Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangfalállvány készítés házilag

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Végülis nekem tetszik, hátsókhoz meg még több is volt mint elegendő, ugyhogy majdnem mindegy
Ötletadónak gondoltam a dolgot.
Szerintem jobb a tömör fa, mit a homokozósdi...

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem tudom a gumi bigyókra miért adtok, sokx csak ront a helyzeten.
 
Az utolsó mondatod csupa feltételezés, de...
Nekem mind1 ki mit használ, hogyan épít, de attól sokkal összetettebbek ezek a dolgok, mint itt páran gondolják.

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az aszimmetrikus elrendezés egyrészt dizájnos, másrészt jót tesz a hangnak 
Erre tudnál normális magyarázattal szolgálni?
Gondolom nem csináltál sokféle állványt mire ezt kiválasztottad.
Esetleg ha elcsatolnád azt a dobozt az állványtól, még jobb is lehetne...

el van, igaz, csak gumi bigyóval (olyan apró tapadós gumi domború, így majdnem mint egy tüske)
Amúgy most nincs is üzemben, a Missionok a hátsók mióta elfordult a berendezés hosszantiba
 
A szimmetrikus dolgok meg a kocka doboz állandó téma álóhullám ügyben, itt is lehet hatása

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az aszimmetrikus elrendezés egyrészt dizájnos, másrészt jót tesz a hangnak
Erre tudnál normális magyarázattal szolgálni?
Gondolom nem csináltál sokféle állványt mire ezt kiválasztottad.
Esetleg ha elcsatolnád azt a dobozt az állványtól, még jobb is lehetne...

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én egy ilyet gyártottam.
Lépcsődeszkából van az alja és a teteje, ez azért jó, mert keményfa nem vetemedik, és elég erős is.
Egy 7x7cm-es faoszlop (pratytiker) a fő tartó, de elötte van egy 4cm átmérőjű csiszolt farúd (talán karnisnak való...)
Az aszimmetrikus elrendezés egyrészt dizájnos, másrészt jót tesz a hangnak
Csiszolás után szürke illetve bordó festékkkel lefújva, száradás után meg ugyanilyen szinű gránit hatású spray a fedőréteg.
Szép és egyedi megoldásokat lehet ezekkel csinálni, csak drágák...
h_tt_r__llv_nyos

Avatar
gottfriedg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.01.15., vas. 12:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: gottfriedg »


Remélem én is,hogy ez egy valós adat.
Csak nincs most időm OBI-ba menni és nem tudom,hogy ott van e kvarchomok,na meg az ára is érdekelne.
Praktiker sajnos itt Tatabányán nincsen,pedig ott elég olcsó.
TV: Panasonic TH37PV7 AVR: H/K AVR4550 DVD: Yamaha DVD-S550 with Itepe v10/Bearing firmware Front: Polkaudio RTi6 Center: Polkaudio CSi5 Surround: Celestion F15 SUB: Clarus ALU sub

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

25 kg elég a kettőbe, ha valóban 1,5x nagyobb a tömege a térfogatához képest.

Avatar
gottfriedg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.01.15., vas. 12:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: gottfriedg »


Azt még nem tudom,hogy mennyibe kerül az obi-ban,de ha minden igaz,akkor megtaláltam neten a sűrűségét.
E szerint 1m3 kvarchomok 1500kg,tehát ha jól számoltam,ami nem biztos,akkor nekem kb 25kg kell,szal a 30kg-os zsák elég lenne.
TV: Panasonic TH37PV7 AVR: H/K AVR4550 DVD: Yamaha DVD-S550 with Itepe v10/Bearing firmware Front: Polkaudio RTi6 Center: Polkaudio CSi5 Surround: Celestion F15 SUB: Clarus ALU sub

Avatar
gottfriedg
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.01.15., vas. 12:48
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: gottfriedg »


Hello!
 
Nem tudjátok véletlenül,hogy az OBI-ban mennyibe kerül kb a kvarchomok,és persze mekkora kiszerelés?
 
Tudnátok segíteni egy kicsit?
Állványba kéne homok,de nem tudom,hogy kb hány kg kell a kettőbe.
A méretek: 110x110x700mm
TV: Panasonic TH37PV7 AVR: H/K AVR4550 DVD: Yamaha DVD-S550 with Itepe v10/Bearing firmware Front: Polkaudio RTi6 Center: Polkaudio CSi5 Surround: Celestion F15 SUB: Clarus ALU sub

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Nekiálltam hangfalállványt csinálni, most itt tartok vele.
Sajnos magas lett, meg nem túl stabil, persze nem dől össze, de nem sziklaszilárd...
Mindegy vágok le belőle, jó lesz így is, maradék anyagból van, ha venni kelltt volna mindent, akkor talán 2000Ft lett volna.


Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Ja, az lemaradt, h 3 db réztüskén áll az állványka.

 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


3.
 
