Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



Sziasztok!
Tudtok ajánlani szakit aki építene Princeton Reverb erősìtő klónt. Terveket szerzek hozzá. Csak a sassziba szerelt erősìtő kellene. Dobozt megoldom.
 
Köszi a segítséget előre is.

Ez csöves?
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
blindman76
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.10.08., szer. 13:57
Értékelés: 7

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: blindman76 »


Sziasztok!
Tudtok ajánlani szakit aki építene Princeton Reverb erősìtő klónt. Terveket szerzek hozzá. Csak a sassziba szerelt erősìtő kellene. Dobozt megoldom.
 
Köszi a segítséget előre is.
Teac VRDS T1-Audio GD NFB 3.1-Heed Obelisk SI MKII-Quad 21L

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Dyscus bekapcs.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

BUÉK! Dyscus kikapcs.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK! karácsony 2
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Én sem árulom a cuccaim, de mit csináljak, ha valaki meghallgatja, aztán meg a nyakamra jár, hogy neki márpedig ez kell.
"Van még egy jellemző csöves megközelítési különbség közöttünk. Én Ottóval ellentétben a visszacsatolás mentes felépítést favorizálom, amihez viszont jobb, lineárisabb (lehetőségeken belül) alkatrészek szükségesek. A visszacsatolások elhagyása egyszerűbbé teszi a kapcsolást, mint ahogy 70-80 éve is gyakoribb volt a visszacsatolás nélküli csöves felépítés."
Nos igen így van, és ezt meg is lehet hallani főleg az SE rendszerű erősítők hangjában már 3-4 Wattnál. De hát ha valaki a torz hangokat szereti, hát szeresse. 70-80 évvel ezelőtt azért nem alkalmaztak NFB-t, mert az akkori csövek még nem nyújtottak megfelelő nagyságú nyílt hurkú erősítést. Az alkalmazott légréses kimenők a szűk sávszélesség miatti (nem volt cél a HiFi) fázisforgatása meg akkora volt, hogy az NFB PFB lett volna, azaz gerjedt volna az erősítő. Aztán a Japók felfedezték hogy milyen marha jó, ha nincs visszacsatolás, mert a 40-es évektől kezdődően már mindenki visszacsatolt, meg még kitalálták az UL, meg a CFB kapcsolásokat is. A NO NFB szlogennel meg eladtak egy rakás torzítógépet. De legalább az üzlet jól ment, megy, igaz, a hangminőség meg nem fejlődött, de miért is kellene fejlődnie?
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Abszolút kibicként folyamatosan olvasom a topicot (mint ahogy a másik elektroncsöveset is).
 
Úgy gondolom - számomra ez tükröződik a beírásaikból - Dys-cus is, István01 is nagyon sok mindent tud a csöves világból, mindketten sok mindent láttak, tapasztaltak ez ügyben.
 
István01 inkább műszaki oldalról közelíti meg ugyanazt, amit Dys-cus hangbéli tapasztalatokkal.
 
Elmélkedem rajta, mi lenne, ha eme két fórumtársunk "összetenné" (szerintem) kétféle tudását ugyanarról és egyszer terveznének, építenének együtt egy csöves erősítőt.
 
A folyamat biztosan nem lenne egyszerű, de a végtermék...

Nem tudom te mennyit forgolódtál már hifi diyer körökben, de az nagyon ritka amikor diyerek együtt csinálnak, terveznek és építenek. Az előfordul, hogy közel hasonlót, párhuzamosan építgetnek, de hogy a végeredmény tök azonos legyen, olyan elő sem fordul. Ennek okait nem is érdemes felsorolni.
 
