Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Diy csöves (vagy hibrid) erősitő épités

Avatar
teac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2013.02.18., hétf. 20:11
Értékelés: 115

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: teac »


Mester !
 
A # 6 képén a menet vége konyul, csak nem sztrájkol a cséve test ? Főleg ekkora átmérőnél ! Ez komoly gebasz ám Mester ! A gumi átvezetés meg fém részek szigeteléséhez kábelek átvezetésekor, olyan 100 éves technológia, mit nem mondjak, szokás .
Meg mikor használt az ARC 6L6 csöveket Mester ? Soha a rühes életbe ! Kicsit vissza kéne venni ám Kecskemét Varázslójának a pofából ! Mester ! Nem mindenki iszik lábvizet. Mester ! Az öntömjén kissé túlérett, szaga van ! Igen büdös már. Mester ! Tudja Uram, aki kis méretéhez nagy ruhadarabot választ, az pórul jár. Egy törpén röhejes az 3XXL trikó, még hálóingnek is nagy. Csak szolid jó tanácsokat adtam. Tudom nem kérte, de mi sem a hülyeséget ! Amihez képest a Mount Everest csak kis dombocska az óvoda homokozójában.
 
                  Csak úgy, reagálva pár hónap "csodáira",: TEAC
 
Kérlek fejezd be ezt a stílust, vedd ezt figyelmeztetésnek. Második esetben pár napos pihenőre küldünk, harmadik esetben kitiltásra kerülsz. Köszönöm megértésed. Kimber 

Avatar
Öles Ödön
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016.09.07., szer. 19:10
Értékelés: 0

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: Öles Ödön »


Gumi átvezető? Sose jutott volna eszembe, óriási! 
Ilyent biztosan nem árulnak, ez is dij?   
Azt olvastam, minden apróság számít, biztos ez is érződik.

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Mielőtt valaki azt írná, hogy a végharangon átbujtatott vezetékek kidörzsölődhetnek, elmondom, hogy a furatban gumi átvezető gyűrű van aplikálva. A fotón látható felépítés nagyon "profi" dizájnossá teszi az erősítő végső kinézetét, bár a megoldás nem olcsó cca. 10 rugóval drágítja meg a trafó árát páronként.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Természetesen a kimenő trafók is készülnek. Ezek a trafók a megszokott 6L6 csövekhez való régebbi transzformátoraim újragondolása. A változás abban áll, hogy a szekunder tekercs huzaljai 0,95mm átmérőjűek. Ezzel megoldódott végre a legjobb térkihasználás írányába tett erőfeszítéseim összessége. A trafó összessen 22 rétegű, s az alábbi adatokat mértem rajta:RDC=2X74 OhmLp=26,8HSzórás=4,75mHCp-s (P és S tekercsek közötti kapacitás)=3,95nFá=26,954:1-hezFrezo= 208kHz -15dB. 1MHz-ig más rezonancia nem található. Úgy tűnik ezt sem sikerült elrontani.   Ennek a jó értéknek kulcsa, a helyes szigetelő anyagok, és azok vastagságának megválasztása.-3dB-vel határolt frekvencia átvitel= 11Hz-53,9 kHz generátorral, csővoltmérővel mérve.A méréseket digitális műszerrel végeztem. A freki átvitel mérésénél a trafót 8 Ohmmal terheltem, valamint 2X2,74kOhm-os ellenállással szimuláltam a cső Raa értékét. Számítógépes mérésnél a sávszél kicsit szűkebbnek adódik, de nem számottevő a különbség.Felhívom a figyelmet a kellően magas rezonancia frekvenciára, és az ahhoz tartozó alacsony szintre. Ahhoz hogy a legjobb eredményt elérjem 4 trafót tekertem. Az utolsó lett a legjobb. A négy trafó között csak a szigetelések elhelyezésében van különbség. Ezt a tényt ajánlom figyelmébe azoknak, akik azt hiszik, hogy a kimenő nem más, mint feltekert huzalok összessége. Mint korábban mondtam már, a szigetelés a legfontosabb. Itt egy kép a trafóról:

Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Halad a TauCeti MkIII project. Például elkészült a doboza, amit még festeni, kikupálni kell, de azért nézzétek meg a látványtervet. Remélem sikerül ide linkelnem. Egérrel megragadva a doboz 3D-ben forgatható.
MKIII takaróval3.PDF
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Sajnos egyre nehezebb jó csöveket beszerezni. Tavaly TAD által válogattott Winged C csövet 64 rugóért vásároltam. Idén már 98-ért akarják adni. Szerencsére bírtam venni nem TAD-osat 204 Euró-ért. Véleményem szerint, ha valaki végfokot épít, akkor legalább ilyen szintű csöveket használjon akkor, ha az erősítőt zenehallgatásra, vagy hangszer hangosításra akarja használni. Ha csak úgy forrasztgat, akkor jó orosz tápcsövek is megteszik, mert a hang minőség olyankor irreveláns. A képen  látszik a Svetlana "trade mark"-ja az anódlemezen a paraleogramma alakú szellőző nyílás. Ezek a végcsövek nem véletlenül drágák. Minden további nélkül oda lehet tenni a GE csövek mellé. Nem véletlenül használta az ARC is őket. Nyilván vannak fanyalgók, akik csak echte amerikai csöveket használnának, illetve propagálnak. Nos ezt feleslegesen teszik, mivel a saját D51-es utánépítésemet összehasonlítva a gyári D76 A erősítővel, amely GE 6550-et tartalmaz, megállapítottuk, hogy nincs nagy hangbéli eltérés. Itt láthatók ezek az éxerek.


Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Hogy ne unatkozzak, megint csinálok egy TauCetit. A fényképen az látható, ahogyan tekeredik az anódfeszültség tekercse.Nos ez a trafó azért nem úgy néz ki, mint valamelyik DIY fórumon Öles Ödön   pamut gombolyaghoz hasonlatos kimenője.

Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Az ilyen 4Wattos monoerősítőnek az értelme 0. Valószínűleg egy EL84-es csőből van készítve. Ha kettő van belőle, akkor már lehet sztereóban hallgatni egy legalább 94dB-s hangfallal, de ezekkel az a baj, hogy nincs basszusuk. Egy hangszóró vagy érzékeny, vagy nem megy mélyre. Akli ezt cáfolja, az nem ért a fizikához, nem érti a hangszóró működését. Az ilyenek mondják azt, hogy nekem így tetszik a hang. Viszont egy kis trükközéssel, rossz esetben kimenőtrafó cserével lehet, hogy jó fejhallgató erősítő válik belőle. Nem régen készítettem ilyet csillió forintos füleshez, és a gazdája nagyon meg van vele elégedve, sőt én is tanúsítom, hogy egészen kellemes volt a hangja.
94dB- es doboznak ahhoz , hogy legyen mélye sajna elég méretesnek kell lennie. Viszont 4 w- os erősítővel már egész jó otthoni hangerőre képes.
De gyártottak 100 dB érzékenységű hangszórókat is és akkor még nem is beszéltem a tölcséresekről.
De hát valamit valamiért.
Mivel megjelentek a millio wattos félvezetősök így gondolom nem volt értelme az érzékeny hangszórók gyártásának a fenntartására. Csökkenthették a méreteket stb.
Örüljetek hifisták! Ezt akarjátok!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »



Mindenesetre sikerült engem is megfertőznöd,ezzel a csöves témával,már be is szereztem egy hibrid csöves fejhallgató erősítőt,és megelégedéssel használom.
Ottó úr ha már itt vagy te biztos tudsz nekem válaszolni erre a kérdésemre.Olvastam egy hirdetést még régebben amiben egy mono csöves végfok erősítőt árultak 4watt teljesítménnyel.A kérdésem az lenne hogy mint a neve is mutatja ez az erősítő csak egy hangfalra köthető,és mono üzemben hallgatható.Vagy láma  a kérdés,de azért érdekelne hogy egy ilyen mono erősítőnek mi is az értelme ha nem sztereó?Vagy ezeket dual mono üzemmódban hajtják,és kell hogy legyen egy párja is ennek.?

