Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lp lemezmosó topik

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: lacy »

Nándi 61 írta:
2021.11.27., szomb. 19:49
Kedves topiktársak !
Érdeklődnék , valaki tudja anna a ceglédi srácnak az elérhetőségét aki vákumos lemezmosókat gyárt ?
Köszönöm !
ha az akire gondolok, na ő nem ceglédi :) ha az akire te gondolsz, az akit én ismerek (múlt héten hoztam el az én mosómat tőle) akkor tudom :D

Nándi 61
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.09.10., hétf. 09:47
Értékelés: 1

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Nándi 61 »

Kedves topiktársak !
Érdeklődnék , valaki tudja anna a ceglédi srácnak az elérhetőségét aki vákumos lemezmosókat gyárt ?
Köszönöm !

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

lemezmosás,belső tatyók,nagy választékban:

https://hanglemeztasak.hu/shop_contact.php

:cheers1:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: peterson »

Artika írta:
2021.07.15., csüt. 06:24
Üdv.
Mi a vélemény erről az Auna Vinyl Clean kézi lemezmosóról?
https://www.electronic-star.hu/HiFi-es- ... QEQAvD_BwE

Mennyire hatékony? Érdemes megvenni?
Köszönöm
Az a baj ezzel a fajta mosóval, hogy csak látszatra (teljesen még úgy se) tisztítja meg a lemezt, valójában nem. Természetesen a semminél jobb, de ha sok lemezed van és komolyan gondolod a karbantartásukat, akkor csak a vákumos mosó a megoldás. Ezek használtan már 100e alatt előfordulnak, s elég strapabírók. Ráadásul kisebb az üzemeltetési költségük, jóval kevesebb folyadékkal lehet mosni, így hosszú távon anyagilag is jobban jársz!

Avatar
Artika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 17:27
Értékelés: 0

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Artika »

Üdv.
Mi a vélemény erről az Auna Vinyl Clean kézi lemezmosóról?
https://www.electronic-star.hu/HiFi-es- ... QEQAvD_BwE

Mennyire hatékony? Érdemes megvenni?
Köszönöm

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Pikkubee írta:
2021.04.12., hétf. 10:01
Sziasztok,

Tudtok ajánlani valakit, aki vállal mosást? Kb. 100 lemezes kollekciómat szeretném lemosatni olyasvalakivel, aki tisztességesen végzi a munkáját.
Bálint Feri, Newport Records Budapest, Teréz krt. 8.
Régen, amíg nem volt mosóm, hozzá jártam mosatni, korrektül dolgozik.
Persze azt ne várd, hogy az összeset egyben elvállalja, inkább részletekben.
Továbbá az is kérdéses, hogy a jelen helyzetben(Covid) nyitva van-e?
Egy telefont megér.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
pancsa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2017.09.16., szomb. 10:16
Értékelés: 14

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: pancsa »

Urak,
Erről a készülékről valaki?
https://www.cncworld.hu/ultrahangos-mos ... lkEALw_wcB

Pikkubee
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2020.11.05., csüt. 19:34
Értékelés: 11
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Pikkubee »

Sziasztok,

Tudtok ajánlani valakit, aki vállal mosást? Kb. 100 lemezes kollekciómat szeretném lemosatni olyasvalakivel, aki tisztességesen végzi a munkáját.

Cibal01
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.03.19., pén. 13:44
Értékelés: 0

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Cibal01 »

ULTRAHANOG LEMEZTISZTÍTÓ FOLYADÉK ügyében kérnék segítséget!

Főleg olyanokra számítanék akik saját tapasztalatuk alapján tudnak segíteni!

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3349
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4303
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: pärt »

Egy kis kivonat a videóból. A cd hangminősége kb. 40%-a (hogy jött ki?) a masterről kazettára másolt zenének, de az lp is csak szomorúan kullog a kazetta után. :P
Azért inkább vinyleket gyűjt a masterek mellett, nem kazettát. Fene érti; távoli kultúra.
Screenshot_20210312-152157.png
Screenshot_20210312-152157.png (432.35 KiB) Megtekintve 3921 alkalommal

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: antizigün »

üdv

emlékeztek a sárgazakós gazemberre?

tudjátok, a wd40-es idiótára https://www.youtube.com/watch?v=o2s-Sis0T80

na, a mesüge most kékben nyomja, viszont - éremtelenül - egész jó boltot visz https://www.youtube.com/watch?v=cLWHPy9zdGs

Avatar
audiomeca
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2009.08.19., szer. 14:52
Értékelés: 92

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: audiomeca »

"A lemezmosás: a fentieket csak azért írtam le, mert szerintem a lemezmosásban sincs nagy tudomány, meg csodaszerek."

