Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lp lemezmosó topik

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Ultrahangos lemezmosó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

gnagy írta:
2024.01.21., vas. 11:08
Rock60 írta:
2024.01.20., szomb. 23:22
gnagy írta:
2024.01.17., szer. 21:46

Jelenleg egy ProJect lemezmosót használok gyári folyadékkal és azt vettem észre, hogy sokszor 4-5-6 mosás kell ahhoz, hogy egy használtan vett lemez normálisan szóljon. A mosás menete: ProJect mosó folyadék, utána dsztillált víz egymás után 2-3-4 alkalommal.
Elég ideig hagyod ázni a szennyeződést, mielőtt elkezded leszívatni a folyadékot ?
Én alap esetben kb. 1 - 1.5 percig áztatom.
Nagyon ritkán fordul elő, a különösen elhanyagolt állapotban lévő használtan vett lemezeknél, hogy megismételem a folyamatot.
Ilyenkor, ha szükségesnek tűnik, meghosszabbítom az áztatatási időt, akár 4 - 5 percre.
Ráöntöd / fújod (én spriccelővel csinálom) a lemezre a folyadékot, szétteríted és vársz pár percet?
Milyen filyadékot használsz?
Én a Project gyári folyadékát.

Az, hogy kinézetre milyen a lemez, nem jelent semmit. Már az első mosás után is jól néz ki, de a 2-3-4 után olyan, mintha dimenzióugrás lenne a hangban. + sokszor még a reménytelennek kinéző lemezek is recsegés-pattogás nélkül, teljesen csendben szólnak.
Egyébként voltam annyira beteg, hogy megvettem az ultrahangos mosót.... Olcsó darab volt, majd beszámolok.
csak az tudom leirni,amit itt a srácok csinálnak,és láttam:

https://hanglemeztasak.hu/bakelit-tisztitas

ráöntik a lötyit,kefével,mind a 2 forgásirányba,szétkenik a folyadékot,elég meredek szögben a lemezhez vizonyitva "ekézünk-szántunk",fordulatszám mondjuk 5x, ezek után,aztán leszivás,2 irányba,oldalforditás,ismétlés a másik oldalon...volt olyan lemezen,ahol ezt megismételték...tökéletes munkát végeznek a srácok,de az ultrahanos mosás,nekem übereli az egészet...

:smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: supravox »

dixie-chicken írta:
2024.01.21., vas. 15:09
supravox írta:
2024.01.21., vas. 12:08
dixie-chicken írta:
2024.01.21., vas. 11:13


amit én észre vettem a Tiéd,és az Audicentrumban lévőnél,hogy az Audicentrumban lévőn a mosási folyamat hoszabb-időben...ez állitható ?

ami biztos,a végeredmény mind a 2 változatnál,parádés :smile53:
Nem állítható.
Elvileg 6 perc mindkét gépnél.
hmm..akkor olyan jót beszélgettünk/zenéltünk közben,hogy gyorsan eltelt a 6 perc lemezenként,nem is vettem észre :D ...ami biztos a Donald Fagen "Nightflight" egy más dimenzióba került,mosás után,hangzásügyileg,néztem is vlki kicserélte a lemezjátszómat az éjszaka,ma amikor felraktam,ezmijez ;peace; ...a másik 3 is rendben van "fizikailag",1x nél volt egy makacs "pötyi" amin vlmilyen ragacs maradványa volt,most "like new" (Air "Live at Montreux '78),a másiknál 1x volt egy olyan érzésem hogy az LP,ránézésre tökéletes,de lejátszás közben,voltak némi mélybarázdás lerakodások,hogy itt ott,voltak némi enyhe sercegések (Jimmy Giuffre 3) ,ez orvosolva mind a 2 lemeznél...a régi ECM,meg csak poros volt,már a karbonkefe is segitett rajta,de úgy voltam vele,hogy rendbe kell tenni,ha már adva van a lehetőség...annak eszmei értéke van manapság (Marion Brown/ECM 1004) :smile32:

köszi még 1x :tutiok: leborulok.gif
Nagyon szìvesen.
Az a Yes album eszelős volt.
20 percig meg se nyikkantunk.
Illetve a leeső állkapcsom hangja zavart be néha😁
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

supravox írta:
2024.01.21., vas. 12:08
dixie-chicken írta:
2024.01.21., vas. 11:13
supravox írta:
2024.01.21., vas. 10:42


