Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: teac »



Vajon megmérték-e a tényleges tűrést, hiszen a magassugárzók torzítása a vágott tartományban nagyon is függ a tényleges soros kapacitás értéktől?
Amúgy az értékelés alapján maradnék a Wima MKP10-nél, ár/minőség szempontból az a nyerő, és abszolúte is elég jó...
De szerintem vannak egyéb szempontok is, pl. soros ellenállás megléte, avagy komplex csillapító tag, ezek jócskán csökkentik a hallható különbségeket.

Fülelek Uram !
 
Csak tennék egy megjegyzést, a megjegyzéséhez. Nem tudom, hová kéne írnom, de mert itt írta, ide írom. Nagyon kevesekkel, de sikerült megértetnem, hogy egy hangváltónak, pont a működés közbeni anomáliái miatt, a lehető legpontosabbnak kell lennie . Minden szempontból, ide értve, az alkatrész komplexum belső ellenállását is, több mindennel egyetemben. Egy névértéken működő hangváltó működés közben nem hozza az 5-10 %-os váltók "erényeit" ! Utóbbiak biztosan jók valamire, hogy mire nem tudom. A WIMA MKP-10 is az "ipari hulladék", de annak a tetején foglal helyet ! Igen erős rálátásom van a kondenzátorra, mint olyanra, ez a szleng meg, hogy "ipari hulladsék", lehet pejoratív is, meg elnéző is . Az "ipari hulladék" kategóriából ezt használom hidegíteni vagy 25 éve. Stabil  minőség, nem kínai trágya, nincs benne a talán, meg az esetleg ! Jó ! Természetesen van messze felette minőség, de az más ár kategória. Más gyártás technológia, más alapanyagok. Megjegyzem, és nem megyek bele semmilyen vitába, de ezen a fórumon is sokkal többen hiszik, hogy értenek a kondenzátorhoz, mint hogy valóban lenne róla fogalmuk, hogy mitől és miben különböznek egymástól. Az meg, hogy elméletileg tudják esetleg minden kondenzátor gyártás technológiáját, édes kevés, szabadjon megjegyezzem semmit nem ér ! Hangról beszélünk ! Egy televízió, meg egy mosógép tojik a fejünkre, őt csak a kapacitás, meg az átütési feszültség értéke izgatja, esetenként a hőbírással kiegészítve. A kondenzátor pont olyan misztikus valami, mint oly sok minden az audiotechnikában. És ha már itt tartunk, a "jó kondenzátor" bizony megmutatja, hogy mibe tetszettünk beletenni ! Ami után legtöbbször a "jó kondezátor" ki van dobva, Csipkerózsika után szabadon, "tükröm tükröm, mondd meg nékem !". És megmondja !

Avatar
szabcsi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.11.29., kedd 19:15
Értékelés: 8

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: szabcsi »


Tiszteletem T.J úrnak! És mindenki másnak is!
Szóval estére szétkapom a motyót és teszek fel képet, valami dioda csere is volt, tuti nem eredeti van benne....

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: tunerman »



Köszönöm szépen a kimeritő válaszokat!
Igazából rádió mpx dekóderbe kellene...
Át lett alakitva egy amcsi eus normára de mkp van benne és gondoltam kicserélem...
A rádio mikor átalakult, DLS kondi került bele, annak volt a legszebb hangja...
Dekoderbe mit illik beletenni?
 

 
Egy közeli fotót feltennél arról az átalakított MPX dekóderről?
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


A létező legjobb megoldás, mivel minden kondi valamelyest színezi a hangot. Márpedig mi azért barkácsolunk, hogy szinezetlen hangot hallgathassunk. Legalábbis én.
Nos ez a megoldás akkor jó csak ha a kondi hatàsánàl jobbra sikerül a táp "dual"-osítása.
Nem vagyok meggyőződve hogy ez minden esetben így történik.

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: teac »



A kondi 0.001 uf, vagyis 1000 pf
Ez lemaradt...

Igazából minőségi stiroflex lenne a nyerő szerintem, de ebben Tunerman a tudós !

