Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangfalállvány készítés házilag

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Lex »


Sic transit gloria mundi.
Azért remélem az enyém nem ilyen sorsra jut. Bár a párom már virágot akart rárakni. Elküldtem az IKEA-ba.
Üdvözlettel: Lex

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nálam is pont aktuális a téma, de én fémből fogom csináltatni.Elég occsó lesz, mert jó helyre megyek...
Alul-felül tüskézve lesz, jó húsos vascsővel a közepén, amit megtöltök homokkal.

Én is zártszelvényből meg 10 mm-es acéllemezből hegeszttettem (fusiban a munkahelyemen), az acéllemezek szépen le voltak kerekítve, és nagyobb bútorlapokat csavaroztam rájuk talpnak meg tetőnek. A talp kapott egy 10-es zártszelvényből készült T-idomot, amibe az alsó tüskéket csavaroztam, a hangfalak ugyanígy jártak. A fekete dobozokhoz illően feketére festettem a fémtartót és az üregét homokkal töltöttem föl (a felső acéllemezen hagytam betöltőnyílást). A tető és talp bútorlapok is feketék voltak.
A dobozok lecserélése óta a talpak most a garázsban vannak eléggé szétzilált állapotban, az egyiken egy PC-s mélynyomó van, a másikon meg porszívót tartok, amikor nem használom.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Lex »


Folytattam az állvány készítést. Lefóliáztam: Link

Üdvözlettel: Lex

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Elkezdtem az állvány építését:


Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Lex »


Elkezdtem az állvány építését: Link

Üdvözlettel: Lex

Avatar
kowi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2003.10.14., kedd 14:35
Értékelés: 2

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: kowi »


Bocsi, de ez itt hangsugi állvány topik. Légyszi a HiFi állvány topikba írj! Köszi. 
PS: Ha nem túl bonyolult, csináld meg.

Bocsi és köszi.
 
 
 
Kowi
Zene :
Amplifier : Audiolab 6000a, CD/Bluray/Tidal hifi : Oppo BDP-103eu, Phono : NAD C588 (AT VM740ML), Hangfal : Bower & Wilkins CM8 (VdH cs122)

Mozi:
Tv : Panasonic TX-L55ET60, Media Player : Apple TV 4K, Hangfal: JBL Bar 5.0 MultiBeam
 

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Lex »


Bocsi, de ez itt hangsugi állvány topik. Légyszi a HiFi állvány topikba írj! Köszi.
 
PS: Ha nem túl bonyolult, csináld meg.
Üdvözlettel: Lex

Avatar
kowi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2003.10.14., kedd 14:35
Értékelés: 2

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: kowi »


Én is most tervezgetem a saját hifi állványomat, fa + üveglapok.
Esetleg tud valaki egy normális asztalos Budapesten aki foglalkozik ilyesmivel?
Tervrajzok + elgondolás megvan, 1 szakember kellene ( nemtúlbonyolult).
Köszi.
 
 
Kowi
Zene :
Amplifier : Audiolab 6000a, CD/Bluray/Tidal hifi : Oppo BDP-103eu, Phono : NAD C588 (AT VM740ML), Hangfal : Bower & Wilkins CM8 (VdH cs122)

Mozi:
Tv : Panasonic TX-L55ET60, Media Player : Apple TV 4K, Hangfal: JBL Bar 5.0 MultiBeam
 

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Lex »


Köszönöm Leva az ólomgolyó ügy támogatását.
Én nem szoktam pecázni. A horog amúgy se jó a doboz alá.
Üdvözlettel: Lex

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szeasztok!
 
Nálam is pont aktuális a téma, de én fémből fogom csináltatni.
Elég occsó lesz, mert jó helyre megyek...
Alul-felül tüskézve lesz, jó húsos vascsővel a közepén, amit megtöltök homokkal.
 
1x csináltam fenyőből állványt, gyönyörű lett.
 
Lex, nem rosssz gondolat az ólomgolyó. Bár én szívesebben pecáznék...

