Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lenco L75 Diy

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: arzachel »



Akkor folyt...
Betekertem a idler tartót teflon szalaggal... lehet, hogy van jobb anyag, de ez volt kéznél:-) és kísérletezem alátétekkel... Kinek van tapasztalata...?    

 
az idler tartót rezgéscsillapítani kell,de a teflon szalag nem igazán alkalmas erre
 
Filc nem igazán jó,de egy Stanton disco alátét elég jó már.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »


Akkor folyt...
Betekertem a idler tartót teflon szalaggal... lehet, hogy van jobb anyag, de ez volt kéznél:-) és kísérletezem alátétekkel... Kinek van tapasztalata...?    
 
 
 
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
carver
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2012.06.20., szer. 10:19
Értékelés: 5

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: carver »



Kicsit úgy vagyok a Lenco átépítésével hogy mindent amit csak lehet, de ha már Lencot építünk a fő alkatrészeket ne bántsuk ne cserélgessük már, kiállták az idő próbáját.  Vagyis bronzpersely egy jó dolog, de minek is? Én csak akkor látom értelmét ha növeljük a tányér tömegét, de kis módosítással ez a 40 éves csapágy nagyon szépen végzi a dolgát. Idler cseréjének csak akkor látom értelmét ha az eredeti elveszett vagy megsérült, vagy a tányér súly növelését fontolgatjuk, keményebb gumi és erősebb falú kerék a hajtókarról már nem is beszélve.
Ezeket a remek újjáépített alkatrészeket eltudom képzelni egy Slate PTP3 plinthen, szendvics szerkezetű  és vagy plusz egy tányér alkalmazásával,
itt van értelem és létjogosultsága is. Abban viszont megegyezhetünk hogy ez  már nem Lenco lesz. Hiszen csak a tényér és motor marad meg.
Olyan dolgokat piszkáltok ami jól működik és pont olyan dolgokat nem vesztek figyelembe amik apró, de kimondottan fontosak lennének.

Tökéletesen igazad van!Mindenki cserélgeti és tuningolgatja a bevált és tökéletesen működő alkatrészeket.És még el is hiteti magával,hogy milyen jó is csinált.

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: nandi28 »



ezt sem értem mi az a dolog amivel nem értesz egyet?
mint műszaki ember van pár dolog ami nagyon egyértelmű PL : a perselyezés annak tűrése  kérek konkrét ellenérvet!
ez az idler dolog is szerintem egy fikció mert nagyon nehéz bizonyítani mekkora hatással van egy közel 4 kg tányérhoz a nagyon pici rugóerőnek

Kicsit úgy vagyok a Lenco átépítésével hogy mindent amit csak lehet, de ha már Lencot építünk a fő alkatrészeket ne bántsuk ne cserélgessük már, kiállták az idő próbáját.  Vagyis bronzpersely egy jó dolog, de minek is? Én csak akkor látom értelmét ha növeljük a tányér tömegét, de kis módosítással ez a 40 éves csapágy nagyon szépen végzi a dolgát. Idler cseréjének csak akkor látom értelmét ha az eredeti elveszett vagy megsérült, vagy a tányér súly növelését fontolgatjuk, keményebb gumi és erősebb falú kerék a hajtókarról már nem is beszélve.
Ezeket a remek újjáépített alkatrészeket eltudom képzelni egy Slate PTP3 plinthen, szendvics szerkezetű  és vagy plusz egy tányér alkalmazásával,
itt van értelem és létjogosultsága is. Abban viszont megegyezhetünk hogy ez  már nem Lenco lesz. Hiszen csak a tényér és motor marad meg.
Olyan dolgokat piszkáltok ami jól működik és pont olyan dolgokat nem vesztek figyelembe amik apró, de kimondottan fontosak lennének.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: arzachel »



ezt sem értem mi az a dolog amivel nem értesz egyet?
mint műszaki ember van pár dolog ami nagyon egyértelmű PL : a perselyezés annak tűrése  kérek konkrét ellenérvet!
ez az idler dolog is szerintem egy fikció mert nagyon nehéz bizonyítani mekkora hatással van egy közel 4 kg tányérhoz a nagyon pici rugóerőnek

