Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


A project nyilvános, igyexek minden rajzot, fotót, mérést feltenni, hogy jól publikált téma legyen, hogy segítsem a kezdőket, meg mindenkit, aki megépíti ezt a kis erősítőt.Elősször is nézzük meg az eredeti erősítő rajzát,és gondolkodjunk el azon, hogy aki ennél kevesebb alkatrészből akar kistorzítású erősítőt építeni, annak fel kell kötni a gatyáját. A működése iskolapélda szerű: Egy Long-Tailed Pair fázisfordítóval kezdődik. Ennek egyik fele, amely a vezérlő jelet fogadja egy anódkövető, a másik fele pedig egy földelt rácsú kapcsolás. A két triódának közös katód komplexuma van, amely biztosítja a második trióda katódon keresztül való vezérlését. Viszont a valamikori tervező elkövetett egy csavart a hagyományos felépítésen. A földelt rácsú trióda rácsát nem közvetlenül földeli, hanem egy kisértékű ellenállás beiktatásával (470 Ohm) azt elemeli a földtől, és ezzel lehetővé teszi, hogy az OPT szekunder tekercséről egy visszacsatoló hurkot alakítson ki. Tehát a tévhittel ellentéttel a fázisfordításban a kimenő nem vesz részt, mint ahogyan azt szokták volt mondani. Erről a későbbiekben még lessz szó. Maga a végfokozat szokványos, UL kapcsolású automata rácselőfesz beállítással. A kis erősítő minőségét az alkalmazott áramgenerátorok, mint aktív ellenállások javítják. Nekem, aki már nem foglalkozik tranyós kapcsolástechnikával ez a megoldás kicsit bonyolultnak tűnik. Ez éppen elég okot szolgáltatott arra , hogy más megoldást keressek, ami egyszerább, és olcsóbb. A tápegység is egyszerű, semmi különös nincs benne. Ez miatt adódott a lehetőség, hogy ezen is újjítsunk valamit főleg az egyenirányításon, illetve a fűtésen.


Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Mindenféleképpen meg kell magyarázni az erősítő nevét: Huye Baby.
Kettős okból lett a név ilyen tréfás. Az első ok az, hogy a kapcsolás gyakorlatilag a Baby Huey erősítő kapcsolás technikájának leporolt, modernizált, és kibővített változata. A másik ok az az, hogy erre a névre mindenki felfigyel, és beszélnek róla. Ivor Tiefenbrun mondta a régi szép időkben, hogy mindegy mit írnak, vagy mondanak termékeiről, a lényeg az, hogy beszéljenek róla.
Mindenesetre ha valaki félre értené a nevet, annak még most leírom, hogy Hjuj Bébi-nek illik ejteni, még az eredetit Bébi Huejünek illik hívni.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Sok fiatal, vagy szerényebb anyagi lehetőséggel bíró fórumtársam, vagy más fórumról is kerestek már azzal az igénnyel, hogy egy viszonylag olcsó csöves erősítőt építenének. Lényeges lenne számukra, hogy a minőségi szint megugorja a Hifi kategóriát, és elérje a hígend alsó szélét. Az olcsóság miatt nem elégíthető ki a nagyobb teljesítmény iránti igény. Ez sok esetben nem is baj, mivel jelentős mennyiségű szélessávú hangszóróból építettek az utóbbi 10 évben érzékeny hangfalakat. Viszont a kis teljesítmény igény lehetővé teszi a minőségi alkatrészek használatát. Mivel kevés alkatrész kell, a minőség nem gátolja meg a budget jelző használatát.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Tegnap látogatást tettem dys-cus mesternél. Kíváncsi voltam a készülékeire, első sorban a dac, és az előfok érdekelt. Hoztam a saját készülékeimet is, hogy legyen viszonyítási alap. Tanúlságos 5 órán vagyunk túl, kiderült számomra, merre az előre. , ő bizony előttem jár hangban.
Nagyon korrekt, segítőkész, igazi megszállott embert ismertem meg benne, sok hasznos tanáccsal lettem gazdagabb. ( és egy szuper csőkészlettel is )
Mégegyszer köszönöm a lehetőséget.
Én köszönöm, hogy itt voltál,, és hogy tudtam segíteni. Ami a hangot illeti, igyexik az ember. Sok munka van benne, ami sok tapasztalatot hozott, és amit igyexek átadni azoknak, akiket igazán érdekel. Ne álj le a fejlesztéssel, nemsokára a végére érsz. Mégegyszer köszi a látogatást.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
zozoweb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2011.09.30., pén. 07:38
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Pécs

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: zozoweb »