Na na ez igy ebben a formaban nem igaz. Gondolom rengeteg keszuleket, folyadekot probaltal... gondolkodik.gif

"Ha meg akarok hallgatni egy lemezt, előtte mossam meg. Pont. Azóta is azt csinálom. Illetve, ha emlékszem rá, hogy valamelyiket már tuti mostam 1-2 szer, le se mosom, mert felesleges. A pár pihét leviszi a szénszálas kefe, és kész. Nagoka antisztatikus tokban vannak egyébként."

Az egyenkenti lemezmosas elegge nagy folyadek pazarlassal jar...

"Adtak hozzá kevéske folyadékot is. Hol szerezzek én majd ilyet otthon? Ember mondta, hogy tegyek 3 deci alkoholt egy flakonba, öntsem fel desztillált vízzel 1 literre, és kész. Figyelj, amit mi árulunk az is pont ugyanaz, csak sokkal drágább, megsúgta.
Azóta gyógyszertár, 96 százalékos alkohol, deszt. víz és kész. Ha nem viszi le a koszt, leviszi másodszorra, ami nagyon koszos azt meg nem veszem meg."

Az alkohol es a viz magaban nem tisztitja a lemezt. Tenzid nelkul nem fog megfeleloen mukodni.

"A bakelit lemez nem bakelit, hanem pvc, annak meg nem árt a szesz, viszont a koszt nagyon jól oldja."

A vinilnek mennyire nem art az alkohol... azert tomenyen nem illik alkalmazni rajta...
LP: Audiomeca J1/SL5 + Koetsu Rosewood Longbody Prototype + Stevens & Billington TX-103 Silver
Phono: MCRIAA by TJ
Tuner: Sequerra Model 1
CD: Philips CD100 Trial Run V-FET mod by TJ;
Erősítő: Marantz 7T V-FET mod by TJ & Hitachi HMA-8300 V-FET mod by TJ
Hangfal: Ohm F & Townshend MST

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: greenbio »

én vettem hallásvédő fülest a barkács nagyáruházban, így mosás közben legalább engem nem zavar, hogy hangosabb, mint egy Rakéta porszívó :)

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3349
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4303
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: pärt »