Nekem az ezelőtti verzió van.
Nem tudom mi a különbség.
Én a vadiújat 1500€-ért vettem.
Asse olcsó de azért nem 1 milla
amit én észre vettem a Tiéd,és az Audicentrumban lévőnél,hogy az Audicentrumban lévőn a mosási folyamat hoszabb-időben...ez állitható ?

ami biztos,a végeredmény mind a 2 változatnál,parádés :smile53:
Nem állítható.
Elvileg 6 perc mindkét gépnél.
hmm..akkor olyan jót beszélgettünk/zenéltünk közben,hogy gyorsan eltelt a 6 perc lemezenként,nem is vettem észre :D ...ami biztos a Donald Fagen "Nightflight" egy más dimenzióba került,mosás után,hangzásügyileg,néztem is vlki kicserélte a lemezjátszómat az éjszaka,ma amikor felraktam,ezmijez ;peace; ...a másik 3 is rendben van "fizikailag",1x nél volt egy makacs "pötyi" amin vlmilyen ragacs maradványa volt,most "like new" (Air "Live at Montreux '78),a másiknál 1x volt egy olyan érzésem hogy az LP,ránézésre tökéletes,de lejátszás közben,voltak némi mélybarázdás lerakodások,hogy itt ott,voltak némi enyhe sercegések (Jimmy Giuffre 3) ,ez orvosolva mind a 2 lemeznél...a régi ECM,meg csak poros volt,már a karbonkefe is segitett rajta,de úgy voltam vele,hogy rendbe kell tenni,ha már adva van a lehetőség...annak eszmei értéke van manapság (Marion Brown/ECM 1004) :smile32:

köszi még 1x :tutiok: leborulok.gif
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: supravox »

dixie-chicken írta:
2024.01.21., vas. 11:13
supravox írta:
2024.01.21., vas. 10:42
Nekem az ezelőtti verzió van.
Nem tudom mi a különbség.
Én a vadiújat 1500€-ért vettem.
Asse olcsó de azért nem 1 milla
amit én észre vettem a Tiéd,és az Audicentrumban lévőnél,hogy az Audicentrumban lévőn a mosási folyamat hoszabb-időben...ez állitható ?

ami biztos,a végeredmény mind a 2 változatnál,parádés :smile53:
Nem állítható.
Elvileg 6 perc mindkét gépnél.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

supravox írta:
2024.01.21., vas. 10:42
Nekem az ezelőtti verzió van.
Nem tudom mi a különbség.
Én a vadiújat 1500€-ért vettem.
Asse olcsó de azért nem 1 milla
amit én észre vettem a Tiéd,és az Audicentrumban lévőnél,hogy az Audicentrumban lévőn a mosási folyamat hoszabb-időben...ez állitható ?

ami biztos,a végeredmény mind a 2 változatnál,parádés :smile53:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Csömör

Re: Ultrahangos lemezmosó

Hozzászólás Szerző: gnagy »