Ottó és én egy dologban vagyunk közös nevezőn, abban hogy a csövekkel szebb hangot lehet előállítani azonos költség szinten mint félvezetőssel, persze egy bizonyos kb 100W kimenő teljesítményig. Amiben ellentétes oldalon állunk hogy én nem szerelkeztem fel gyártó és mérőparkkal, nincs tekercselő gépem, nem fejlesztgetek permanensen, korábban és ezután sem szándékozom diy produkciómat (azt a keveset) senkinek kínálni sem pénzért, sem ingyen. Abban igaza van Ottónak, hogy csöves kapcsolás technikában már mindent kitaláltak, alkalmazott alkatrészek, anyagminőségben lehet variálni, jobb vagy más stílusú hangot kihozni. Persze a variációk száma így is majdnem végtelen.
 
Van még egy jellemző csöves megközelítési különbség közöttünk. Én Ottóval ellentétben a visszacsatolás mentes felépítést favorizálom, amihez viszont jobb, lineárisabb (lehetőségeken belül) alkatrészek szükségesek. A visszacsatolások elhagyása egyszerűbbé teszi a kapcsolást, mint ahogy 70-80 éve is gyakoribb volt a visszacsatolás nélküli csöves felépítés.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



Abszolút kibicként folyamatosan olvasom a topicot (mint ahogy a másik elektroncsöveset is).
 
Úgy gondolom - számomra ez tükröződik a beírásaikból - Dys-cus is, István01 is nagyon sok mindent tud a csöves világból, mindketten sok mindent láttak, tapasztaltak ez ügyben.
 
István01 inkább műszaki oldalról közelíti meg ugyanazt, amit Dys-cus hangbéli tapasztalatokkal.
 
Elmélkedem rajta, mi lenne, ha eme két fórumtársunk "összetenné" (szerintem) kétféle tudását ugyanarról és egyszer terveznének, építenének együtt egy csöves erősítőt.
 
A folyamat biztosan nem lenne egyszerű, de a végtermék...

Tudás az egyfajta van. Az interpretálkása lehet több fajta. Az Ohm törvénye nekem is törvény, meg István01-nek is. Meg erőszakolni nem lehet. De nekem most az jött le az előző esetben, hogy a kondi az 1/x föggvény miatt magasabb frekin csökkenő impedanciát mutat, így az anódból magasabb frekiken több jel jut vissza a rácsra. S mivel az anódban fázist fordít a cső, ezért a magasokból több vonódik ki. István meg lehet azt látja, hogy egy kábel esetében a növekvő kábelkapacitás miatt kissebb az impedancia, tehát több magas jut a bemenetre, viszont kevesebb mély. Ami nem igaz, mert ott van induktivitás is, de most tekintsünk el ettől. Ugyan az a törvény, de két különböző hatás, és szemlélet. A csöves erősítő nem atomerőmű. Egy ember is elég a megtervezéséhez, vagy inkább a kitalálásához. Egyébként meg már mindent kitaláltak a csöves kapcsolás technikában. Viszont most már tényleg megcsinálom azt, amit régóta halogatok: Egy jó kapcsolást kevés és olcsó alkatrésszel, olcsó csőkészlettel, ismert elvek alapján, de azok újszerű kombinálásával. 
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Abszolút kibicként folyamatosan olvasom a topicot (mint ahogy a másik elektroncsöveset is).
 
Úgy gondolom - számomra ez tükröződik a beírásaikból - Dys-cus is, István01 is nagyon sok mindent tud a csöves világból, mindketten sok mindent láttak, tapasztaltak ez ügyben.

István01 inkább műszaki oldalról közelíti meg ugyanazt, amit Dys-cus hangbéli tapasztalatokkal.
 
Elmélkedem rajta, mi lenne, ha eme két fórumtársunk "összetenné" (szerintem) kétféle tudását ugyanarról és egyszer terveznének, építenének együtt egy csöves erősítőt.
 
A folyamat biztosan nem lenne egyszerű, de a végtermék...
longkft.hu/audioblog/

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Off "Ottónak van egy kevés hibája, mégpedig az, hogy szereti fényezni a művét, olykor elfelejt szerénynek lenni, majd minden posztjában magát, meg az ügyességét dicséri. Én ennek ellenére tisztelem őt, az hogy a belekérdezéseimet nem szereti, vagy inkább támadásnak veszi, ettől én nem haragszom rá, nem akarom kitúrni, sem földbe taposni, mert mintha ez jönne le a te kedves felém szóló kritikádból."
 
