Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: Rag »


Egy kicsit én is barkácsolgattam az elmúlt hetekben és most már a sztereó rendszerbe is bekötöttem és tetszik a hangja is...
Sajnos küzdök a alapzaj problémájával valamint bemenet érzékenységével, illetve még a poti motor vezérlője is hátra van.
Alapvetően kis költségvetés, ezért szgép házból, bár bontott vagy régóta meglévő alkatrészből és egy vásárolt végfok panelből csinálgatom.
 


Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: mgus »

Nem semmi ezek az orosz mérnökök tudnak valamit. 
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: szamóca »






Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Szerintem egy légrugókon alapuló rendszer.Valamilyen kettős légkamrás rendszer, amelynek nagyon alacsony a rezonancia frekvenciája ,illetve a besűrített levegő segítségével hangolható a saját rendszerhez.Valami dereng, hogy ezt eredetileg precíziós műszerek rezgés védelmére találták ki.Szerintem ez egy egyszerűsített változata lehet ennek.Nem lehet rossz.Persze lehet, hogy marhaság amit gondolok:-)
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: peterson »



 
Hogy működik?

 
 Hát ez az....
 
Ez egy rezgéscsillapító alátét :http://www.kineticsystems.com/page125.html
 


Online
Avatar
Smart845
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 18:43
Értékelés: 177
Tartózkodási hely: A napfény városa

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: Smart845 »



Ilyesmit  csinált már valaki? :
 

Ez mi ez?
Hogy működik?
A három rossz tulajdonságom:precíz vagyok,utálom a rendetlenséget és tisztaság mániám van.

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: peterson »


Ilyesmit  csinált már valaki? :

Ez pedig az eredeti:
 


Avatar
sinhoboc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.04.12., szomb. 13:06
Értékelés: 5

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: sinhoboc »



Csak hogy frissüljön a téma. Készülget az előerősítőm.


Szép és érdekes GRATULÁLOK ! 

Fórum Vitáról
A legtöbb vitában nem valamely tételt védünk, hanem - önmagunkat. (Paul Valéry).
 
 

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Csak hogy frissüljön a téma. Készülget az előerősítőm.


Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »


Nézd a jó oldalát... Ez az igazi filléres kategória.   bowers and wilkins ezért tőled százezreket kérne el... 
Tőlem biztos nem, de ha te ezért százezreket kiadnál (bármilyen név alatt is) az már legyen a te bajod!

Avatar
TotoDIY
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.07.13., pén. 12:38
Értékelés: 18

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: TotoDIY »


Ez inkább vicc kategória... Legalább jót nevettem rajta, a kommenteket is érdemes elolvasni!     
Nézd a jó oldalát... Ez az igazi filléres kategória.   bowers and wilkins ezért tőled százezreket kérne el... 
DIYAUDIO.HU

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Azt hittem, a hangelnyelési fok nem lehet 1-nél nagyobb szám
"A sound absorption coefficient greater than 1.00 cannot occur in theory but can be measured for materials 
that are highly sound absorptive. However, the sound absorption coefficient should always be rounded to 1.00 
when calculating sabins of absorption" -azaz a hangelnyelési tényező elméletileg nem lehet 1.00-nél nagyobb, de nagy hangelnyelő  képességű anyagoknál lehet ilyet mérni. Mindig kerekíteni kell 1-re a  hangelnyelési tényezőt.
Van azért olyan mérés is, ahol nem jön elő ez a hiba -nincs az egésznek jelentősége, hacsak nem annyi, hogy a hangelnyelő anyagok elnyelési tényezőjének megjelenítésekor nem kellene elfelejtkezni a kerekítésről. Ebbe az apró, de megmosolyogtató hibába komoly gyártók is gyakran beleesnek...

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »


Ez inkább vicc kategória... Legalább jót nevettem rajta, a kommenteket is érdemes elolvasni!     
 
https://www.youtube.com/watch?v=0-4kws9VgMg

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 231
Tartózkodási hely: Kecskemét

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »


Legendás multibites AD1862 D/A konverter komoly körítéssel megépítve, saját I/U konverterrel, minőségi alkatrészekkel.
A digitális jelet S/PDIF-en keresztül kapja, a fogadását SRC4392 chip végzi, amely tartalmaz továbbá komoly, audiotechnikában bizonyított jitter csökkentőt is.
 
Szép darab:-)!
 
Az összeszerelt D/A konverter torzítása pont annyi, amennyi a chip adatlapján szerepel. Egyáltalán nem színez, nem ad hozzá, a hangot a lehető legrészletesebben adja át. Minden SPDIF formátumot támogat 192 khz/24 bit-ig. Célszerű a legmagasabbal hajtani.