Rock60 írta:
2024.01.20., szomb. 23:22
gnagy írta:
2024.01.17., szer. 21:46

Jelenleg egy ProJect lemezmosót használok gyári folyadékkal és azt vettem észre, hogy sokszor 4-5-6 mosás kell ahhoz, hogy egy használtan vett lemez normálisan szóljon. A mosás menete: ProJect mosó folyadék, utána dsztillált víz egymás után 2-3-4 alkalommal.
Elég ideig hagyod ázni a szennyeződést, mielőtt elkezded leszívatni a folyadékot ?
Én alap esetben kb. 1 - 1.5 percig áztatom.
Nagyon ritkán fordul elő, a különösen elhanyagolt állapotban lévő használtan vett lemezeknél, hogy megismételem a folyamatot.
Ilyenkor, ha szükségesnek tűnik, meghosszabbítom az áztatatási időt, akár 4 - 5 percre.
Ráöntöd / fújod (én spriccelővel csinálom) a lemezre a folyadékot, szétteríted és vársz pár percet?
Milyen filyadékot használsz?
Én a Project gyári folyadékát.
Az, hogy kinézetre milyen a lemez, nem jelent semmit. Már az első mosás után is jól néz ki, de a 2-3-4 után olyan, mintha dimenzióugrás lenne a hangban. + sokszor még a reménytelennek kinéző lemezek is recsegés-pattogás nélkül, teljesen csendben szólnak.
Egyébként voltam annyira beteg, hogy megvettem az ultrahangos mosót.... Olcsó darab volt, majd beszámolok.
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: supravox »

Nekem az ezelőtti verzió van.
Nem tudom mi a különbség.
Én a vadiújat 1500€-ért vettem.
Asse olcsó de azért nem 1 milla
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Ultrahangos lemezmosó

Hozzászólás Szerző: supravox »

Rock60 írta:
2024.01.20., szomb. 23:22
gnagy írta:
2024.01.17., szer. 21:46

Jelenleg egy ProJect lemezmosót használok gyári folyadékkal és azt vettem észre, hogy sokszor 4-5-6 mosás kell ahhoz, hogy egy használtan vett lemez normálisan szóljon. A mosás menete: ProJect mosó folyadék, utána dsztillált víz egymás után 2-3-4 alkalommal.
Elég ideig hagyod ázni a szennyeződést, mielőtt elkezded leszívatni a folyadékot ?
Én alap esetben kb. 1 - 1.5 percig áztatom.
Nagyon ritkán fordul elő, a különösen elhanyagolt állapotban lévő használtan vett lemezeknél, hogy megismételem a folyamatot.
Ilyenkor, ha szükségesnek tűnik, meghosszabbítom az áztatatási időt, akár 4 - 5 percre.
Ezt az áztatást,hogy kell elképzelni?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Ultrahangos lemezmosó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

gnagy írta:
2024.01.17., szer. 21:46

Jelenleg egy ProJect lemezmosót használok gyári folyadékkal és azt vettem észre, hogy sokszor 4-5-6 mosás kell ahhoz, hogy egy használtan vett lemez normálisan szóljon. A mosás menete: ProJect mosó folyadék, utána dsztillált víz egymás után 2-3-4 alkalommal.
Elég ideig hagyod ázni a szennyeződést, mielőtt elkezded leszívatni a folyadékot ?
Én alap esetben kb. 1 - 1.5 percig áztatom.
Nagyon ritkán fordul elő, a különösen elhanyagolt állapotban lévő használtan vett lemezeknél, hogy megismételem a folyamatot.
Ilyenkor, ha szükségesnek tűnik, meghosszabbítom az áztatatási időt, akár 4 - 5 percre.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: arzachel »

Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Ultrahangos lemezmosó

Hozzászólás Szerző: supravox »

gnagy írta:
2024.01.17., szer. 21:46
Kedves fórumtársak!

Az ultrahangos mosót használókhoz lenne kérdésen. Tudnátok pár szóval tanácsot adni, ultrahangos mosással kapcsolatban?
Jelenleg egy ProJect lemezmosót használok gyári folyadékkal és azt vettem észre, hogy sokszor 4-5-6 mosás kell ahhoz, hogy egy használtan vett lemez normálisan szóljon. A mosás menete: ProJect mosó folyadék, utána dsztillált víz egymás után 2-3-4 alkalommal. Szóval gondolkozom egy ultrahangos mosóban...
- aki használ ilyet, annak bevált egyáltalán?
- megérte váltan?
- a 40 kHz végül elégséges, vagy kell egy jóval drágább változat?
- esetleg vegyesen használod a vákumossal?
- vízzel, vagy desztillált vízzel használod?
- esetleg használsz plusz mosófolyadékot az ultrahangos mosóba?