Aszpirin írta:
2021.02.14., vas. 10:42
[

Az Okki Nokkinál már a tányér forgatása is olyan méltatlan hangokat ad ki, hogy csak néztem ki a fejemből, hogy “ezt most így hogy”... Amikor meg beindul a leszívó...
Az 1000% , hogy sokkal halkabbra is meg lehetne csinálni, főleg ennyi pénzért. Meg az egész, ahogy kinéz, ahogy össze van rakva, valljuk be, elég gagyi, teljesen “DIY-feeling”... De működik, és hát minek csinálnák meg rendesen, ha így is megveszik (engem is beleértve), nem kevés pénzért (amibe alapból még egy plexitető sem fért bele ugye)...
Telefonos appal mérve a Philips akkus porszívónk: 79 dB, egy Elektrolux madzagos, porzsák nélküli: 85 dB, az Okki Nokki is 85 dB. Aki egyszerre akar harminc lemezt mosni, annak nem ez lesz a kedvenc időtöltése.
Engem a lemezforgatás hangja jobban zavar; olyan, mint egy beteg terménydaráló. Ránéztem a tengelyre, eleve kotyogósra gyártották, de hagyom így. Minden beszámolóban megemlítik, én is megbékéltem vele.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Aszpirin írta:
2021.02.14., vas. 10:42
Indy írta:
2020.11.09., hétf. 08:53
pärt írta:
2020.11.08., vas. 21:31
Okki Nokkim van, persze hangos, de nem rosszabb, mint egy porszívó. A leszívás amúgy is csak pár másodperc.
Ez is, mint minden, viszonyítás kérdése. Az én 65000 Ft-os UltraSilencer™ Zen porszívóm 58 dB-es, a szívóhatása erősebb mint a Nokki mosómé, pedig az 100+-os árban van. Meg lehetne ennyiért oldani hogy kussban legyen a vákumos mosó, csak akarni kellene. :rolleyes:
Az Okki Nokkinál már a tányér forgatása is olyan méltatlan hangokat ad ki, hogy csak néztem ki a fejemből, hogy “ezt most így hogy”... Amikor meg beindul a leszívó...
Az 1000% , hogy sokkal halkabbra is meg lehetne csinálni, főleg ennyi pénzért. Meg az egész, ahogy kinéz, ahogy össze van rakva, valljuk be, elég gagyi, teljesen “DIY-feeling”... De működik, és hát minek csinálnák meg rendesen, ha így is megveszik (engem is beleértve), nem kevés pénzért (amibe alapból még egy plexitető sem fért bele ugye)...
Nekem az Okki Nokki jelenleg is kapható változata van, fehérben. Az enyémnek a motorhangja teljesen vállalható, én kimondottan csendesnek mondanám. A kivitele, szerintem ennek a legutolsó változatnak elég korrekt, bár, hogy ennyiért(140e) miért nem fér bele egy plexi tető, az különös. Én külön csináltattam rá.
Az, hogy hangos az nem kérdés, nagyon is, de a más lemezmosók, amikkel találkoztam, pl. Clearaudio Smart Matrix, VPI, azok sem halkabbak. Szerencsére nem kell minden nap használni, így kibírható.
Én mindíg akkor szoktam mosni, mikor a család nincs itthon...
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Indy írta:
2020.11.09., hétf. 08:53
pärt írta:
2020.11.08., vas. 21:31
Okki Nokkim van, persze hangos, de nem rosszabb, mint egy porszívó. A leszívás amúgy is csak pár másodperc.
Ez is, mint minden, viszonyítás kérdése. Az én 65000 Ft-os UltraSilencer™ Zen porszívóm 58 dB-es, a szívóhatása erősebb mint a Nokki mosómé, pedig az 100+-os árban van. Meg lehetne ennyiért oldani hogy kussban legyen a vákumos mosó, csak akarni kellene. :rolleyes:
Az Okki Nokkinál már a tányér forgatása is olyan méltatlan hangokat ad ki, hogy csak néztem ki a fejemből, hogy “ezt most így hogy”... Amikor meg beindul a leszívó...
Az 1000% , hogy sokkal halkabbra is meg lehetne csinálni, főleg ennyi pénzért. Meg az egész, ahogy kinéz, ahogy össze van rakva, valljuk be, elég gagyi, teljesen “DIY-feeling”... De működik, és hát minek csinálnák meg rendesen, ha így is megveszik (engem is beleértve), nem kevés pénzért (amibe alapból még egy plexitető sem fért bele ugye)...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

satiha
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.07., vas. 11:27
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Budapest 18. ker

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: satiha »

Köszönöm!
Szíj csere mindenképp, de a plexi egyik zsanérja is eltört, pár nyitogatás után. Már meg is rendeltem, továbbá olajat is a csapágyhoz.
Esetleg nem tudsz ajánlani aki pár dolgot megcsinálna rajta? Bp.-n lakom, tehát preferált lenne a közeli szakember.
Előre is köszönöm

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5651
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

satiha írta:
2021.02.09., kedd 09:38
Sajnos az utóbbi pár évben külföldön dolgoztam, a gépek be se voltak kapcsolva. Gondolom emiatt (is) lettek a hibák a CD-ben és a deck-ben. Már itthon vagyok a vírus miatt sajnos, és újrakezdem a dolgot.
Sajnos igen, a vírushelyzet betett sokmindennek! De így akkor a szíjat is érdemes lesz cserélni a lemezjátszón. Szerintem olvasgasd el az itteniek tapasztalatait is az újrakezdés alkalmából. Jó zenehallgatást kívánok!

satiha
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.07., vas. 11:27
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Budapest 18. ker

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: satiha »

Sajnos az utóbbi pár évben külföldön dolgoztam, a gépek be se voltak kapcsolva. Gondolom emiatt (is) lettek a hibák a CD-ben és a deck-ben. Már itthon vagyok a vírus miatt sajnos, és újrakezdem a dolgot.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5651
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

satiha írta:
2021.02.08., hétf. 21:46
Tisztelt fórumtársak!