Az ilyen 4Wattos monoerősítőnek az értelme 0. Valószínűleg egy EL84-es csőből van készítve. Ha kettő van belőle, akkor már lehet sztereóban hallgatni egy legalább 94dB-s hangfallal, de ezekkel az a baj, hogy nincs basszusuk. Egy hangszóró vagy érzékeny, vagy nem megy mélyre. Akli ezt cáfolja, az nem ért a fizikához, nem érti a hangszóró működését. Az ilyenek mondják azt, hogy nekem így tetszik a hang. Viszont egy kis trükközéssel, rossz esetben kimenőtrafó cserével lehet, hogy jó fejhallgató erősítő válik belőle. Nem régen készítettem ilyet csillió forintos füleshez, és a gazdája nagyon meg van vele elégedve, sőt én is tanúsítom, hogy egészen kellemes volt a hangja.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
istvan77
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.04.03., vas. 11:52
Értékelés: 148

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan77 »



 Pincém nincs, de a többi igaz! Mindenesetre István lábujj körme megkékült a ráesett álltól.
Köszönöm a dícséretet, és örülök, hogy jól érezted magad.

Mindenesetre sikerült engem is megfertőznöd,ezzel a csöves témával,már be is szereztem egy hibrid csöves fejhallgató erősítőt,és megelégedéssel használom.
Ottó úr ha már itt vagy te biztos tudsz nekem válaszolni erre a kérdésemre.Olvastam egy hirdetést még régebben amiben egy mono csöves végfok erősítőt árultak 4watt teljesítménnyel.A kérdésem az lenne hogy mint a neve is mutatja ez az erősítő csak egy hangfalra köthető,és mono üzemben hallgatható.Vagy láma  a kérdés,de azért érdekelne hogy egy ilyen mono erősítőnek mi is az értelme ha nem sztereó?Vagy ezeket dual mono üzemmódban hajtják,és kell hogy legyen egy párja is ennek.?
 
hangfal: front: Quadral Tribun,Center:Clarus Titan,Surr:Cav audio ds30,sub:phonar as-100dvd lejátszó:Pioneer dv-668Házimozi:Amp:Cambridge Audio 351r multimédia:zappiti 4k projektor:Toshiba tdp s8 tv:Plasma ps42c430<p>

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


robi-k, nagyon tudom ajánlani az úr erősítőit,személyesen meghallgattam,hát eléggé vigyorogtam csak magam elé.Az állam a pincéig zuhant,és akkor még elég óvatosan fejeztem ki magam.
 Pincém nincs, de a többi igaz! Mindenesetre István lábujj körme megkékült a ráesett álltól.  
Köszönöm a dícséretet, és örülök, hogy jól érezted magad.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Orosz csőből eddig egyedül a 6n30p- dp tetszett. A többi messze elmaradt a jó hangú csövektől. Ezért fogalmaztam úgy.
Jól fogalmaztál, de előfokba jó a 6N23P is, mert kis zaja van. Általában, de nem mindig. A többi oroszról nem vagyok én sem nagy véleménnyel, bár pl az ARC replikámban van 6H8N cső, csatornánként 4 darab, de ezek ténylegesen válogattak, mivel mikor az orosz cuccokat kezdték kidobálni, mint pl a MIG típusú repülőket, akkor kaptam egy ládával. Átmértem, s mind egyforma volt! Még senki nem mondta, hogy rosszul szól az erősítőm. Hozzáteszem, hogy a Wingwd C feliratos Svetlana csövek azok a csövek, amiket még könnyű beszerezni, s rendkívül jó áruk van: 6L6 GC az most 90 rugó környékén tanyázik. Azért azok jó csövek, hisz az ARC a GE csövek megszünte után ezekkel szerelte a legjobb erősítőit. De pl 6c33s, meg 6P3S meg hasonlók nem igazán jól szólnak: jellemző rájuk a maszatos nem kottázható mély, és az erőszakos nyers magas tartomány. Hozzájuk képest egy Tungsram megváltás. Mondom én, aki már az összessel épített erősítőt, az összeset át is csöveztem min. Tungira, illetve direkt orosz csőre méretezett erősítőket (6P3S) szét is szedtem, a trafó vasakat kiszedtem belőle, s kidobtam az egészet, kivéve a 6H8N csöveket. 
Megjegyzem még, hogy dumálni az Oroszok szoktak, a magyaroknál beszélnek az emberek, a demagógiát meg azok a gyártók beszélik, akik SE erősítőt akarnak rásózni a tisztelt úri közönségre, illetve a politikusok, és az "újságírók". Akinek nem inge, ne vegye magára.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Ez meglehetősen általánosító demagóg duma. Pl. a ECC88-nál jobb paraméterekkel rendelkezik az ekvivalens 6н23п-ев -elég drága is mindenütt.
Orosz csőből eddig egyedül a 6n30p- dp tetszett. A többi messze elmaradt a jó hangú csövektől. Ezért fogalmaztam úgy.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Oroszoktól ak orosz csövet tudsz rendelni ? Nem biztos , hogy okos dolog ezekkel lebutítani egy készüléket ha az olyan nagyon jó.
Ez meglehetősen általánosító demagóg duma. Pl. a ECC88-nál jobb paraméterekkel rendelkezik az ekvivalens 6н23п-ев -elég drága is mindenütt.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Mondhatnál egy árat is priviben (MKII-re) csövekkel és anélkül (tudok szerezni eredeti korábbi gyártású csöveket akár oroszországból is). Készre szerelve és hangolva
 