Az kanadai cég nem?
De igen!
Forrás: Saját építésű Audio PC+ Roon server PC I5-I7 8 és 12 körös full lineáris táp+ clockok
DAC: Chord Qutest+módosított powerbank
Előfok+füles: Saját építésű módosított Zana Deux
Végfok: Saját építésű Csöves 6C33C SE
Hangfal: AudioPhysic Virgo 3, Focal Clear
Kábelek: Freebá, Nordost, VH Audio

Avatar
zozoweb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2011.09.30., pén. 07:38
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Pécs

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: zozoweb »



Most már lehet hogy kell. Pár évvel ezelött mindig megusztam vám nélkül.  3-4x rendeltem tőlük.
A magyar postán mulik és a szerencsén hogy átjön-e vagy nem.        
 
De zozoweb frissebb infoval tudd szolgálni, én szerettem azt a helyett.  

Elvileg kell megadott összeg felett!
Én 10-70 usd-s tételekben rendelgetek, ezek eddig még átcsúsztak mindig a vám alatt.
10-15 usd szokott lenni a szállítás, és átlag 5-8 munkanap alatt megjön. Volt, hogy 3 munkanap alatt itt volt!
Forrás: Saját építésű Audio PC+ Roon server PC I5-I7 8 és 12 körös full lineáris táp+ clockok
DAC: Chord Qutest+módosított powerbank
Előfok+füles: Saját építésű módosított Zana Deux
Végfok: Saját építésű Csöves 6C33C SE
Hangfal: AudioPhysic Virgo 3, Focal Clear
Kábelek: Freebá, Nordost, VH Audio

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


Tegnap látogatást tettem dys-cus mesternél. Kíváncsi voltam a készülékeire, első sorban a dac, és az előfok érdekelt. Hoztam a saját készülékeimet is, hogy legyen viszonyítási alap. Tanúlságos 5 órán vagyunk túl, kiderült számomra, merre az előre. , ő bizony előttem jár hangban.
Nagyon korrekt, segítőkész, igazi megszállott embert ismertem meg benne, sok hasznos tanáccsal lettem gazdagabb. ( és egy szuper csőkészlettel is )
Mégegyszer köszönöm a lehetőséget.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Hiába, az angol humor utolérhetetlen .
 
Igen, ráadásul szeretem is. Aztán javítottam a hibán, és rendben küldték a cuccot. Szerintem nincs még egy ilyen hülyéjük, aki alig gagyog valamit angolul, aztán meg ennyiszer téveszt, meg ekkora tételben rendel. 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: muvimi »


 Volt olyan, hogy elutaltam kb 50 Fontot nekik úgy, hogy a megrendelést meg nem küldtem el. Másnap már értesítettek, hogy milyen rendes vagyok, hogy ajándékoztam nekik 50 Fontot. Szóval nagyon rendesek. 
Hiába, az angol humor utolérhetetlen .

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



Most már lehet hogy kell. Pár évvel ezelött mindig megusztam vám nélkül.  3-4x rendeltem tőlük.
A magyar postán mulik és a szerencsén hogy átjön-e vagy nem.        
 
De zozoweb frissebb infoval tudd szolgálni, én szerettem azt a helyett.  

Vannak jó dolgaik az biztos, meg látszatra olcsóbb mint a HKollektív, de a szállítás meg több Kanadából. Ha meg belefutok egy 60-70 ezer Forintos megrendeléssel a vám-ba, meg az áfába, akkor az homless állapotba dönt. Únión belül nincs ilyen probléma, s 20 rugó feletti megrendelésnél UPS futár hozza a cuccot Angolhonból. Ezenkívül a HC kis cég, valószínű max 2 személyes. Volt olyan, hogy elutaltam kb 50 Fontot nekik úgy, hogy a megrendelést meg nem küldtem el. Másnap már értesítettek, hogy milyen rendes vagyok, hogy ajándékoztam nekik 50 Fontot. Szóval nagyon rendesek. 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


Az kanadai cég nem? Nem kell vámot fizetni mondjuk egy 50 rugós megrendelésnél? No meg ÁFÁ-t.
 
Most már lehet hogy kell. Pár évvel ezelött mindig megusztam vám nélkül.  3-4x rendeltem tőlük.
A magyar postán mulik és a szerencsén hogy átjön-e vagy nem.        
 
De zozoweb frissebb infoval tudd szolgálni, én szerettem azt a helyett.  
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



A Partsconnexion is nagyon rendes cég! Tőlük szoktam rendelni, és eddig minden a legnagyobb rendben ment!
A legutóbbi csomagomat múlt csütörtökön adtam fel, és hétfőn csengetett a postás!    De olyan egy hét átlag...