Új vagyok itt, de gondoltam lemezmosás ügyében leírom a tapasztalataimat.
Mint sokan, én is évtizedekkel korábban kezdtem szeretett műfajunkat. De úgy gondolom, nem mentem el az ezoterika irányába, és ezt is igyekeztem a racionalitás mezsgyéi között tartani, ezért elöljáróban pár gondolat:
A csodákban sose hittem. Van aki azt mondta a front end a legfontosabb, van aki meg azt, hogy a hangdobozok, azon áll vagy bukik minden. Vagy az erősítőn. Na, szerintem mindhárom fontos, leginkább az, hogy nagyjából mindhárom láncszem hasonló kvalitású/minőségű legyen. És még ami nagyon fontos szerintem, hogy az erősítő és a hangdobozok „szeressék” egymást! Ez fontos, a többi meg csak egyéni ízlés kérdése! A kábeleket, szakmám okán mindig magamnak csináltam. Jó minőségű dugók, drótok, tisztességesen megforrasztva (na jó, ezüstös ónnal, egyszer élünk:- )). Csodákat itt se láttam/hallottam, pláne nem mentem el az űrtechnika irányába, főleg árban nem. Mikor bejöttek, kicsit elcsábultam a szénszálas összekötőkkel, de végül az is kimaradt. Nem tesztelgetek, nem cserélgetek, próbálgatok százfélét, csak az erősítő lett kicserélve egyszer, és snitt.
A lemezmosás: a fentieket csak azért írtam le, mert szerintem a lemezmosásban sincs nagy tudomány, meg csodaszerek.
Olyan jó 25 éve abban a szerencsében volt részem, hogy New Yorkban jártam. Esték a lemezboltokban teltek, de gondolhatjátok, beléptem és a végét se láttam akkora volt. Mi érdekel? Hát…, mondjuk jazz. OK, menjek, és ember egy kb 100 négyzetméteres terembe vitt, ahol csak jazz volt. Levegőt se kaptam. Súly nem is érdekelt, csak a pénztárca szabott határt. Azért vásároltam rendesen, nálunk sose hallott-látott lemezeket.
Meg ami a lényeg, vettem egy VPI lemezmosó gépet is. Mikor hazahoztam, Hi-Fi-s, High End-es barátok…Mit??? Nem is hallottak még olyat. Mondjuk előtte én se sokszor. Mindenki a Lenco vizes cuccánál tartott még gondolatilag. Aztán jöttek megnézni, megállapítottuk hogy azért elég hatásos a gép.
Arra, hogy hogyan használjam, a fószer azt mondta, hogy egy ilyen gép nem arra való, hogy a sok száz lemezt elkezdjem mosogatni. Ha meg akarok hallgatni egy lemezt, előtte mossam meg. Pont. Azóta is azt csinálom. Illetve, ha emlékszem rá, hogy valamelyiket már tuti mostam 1-2 szer, le se mosom, mert felesleges. A pár pihét leviszi a szénszálas kefe, és kész. Nagoka antisztatikus tokban vannak egyébként.
Adtak hozzá kevéske folyadékot is. Hol szerezzek én majd ilyet otthon? Ember mondta, hogy tegyek 3 deci alkoholt egy flakonba, öntsem fel desztillált vízzel 1 literre, és kész. Figyelj, amit mi árulunk az is pont ugyanaz, csak sokkal drágább, megsúgta.
Azóta gyógyszertár, 96 százalékos alkohol, deszt. víz és kész. Ha nem viszi le a koszt, leviszi másodszorra, ami nagyon koszos azt meg nem veszem meg.
Azóta ezzel mosok, semmi mást nem teszek bele. A bakelit lemez nem bakelit, hanem pvc, annak meg nem árt a szesz, viszont a koszt nagyon jól oldja. Sellak lemezre az alkohol nyilván nem jó, de az meg nincs is nekem. Eszembe se jut mindenfélét beletenni a folyadékba, meg súlyos pénzeket se fogok érte fizetni. Egy liter lötty simán elég 1-2 évig, és meg se romlik. Nem hagy semmi nyomot a lemezen, és üledék se lesz benne. Meg párszáz forint. A kétszer desztilláltat majd lehet, hogy egyszer megpróbálom, hátha abban lakozik az igazság.
Amit hallgatok: Linn LP 12, csöves előerősítő és monoblokkok, JM Lab álló hangsugárzó, AMC csöves CD játszó, ami most rossz. Van egy kazettás deckem is, de az is rossz, meg kellene csináltatni, gondolom szíjak, gumi alkatrészek mentek tönkre, mert évekig be se kapcsoltam (Sony K990ES). Ha tudtok javítós embert ezekre, megköszönném, de ha ékszíj beszerzési forrást, azt is. Köszönöm előre is!
satiha
Köszönjük! Bár ez nem igazi tapasztalat , csak egyféle módszer leírása. Mindenféle próbálkozások nélkül és azokból nyert tapasztalat nélkül. Remélem azért a lemezt mosók többsége ennél jobban vigyáz a lemezeire. És remélem , hogy a lemezjátszódat is 1- max.2 évente karbantartattad. Bár a cd-d és magnód állapotának leírása nem ezt sugallja.

satiha
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.02.07., vas. 11:27
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Budapest 18. ker

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: satiha »

Tisztelt fórumtársak!