 
Ezek azok a pici "elhanyagolható" dolgok amiket aztán összeadva  nagyon is hallhatóak lesznek.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »



ezt sem értem mi az a dolog amivel nem értesz egyet?
mint műszaki ember van pár dolog ami nagyon egyértelmű PL : a perselyezés annak tűrése  kérek konkrét ellenérvet!
ez az idler dolog is szerintem egy fikció mert nagyon nehéz bizonyítani mekkora hatással van egy közel 4 kg tányérhoz a nagyon pici rugóerőnek

Ki kell próbálni...hisz minden adott csak fül kell hozzá.  
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »



Nem, nem semmi gond...
Csak van pár dolog amiben nem fogunk egyetérteni,de ez az én hibám.

ezt sem értem mi az a dolog amivel nem értesz egyet?
mint műszaki ember van pár dolog ami nagyon egyértelmű PL : a perselyezés annak tűrése  kérek konkrét ellenérvet!
ez az idler dolog is szerintem egy fikció mert nagyon nehéz bizonyítani mekkora hatással van egy közel 4 kg tányérhoz a nagyon pici rugóerőnek

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: nandi28 »



Ok!
Semmi gond de látom nem egy csapatban játszunk  elnézést!

Nem, nem semmi gond...
Csak van pár dolog amiben nem fogunk egyetérteni,de ez az én hibám.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szigony »


szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »



Ebben a mondatba nem többes számot szerettem volna használni. Viszont van pár dolog amivel nem értek egyet veled. Az én tapasztalataim nem azt mutatják amit mondtál vagy írtál.
Tehát összegezve, ezzel az 1 kijelentéseddel nem értek egyet, a többi meg rám tartozik mert nem vitatkozni szeretnék.

Ok!
Semmi gond de látom nem egy csapatban játszunk  elnézést!

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: nandi28 »


azért várom a további dolgokat amivel eddig nem értettem egyet
Ebben a mondatba nem többes számot szerettem volna használni. Viszont van pár dolog amivel nem értek egyet veled. Az én tapasztalataim nem azt mutatják amit mondtál vagy írtál.
Tehát összegezve, ezzel az 1 kijelentéseddel nem értek egyet, a többi meg rám tartozik mert nem vitatkozni szeretnék.

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »


Benyomódás abban az estben keletkezik ha nem tudjuk kezelni ezt a súlyt, de mivel megvan a technikája ez nem történik meg.
azért várom a további dolgokat amivel eddig nem értettem egyet

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: nandi28 »



ezt nem igen értem mert csak ezzel volt gondom ,és nem hinném hogy ok nélkül.
meg kell nézni azt az idlert ami állandó kapcsolatban van a tányérral ,és a tengellyel.
egy idő után egy ponton benyomódás keletkezik amennyiben az erőt csökkented nem fog forogni a tányér.
azért konkrétabban írhatnál arról mi az ami még eddig nem tetszett!

Benyomódás abban az estben keletkezik ha nem tudjuk kezelni ezt a súlyt, de mivel megvan a technikája ez nem történik meg.

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »



Érdekesen gondolkodsz a Lenco átalakítással kapcsolatban felvetett és már igen csak nagy számban megvalósított ötletekről.
 
Csak hogy mást most ne is említsek: Jean Nantais  a világhírű Reference Lenco megalkotója.
 


 

Érdekesen gondolkodsz a Lenco átalakítással kapcsolatban felvetett és már igen csak nagy számban megvalósított ötletekről.
 
Csak hogy mást most ne is említsek: Jean Nantais  a világhírű Reference Lenco megalkotója.
 


ezt nem igen értem mert csak ezzel volt gondom ,és nem hinném hogy ok nélkül.
meg kell nézni azt az idlert ami állandó kapcsolatban van a tányérral ,és a tengellyel.
egy idő után egy ponton benyomódás keletkezik amennyiben az erőt csökkented nem fog forogni a tányér.
azért konkrétabban írhatnál arról mi az ami még eddig nem tetszett!