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



István! Nem olvastál figyelmesen. Mindkét DAC ugyanolyan kapcsolású volt, mindkettőben ugyanolyan trafó, s mindkettőben kicsatoló kondi van a végén. Az általam tekert trafó ebből a szempontból csak annyit számít, hogy még bele nem építettem, addig csak egy ellenállás volt az I/U konverter. Ebbe ne értsd már bele azt, hogy a duelund azért lett szar, mert a trafó beépítésre került. Jó nagyot csúsztattál. Mégegyszer leírom lassan: a Duelundot hasonlítottam össze a VitaminQ-val. Az árkülönbözet legalább 25-szörös, de majd ti megmondjátok mennyi. Azt sem írtam, hogy a Duelund szar. Azt írtam: nem éri meg megvenni. Légyszi ennyit vegyél ki az írásomból, s ne többet. Mégvalami a kétkedőknek:
Én meghallgattam, saját tapasztalatom van. Nem csak arról beszélek, hogy a bátyám már képeslapon látott olyat, hogy valaki írta, hogy az unokaöccse hallotta. S mivel látom Szabcsi kérdését, gondolom elég kezdőnek számít kondi témában, ezért nem vagyok olyan hülye, hogy (nem is tudom hova) több tízezer forintos kondikat ajánlok neki. Emberség, és barátság is van a világon.
 
Más, nem neked címezve:
Az Orange Drop (OD) kondit azért ajánlom, amit leírtam. Azért mert én ajánlom, mások szerint egyből rossz. Egy biztos: nem érdekel a felépítése, mert jó. Vasból van a kivezetése? Na és. Piszok sok alkatrésznek abból van: Csövek, ellenállások, kondik, tranyók, stb. Ennek ellenére mégis csak jó alkatrészek, nem beszélve arról, hogy nehezebben törik a lábuk. Egyszóval irreveláns marhaság olyat írni, hogy azért nem jó, mert vasból van a lába. Sajnos a Bubble Bee meg tényleg nagyon szép hangú kondenzátor, mert azt is hallottam már nem egyszer. Meg is van az ára. Egy nagy baj van vele, jelesül az, hogy megrepednek. Gyakorlatilag szinte lehetetlen ép, NOS példányt szerezni belőlük. Ennek ellenére a Duelundhoz képest nagyon szerény áruk van, tehát semmiféleképpen nem divat kondi, hanem igen is jók a Black Cat-el együtt. Ezeket a kondikat igen jó erősítőkbe építették, és nem soha nem megépített DIY erősítőkbe.
És még valami: a Vcap-ot még nem hallottam a saját rendszeremen szólni, azért arról nem is írok. Ezt csak azért írom, mert az még nem került szóba.

Orange pedig tényleg nagyon gyenge. Nem azért mert szerinted meg jó. Nem tudom milyenek azok a " jó" erősítők amikbe beletették de persze kérdès kinek mi ami már jó. De valószínű nem vennék màr olyan erősítőt amiben azok vannak.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Meg még valami kikívánkozik belőlem. Szabcsi barátunk kérdezett valamit. Senki semmit nem válaszolt neki. Én válaszoltam cca.24 óra múlva. Utánna olyan szorgalmasak lettek a kedves kollegák, hogy ilyet nem is látni mindennap.  Tudatom mindenkivel, hogy a DIY DAC témában is írtam, ott is lehet "hozzászólni"
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



Kondikról jutott eszembe egy régebben  készített EL84 PP. Ebben van a legjobb csatolókondi, ugyanis nincs benne.
Teljesen DC csatolt, A osztályú beállításban, Duál PSU.