A válaszokat előre is köszönöm,

üdvözlettel: Nagy Gábor
Amit én hasznalok Audiodesk mosót az vizes és ultrahangos is.
Természetesen desztillalt vizet és az AD saját mosószerét használom.
Nagyon kényelmes a használata.
Egyszerre mindkét oldalt tisztítja.
Az eredmény elég meggyőző.
Előtte volt VPI vákumos mosóm.
Az egy vicc ehhez képest.
Cserébe sajnos nagyon drága:(
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Voyager írta:
2024.01.06., szomb. 16:48
Ez nem nagyítós, tehát nincs barázdába nézés, de értékes lemez (használtan vásárolt) mosás előtt és után.
Gondolom komment nem kell, hogy melyik, melyik? (tudom, hogy ezeken a képeken csak a felületi kosz eltávolítása látszik)


001.JPG

02.JPG
Jól van ez így. Látszik a felületi kosz eltávolítása, plusz amit ugye mikroszkóp nélkül nem láthatunk.
Én azt gondolom, hogy a lemezmosás mindenképpen hatásos/hatékony dolog, érdemes csinálni, vagy áldozni rá.
Magam is csinálom és teljesen egyértelmű számomra, hogy a hagyományos lemeztörlőkhöz képest (pl vmi karbon, v bármi egyéb) nagyon jó hatásfokú.
Ha csak a felületi kosz nagy részét távolítja el, már megéri mosni az LP-t. Egyszerű törlés közel nem hoz ilyen jó eredményt.
Ha pedig a mosás/áztatás olyan mértékű, hogy be tud hatolni a barázdákba is, az még plusz az eddigiekhez képest!
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
gnagy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2017.01.15., vas. 18:36
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Csömör

Ultrahangos lemezmosó

Hozzászólás Szerző: gnagy »

Kedves fórumtársak!

Az ultrahangos mosót használókhoz lenne kérdésen. Tudnátok pár szóval tanácsot adni, ultrahangos mosással kapcsolatban?
Jelenleg egy ProJect lemezmosót használok gyári folyadékkal és azt vettem észre, hogy sokszor 4-5-6 mosás kell ahhoz, hogy egy használtan vett lemez normálisan szóljon. A mosás menete: ProJect mosó folyadék, utána dsztillált víz egymás után 2-3-4 alkalommal. Szóval gondolkozom egy ultrahangos mosóban...
- aki használ ilyet, annak bevált egyáltalán?
- megérte váltan?
- a 40 kHz végül elégséges, vagy kell egy jóval drágább változat?
- esetleg vegyesen használod a vákumossal?
- vízzel, vagy desztillált vízzel használod?
- esetleg használsz plusz mosófolyadékot az ultrahangos mosóba?

A válaszokat előre is köszönöm,

üdvözlettel: Nagy Gábor
Clearaudio Emotion I Audio Note CD 2.1x I Rogue Audio Magnum I Sonus Faber Cremona I ZU Event

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Ez nem nagyítós, tehát nincs barázdába nézés, de értékes lemez (használtan vásárolt) mosás előtt és után.
Gondolom komment nem kell, hogy melyik, melyik? (tudom, hogy ezeken a képeken csak a felületi kosz eltávolítása látszik)

001.JPG
02.JPG

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Big írta:
2024.01.06., szomb. 09:59
Voyager írta:
2024.01.05., pén. 20:55
Big írta:
2024.01.05., pén. 20:46