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


Ha már itt tartunk én is MDF-ből építettem az állványomat.
De én épp azért,mert sokan azt mondták hogy a fém nem jó,sokan azt mondták hogy a fa nem jó,ezért úgy gondoltam hogy akkor jó lesz az MDF.Elvégre a hangfalak nagyrésze is abból van.
Egy igen hozzáértő ember azt mondta hogy akusztikailag is megfelelő a formálya.De hogy miért azt nem árulta el.
Ő az.Már csak fújni kéne a hangfallal együtt.

" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Kacsento
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1420
Csatlakozott: 2004.10.10., vas. 13:53
Értékelés: 15

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Kacsento »


3év3hónap
Jól felhoztad
" Nagyon szépen szól, az éles is és a mély hangok is tiszták. "

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Lex »


Egy kicsit Up-olok a topiknak.
Ugyan többen ellenzik a fa állványt, de most abból készítek, mert most nem tudom megoldani vasból. Majd egyszer. Addig is lesz egy fa.
MDF-ből készül, középen egy homokkal feltöltött oszloppal, és saját ötletként a felső lapba 3 mélyedés lesz fúrva, amibe 15 mm-es (horgász) ólomgolyót rakok és erre megy a doboz. Az ólom jó rezgés csillapító. Szokták a réz kúpok belsejét is kiönteni vele. Nekem az egész abból lesz.
No mit szóltok?
Üdvözlettel: Lex

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hangváltó készítés házlag? :smile47:

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megnéztem a Momus.hu oldalon a HFM rol szóló két cikket. Csak egyet tudok érteni vele. A piac legyozte az objektivitást. Másoknak is ajánlom a HFM CD-t, igaz egy éves a cikk, remélem még kapok belole. Kb.1000,-Ft.
Üdv: NZS
Visszatérve az eredeti témára: Lehet gyártani 80*40-es zárt szelvénybol is álványokat, ezekez homokkal, ólommal, fel lehet tölteni. HFM hivatkozás: Talp. Ez egyetlen oszlop, alul, és felül ráhegesztett 5mm vastag vaslemezekkel, tüskékkel ellátva alul, gyurmával a hangfal alatt. A hangképet mindenképpen módosítani fogja. Kísérletezni kell vele.

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Esetleg nem tudjátok elérhetővé tenni a CD-t az interneten? Letölteném szívesen. :smile47:

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nnna !
 
Nem véletlen adtam magas labdát! :smile23: És tessék... rögtön kiderül, nem vagyok egyedül. :smile15:

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért írtam le én is a HFM hivatkozást, mert nekem is ez volt "az ÚJSÁG" ami adott valamilyen támogatást, rálátást a gépek muszaki külömbségeinek valós dolgaira, és a laikusok is értették. Én ott olvastam eloször olyan gyártókról és termékekrol, amelyek ma már talán jobban ismertek, de a HIFI felsobb köreihez tartoznak. A mai újságok adnak egy DVD mellékletet, reklámízu elemzésekkel. Sokszor különbözo nagyon eltéro gépeket "versenyeztetnek" egymással, de azt, hogy mi milyen formátumot tud lelátszani, bitráta határok, DVD-R típusok, azt nem surun árulják el. Megy a sok potenciális vásárló, viszi a saját lemezkészletét, kipróbálja, de ha nincs szerencséje, akkor 5 m-re bömböl éppen egy szörnyu egybe házas un. HIFI torony... Élvezd a próbált gép hangját, és elemezd, ha tudod. Persze BP-en már vannak jó bemutatótermek, csak azokban a különbözo nagyokból nem tudsz összehasonlítást végezni. Mi csak ezt a márkát forgalmazzuk, hallgasd meg. Óriási hiányérzetem van ilyen téren.
Sokat barkácsoltunk a HFM útmutatások alapján, és elég sok sikerrel. Köszönöm az egyetérto hozzászólást, és a CD-rol az infót.
NZS

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A régi szép idők... :smile11:
Kék dómos HS280 + SE260 volt az első "komolyabb" cuccom.
Nekem megvan az összes HFM papírformában, de nem adnám el semmi pénzért (na jó valamennyiért azért mégis :smile15: ) Ezt miért is írtam? Ja, csak dicsekedni akartam :smile15:
Úgyhogy semmi értelme nincs ennek a hozzászólásnak, csak nosztalgiáztam kicsit...