A létező legjobb megoldás, mivel minden kondi valamelyest színezi a hangot. Márpedig mi azért barkácsolunk, hogy szinezetlen hangot hallgathassunk. Legalábbis én.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



na azt azért nem feltételeztem, hogy a kiváló trafód mellet egy jött-ment Duelund labdába tud rúgni
/ezzel együtt javaslom, próbáld egyszer megfelelő körülmények között kihallgatni egy Duelund és akármilyen másik high-end-nek elfogadott kondi közötti másságot, ezt nem azért mondom, mert megéri az árát, eszméletlen drága/

István! Nem olvastál figyelmesen. Mindkét DAC ugyanolyan kapcsolású volt, mindkettőben ugyanolyan trafó, s mindkettőben kicsatoló kondi van a végén. Az általam tekert trafó ebből a szempontból csak annyit számít, hogy még bele nem építettem, addig csak egy ellenállás volt az I/U konverter. Ebbe ne értsd már bele azt, hogy a duelund azért lett szar, mert a trafó beépítésre került. Jó nagyot csúsztattál. Mégegyszer leírom lassan: a Duelundot hasonlítottam össze a VitaminQ-val. Az árkülönbözet legalább 25-szörös, de majd ti megmondjátok mennyi. Azt sem írtam, hogy a Duelund szar. Azt írtam: nem éri meg megvenni. Légyszi ennyit vegyél ki az írásomból, s ne többet. Mégvalami a kétkedőknek:
Én meghallgattam, saját tapasztalatom van. Nem csak arról beszélek, hogy a bátyám már képeslapon látott olyat, hogy valaki írta, hogy az unokaöccse hallotta. S mivel látom Szabcsi kérdését, gondolom elég kezdőnek számít kondi témában, ezért nem vagyok olyan hülye, hogy (nem is tudom hova) több tízezer forintos kondikat ajánlok neki. Emberség, és barátság is van a világon.
 
Más, nem neked címezve:
Az Orange Drop (OD) kondit azért ajánlom, amit leírtam. Azért mert én ajánlom, mások szerint egyből rossz. Egy biztos: nem érdekel a felépítése, mert jó. Vasból van a kivezetése? Na és. Piszok sok alkatrésznek abból van: Csövek, ellenállások, kondik, tranyók, stb. Ennek ellenére mégis csak jó alkatrészek, nem beszélve arról, hogy nehezebben törik a lábuk. Egyszóval irreveláns marhaság olyat írni, hogy azért nem jó, mert vasból van a lába. Sajnos a Bubble Bee meg tényleg nagyon szép hangú kondenzátor, mert azt is hallottam már nem egyszer. Meg is van az ára. Egy nagy baj van vele, jelesül az, hogy megrepednek. Gyakorlatilag szinte lehetetlen ép, NOS példányt szerezni belőlük. Ennek ellenére a Duelundhoz képest nagyon szerény áruk van, tehát semmiféleképpen nem divat kondi, hanem igen is jók a Black Cat-el együtt. Ezeket a kondikat igen jó erősítőkbe építették, és nem soha nem megépített DIY erősítőkbe. 
És még valami: a Vcap-ot még nem hallottam a saját rendszeremen szólni, azért arról nem is írok. Ezt csak azért írom, mert az még nem került szóba.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
CHZ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2016.02.28., vas. 14:30
Értékelés: 236

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: CHZ »


Kondikról jutott eszembe egy régebben  készített EL84 PP. Ebben van a legjobb csatolókondi, ugyanis nincs benne.
Teljesen DC csatolt, A osztályú beállításban, Duál PSU.




Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Vajon megmérték-e a tényleges tűrést, hiszen a magassugárzók torzítása a vágott tartományban nagyon is függ a tényleges soros kapacitás értéktől?
Amúgy az értékelés alapján maradnék a Wima MKP10-nél, ár/minőség szempontból az a nyerő, és abszolúte is elég jó...
De szerintem vannak egyéb szempontok is, pl. soros ellenállás megléte, avagy komplex csillapító tag, ezek jócskán csökkentik a hallható különbségeket.

Valószínű te nem tűrés mérésre gondoltál, mert az nagyszámú kondi szórás görbéből határozható meg, hanem a tesztbe bepróbált kondik aktuális kapacitás értékére utaltál. Én azon is csodálkozom, hogyan lehet ennyiféle kondiból összegyűjteni azonos kapacitásokat. Viszont a hangváltóban mennyire számít a kondik pár százalékos eltérése a hangváltó többi eleméhez, főleg a hangszóró villamos és akusztikus impedancia szórásához képest?
 