Valami komoly mikroszkópod van?
Itthon csak egy USB-s van. (szerintem csoda lesz, ha olyat tudok majd készíteni, mint a Te fotód)
Ha sikerül rakj fel képet kíváncsi vagyok. Az én képem is egy pár ezer forintos USB mikroszkóppal készült, semmi extra, de ez látszik is a felbontáson.........
Próbáltam. Az én mikroszkópom nem tud ekkora nagyítást. (kell egy jobb)

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Big »

Voyager írta:
2024.01.05., pén. 20:55
Big írta:
2024.01.05., pén. 20:46
Voyager írta:
2024.01.05., pén. 20:12


No, majd hétvégén összerakom a mikroszkópot és készítek képet mosás előtt és után.
Valami komoly mikroszkópod van?
Itthon csak egy USB-s van. (szerintem csoda lesz, ha olyat tudok majd készíteni, mint a Te fotód)
Ha sikerül rakj fel képet kíváncsi vagyok. Az én képem is egy pár ezer forintos USB mikroszkóppal készült, semmi extra, de ez látszik is a felbontáson.........
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

pali923 írta:
2024.01.06., szomb. 00:44
supravox írta:
2024.01.04., csüt. 20:57
Annyira steril,rideg lett a hang,hogy mèg ma is kiráz a hideg.
Én ugyan csak bölcsésznek születtem, de valamit nem értek ilyeneket olvasva. Mi a cél a mosással? Naivan azt gondolom, hogy minél tisztább lemez elérése a cél. Ez megvalósul ezekkel a mindenféle csodaszerekkel, de nem először olvasom azt, hogy rideg lesz a hang ilyenkor. Akkor mi is van? Mégsem jó, ha tökéletesen tiszta a lemez?
Én 3 lehetőséget látok:
- tiszta a lemez, semmi nincs rajta (szó szerint)
- a tisztítószerek valamilyen módon megváltoztatják a lemez tulajdonságait
- marad rajta valamilyen maradvány a tisztítószerből

Melyiktől lesz a hang élettelen és rideg? Van még 4. lehetőség is? Vagy csak optikai/akusztikai illúziók áldozata az, aki ilyet állít egy tiszta lemezről? Mi kell ahhoz egy teljesen tiszta lemezhez képest, hogy ne legyen rideg a hang? gondolkodik.gif
És hogy egy ilyen ridegre mosott lemez a "kosztól" újra életre kel-e vagy a mosás magában a lemez anyagában visszafordíthatatlan változásokat idéz elő, teszem azt a szennyeződésen túl a lemez anyagát is feloldja?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: pali923 »

supravox írta:
2024.01.04., csüt. 20:57
Annyira steril,rideg lett a hang,hogy mèg ma is kiráz a hideg.
Én ugyan csak bölcsésznek születtem, de valamit nem értek ilyeneket olvasva. Mi a cél a mosással? Naivan azt gondolom, hogy minél tisztább lemez elérése a cél. Ez megvalósul ezekkel a mindenféle csodaszerekkel, de nem először olvasom azt, hogy rideg lesz a hang ilyenkor. Akkor mi is van? Mégsem jó, ha tökéletesen tiszta a lemez?
Én 3 lehetőséget látok:
- tiszta a lemez, semmi nincs rajta (szó szerint)
- a tisztítószerek valamilyen módon megváltoztatják a lemez tulajdonságait
- marad rajta valamilyen maradvány a tisztítószerből

Melyiktől lesz a hang élettelen és rideg? Van még 4. lehetőség is? Vagy csak optikai/akusztikai illúziók áldozata az, aki ilyet állít egy tiszta lemezről? Mi kell ahhoz egy teljesen tiszta lemezhez képest, hogy ne legyen rideg a hang? gondolkodik.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Big írta:
2024.01.05., pén. 20:46
Voyager írta:
2024.01.05., pén. 20:12
Big írta:
2024.01.04., csüt. 21:13
Addig nem aggódok amíg ilyenek a lemezeim:
Still0031.jpg
Still0033.bmp.jpg
No, majd hétvégén összerakom a mikroszkópot és készítek képet mosás előtt és után.
Valami komoly mikroszkópod van?
Itthon csak egy USB-s van. (szerintem csoda lesz, ha olyat tudok majd készíteni, mint a Te fotód)