Oroszoktól ak orosz csövet tudsz rendelni ? Nem biztos , hogy okos dolog ezekkel lebutítani egy készüléket ha az olyan nagyon jó.

Avatar
istvan77
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 637
Csatlakozott: 2016.04.03., vas. 11:52
Értékelés: 148

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: istvan77 »


robi-k, nagyon tudom ajánlani az úr erősítőit,személyesen meghallgattam,hát eléggé vigyorogtam csak magam elé.Az állam a pincéig zuhant,és akkor még elég óvatosan fejeztem ki magam.
Mondhatnál egy árat is priviben (MKII-re) csövekkel és anélkül (tudok szerezni eredeti korábbi gyártású csöveket akár oroszországból is). Készre szerelve és hangolva
 
hangfal: front: Quadral Tribun,Center:Clarus Titan,Surr:Cav audio ds30,sub:phonar as-100dvd lejátszó:Pioneer dv-668Házimozi:Amp:Cambridge Audio 351r multimédia:zappiti 4k projektor:Toshiba tdp s8 tv:Plasma ps42c430<p>

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: robi-k »


Hogyne lenne! Pl a TauCeti 6L6GT-vel. Az 30Watt
Mondhatnál egy árat is priviben (MKII-re) csövekkel és anélkül (tudok szerezni eredeti korábbi gyártású csöveket akár oroszországból is). Készre szerelve és hangolva

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

A 20 Wattos verziót meg is tudod hallgatni nálam.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


dys-cus, 4 Ohm-ra vannak erősebb kivitelű csöveseid? Pl. 30 W körül?
Hogyne lenne! Pl a TauCeti 6L6GT-vel. Az 30Watt
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: robi-k »

dys-cus, 4 Ohm-ra vannak erősebb kivitelű csöveseid? Pl. 30 W körül?

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Valaki kérte, hogy tegyem ide ezt a fotót. Hozzáteszem, hogy ma már nem építeném meg csöves táppal. Az eredeti CJ is félvezetős táppal műxik.

Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: peterson »


Ma hozzák.
OK! Akkor szombaton találkozunk!

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »


Ottó, a Telefunken(eke)t légyszi ne felejtsd el  !
Ma hozzák.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: peterson »

Ottó, a Telefunken(eke)t légyszi ne felejtsd el  !

Avatar
dys-cus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2014.04.19., szomb. 15:44
Értékelés: 187

Diy csöves erősitő épités

Hozzászólás Szerző: dys-cus »

Igyexek.
Dys-cus, a DysCus kimenők, konstruktőre.
Trollok, guruk, és egyéb hozzá nem értők kíméljenek!

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”