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: nandi28 »


Nagyvezír Reference Lenco MKI  szintén Jean Nantais  keze munkája. Nem akármilyen rendszerben és ügye azt tudjuk Salvatore-ról hogy milyen kritikus a komponensekkel kapcsolatban.
 
 


Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: nandi28 »



OK !
Látom azt az idler megoldást de ez fix ha jól látom ami nem jó a guminak !

Érdekesen gondolkodsz a Lenco átalakítással kapcsolatban felvetett és már igen csak nagy számban megvalósított ötletekről.
 
Csak hogy mást most ne is említsek: Jean Nantais  a világhírű Reference Lenco megalkotója.
 


szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »


A felfüggesztést nem bántja senki mert jó. Csak a rozsdamentes lemezre cserélik a motortartót lemezt és külön választják a csapágy egységétől ahogy a képen is látszik.   
OK !
Látom azt az idler megoldást de ez fix ha jól látom ami nem jó a guminak !

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »



ez is egy Lenco de a lényeg nem látszik.
ez a kar jó lenne rá

A felfüggesztést nem bántja senki mert jó. Csak a rozsdamentes lemezre cserélik a motortartót lemezt és külön választják a csapágy egységétől ahogy a képen is látszik.   
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »


Damilozás, próba, stb.   
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »


 Első lépésben… kiiktattam a rugót ami a idlert fogja és súllyal oldottam meg a feszítést.  (Netről lopva az ötletet. ) Tisztább lett a hangkép.
 
Következő lépésben… 9db csavarral +alátét segítségével lecsavarozom a kasznihoz a vázat. Majd jön az Alubutil rezgés és hangcsillapító anyag, amit ráragasztok.  (Autó hifiben használatos anyag, amitől olyan lett az Honda ajtóm, mint ha fát kopogtatnánk.)   
Nagy trükök nincsenek szerintem... Minden fenn van  világhálon mert annyinak furják faragják:-)
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: peterson »


Első benyomások....mindenben kevesebb mint a michell, de amit tud az jó. Tulajdonképp csak annyi történt hogy új káva készült és abba lett beleillesztve a eredeti lenco. Most jönnek majd az finomítások...rezgés csillapítás, stabilizálás, hangolás, kábelezés:-) ...stb.   
Ha nekiállsz finomítani, légyszíves készíts képeket, kíváncsi vagyok, hogyan van rögzítve a sasszihoz a TT, s arra is, hogyan finomítod tovább!
Valószínű én is érdekelt leszek a témában...

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »


 

 
Első benyomások....mindenben kevesebb mint a michell, de amit tud az jó. Tulajdonképp csak annyi történt hogy új káva készült és abba lett beleillesztve a eredeti lenco. Most jönnek majd az finomítások...rezgés csillapítás, stabilizálás, hangolás, kábelezés:-) ...stb.   
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: peterson »


Megkaptam...ismerkedünk:-) 
 
Ha az első "illetődöttségen"   túl vagy, kíváncsi lennék a tapasztalataidra...nem baj, ha még csak felületesek, az első benyomás is sokat számít. Aztán majd ahogy elmélyül a "barátság", nyomon követhetjük a változást 
Remélhetőleg a  jövő héten én is megismerkedem 1-2 példánnyal!

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: csövi »



Szép lett gratulálok
Látom ez egy RB 300 -as kar Michell ellensúllyal .
milyen hangszedő van benne?

 
Egy AT 33ltd MC  
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

szlali
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 569
Csatlakozott: 2009.11.13., pén. 20:35
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győrladamér

Lenco L75 Diy

Hozzászólás Szerző: szlali »


Megkaptam...ismerkedünk:-) P3031874.jpg
Szép lett gratulálok
Látom ez egy RB 300 -as kar Michell ellensúllyal .
milyen hangszedő van benne?

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”