Az kanadai cég nem? Nem kell vámot fizetni mondjuk egy 50 rugós megrendelésnél? No meg ÁFÁ-t.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
zozoweb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2011.09.30., pén. 07:38
Értékelés: 114
Tartózkodási hely: Pécs

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: zozoweb »



http://www.hificollective.co.uk/
http://www.partsconnexion.com/ 
stb

A Partsconnexion is nagyon rendes cég! Tőlük szoktam rendelni, és eddig minden a legnagyobb rendben ment!
A legutóbbi csomagomat múlt csütörtökön adtam fel, és hétfőn csengetett a postás!    De olyan egy hét átlag...
Forrás: Saját építésű Audio PC+ Roon server PC I5-I7 8 és 12 körös full lineáris táp+ clockok
DAC: Chord Qutest+módosított powerbank
Előfok+füles: Saját építésű módosított Zana Deux
Végfok: Saját építésű Csöves 6C33C SE
Hangfal: AudioPhysic Virgo 3, Focal Clear
Kábelek: Freebá, Nordost, VH Audio

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Jó! Ha legközelebb rendelsz, beszállok!
Ok!
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Dehogy nem! Be regelsz, vásárolsz, fizetsz. Érdemes összefogni több embernek a posta ktg miatt. A fizetés bankon keresztül megy, vagy Pay-Pal-al. Én az OTP számlámról utalok a NET-en keresztül. Lehet választott pénznemben is fizetni: EUR, Font, Dollár, meg mittom én. Egy fél Wattos PR ellenállás (a piros színű) postával együtt 300 Ft alatt van. Valamit meg kell építeni, s mikor minden OK, akkor ki kell cserélni az ellenállókat. Megéri,mert a hangminőség garantáltan jó, a megbízhatóság úgyszintén.
Jó! Ha legközelebb rendelsz, beszállok!

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Köszi! Reménykedtem, hogy van valami magyar beszerzési helyed, de ezek szerint azért nem tudtam ilyet, mert nincs. Akkor sajna ezek továbbra sem hozzáférhetőek a pór építgetők számára..
Dehogy nem! Be regelsz, vásárolsz, fizetsz. Érdemes összefogni több embernek a posta ktg miatt. A fizetés bankon keresztül megy, vagy Pay-Pal-al. Én az OTP számlámról utalok a NET-en keresztül. Lehet választott pénznemben is fizetni: EUR, Font, Dollár, meg mittom én. Egy fél Wattos PR ellenállás (a piros színű) postával együtt 300 Ft alatt van. Valamit meg kell építeni, s mikor minden OK, akkor ki kell cserélni az ellenállókat. Megéri,mert a hangminőség garantáltan jó, a megbízhatóság úgyszintén.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Kizárólag a Hifi Collective cégnél vásárlok, ott már nagyon jól ismernek mivel nem igen beszélek a nyelvükön.  Megbízható, normális cég, rendesek.
Köszi! Reménykedtem, hogy van valami magyar beszerzési helyed, de ezek szerint azért nem tudtam ilyet, mert nincs. Akkor sajna ezek továbbra sem hozzáférhetőek a pór építgetők számára..

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Követem a tevékenységedet, és érdeklődnék, hogy ezeket a márkás ellenállásokat, Te honnan szerzed be?
Kizárólag a Hifi Collective cégnél vásárlok, ott már nagyon jól ismernek mivel nem igen beszélek a nyelvükön.  Megbízható, normális cég, rendesek.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: shany »


.... ezeket a márkás ellenállásokat, Te honnan szerzed be?
 
http://www.hificollective.co.uk/ 
http://www.partsconnexion.com/ 
stb

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: szamóca »


 
Követem a tevékenységedet, és érdeklődnék, hogy ezeket a márkás ellenállásokat, Te honnan szerzed be?

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
kaboca36
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 15:32
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: kaboca36 »


Szép munka!!
 
Jó helyen vannak azok az AB ellenállások!   Én épp most cseréltem le az MKP10-es  csatolókat orangedrop-okra.
 
Nem vártam túl sokat a cserétől, de dinamikában és részletekben nagyon sokat javult a hang. 
A mély nagyon mélyre megy és ütös  nem maszatol. rengeteg finom új részlet jelent meg és vált jobban kivehetővé.
De egy picit túl "fényesen" szólt hiányzott valami az alsó sávból ami összetartaná a hangszereket és egy egységgé tenné a zenét.
 