Itt egy másik NOS(?) cikk a különféle kondenzátor technológiák villamos viselkedéséről, amiben az egyik kiemelkedő jellemző, hogy a kondenzátor mennyire nem lineáris elem, mindegyik technológiának van egy frekvencia határ-töréspont, értéke függő is, ami felett már induktív viselkedés erősebb mint a kapacitív. Ezeket a tuljadonságokat nagyon kevés kondigyártő közli, a WIMA érdekes módon becsülettel közreadja.
http://waltjung.org/PDFs/Picking_Capacitors_1.pdf
http://waltjung.org/PDFs/Picking_Capacitors_2.pdf
 
Egy másik, audioban gyakori elkókra egy szubjektív értékelés:
http://tech.juaneda.com/en/articles/ele ... itors.html

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Pedo »


Mindenki a jobbat keresi, hiszen akkor soha nem lesz vége. Az arany középút a jó megközelités, vagy csak egyszerűen meg kell tudni állapodni. Rengeteg pénzt lehet bele ölni, én is bele estem ebbe a csapdába, már annyi hangfalam, erösitöm volt hogy össze sem tudnám számolni. Csak felesleges pénzkidobás az egész.
Nagyon kevés ember van it aki nem a pénz szerzésből csinálja.
Maradjunk a wima mkp10-nél az jó lesz.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »



itt egy kazal kondenzátor hangváltó pozícióban tesztelgetve
lehet csemegézni
http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

Vajon megmérték-e a tényleges tűrést, hiszen a magassugárzók torzítása a vágott tartományban nagyon is függ a tényleges soros kapacitás értéktől?
Amúgy az értékelés alapján maradnék a Wima MKP10-nél, ár/minőség szempontból az a nyerő, és abszolúte is elég jó...
De szerintem vannak egyéb szempontok is, pl. soros ellenállás megléte, avagy komplex csillapító tag, ezek jócskán csökkentik a hallható különbségeket.

Avatar
szabcsi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.11.29., kedd 19:15
Értékelés: 8

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: szabcsi »


A kondi 0.001 uf, vagyis 1000 pf
Ez lemaradt...

Avatar
szabcsi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.11.29., kedd 19:15
Értékelés: 8

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: szabcsi »


Köszönöm szépen a kimeritő válaszokat!
Igazából rádió mpx dekóderbe kellene...
Át lett alakitva egy amcsi eus normára de mkp van benne és gondoltam kicserélem...
A rádio mikor átalakult, DLS kondi került bele, annak volt a legszebb hangja...
Dekoderbe mit illik beletenni?

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


itt egy kazal kondenzátor hangváltó pozícióban tesztelgetve
lehet csemegézni
http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Helló!
Lehetne egy kérdésem?
Az orange drop vagy a silver mica jobb kondi ?

Az Orange- meg hasonlókat sehova nem ajánlom. Olcsó de f.s.
Silver Mica kitűnő. Csak a felhasználási területén kell alkalmazni.

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: teac »



Helló!
Lehetne egy kérdésem?
Az orange drop vagy a silver mica jobb kondi ?