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Big »

Voyager írta:
2024.01.05., pén. 20:12
Big írta:
2024.01.04., csüt. 21:13
Addig nem aggódok amíg ilyenek a lemezeim:
Still0031.jpg
Still0033.bmp.jpg
No, majd hétvégén összerakom a mikroszkópot és készítek képet mosás előtt és után.
Valami komoly mikroszkópod van?
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Big írta:
2024.01.04., csüt. 21:13
Addig nem aggódok amíg ilyenek a lemezeim:
Still0031.jpg
Still0033.bmp.jpg
No, majd hétvégén összerakom a mikroszkópot és készítek képet mosás előtt és után.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Big »

Addig nem aggódok amíg ilyenek a lemezeim:
Still0031.jpg
Still0031.jpg (55.93 KiB) Megtekintve 1057 alkalommal
Still0033.bmp.jpg
Still0033.bmp.jpg (69.68 KiB) Megtekintve 1057 alkalommal
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Big »

supravox írta:
2024.01.04., csüt. 20:57
Big írta:
2024.01.04., csüt. 20:41
Voyager írta:
2024.01.04., csüt. 19:11


A napfény városában mindég előrébb járnak egy orrhosszal. :D

És mi a forrás? Te készíted?
A fenéket járunk előbb, csak feleségem vegyész. :D
Volt párom meg mikrobiológusként DNS szekvenáláshoz használt valami űber tiszta vizet.
Gondolom az élet minden csíráját kiszedték belőle.
Remélem nem írtam ordas sületlensèget.
Na azt használva öblítésre,sikerült bármelyik vinilből cd lemezt alkotni.
Annyira steril,rideg lett a hang,hogy mèg ma is kiráz a hideg.
Szóval azért valami organizmust érdemes hagyni a mosólötyiben😄😄
Valamikor lehetett is venni a neten trideszt vizet, de már nem látok ilyesmit, állítólag bizonyos műtéteknél elengedhetetlen dolog, de ez is csak hallomásból van.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: Big »

Ioncserélt vizet m3 számra használják, én meg szépen megkérem, hogy desztillálja le 3x. Ami előnyét biztosan látok, hogy sokkal tovább "eltartható" mint a síma bolti cuccok azok nem olyan sok idő elteltével elkezdenek zavarossá válni és apró akár szabad szemmel is látható uszadék keletkezik bennük, arról nem is beszélve, mit látni a mikroszkóp alatt. Nekem van egy "referencia" üvegem abban tesztelem időközönként a vizet, nem-e bedöglött.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lp lemezmosó topik

Hozzászólás Szerző: supravox »

Big írta:
2024.01.04., csüt. 20:41
Voyager írta:
2024.01.04., csüt. 19:11
Big írta:
2024.01.04., csüt. 19:07

Akkor én nyertem! Trideszt vizet használok. :D
A napfény városában mindég előrébb járnak egy orrhosszal. :D

És mi a forrás? Te készíted?
A fenéket járunk előbb, csak feleségem vegyész. :D
Volt párom meg mikrobiológusként DNS szekvenáláshoz használt valami űber tiszta vizet.
Gondolom az élet minden csíráját kiszedték belőle.
Remélem nem írtam ordas sületlensèget.
Na azt használva öblítésre,sikerült bármelyik vinilből cd lemezt alkotni.
Annyira steril,rideg lett a hang,hogy mèg ma is kiráz a hideg.
Szóval azért valami organizmust érdemes hagyni a mosólötyiben😄😄
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”