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Egyébbként, kiadták 1999ben CDrom-on az összes vezércikket és tesztet, ami megjelent a HFMben. De hát, ez ma már kit érdekel??"
 
Engem például érdekelt, mert nem volt meg csak egy-két szám, de láttam egy újságárusnál a CD-t és rögtön lecsaptam rá. Szerintem nagyon jó CD-ROM.
 
Itt elő is lehet rendelni utánvéttel: 1118 Budapest, Budaörsi út 119/b, www.momus.hu

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


NZS !
 
" A korábbi idökben..." Na ja, 1979-1992 ig. A HFM megteremtette a hazai hifi kultúrát.(bárkivel kiállok, pisztolypárbajra is, ha más állít)
Továbbá, a müszaki alapok laikusok számára is érthetö, magyarázatát is megadta. Meg eszement adatlap buziknak, közölt annyi müszaki paramétert, hogy nyáladzzhattak elötte. ( Cserélgettük is a gépeket otthon, mint állat. Ja, akkor még volt miböl.)
 
Egypárszor szóba hoztam itt a fórumon a höskort, és a HFM-et. Nna ...ne tudd meg mit kaptam érte. Ma a többségnek csak a sz@r kell! 399 oldal szemét, de felületes, színes bullshit, ami az agyatlan és permanens, költekezésre buzdít.
 
Egyébbként, kiadták 1999ben CDrom-on az összes vezércikket és tesztet, ami megjelent a HFMben. De hát, ez ma már kit érdekel?? Mert nem 7.1 dts discrete-ES + THX ultra 2. De tanulni sokat lehetne belöle, mert alapok nélkül összedöl a ház is. :smile6:

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A korábbi idokben (kb 12 éve) volt egy pár jó cikk a HIFI magazin nevu újságban "Állvány imádat" címmel, ahol teszteltek pár álvány típust. HB1 alá 20*20-as zártszelvénybol, és annak módosulatait. Én onnan koppintottam. Persze akkor nálunk még az Orion HS 280 kék dómmal, volt az etalon, de hol van az már... Talán könyvtárban még megtalálható az újság. Nekem megvan, de 350 km-rel odébb költöztem, az újságokat meg nem hoztam el a szüloktol.

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


1.Fémből
2.Formály nem feltétlenül,érintkezése nagyon is.
3.azért mert a hangrezgéseket nem viszi át a padlóba ami rögtön vissza is vezeti felerősítve a hangfalba és ezáltal torzítja a hangot.Tehát nem lesz tiszta hangzás.
4.Ha 1 m magas akkor kb 30-40 cm-es állvány a max.
5.Nem lesz jobb,megint csak torzítani fog.Akkor lesz jobb a hangzás ha veszel jobb mélyet.fizikálisan nem tudod fokozni a mélyet .Olyan lesz mint amit az erősítő és a hangfal tud.

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ok! Utána néztem a dolgoknak, és felülbíráltam az álláspontomat. :smile6:

Vendég

Hangfalállvány készítés házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves tna, próbáld meg elképzelni.
 
és igen, az igényesebb dobozokat keményebb és szilárdabb fából, vagy tömörebb farostból (MDF,HDF) készítik.
 
és igen, tesznek a dobozokba rezgéscsillapító anyagokat.
 
és igen, igen zavaros ez a hallástartomány feletti rezonanciafrekvenciájú (?) dobozméretezés. Valójában egy -a hangsugárzóhoz képest- végtelen felületű doboz (fal) lenne az ideális.
 
és igen, a reflexcsőben a levegőnek kell rezegnie, nem a csőnek és végképp nem a doboznak körülötte.
 
és nem, a merev doboz nem akadályozza a reflexcsőben a levegő rezgését.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”