Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Riaa phono

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Re: Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Rag »

Sziasztok!

Huszti Zsolt 20 éve leközölt egy HT riaa kapcsolást. Nekem van egy ilyenem...
Ennek a be és kimenetén 10uF elko van. Valakinek van ezzel tapasztalata? Ki lehetne cserélni mkp kondira?
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
speeedfire
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2011.12.20., kedd 22:03
Értékelés: 4
Kapcsolat:

Re: Riaa phono

Hozzászólás Szerző: speeedfire »

istvan01 írta:
2019.06.02., vas. 10:07
speeedfire írta:
2019.06.01., szomb. 22:39
Köszi, rápróbálok. leborulok.gif
Persze a lábkiosztás és tápfesz kompatibilitást nézd át!
Nem jó sajnos.
Weblapom: http://szabolcs-toth.com
Setup: PC -> Klotz usb -> Lindy LDAC Pro -> Van Damme 268-900-055 -> Audio Analogue Puccini SE + Oehlbach Powercord C 13 -> Van Dammel 268-506-000 -> Triangle Antal 202
DUAL CS505 - 3 Audiophile Concept + Audio Technica AT-95 E

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Riaa phono

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

speeedfire írta:
2019.06.01., szomb. 22:39
Köszi, rápróbálok. leborulok.gif
Persze a lábkiosztás és tápfesz kompatibilitást nézd át!

Avatar
speeedfire
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2011.12.20., kedd 22:03
Értékelés: 4
Kapcsolat:

Re: Riaa phono

Hozzászólás Szerző: speeedfire »

Köszi, rápróbálok. leborulok.gif
Weblapom: http://szabolcs-toth.com
Setup: PC -> Klotz usb -> Lindy LDAC Pro -> Van Damme 268-900-055 -> Audio Analogue Puccini SE + Oehlbach Powercord C 13 -> Van Dammel 268-506-000 -> Triangle Antal 202
DUAL CS505 - 3 Audiophile Concept + Audio Technica AT-95 E

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Riaa phono

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

speeedfire írta:
2019.05.30., csüt. 18:35
Sziasztok,
van egy audio analogue puccini se erősítőm. A phono fokozatban szeretnék műveleti erősítőket cserélni. Ki mit ajánlana bele? DIP8 tokozása van.
Egy tip, LT1115. Hangja és műszaki adatai alapján bőven felveszi a versenyt bármilyen diszkrét RIAA megolsással. Az enyémben ez van. Pontosabban kettő egymás után. Az első a korrekciós dolgokat, a második erősítést csinál. így tud MCRIAA 2Veff kimenettel végerősítőhöz, amivel tudtam használ 3uV-os Ortofont is.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... BNKRtclnwp
Csatolmányok
PIC_0041_p.jpg
PIC_0041_p.jpg (180.05 KiB) Megtekintve 6212 alkalommal

Avatar
speeedfire
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2011.12.20., kedd 22:03
Értékelés: 4
Kapcsolat:

Re: Riaa phono

Hozzászólás Szerző: speeedfire »

Sziasztok,
van egy audio analogue puccini se erősítőm. A phono fokozatban szeretnék műveleti erősítőket cserélni. Ki mit ajánlana bele? DIP8 tokozása van.
Weblapom: http://szabolcs-toth.com
Setup: PC -> Klotz usb -> Lindy LDAC Pro -> Van Damme 268-900-055 -> Audio Analogue Puccini SE + Oehlbach Powercord C 13 -> Van Dammel 268-506-000 -> Triangle Antal 202
DUAL CS505 - 3 Audiophile Concept + Audio Technica AT-95 E

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Re: Riaa phono

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Egy barátomnak építettem meg ezt a Marantz 7C RIAA korrektort. Ma lettem kész vele. Érdekessége, hogy bele integráltam az általam tekert MC trafót. A csövek mit tesz isten Telefunken E83CC-k :D , az ellenállások a korrektor részben PRP gyártmányú audio célra gyártott ellenállások, a kondik vegyesek, hangzáshoz összeválogatva, természetesen az elmaradthatatlan Tropical Fish kondik felhasználásával. Belső kábelezése egy összetört Beechcraft repülő autopilot rendszerének ezüst-teflon kábeléből készült.Csendes, igen jó vintage hanggal rendelkező készülék. Öröm az élet vele.
20181113_113017.jpg
20181113_113017.jpg (271.98 KiB) Megtekintve 6791 alkalommal
20181113_115121.jpg
20181113_115121.jpg (292.97 KiB) Megtekintve 6791 alkalommal
20181113_132124.jpg
20181113_132124.jpg (159.72 KiB) Megtekintve 6791 alkalommal
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: Pedo »



4db 6n16b riaa / a három csöhöz képest jobb tér,kevesebb áthallás.