A két kondenzátor ég és föld. A Silver Mica nagyfrekvenciás, igazából távközlés, hadiipar, stb. az eredeti felhasználása. Nagy különbségek vannak gyártók, és gyártmányok között. Ajánlott ha kell, a Cornell Dubilier. Nem csatoló, és nem az értéke miatt.  Az Orange Drop több kivitelben is készült, és készül, de eredetileg egy ipari hulladék, a 60-as évek színes televízióinak sorfrekvencia áramkör impulzus kondenzátora. Az, hogy hol, minek, és milyen dicsőítő jelzőkkel használják, csak a kalmár szellem mindennapjait tükrözi. Semmi extra, legtöbbnek még vas a lába is, copper clad steel ! Használni lehet bárhová csatolni, bírja. Egyébként a Silver Mica is copper clad steel a legtöbb. Az Orande Drop gitárban, és gitárerősítőben való használatát meg nem kell fetisizálni, a Bubble Bee-vel egyetemben, mert ez csak simán üzlet, a hülyéket átverjük nagyon nagy pénzért, felkiáltással. Nem véletlen, hogy ténylegesen custom gitárokban, Audio Note, és Jensen réz vagy ezüst kondenzátorokat használnak, tömör ezüst belső kábelezéssel, és katonai potméterekkel. Ott még tévedésből sincs sem CTS poti, Alpha, meg pláne ! Extra gitárokban Alessandro poti van, ( ez a kanadai Precision gyártmánya), és modifikált méretű ezüst vagy réz kondenzátor, vagy Audio Note, vagy csak Jensen felirattal. A "mylar" misztikus megnevezés egy fos poliészter szigetelést jelent.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Én meg tuningoltam egy AN DAC utánépítést trafóval, meg elkókkal, Abban mint egy tégla, akkora Duelund volt. Olyat sem láttam azóta sem. Egyből jó lett a DAC hangja, mikor bele aplikáltam a trafót. Mivel kapcsolásilag megegyezett az én DAC-ommal, ezért nagyon figyelmesen hallgattamössze a két DAC-ot. Megállapítottam: soha nem lesz Duelund kondim a cuccomban, mert minek? Komolyan mondom, semmi nem indokolta a rengeteg általános csere eszköz kifizetését. Persze jól hallatszik, hogy Duelund kondi meg ellenállás van a cuccban, de nem zeneileg hallatszik jól. Egy Sprague Vitamin Q-t többre becsülök. Ezt őszintén mondom.
na azt azért nem feltételeztem, hogy a kiváló trafód mellet egy jött-ment Duelund labdába tud rúgni
/ezzel együtt javaslom, próbáld egyszer megfelelő körülmények között kihallgatni egy Duelund és akármilyen másik high-end-nek elfogadott kondi közötti másságot, ezt nem azért mondom, mert megéri az árát, eszméletlen drága/

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



csatolókondik királya, igaz nem kezdő amatőrnek való, de ennél nem igazán létezik "jobb" hangú mint a Dueulunde Cast vagy RS réz és ezüst fóliás. A másik fórumon egyik fórumtársunk ezzel csatol, napokban egy másik tatabányai diy-ertől hallottam, ő is ilyennel csatol egy 300B SE erősítőben. Igaz, egy fél-literes korsó méretű helyet kell neki hagyni
http://www.hificollective.co.uk/compone ... ronic.html

Én meg tuningoltam egy AN DAC utánépítést trafóval, meg elkókkal, Abban mint egy tégla, akkora Duelund volt. Olyat sem láttam azóta sem. Egyből jó lett a DAC hangja, mikor bele aplikáltam a trafót. Mivel kapcsolásilag megegyezett az én DAC-ommal, ezért nagyon figyelmesen hallgattamössze a két DAC-ot. Megállapítottam: soha nem lesz Duelund kondim a cuccomban, mert minek? Komolyan mondom, semmi nem indokolta a rengeteg általános csere eszköz kifizetését. Persze jól hallatszik, hogy Duelund kondi meg ellenállás van a cuccban, de nem zeneileg hallatszik jól. Egy Sprague Vitamin Q-t többre becsülök. Ezt őszintén mondom.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



Ottó, ugye nem akarod azt mondani hogy nem láttál ezekből az orosz silver mica katonai SSG és KSG kondikból egyet sem? Nekem van mindkét fajtából, van 100nF, 125nF és van egy pár nem orosz 500nF
http://stores.ebay.com/SOVCOM/Silver-Mi ... 513&_pgn=1
http://www.ebay.com/itm/2x-Hi-End-SSG-2 ... 1611564563

De István, azt mondom. Honnan tudnám, hogy Mica? Én nem használtam ilyeneket még akkor sem, mikor nagy divat volt az ilyen orosz, Remix, stb. nagy kockák beépítése köreinkben. Pedig valahol van 2 Siemens-em, de az ezüst fóliás, és azt sem használtam, mert csúnya.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


csatolókondik királya, igaz nem kezdő amatőrnek való, de ennél nem igazán létezik "jobb" hangú mint a Dueulunde Cast vagy RS réz és ezüst fóliás. A másik fórumon egyik fórumtársunk ezzel csatol, napokban egy másik tatabányai diy-ertől hallottam, ő is ilyennel csatol egy 300B SE erősítőben. Igaz, egy fél-literes korsó méretű helyet kell neki hagyni
http://www.hificollective.co.uk/compone ... ronic.html
 