Új vagyok itt, de gondoltam lemezmosás ügyében leírom a tapasztalataimat.
Mint sokan, én is évtizedekkel korábban kezdtem szeretett műfajunkat. De úgy gondolom, nem mentem el az ezoterika irányába, és ezt is igyekeztem a racionalitás mezsgyéi között tartani, ezért elöljáróban pár gondolat:
A csodákban sose hittem. Van aki azt mondta a front end a legfontosabb, van aki meg azt, hogy a hangdobozok, azon áll vagy bukik minden. Vagy az erősítőn. Na, szerintem mindhárom fontos, leginkább az, hogy nagyjából mindhárom láncszem hasonló kvalitású/minőségű legyen. És még ami nagyon fontos szerintem, hogy az erősítő és a hangdobozok „szeressék” egymást! Ez fontos, a többi meg csak egyéni ízlés kérdése! A kábeleket, szakmám okán mindig magamnak csináltam. Jó minőségű dugók, drótok, tisztességesen megforrasztva (na jó, ezüstös ónnal, egyszer élünk:- )). Csodákat itt se láttam/hallottam, pláne nem mentem el az űrtechnika irányába, főleg árban nem. Mikor bejöttek, kicsit elcsábultam a szénszálas összekötőkkel, de végül az is kimaradt. Nem tesztelgetek, nem cserélgetek, próbálgatok százfélét, csak az erősítő lett kicserélve egyszer, és snitt.
A lemezmosás: a fentieket csak azért írtam le, mert szerintem a lemezmosásban sincs nagy tudomány, meg csodaszerek.
Olyan jó 25 éve abban a szerencsében volt részem, hogy New Yorkban jártam. Esték a lemezboltokban teltek, de gondolhatjátok, beléptem és a végét se láttam akkora volt. Mi érdekel? Hát…, mondjuk jazz. OK, menjek, és ember egy kb 100 négyzetméteres terembe vitt, ahol csak jazz volt. Levegőt se kaptam. Súly nem is érdekelt, csak a pénztárca szabott határt. Azért vásároltam rendesen, nálunk sose hallott-látott lemezeket.
Meg ami a lényeg, vettem egy VPI lemezmosó gépet is. Mikor hazahoztam, Hi-Fi-s, High End-es barátok…Mit??? Nem is hallottak még olyat. Mondjuk előtte én se sokszor. Mindenki a Lenco vizes cuccánál tartott még gondolatilag. Aztán jöttek megnézni, megállapítottuk hogy azért elég hatásos a gép.
Arra, hogy hogyan használjam, a fószer azt mondta, hogy egy ilyen gép nem arra való, hogy a sok száz lemezt elkezdjem mosogatni. Ha meg akarok hallgatni egy lemezt, előtte mossam meg. Pont. Azóta is azt csinálom. Illetve, ha emlékszem rá, hogy valamelyiket már tuti mostam 1-2 szer, le se mosom, mert felesleges. A pár pihét leviszi a szénszálas kefe, és kész. Nagoka antisztatikus tokban vannak egyébként.
Adtak hozzá kevéske folyadékot is. Hol szerezzek én majd ilyet otthon? Ember mondta, hogy tegyek 3 deci alkoholt egy flakonba, öntsem fel desztillált vízzel 1 literre, és kész. Figyelj, amit mi árulunk az is pont ugyanaz, csak sokkal drágább, megsúgta.
Azóta gyógyszertár, 96 százalékos alkohol, deszt. víz és kész. Ha nem viszi le a koszt, leviszi másodszorra, ami nagyon koszos azt meg nem veszem meg.
Azóta ezzel mosok, semmi mást nem teszek bele. A bakelit lemez nem bakelit, hanem pvc, annak meg nem árt a szesz, viszont a koszt nagyon jól oldja. Sellak lemezre az alkohol nyilván nem jó, de az meg nincs is nekem. Eszembe se jut mindenfélét beletenni a folyadékba, meg súlyos pénzeket se fogok érte fizetni. Egy liter lötty simán elég 1-2 évig, és meg se romlik. Nem hagy semmi nyomot a lemezen, és üledék se lesz benne. Meg párszáz forint. A kétszer desztilláltat majd lehet, hogy egyszer megpróbálom, hátha abban lakozik az igazság.
Amit hallgatok: Linn LP 12, csöves előerősítő és monoblokkok, JM Lab álló hangsugárzó, AMC csöves CD játszó, ami most rossz. Van egy kazettás deckem is, de az is rossz, meg kellene csináltatni, gondolom szíjak, gumi alkatrészek mentek tönkre, mert évekig be se kapcsoltam (Sony K990ES). Ha tudtok javítós embert ezekre, megköszönném, de ha ékszíj beszerzési forrást, azt is. Köszönöm előre is!
satiha