A kapcsolást sokan ismerik,közzé volt téve a rádió technika újságban,már jó páran elkészítették, és nagy megelégedettséggel hallgatják. Én is csak azt tudóm mondani, hogy a hangja  messze túl mutat  az árán, hiszen 300ft-os csövekröl beszélünk.!


Érdemes jó minőségű alkatrészeket használni, mert meghálálja. 



Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Felteszem ide a kapcsolási rajzát is, hátha valaki kedvet kap megépíteni. Megjegyzem, hogy ez a fokozat egy komplett előfok RIAA része, a többi részét nem építettem meg. Nálam a tantál, Riken Ohm, Takman ellenállásokból, és PIO kondikból GE csövekkel megépített M7-et váltotta le. A Marantz a kisebb zajával, torzításával, és nagyon nagy dinamikájával küldte nyugdíjba a másik erősítőt. Nos itt a kapcsolási rajz:


6,3Voltos fűtés azért van a rajzon, hogy ha valaki az orosz csővel építi meg, annak is legyen támpont.
A 200uF-os kondit 2db 100uF párhuzamba kötésével valósítottam meg.
 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: béres-jános »



Azért abban a több részvevőben te is benne  voltál.
Szerintem a hsz-t képpel nem is szedtem ki, csak az azt követő dolgokat, ugye?

Igen ha az igazság leírása annak számít akkor benne voltam! 
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Köszönöm a választ! Így már minden világos! Igaz több résztvevője volt a dolognak.
 
Azért annyit megjegyeznék még hogy az szerintem nem kötekedés ha valaki feltesz egy fotót egy igényesen megépített készülékről!

Azért abban a több részvevőben te is benne  voltál.
Szerintem a hsz-t képpel nem is szedtem ki, csak az azt követő dolgokat, ugye?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Köszönöm a választ! Így már minden világos! Igaz több résztvevője volt a dolognak.
Igen, ezért írtam, hogy többen repülni fognak.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: béres-jános »



Azért hogy ne itt folytassátok egymás szapulását, míg át nem teszem az off-ba a felesleget.
Ha bajotok van egymással azt játsszátok le privátban a fórum nem ezért van.
Ha nem tudjátok abbahagyni többek fognak repülni.

Köszönöm a választ! Így már minden világos! Igaz több résztvevője volt a dolognak.
 
Azért annyit megjegyeznék még hogy az szerintem nem kötekedés ha valaki feltesz egy fotót egy igényesen megépített készülékről!
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Megkérdezhetem miért lett kizárva?
Azért hogy ne itt folytassátok egymás szapulását, míg át nem teszem az off-ba a felesleget.
Ha bajotok van egymással azt játsszátok le privátban a fórum nem ezért van.
Ha nem tudjátok abbahagyni többek fognak repülni.
szerk.:a kizárvá-t lezárvá-nak néztem
Szóval egy hétig pihen, mert másért sem jár szinte ide, csak balhézni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
béres-jános
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2011.10.30., vas. 18:46
Értékelés: 284
Tartózkodási hely: Budapest

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: béres-jános »



A témát egy időre lezártam, ne kelljen már ennek is hétig zárva lennie mint az erősítős résznek!
A feleleg az off-ban megtalálható. Camelflapping is egy hétig. Ha vissszajön és nem bír magával végleg ott marad.

Megkérdezhetem miért lett kizárva?
Erősítő:Music-Hall A25.2 (mod) ,Godina audio GA15 ,Előerősítő:Audiolab 8000q (mod)Cd:Music-hall cd 35.2 (mod)
Hangsugárzó:T+A Criterion TMR 60 (mod)T+A Tal110 (Mod)
Kábelek:Furutech FS-Alpha hangsugárzó.Összekötő:Siltech sq28 ,Furutech FS-Alpha s22 Tápelosztó:Furutech TP 60E,Tápkábel:IsoTek optimum

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


A témát egy időre lezártam, ne kelljen már ennek is hétig zárva lennie mint az erősítős résznek!
A feleleg az off-ban megtalálható. Camelflapping is egy hétig. Ha vissszajön és nem bír magával végleg ott marad.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Bírálóknak esetleg nem tetszik a hűtőborda helyzete. Nos elmondom, hogy azóta le vettem, mert nem is kell, hiszen csak max 10mA áramot szolgáltat, és a méretezett hálózati miatt kevés feszely esik rajta. Amúgy tényleg kevés helyet sikerült hagynom a hűtőbordának. 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


RIIA-nak én a képen látható  kapcsolást használom. A táp is a panelen van. Zajtalan, jóhangúnak mondják azok, akik hallották már szólni. Sokan után is építették. Mivel DIY project, ezért a teljes dokumentációt bárkinek szívesen elküldöm, kivéve 2 embert.  A készülék 1 NYÁK lemezes, egyszerű kapcsolás, Marantz 7C néven ódákat zengenek róla. A stabilizált táp is a panelen kapott helyet.