Maradt a grid stopper cseréje....   A régi Holco helyére régi Beyschlag karbon került mivel a 2W-os AB nem fért el.
Na ez mindjárt helyre rakta a dolgokat.  Finoman szól , de megörizte a dinamikát is, igy sokkal élvezhetöbb.
A hangszereket millimétere belehet határolni és jól is szólalnak meg. nincs semmi féle hiányérzetem.
 
A lényeg hogy olyan élményt és hangot nyújt amikor San Franciscoban jártam a bárokat az élő jazz és rock zene miatt.
Revox B750MkII, B225, B77, B795 (Shure V15 Type IV, Type II).
DacEnd2 (AD1865NK,CSF 5687 WA),WaveIO Xmos usb,
KEF Chorale (1970), Infinity Qa (1978).

 

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Volt nekem már régóta egy előerősítőm LINE bemenetekkel, és RIAA korrektorral. Ez utóbbival semmi gond nem volt. Viszont a Line az búgott mint a szomszéd disznaja. Ez a baj az után keletkezett, hogy távszabis kakaó gombot applikáltam be a készülékbe. Sokam járnak hozzám meghallgatni a cuccot, ezért kicsit ciki volt, hogy mindig szabadkozni kellett a búgás miatt. Most volt egy-két nap pihenőm, s rögvest beültettem az új tervezésű NYÁK lemezeket, és beépítettem a dobozba. Mostmár nem búg. Ez köszönhető egyrészt az új erősítő NYÁK-nak, illetve annak, hogy a korábbi csöves szabályozott tápot IC-sre cseréltem, valamint annak, hogy a táv elektronika egy nagyon szűrt tápot kapott. Most már csak egy halk sziszegés hallatszik a hanxóróból feltekert hangerőn. A jelzaj viszonyom 68dB, ami a csöveseknél meglehetősen jó érték. Ha kiiktatnám az AB ellenállásokat az előfokból, akkor lehet még ez sem hallatszana, de ezt nem tehetem meg az autentikus hangzás miatt. Maga a kapcsolás a már ismertetett CJ P10 csatornánként 1 db ECC82-vel. Két napja még ez a cső fekete anódos GE8415 volt, de bartelben be sikerült szereznem egy másfajta gyártmányt, ami igen jó hangú produktum. A katódkövetős megoldás miatt korábban 2uF-os szovjet PIO kondi volt a kicsatoló, most ezt is lecseréltem (mentek a tápba) Mundorf EVO OIL kondira. És ha már hozzányúltam a NYÁK-hoz, akkor már készítettem helyet a csatornánként szükséges szűrőkondiknak is. Ezek korábban F&T típusúak voltak, s mostanra némi forraszgatás után átváltoztak AN kondikká. A hang sokat javult. A sztereo határozottabb lett, a részletek kontúrosan szólalnak meg. Az egész megszólalás közelebb került a valósághoz. Ez a kis kapcsolás tévedés ne essék, nem szépen, vagy jól szól, egyszerűen valósághűen muzsikál. Nincs ennek sem csöves hangja, tranyós meg főleg nincs. Biztos lehetne javítani rajta mondjuk Vcap csatolóval, meg WBT aljzattal, meg varjúhájjal, de ennyi pénzért ilyen hangot semmi sem tud. Egy ehhez hasonló kvalitású előfokot az AN cég legalább 3 milláért árulgat.A műszaki adatai valahol itt fent vannak, meg a kapcsolási rajz is. Ha jólemléxem olyan 2Hz-800kHz-ig van a freki menete, és 40Volt kimenőfesz környékén kezd el torzítani.Néhány kép az említett elektronikákról:
A lényeg: 
Az egész Line fokozat: 
Az új táp: 
A RIAA fokozat, ami nem változott: 
És az eredeti készülék a buzerátoros hangerőszabi beépítése közben: 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: memme »


Szia!
 
Nem nagyon Volt időm nézegetni csak akiváncsiság hajtott, szerintem az említett blogon csak az összeállítást írja le
 
 

Avatar
blindman76
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.10.08., szer. 13:57
Értékelés: 7

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: blindman76 »



Kiváncsi voltam és megnéztem Igen
Bár nemtudom, hogy lehet ezt utólag bedobozolni?
Valahonnan lehet komplett kittet venni
blog.monkban.com
Sajnos valamiért nem tudok linket beszúrni

Köszi.
Nem találtam meg az említett weblapot sajnos.
Mennyiért van ott kit?
Teac VRDS T1-Audio GD NFB 3.1-Heed Obelisk SI MKII-Quad 21L

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: memme »


Kiváncsi voltam és megnéztem Igen
Bár nemtudom, hogy lehet ezt utólag bedobozolni?
Valahonnan lehet komplett kittet venni
blog.monkban.com
Sajnos valamiért nem tudok linket beszúrni

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”