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3349
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4303
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: pärt »

audiomeca írta:
2020.11.09., hétf. 08:53
pärt írta:
2020.11.08., vas. 21:31
Függ a löttytől is. L'Art du Son-t használok, ami alapból nem alkoholos, de rakok bele egy kis izopropilt. Az a száradást is meggyorsítja; mire a lemezjátszóhoz érek, már teljesen száraz. A 10 fok viszont tényleg nem az igazi.
Okki Nokkim van, persze hangos, de nem rosszabb, mint egy porszívó. A leszívás amúgy is csak pár másodperc.
Igy nem sok ertelme van a L'Art du Son-nak, ha alkohol kerul bele. Eleve az osszetetelen nem olyan, mint az alkoholos folyadekoke.
Akinel a leszivas par masod perc ott valami nem jo. Legalabb 1 perc kell a tokeletes leszivashoz vagy pango folyadek marad a barazda aljan. Erdemes azt is eltavolitani ;)
Igen, én is vacilláltam, az alkoholos keverék miatt. Egy pár lemezes adagot készítettem, és működött. Hogy ez árt-e az alap folyadéknak- nos ezt nem tudom, szerintem nem, legalábbis semmi negatívat nem tapasztaltam. Mikroszkópos ellenőrzés tenne igazságot. Az alkoholmentesség előnye leginkább az arra érzékeny sellak lemezek kapcsán szokott felmerülni. De hogy az a kis mennyiségű alkohol a száradási időt drasztikusan lecsökkenti, az biztos.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: greenbio »

Linn írta:
2020.11.08., vas. 09:39
Egy kérdés: 10C-fokon, garázsban célszerű e vákumos mosást végezni? Hősugárzó van. A nappaliban kibírhatatlanul hangos, olyan mint egy ütvefúró, vagy egy 10 éves porszívó. De szív mint az állat.
ha csak téged zavar, akkor hallásvédő egy barkács árúházból. ha másokat is, akkor ez nem megoldás.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Indy »

pärt írta:
2020.11.08., vas. 21:31
Okki Nokkim van, persze hangos, de nem rosszabb, mint egy porszívó. A leszívás amúgy is csak pár másodperc.
Ez is, mint minden, viszonyítás kérdése. Az én 65000 Ft-os UltraSilencer™ Zen porszívóm 58 dB-es, a szívóhatása erősebb mint a Nokki mosómé, pedig az 100+-os árban van. Meg lehetne ennyiért oldani hogy kussban legyen a vákumos mosó, csak akarni kellene. :rolleyes:
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
audiomeca
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2009.08.19., szer. 14:52
Értékelés: 92

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: audiomeca »

pärt írta:
2020.11.08., vas. 21:31
Függ a löttytől is. L'Art du Son-t használok, ami alapból nem alkoholos, de rakok bele egy kis izopropilt. Az a száradást is meggyorsítja; mire a lemezjátszóhoz érek, már teljesen száraz. A 10 fok viszont tényleg nem az igazi.
Okki Nokkim van, persze hangos, de nem rosszabb, mint egy porszívó. A leszívás amúgy is csak pár másodperc.
Igy nem sok ertelme van a L'Art du Son-nak, ha alkohol kerul bele. Eleve az osszetetelen nem olyan, mint az alkoholos folyadekoke.
Akinel a leszivas par masod perc ott valami nem jo. Legalabb 1 perc kell a tokeletes leszivashoz vagy pango folyadek marad a barazda aljan. Erdemes azt is eltavolitani ;)
LP: Audiomeca J1/SL5 + Koetsu Rosewood Longbody Prototype + Stevens & Billington TX-103 Silver
Phono: MCRIAA by TJ
Tuner: Sequerra Model 1
CD: Philips CD100 Trial Run V-FET mod by TJ;
Erősítő: Marantz 7T V-FET mod by TJ & Hitachi HMA-8300 V-FET mod by TJ
Hangfal: Ohm F & Townshend MST

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”