Avatar
TotoDIY
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012.07.13., pén. 12:38
Értékelés: 18

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: TotoDIY »


Legendás multibites AD1862 D/A konverter komoly körítéssel megépítve, saját I/U konverterrel, minőségi alkatrészekkel.A digitális jelet S/PDIF-en keresztül kapja, a fogadását SRC4392 chip végzi, amely tartalmaz továbbá komoly, audiotechnikában bizonyított jitter csökkentőt is.
 
Az összeszerelt D/A konverter torzítása pont annyi, amennyi a chip adatlapján szerepel. Egyáltalán nem színez, nem ad hozzá, a hangot a lehető legrészletesebben adja át. Minden SPDIF formátumot támogat 192 khz/24 bit-ig. Célszerű a legmagasabbal hajtani.



DIYAUDIO.HU

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Rendben van, most már mindenki tudja, hogy mit jelent. De nekem még mindig nincs ilyenem. melyik fórumon lenne érdemesebb keresgélnem?
Adj fel hirdetést a Hobbielektronikán, hogy készítsenek neked egyet. Hátha valaki rászánja az idejét.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
lacy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2012.09.28., pén. 17:43
Értékelés: 696

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: lacy »



a búgás megoldódott, megfordítottam az rca kábelt=)
 
subsonic szűrőt még mindig keresek=(

Csinálj egyet.
pár alkatrész ellenállás kondi tekercs mint egy hangváltó

Avatar
winzsolt
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.02.10., szer. 00:24
Értékelés: 0

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: winzsolt »

Rendben van, most már mindenki tudja, hogy mit jelent. De nekem még mindig nincs ilyenem. melyik fórumon lenne érdemesebb keresgélnem?

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: szamóca »


subsonic szűrőt még mindig keresek=(
A nem hallható frekitartományba hangolva? (15Hz) Ez a szűrőfajta azért használatos, hogy a nem kívánt mélyfrekis gerjedéstől, ill. a mechanikai behatásból eredő tranzienseket ne engedje be az erősítő rendszerbe, ezzel védve a fülünket, ill. a hangszóróinkat, elektronikáinkat. Mechano-elektromos átalakító eszközeinknél, mint a vinil-játszó, és a mikrofon használatos, és nem egyéb elektromos zavarok palástolására .Azokat fel kel tárni, meg kell szüntetni.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
winzsolt
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.02.10., szer. 00:24
Értékelés: 0

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: winzsolt »


a búgás megoldódott, megfordítottam az rca kábelt=)
 
subsonic szűrőt még mindig keresek=(

Avatar
winzsolt
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.02.10., szer. 00:24
Értékelés: 0

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: winzsolt »


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. 
high pass filter(rumble,subsonic kinek hogy tetszik)-t szeretnék mélynyomóhoz. nem találtam készen sehol. egy diy kit-et még talán össze tudok rakni, de ha valaki vállalja, hogy megcsinál nekem egy ilyet meg tudunk szerintem egyezni=)
 
24dB/oktáv meredekséggel 15Hz-nél legyen a -3dB pont, nem kell semmi állíthatóság, csak egy rca be és egy kimenet(lehet sztereó is) erősítő bemeneti impedanciája 20kOhm.
 
Más: így néz ki a rendszer jelenleg: házimozi erősítő sub kimenet - rca kábel - sztereo végfok (egyik csatornát használom csak) - ez hajtja a mélynyomót. Kb fél hangerőtől jól hallható zúgás(valami zaj) jön a mély hangszóróból. ha a végfokon állítom a hangerőt akkor a zúgás is hangosabb/halkabb, viszont ha a házimozi erősítőn állítom a jelszintet akkor a zúgás hangereje változatlan. ez lehet, hogy azért van, mert ugyan abba az elosztóba van bedugva a végfok és a házimozi erősítő? vagy elronthattam valamit a kábelezéssel? vagy a végfok már öreg? (25 éves:), de eddig még nem csinált ilyet amíg rendes hangfalakkal használtam)
 
Ötleteket várok=)

Avatar
Pedo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2012.07.25., szer. 09:14
Értékelés: 125
Tartózkodási hely: Érd

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: Pedo »

VU - meter megcsináltam és működik:  http://www.giangrandi.ch/electronics/vu ... eter.shtml

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: violin »


Csak hogy legyen mivel..... ...

Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: timcs »


Milyen módszerrel mérted ezeket?
Ezek a  gyártó adatai


CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Hifi dolgok sk (saját kezűleg)

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Mindig az az idegen nyelv.
Nem halt még bele senki, hogy megtanult egy idegen nyelvet

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”