Így néz ki dobozban:

Még egy kezdő amatőr is megtudja csinálni. Nincsenek benne drága alkatrészek. Ez persze nem vonatkozik a csövekre.
 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



MC riaa 2 fokozatban IC-vel nem lehet igazán jót készíteni semmivel.
Amúgy AD797 -a tápra elég érzékeny, viszont kisebb zajú és nagyobb sávszélességű, sokkal kisebb IM torzításokkal. Az LME sorozatból is van használható cucc. Viszont egy adott kapcsolásban nem lehet csak úgy büntetlenül cserélgetni az ic-ket, mert más kompenzálás szükséges, és az offset is okozhat meglepetést. Tehát nincs egyszerű recept. MC riaa esetén diszkrét fokozat + IC  lehet jó, a tápokat söntökkel (akár egy egyszerű girátor) el kell választani egymástól, nem elég egy akármilyen f@ßa stabkocka.

Talán MC fokozatnak célszerű lenne megépíteni valamelyik tovább fejlesztett Hiraga fejerősítőt. A neten nagy irodalma van. Ha szeretne kicsit "csövesebb" hangzást, akkor az említett opával meglehetne próbálkozni a Codd féle passzív RIAA.val megfelelően kitrimmelve a hálózatot. Persze ez csak egy ötlet.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Én teljesen laikus vagyok a témában, nincs is lemezjátszóm. A vitában sem kívánok részt venni. Viszont amit én is látok, hogy ez egy gyönyörű, a végletekig kimunkált, ultrapreciz kivitelű készülék. Jó zenehallgatást a tulajnak!
Minden szavaddal egyetértek. Minden igaz, amit írtál. Csak a kimunkált jelző nem vonatkozik magára a kapcsolásra. Meg hát nem tudjuk milyen a hangja. Biztos tényleg jó, és szépen szól, de vajon a természetes hangzáshoz van-e köze? 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



Ezt az előfokot, mc erősítőt nekem gyártotta Godina úr, azért lett ilyen, mert én ilyenre kértem. Hozzászólásából egyértelműen kiderül, hogy ön a büdös életbe nem lenne képes ilyen minőségű "kütyü" létrehozására, emberileg nem megfelelő hozzá és csak az irigység vezérli. És képzelje ez az "elavult" alkatrészekből készült erősítő mit váltott nálam? Egy 25 éves Godina erősítőt, ami most is kifogástalanul működik..
Nem akarom bizonygatni, hogy milyen minőséget képvisel, nagy valószínűséggel összecsuklana ha meghallaná.

Nos írigy nem vagyok, nincs mire. Azt meg nem mondtam, hogy az erősítő rosszul szól. Kérem, ne csúsztasson. Ha Ön az én rendszeremet hallaná meg, akkor cirka egy raklap papírzsebkendőt telesírna, hogy milyen olcsón milyen hangot készítettem. Amúgy meg ez DIY topic, ne itt fényezze a más, cég által gyártott erősítőjét. Majd ha ön készít valamit, azt mutassa be a fórum ezen részében. 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



Attól, mert öreg, még nem elavult a 27-es. Én sem vagyok már fiatal.
Építettem belőle MC phonot DL-103-hoz. Árához képest szenzációs hangja van, bár az igaz,hogy kicsit kevesebb alkatrész van benne és esztétikailag is hagy kívánni valót maga után.  Viszont a DL-103 1/4 mV-ját felerősíti csöves végfok meghajtásához szükséges értékre. 

Nekem is DL103 a pickup a lemezgyalumban, de csöves RIAA erősítőm van trafós illesztéssel. Viszont azért próbálkozz valami modernebb AD OPA-val is. Lehet, meglepődsz majd. Jóértelembe véve. Próbáld ki Fülelek tanácsát.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



MC riaa 2 fokozatban IC-vel nem lehet igazán jót készíteni semmivel.
Amúgy AD797 -a tápra elég érzékeny, viszont kisebb zajú és nagyobb sávszélességű

Köszi !
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Üdv Zoli !
 
Mit ajánlasz a OP27 helyett ?

MC riaa 2 fokozatban IC-vel nem lehet igazán jót készíteni semmivel.
Amúgy AD797 -a tápra elég érzékeny, viszont kisebb zajú és nagyobb sávszélességű, sokkal kisebb IM torzításokkal. Az LME sorozatból is van használható cucc. Viszont egy adott kapcsolásban nem lehet csak úgy büntetlenül cserélgetni az ic-ket, mert más kompenzálás szükséges, és az offset is okozhat meglepetést. Tehát nincs egyszerű recept. MC riaa esetén diszkrét fokozat + IC  lehet jó, a tápokat söntökkel (akár egy egyszerű girátor) el kell választani egymástól, nem elég egy akármilyen f@ßa stabkocka.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Riaa phono

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Az OP27 felett tényleg eljárt az idő, ma már minden tekintetben sokkal jobbakat gyártanak. D
Üdv Zoli !
 
Mit ajánlasz a OP27 helyett ?
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”