center, pláne használt.

Úgyhogy eladásra sem éri meg gyártani.

Mini / mikro toronyhoz meg tényleg felesleges a center.

tupolev
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 0

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: tupolev » 2005.03.01., kedd 22:43

Ja mégegy kérdés a centert-a jobb vagy bal oldalra kell bekötni a hifibe?

Középre:-)

Magyarán ha sztereó a hifi, sz*rt se érsz egy centerrel.

TV: ITT Nokia 5521H, DVD: Pioneer DV-585A, Erölködő: Kenwood KRF-A4020, Lemezjátszó: Akai AP-B21, Magnó: Akai CS-MO2, Front: Akai-Videoton SR-H40, Surround: Altec Lansing 220, Center: Unitek SP-622, Sub: Wharfedale WH-210, Hangkártya: Creative Audigy, Kábelek: Alfatec és Neotech Interconnect.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.01., kedd 20:02

Mekkora helyiségbe lesz?

Az olcsósság mennyire szempont?

Milyen erősítőről hajtanád?

Léva

10 négyzetméter a szoba, elég pici... A SAL nekem teljesen megfelel sőt! Az árban sem olyan vészes, igaz? 44W-os a hifi, arra gondoltam hogy center lenne a legjobb, akkor csak egy hangváltó kéne meg egy dóm. Ha sal-t veszek akkor kb 6-7 ezerből kijön? Nem, mi? :blink: Az olcsóság mint látod eléggé szempont :smile51: Ja mégegy kérdés a centert-a jobb vagy bal oldalra kell bekötni a hifibe? Tudom még nagyon messze van, de ez elgondolkodtatott.

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2005.03.01., kedd 12:43

Nem érted!

Mihez kezdene ezzel a sharp-al, amikor neki "basszusos" hangfal kéne.

Épp ezért nem is javasoltam a Sharpokat "basszusos dobozhoz", csak centerhez vagy kis szatellitekhez.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.01., kedd 11:51

A kis Sharpokból nyilván nem audiofil minőséget fog kihozni. A hangfalépítő segédletből meg lehet határozni hozzá egy kb. literszámot, a magasdómnak mindegy, keresztváltót meg a teljesítmény alapján választ egyet a SAL kínálatából. Ilyen kis hangszórónál túl sok mindent nem lehet hangolni, nem mozgat meg sok levegőt.

Nem érted!

Mihez kezdene ezzel a sharp-al, amikor neki "basszusos" hangfal kéne.

Mindenképp 3 utas megoldás kellene neki, ha ragaszkodik a sharp-hoz. Abba már nem elég egy tök egyszerű váltó, össze kell hangolni a hangszórókat, a ládát le kell választani, stb... Annyi vesződséggel járna, nem vagyok benne biztos, hogy megéri belevágni.

Szerintem jobban járna vmi használt dobozzal. Pl. a te Mission m73-asod elég jó kis hangfal az árához képest, vagy vmi hasonló. De még nem tudjuk mekkora szobába lenne.

Léva

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2005.03.01., kedd 11:37

Paraméretek nélkül elég nehéz mit mondani rá. Kezdjen el építeni dobozokat és majd jó lesz valamelyikbe? Beleőszül!

Léva

A kis Sharpokból nyilván nem audiofil minőséget fog kihozni. A hangfalépítő segédletből meg lehet határozni hozzá egy kb. literszámot, a magasdómnak mindegy, keresztváltót meg a teljesítmény alapján választ egyet a SAL kínálatából. Ilyen kis hangszórónál túl sok mindent nem lehet hangolni, nem mozgat meg sok levegőt.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.01., kedd 11:23

És mit kezdjen a Sharpokkal? Nem lehetne dobozt csinálni hozzájuk?

(És ezzel visszakanyarodtunk az első kérdéshez. :blink: )

Paraméretek nélkül elég nehéz mit mondani rá. Kezdjen el építeni dobozokat és majd jó lesz valamelyikbe? Beleőszül!

Léva

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2005.03.01., kedd 11:15

Pontosan ez volt a kérdésem lényege. :blink:

Léva

És mit kezdjen a Sharpokkal? Nem lehetne dobozt csinálni hozzájuk?

(És ezzel visszakanyarodtunk az első kérdéshez. :smile51: )

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.01., kedd 11:08

...vagy mondd azt, hogy felejtse el a Sharpot és ajánlj neki minőségi hangszórókat és egyéb alkatrészeket.

Pontosan ez volt a kérdésem lényege. :blink:

Léva

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2005.03.01., kedd 10:37

Te építenél SAL-ból?

Léva

Hát 10 cm-es Sharp tölcsérek mellé biztos nem méregdrága titándómot vennék! Próbáld meg a Sharp kategóriájához hangolni a többi alkatrészt is, vagy mondd azt, hogy felejtse el a Sharpot és ajánlj neki minőségi hangszórókat és egyéb alkatrészeket.

Vendég

Hangsugárzó építés

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2005.03.01., kedd 09:12

10 cm-ből nem sok basszust fogsz kihozni. Egy center vagy 2 kis hátsó szatellit kijön belőle. A SAL-tól ne ijedj meg, a jobb dómok minőségben megfelelnek a Sharp tölcséreidnek. Menj el egy elektronikai szaküzletbe és kérd el a SAL legújabb hangfalépítő katalógusát, vagy nézd meg a www.sal.hu honlapot, a bal oldali menüben van hangfalépítés. A Salnak vannak hangváltói, mindenféle építési kellékei és komplett doboztervet is találsz.

Te építenél SAL-ból?

Léva

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”