 


Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Az attól függ.
Az Orange az csatolónak kiváló, jó vintage hangú, a zenészek is keresik. A 80-as évekig használták nagy tömegben. Korábban volt a Bubble Bee PIO kondi, majd a Balack Cat, illetve a Tropical Fish. E kettő utóbbi már ha minden igaz Mylar dielektromú volt. A PIO Vitamin Q-val egyetemben ezek csúcs kondik, sajna az áruk is borsos, főleg a Bubble Bee-é. A D sorozatú ARC erősítőkben Orange van, helyenként már megfeketedve. Én azért álltam rá, mert szeretem az ARC hangzást. Ára mérséklelt, hangja csodás, dinamikus, nem túl lágy, de nem is éles hangzású. Szvsz. semleges karakterű.
 
Az SM kondi olyan helyre jó, ahová a kerámia kondi. Én jó hatásúnak tartom az NFB ellenálló áthidalására, illetve fázis-frekvencia korrekcióhoz. Mivel nagy pontosságóak, ezért elengedhetetlen a RIAA hálózatokba önállóan is, de trimmelésre is. Csatolónak kicsi, mert 10nF-nél nagyobbat még nem láttam, azt is csak képen. Tulajdonomban vannak 2,2nF-osok. Ezeket csatolónak használva búcsút mondhatunk nem csak a basszustól, de még a közép sávtól is, a ma használatos kis impedanciás áramkörökben. Az SM kondiban a fegyverzet ezüst, a dielektrikum Mica, amit Indiában bányásznak, Tkp. egyfajta csillám, jellemzője az időben való stabilitás.

Ottó, ugye nem akarod azt mondani hogy nem láttál ezekből az orosz silver mica katonai SSG és KSG kondikból egyet sem? Nekem van mindkét fajtából, van 100nF, 125nF és van egy pár nem orosz 500nF
http://stores.ebay.com/SOVCOM/Silver-Mi ... 513&_pgn=1
http://www.ebay.com/itm/2x-Hi-End-SSG-2 ... 1611564563


Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



Helló!
Lehetne egy kérdésem?
Az orange drop vagy a silver mica jobb kondi ?

Az attól függ.
Az Orange az csatolónak kiváló, jó vintage hangú, a zenészek is keresik. A 80-as évekig használták nagy tömegben. Korábban volt a Bubble Bee PIO kondi, majd a Balack Cat, illetve a Tropical Fish. E kettő utóbbi már ha minden igaz Mylar dielektromú volt. A PIO Vitamin Q-val egyetemben ezek csúcs kondik, sajna az áruk is borsos, főleg a Bubble Bee-é. A D sorozatú ARC erősítőkben Orange van, helyenként már megfeketedve. Én azért álltam rá, mert szeretem az ARC hangzást. Ára mérséklelt, hangja csodás, dinamikus, nem túl lágy, de nem is éles hangzású. Szvsz. semleges karakterű.
 
Az SM kondi olyan helyre jó, ahová a kerámia kondi. Én jó hatásúnak tartom az NFB ellenálló áthidalására, illetve fázis-frekvencia korrekcióhoz. Mivel nagy pontosságóak, ezért elengedhetetlen a RIAA hálózatokba önállóan is, de trimmelésre is. Csatolónak kicsi, mert 10nF-nél nagyobbat még nem láttam, azt is csak képen. Tulajdonomban vannak 2,2nF-osok. Ezeket csatolónak használva búcsút mondhatunk nem csak a basszustól, de még a közép sávtól is, a ma használatos kis impedanciás áramkörökben. Az SM kondiban a fegyverzet ezüst, a dielektrikum Mica, amit Indiában bányásznak, Tkp. egyfajta csillám, jellemzője az időben való stabilitás.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
szabcsi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.11.29., kedd 19:15
Értékelés: 8

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: szabcsi »


Helló!
Lehetne egy kérdésem?
Az orange drop vagy a silver mica jobb kondi ?

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”