Elősször is köszönöm, hogy dícsérsz István01. De...
De nagy tévedésben vagy. Szerény vagyok, nem igazán ismersz. Te összecseréled a szerénytelenséget a büszkeséggel.  Mert igen is büszke vagyok arra, amit építek. Ezért teszem fel a képeket, méréseket. Ha azt propagálnám, hogy nincs annál jobb, mint amit építek, akkor lennék nagyképű. Igen fel merem tenni a képeket annak ellenére, hogy mindig kapok rossz arcú kritikát, trollkodást. A baj az István 01, hogy a kritikákat olyanok is próbálják megfogalmazni, akik nem is építettek még semmit, vagy csak pl esetünkben -saját bevallás szerint- 1 db csöveserősítőt. Azaz tapasztalat nem sok van. Az egy dolog, hogy belekérdezgetel, de  milyen alapon vagy szarkasztikus? Te tettél már fel olyan hozzászólást valaha is, ami a Te elkészített dolgaidat ismerteti? Nem nagyon, sőt talán nem. Viszont előszeretettel szurkálsz másokat. A cseszegetésen kívül tőled még nem olvastam mást,csak a Plitron trafóról gyári ismertetőket, reklámokat. Azt is azért, mert neked az van. Nekem meg DysCus trafóm. Én  ezek szerint arról nem írhatok, mert az fényezés, szerénytelenség? Ugyan már! Te mindig valamit megkérdőjelezel. Mennyivel könnyebb lenne nekem is így viselkedni a fórumon. 
Nagyon sok kicsinyes emberke van a fórumokon. Egyik meg akar verni, a másik meg akar fojtani, a harmadik be akar égetni,stb. Te ne íratkozz már be közéjük, hisz ettünk szilvalekváros töpörtyűs pogácsát a házadban a barátságra.
On
Ha nem "troll kérdésként" teszed fel kérdésed, és utána langaléta kollegáddal nem gúnyolódtok, akkor elmondtam volna, hogy az a 3 pikós SM kondi az első trióda rácsa és anódja között van, mint sok más erősítőben, előerősítőben. Nagy változást pedig azért hoz az a picike érték, mert a Miller kapacitást növeli, illetve az erősítő teljes átfogó visszacsatolást tartalmaz mind a +, mind a mínusz ágra. Kvázi hatása többszörösen érződik. A hangot meg azért tudja kellemessebbé tenni, mert azzal, hogy a jel sprektrumát csökkenti helyileg azon az egy csövön.  Hatása csak itt fejtődik ki, a többi fokozat sávszélessége viszont megmarad. Azt meg ugye Matti Otala óta tudjuk, hogy a TIM-et úgy tudjuk hatásosan csökkenteni, ha vagy korlátozzuk az erősítő sávszélességét, vagy a jel sávszélességével tesszük ugyanazt. Nos itt talán mindkettő megvalósul. Legalábbis az első fokozat esetében. Ez az egy alkatrész van a TauCeti-ben, amit csak az egyik ág tartalmaz, a másik nem, mivel ott már a "csonkított" jel fázisát kell csak megfordítani.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Cables topikja után találtál magadnak egy másikat, ahol baszakodhatsz ?
Ha nem haragszol, azt kell mondanom, te most nagyon benéztél valamit, lehet hogy neked egy bites a gondolkozásod abban az értelemben, hogy vannak a lelkes jó emberek, meg vannak a lelketlen rosszakarók.
 