A talpa 3+1 db 12cm átmérőjű 5ös kazánlemez, a lap, amin a hangdobozok vannak, az is 12cm átmérőjű, de tervbe van véve, h erre még rárakok egy négyszög alakú fém lapot (kb 18x24cm, 5mm vastag), 3 süllyesztéssel, ahova 2cm sugarú félgömbök jönnek. Ezen fog állni a dobozka (ld. hangfalak/system fidelity topic). Csak azt kell kitalálnom, h ezeket hogy fogom rögzíteni a dobozokhoz...
Az állvány oszlopa, pedig egy 2collos, 3mm falvastagságú, 63 cm magas acélcső. Hátul alul, felül kifúrva, így a kábel az állvány belsejében fut a padlótól a dobozig.
 
pp


Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


2.


Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Gondoltam felteszek pár képet és is a DIY-állványomról


Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Eladó a hangfalállványom, igaz nem házilag készült. (műhelyileg)
Ha vkit érdekel az adás-vételben megtalálja.

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


vajon necces lenne, ha egy állványnak ilyet raknék az aljára és a hangfal is ilyenre lenne rárakva?

és mi ez? azt látom, hogy ikeás (valami)

bútor seggére kell rakni, hogy ne karistolja a padlót:)

ezt hogy rögzíted amúgy? lehet jó lenne 1-2 bútor alá nekünk is
 
én mindenesetre hangfal alá nem tenném..biztos nem hifi dolog
 
inkább tüske+1forintos kombó, vagy valamilyen alátét...

nemtom hogy rögzíted, szerintem pici luk kell neki.
de most olyan agndfalról beszélek amibe nem szeretnék belefúrni, tehát az állványba menne bele ennek a kis fém izéje és a hangfal a puha valamin csücsülne

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


vajon necces lenne, ha egy állványnak ilyet raknék az aljára és a hangfal is ilyenre lenne rárakva?

és mi ez? azt látom, hogy ikeás (valami)

bútor seggére kell rakni, hogy ne karistolja a padlót:)

ezt hogy rögzíted amúgy? lehet jó lenne 1-2 bútor alá nekünk is
 
én mindenesetre hangfal alá nem tenném..biztos nem hifi dolog
 
inkább tüske+1forintos kombó, vagy valamilyen alátét...
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


vajon necces lenne, ha egy állványnak ilyet raknék az aljára és a hangfal is ilyenre lenne rárakva?

és mi ez? azt látom, hogy ikeás (valami)

bútor seggére kell rakni, hogy ne karistolja a padlót:)

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


vajon necces lenne, ha egy állványnak ilyet raknék az aljára és a hangfal is ilyenre lenne rárakva?

és mi ez? azt látom, hogy ikeás (valami)

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


vajon necces lenne, ha egy állványnak ilyet raknék az aljára és a hangfal is ilyenre lenne rárakva?


Avatar
zsozsó1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.05.10., szer. 10:51
Értékelés: 21

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: zsozsó1 »

Azt hiszem én is megpróbálkozok egy ilyennel. Remélem sikerül. Köszi.
Epson TW-9300, Screenline Othello 110" motoros vászon, LG Oled65C9, IsoTek Aquarius, Anthem P5, Emotiva XMC-1, Lindemann Musicbook 25 dsd, Elac FS249 BE, Elac CC400, Elac BS403, Elac 2090, HTPC, Synology 1618

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Lex »


Alkor-Deco öntapadó fólia. Lelőhely: pl. Obi.
Üdvözlettel: Lex

Avatar
zsozsó1
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2006.05.10., szer. 10:51
Értékelés: 21

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: zsozsó1 »


A második állványra is sikerült "bőrt" húzni: Link 3. sor
Nagyon tetszik az állvány. Írnál róla bővebben (már mint a borításról) hogyan csináltad?
Epson TW-9300, Screenline Othello 110" motoros vászon, LG Oled65C9, IsoTek Aquarius, Anthem P5, Emotiva XMC-1, Lindemann Musicbook 25 dsd, Elac FS249 BE, Elac CC400, Elac BS403, Elac 2090, HTPC, Synology 1618

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Lex »

A második állványra is sikerült "bőrt" húzni: Link 3. sor
Üdvözlettel: Lex

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Egy kicsit Up-olok a topiknak.Ugyan többen ellenzik a fa állványt, de most abból készítek, mert most nem tudom megoldani vasból. Majd egyszer. Addig is lesz egy fa.
MDF-ből készül, középen egy homokkal feltöltött oszloppal, és saját ötletként a felső lapba 3 mélyedés lesz fúrva, amibe 15 mm-es (horgász) ólomgolyót rakok és erre megy a doboz. Az ólom jó rezgés csillapító. Szokták a réz kúpok belsejét is kiönteni vele. Nekem az egész abból lesz.
No mit szóltok?

bevált ötlet:
Ha már homokkal van feltöltve bármilyen állvány, célszerű a felső lapot úgy elhelyezni, hogy ússzon a homokon, ne érjen hozzá a tartóoszlophoz. Felső talpnak legjobb a húsvágó deszka a kikából,(a fa bütüje függőleges) megfelelő méretre igazítva. Hogy a homok ne szálljon szerteszét a lakásban, folpackot kell rátenni, az összeérhet a környezettel.
 
Ngyon egyszerű és igen jó minőségű hangsugárzó-állvány egy megfelelő méretűre vágott keményfa fatörzs, alul némi szélesítéssel, felül semmi, kis dobozokat rá lehet tenni némi gyurma segítségével (Terostat)

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”