Valami olyat próbálsz beállítani, hogy nekem azonos a megítélésem cables (Rudolf) és dys-cus (Ottó)-val szemben. Sajnos ha így gondolod, nagyot tévedsz, a két itten is portékáját áruló ember nagyon nem egy súlycsoport szakmai színvonal, megjelenésben és hifi-hez kapcsolódó tevékenységben.
Ottó és Rudolf is mellék vagy fő jövedelmet akar szerezni, de mindenki láthatja a különbséget kettejük között. Ottó évek óta elmeséli, megmutatja, megméri, kiszámolja, műszerezi, kapcsolási és nyákrajzokat pakolgat fel a fórumokra, aki komolyan akarja az utána tudja csinálni. Alkatrészekben, beszerzési forrásokban, építési tanácsokban segít. A boszorkány konyhája titkosnak tűnő sarka a trafó tekerés és méretezés, azokat egy-az-egyben nem publikálja, de tekerési, számolási módszereket, megmutatja. A tekerés, erősítő méretezés, építés és mérés permanens tanulást kíván, aki ezzel akar foglalkozni, ebben ő partner. Ha trafót, vagy komplett erősítőt kérsz, rendelsz nála, ár-minőségben arányban nehezen találsz versenytársat mellé.
 
Kérdezem én tőled, a fentebb felsorolt dolgokat cables mestertől el tudod képzelni? Tudom, lehet privátban hívogatni.
 
Ottónak van egy kevés hibája, mégpedig az, hogy szereti fényezni a művét, olykor elfelejt szerénynek lenni, majd minden posztjában magát, meg az ügyességét dicséri. Én ennek ellenére tisztelem őt, az hogy a belekérdezéseimet nem szereti, vagy inkább támadásnak veszi, ettől én nem haragszom rá, nem akarom kitúrni, sem földbe taposni, mert mintha ez jönne le a te kedves felém szóló kritikádból.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: muvimi »


ez komoly, egy darab 3pF kondi hozta a megváltást? minden kisimult tőle? 
Cables topikja után találtál magadnak egy másikat, ahol baszakodhatsz ?

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


ez komoly, egy darab 3pF kondi hozta a megváltást? minden kisimult tőle? 
Nem is tudom mit mondjak erre.Esetleg azt,hogy biztosan jobban meg lehet hallani a hatását mint nálad a központifűtéscsővel összekötött rendszerben a fűtéscső hatását.  Már csak azért is, mert az tovuhabohu, ez meg mérhető mint látod. 
Vagy azt is mondhatnám, hogy nem mindegy hol van az a 3 piko, mivel valamely alkatrész valamely paraméterének hatását megsokszorozza.
 
De írhatnám azt is, hogy jobban hallható az a 3 piko, mintha kicserélnék egy hálózati kábelt, vagy egy interkonnektet.
 
És bizony eltüntette a bejáratás után a hegedűhangban, és énekhangban még meglévő szőrösséget. És ha azt hiszed azzal, hogy hallani vélem az átvitel szűkülését, megnyugtatlak nem ez a magyarázat. Nem hallok 18k felett úgy mint sok ide írogató. Esetleg ha gondolkodsz, lehet ki is találod. Meg egyébként is nem véletlenül van beletervezve az az eredetileg 10piko, de ebben az erősítőben próbálgatás útján ez 3 piko lett. Lehet egy másik ilyen készülékben meg 5 piko.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: hosszu »


én Mahler Ezrek szimfóniájára gondoltam, amiböl ugye kettő ezer mégsem nagyon szokott elférni a szobában
Ott a pont!
 
Egyébként nekem az a bajom Mahler VIII. szimfóniájával, hogy valahányszor nekilátok megszámolni, hány embert "láttat" a rendszerem az énekkarból, valahol 620 és 650 között elalszom - működik a bárányszámolós altató effektus.
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ezek szerint ezzel a géppel 96 ember zenél a szobádban, más erősítőkkel pedig csak 48
 
Akkor az én erősítőm még jobb, mert tegnap a Carmina Burana-t hallgatva a London Symphony Orchetra tagjai mellett ott tolongtak a Nemzeti Énekkar és a Rádió Gyerekkórusa tagjai is - azaz 246 ember

én Mahler Ezrek szimfóniájára gondoltam, amiböl ugye kettő ezer mégsem nagyon szokott elférni a szobában


Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Valaki azt mondta: ezzel a géppel a Londoni Szifónikusok éppen kétszer annyian vannak, mint más erősítőkkel.
Ezek szerint ezzel a géppel 96 ember zenél a szobádban, más erősítőkkel pedig csak 48
 
Akkor az én erősítőm még jobb, mert tegnap a Carmina Burana-t hallgatva a London Symphony Orchetra tagjai mellett ott tolongtak a Nemzeti Énekkar és a Rádió Gyerekkórusa tagjai is - azaz 246 ember
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Megérkezett az utolsó, még hiányzó alkatrész is egy barátom jóvoltából. Beforrasztva a 3pikós SM kondit a képen látható hatást váltottam ki.
ez komoly, egy darab 3pF kondi hozta a megváltást? minden kisimult tőle? 

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Megérkezett az utolsó, még hiányzó alkatrész is egy barátom jóvoltából. Beforrasztva a 3pikós SM kondit a képen látható hatást váltottam ki. Ezzel beállt a végfok "előírás szerű" átviteli görbéje, és a hangja mostmár olyan mint az előzőeké, főleg így, hogy már ment az erősítő kb 20 órát. Hogy milyen a hangja? Mindenféleképpen nagy volumenű, részletező, jó sztereó érzettel, ami nem csak szélességében jó, hanem mélységében is. A törpéket az óriásoktól meg lehet különböztetni a jobb minőségű felvételeken. Rendkívül mélyre megy, és ez a mély kottázható. Nyoma sincs a például Dynaco ST70 -hez hasonló összefolyós mélyeknek.A csirimp-csörömp is megvan, a hangszerek jól elkülönülnek. Az eddig jelenlévő nyersesség lassan eltűnt a bejáratással, s maradéka pedig a 3p kondival. Valahogyan kisímult a hang. Egy-két barátom aki meghallgatta kellemes, az átlagot messze meghaladó erősítőnek írja le a hangképet. Leginkább a hangszerek sokasága tetszik nekik. Valaki azt mondta: ezzel a géppel a Londoni Szifónikusok éppen kétszer annyian vannak, mint más erősítőkkel.

Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Kérdezhetek valamit milyen forrasszal dolgozol mert nekem mostanában ez a rögeszmém.
Ne legyen a rögeszméd, mert felesleges. Én egyébként most Sn Cd ötvözettel dolgozok. Az Ón mindegyik "cinben" sok, mivel az a fő összetevő. A többi ötvöző az leginkább az olvadáspontot csökkenti, esetemben a Kadmium az, ami legalább olyan mérgező mint az ólom, hogy a fene vigye el, de olcsón szereztem. 
Forrasztásnál az legyen a szempont, hogy a forrasztó ón az csak ragasztó legyen. Azaz a fémes érintkezésne meg kell lennie frorrasztás előtt is. Ha ez a NYÁK és az alkatrész láb között megvalósul, akkor  a cin csak rögzíti ezt a kapcsolatot. Ezt tudtommal három fajta módszerrel lehet megvalósítani:
1, csőszegecs
2, furat galvanizálás,
3 láb ráhajtása a forrszemre. 
Amatőr körülmények között is megvalósítható mind a három megoldás. Egy biztos, ha alkatrészt kell cserélni, mert kell, s a kiforrasztásnál nagyon káromkodsz, akkor jó úton jársz.
Mégegyszer: nem a cinnek kell a jelet, áramot vezetni. A fűtésszerelő sem úgy szerel, hogy a forrasztás továbbítja a melegvizet, hanem a rézcső.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »



"El lehet készíteni úgy is hogy két azonos erősítő kapcsolás teljesen más más hangon szólal meg, ez az én véleményem a kapcsolási rajzokról."
Ez azért nem a kapcsolástól van, hanem az alkatrészek minőségétől, főleg igaz ez akkor, ha a PCB is megegyezik a két erősítőnél. Pont ennél a TauCetinél cserélgettem a meghajtó ECC82 csöveket, és bizony nagyon hallatszott, hogy milyen gyártmányú cső van éppen benne.
Viszont az is igaz, hogy az ARC replikám máshogy szól, pedig az alkatrész készlet nagyon hasonló a két erősítőnél. Józef a második ember, aki azt mondja, hogy a TauCeti hangja neki jobban tetszik. Pedig a nagy gép az nagyon ott van a szeren. Mindenesetre hasonló hangkarekterrel rendelkeznek, csak a nagy egy picit mindent jobban csinál. Viszont a kicsibe meg a nagy 4 alapelve bele van "zsúfolva": a szimmetrikus kapcsolás, a + és a - ág szimmetrikus NFB-je, a CFB, és a Williamson elv. Talán az alkatrészek egyezősége, és a kapcs.elvek egyezősége már meghatározza azt, hogy hasonló legyen a hangkarekterük. Persze lehet, hogy mégse így van, de ha igen, akkor ez egy elfopgatható teória.

Otto!A most készült erősítőnek picit melegebb hangja van csak ennyi!

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: mgus »



"El lehet készíteni úgy is hogy két azonos erősítő kapcsolás teljesen más más hangon szólal meg, ez az én véleményem a kapcsolási rajzokról."
Ez azért nem a kapcsolástól van, hanem az alkatrészek minőségétől, főleg igaz ez akkor, ha a PCB is megegyezik a két erősítőnél. Pont ennél a TauCetinél cserélgettem a meghajtó ECC82 csöveket, és bizony nagyon hallatszott, hogy milyen gyártmányú cső van éppen benne.
Viszont az is igaz, hogy az ARC replikám máshogy szól, pedig az alkatrész készlet nagyon hasonló a két erősítőnél. Józef a második ember, aki azt mondja, hogy a TauCeti hangja neki jobban tetszik. Pedig a nagy gép az nagyon ott van a szeren. Mindenesetre hasonló hangkarekterrel rendelkeznek, csak a nagy egy picit mindent jobban csinál. Viszont a kicsibe meg a nagy 4 alapelve bele van "zsúfolva": a szimmetrikus kapcsolás, a + és a - ág szimmetrikus NFB-je, a CFB, és a Williamson elv. Talán az alkatrészek egyezősége, és a kapcs.elvek egyezősége már meghatározza azt, hogy hasonló legyen a hangkarekterük. Persze lehet, hogy mégse így van, de ha igen, akkor ez egy elfopgatható teória.

Kérdezhetek valamit milyen forrasszal dolgozol mert nekem mostanában ez a rögeszmém.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


"El lehet készíteni úgy is hogy két azonos erősítő kapcsolás teljesen más más hangon szólal meg, ez az én véleményem a kapcsolási rajzokról."
Ez azért nem a kapcsolástól van, hanem az alkatrészek minőségétől, főleg igaz ez akkor, ha a PCB is megegyezik a két erősítőnél. Pont ennél a TauCetinél cserélgettem a meghajtó ECC82 csöveket, és bizony nagyon hallatszott, hogy milyen gyártmányú cső van éppen benne.
Viszont az is igaz, hogy az ARC replikám máshogy szól, pedig az alkatrész készlet nagyon hasonló a két erősítőnél. Józef a második ember, aki azt mondja, hogy a TauCeti hangja neki jobban tetszik. Pedig a nagy gép az nagyon ott van a szeren. Mindenesetre hasonló hangkarekterrel rendelkeznek, csak a nagy egy picit mindent jobban csinál. Viszont a kicsibe meg a nagy 4 alapelve bele van "zsúfolva": a szimmetrikus kapcsolás, a + és a - ág szimmetrikus NFB-je, a CFB, és a Williamson elv. Talán az alkatrészek egyezősége, és a kapcs.elvek egyezősége már meghatározza azt, hogy hasonló legyen a hangkarekterük. Persze lehet, hogy mégse így van, de ha igen, akkor ez egy elfopgatható teória.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

Hogyne érteném!

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: mgus »

Ezzel sokan vannak így.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Nincs harag, nem Te tehetsz róla, hogy botfüled van.    
Remélem érted a viccet.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”