Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alkatrészboltok

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Szükségem lesz mostanában pár jó minőségű trafóra, honnan lehet tudni, melyik a jó? 230 V-12 V 0,5 A ból kell 2 db. Később egyen 2 x 9 V és 1 x 18 V-os is kell. A Satellit nevű boltban Szegeden látok kék színű panelra forraszthatót, amit eléggé leszóltak többen, van hasonló barnás-bordós műanyagban is. Puskás, vagy kínai, vagy a fene tudja milyen. Jó lenne, ha csendben tenné a dolgát. NZS

Én a toroidot ajánlom, azt minden valamire való alkatrészboltban be lehet szerezni. 2*9V egyenáram még lehet a 12V-os trafóból, de a 18V-ot azt hogy akarod előállítani? O-ra nincs szükséged esetleg?
potatomelon.wordpress.com

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: NZS »

Tegnap megkaptam egybeömlesztve 4 klf. cuccnak az alkatrészeit. Persze egy része hiányzik. Sok olyan kondi, dióda van, amin nincs ráírva semmi. Ez jól megfogott... Nincs mérőműszerem sem kapacitás méréshez. NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: NZS »


Szükségem lesz mostanában pár jó minőségű trafóra, honnan lehet tudni, melyik a jó? 230 V-12 V 0,5 A ból kell 2 db. Később egyen 2 x 9 V és 1 x 18 V-os is kell. A Satellit nevű boltban Szegeden látok kék színű panelra forraszthatót, amit eléggé leszóltak többen, van hasonló barnás-bordós műanyagban is. Puskás, vagy kínai, vagy a fene tudja milyen.
Jó lenne, ha csendben tenné a dolgát. NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: NZS »


Köszi! ebayen van minden, csak nem értek hozzá, még...
NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Megcsináltuk az első adag panelt. A nyáktervet lézer nyomtatóban foto fényes papírra nyomva, utána átvasalható a panelra. A hibás részeket, ami alig volt, alkoholos filccel javítottuk ki. Szerencsére a vasklorid nem mart alá sehol. Már csak az alkatrészeket kell levadászni hozzá, kifúrni, és készreforrasztani.Köszönöm a segítséget az alkatrész forrás kutatáshoz. Még egy "okos" kérdés: Melyik az LM358 IC 1. lába? (Van rajta az a félkör bemélyedés, ahhoz képest?) Régen volt már, amikor ezzel foglalkoztam, elfelejtettem. NZS

Itt az adatlapja, itt megtalálod:
 
http://courses.cit.cornell.edu/ee476/la ... /LM358.pdf
potatomelon.wordpress.com

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: NZS »


Megcsináltuk az első adag panelt. A nyáktervet lézer nyomtatóban foto fényes papírra nyomva, utána átvasalható a panelra. A hibás részeket, ami alig volt, alkoholos filccel javítottuk ki. Szerencsére a vasklorid nem mart alá sehol. Már csak az alkatrészeket kell levadászni hozzá, kifúrni, és készreforrasztani.
Köszönöm a segítséget az alkatrész forrás kutatáshoz. Még egy "okos" kérdés: Melyik az LM358 IC 1. lába? (Van rajta az a félkör bemélyedés, ahhoz képest?) Régen volt már, amikor ezzel foglalkoztam, elfelejtettem. NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Üdv Mindenkinek 
Egy pár Metacon 8200µF 80V 105C Pufferkondenzátor beszerzésében kérek segitséget. Vagy üzlet cimet Köszönöm mindenkinek

Nagyon ragaszkodsz a Metacon-hoz (egyik elkó olyan, mint a másik)? Egyébként pedig ajánlom -ha budapesti vagy- a Bercsényi utcában az alkatrészboltokat vagy esetleg Lomex. Esetleg interneten rendelj:
 
http://parts.digikey.com/1/parts/48413- ... 822ea.html
potatomelon.wordpress.com

Vendég

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv Mindenkinek
 
Egy pár Metacon 8200µF 80V 105C Pufferkondenzátor beszerzésében kérek segitséget. Vagy üzlet cimet Köszönöm mindenkinek

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: memme »


Szeretnék segítséget kérni. A gyerekem gitárhoz akar pár kapcsolást elkészíteni. Én annó csináltam ilyet, 25 éve, azt vegyszerálló tussal rajzoltam... Hol érdemes nyák készítéshez anyagot venni. IC és ellenállás, kondi, stb. is kellene. Hogy készítitek Ti a nyákot? Lakkal, tussal, stb. Vas III klorid van. Azt tudom, hogy a gugli a barátom, sok mindent találtam, de a nem rendelhető volt a megdöbbentően sok. NZS

Nagyon dicséretes gyereknek mindent!
 
Ha nem túl összetett a panel pl egy IC meg 5-10 alkatrész akkor érdemes próba panelon összerakni.
Ha nem vagy felkészült nyák gyárto akkor ténykeg megy a szabadkezi rajz.
Ami egyszerü csak ne remegjen a kezed!
Én maratásra a Hidrogénperoxid 30% (fodrászati kellékek) Sósav (T.G. 34 foritos olcsó) meg víz, egyenlő arányú keveréke de nem baj ha a víz egy kicsit több.

Vendég

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kaporka Úr,privát mail ment!
Mindjárt megnézem.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Kaporka Úr,privát mail ment!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv mindenkinek!Én 10pF-os 500v-os silver mica kondit keresnék Vagy nagyobb volt számút,de sajnos ahol eddig találtam a 3db-os szükséglet miatt nem küldik ki,mert a rendelési  összeghatár  alatt van .Tud-e valaki olyan helyet Kecskemét környékén esteleg ahol be tudnám szerezni?(ha valaki tud küldeni mert van neki elfekvőben az is jó lenne).Előre is köszi.
400v-os nem elég?

Dehogynem.Csa ka Stageshopban 500v-ról indu a választék.l.Nekem igazán 10pF 50v-os kellene,de nem baj ha nagyobb a volt szám.

400v-os ITT-ik (csillámban talán ők a legjobbak, meg persze az oroszok), de 800v-on sem üt át. Ki van próbálva.
 
Ha küld egy címet, akkor bele teszek 4db-ot (hogy legyen egy tartalék is) egy borítékba, és elküldöm, de csak a jövőhéten valamikor, ha az úgy jó, mert ezen a héten nem megyek az alkatrész-kereskedőhöz.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Üdv mindenkinek!Én 10pF-os 500v-os silver mica kondit keresnék Vagy nagyobb volt számút,de sajnos ahol eddig találtam a 3db-os szükséglet miatt nem küldik ki,mert a rendelési  összeghatár  alatt van .Tud-e valaki olyan helyet Kecskemét környékén esteleg ahol be tudnám szerezni?(ha valaki tud küldeni mert van neki elfekvőben az is jó lenne).Előre is köszi.
400v-os nem elég?

Dehogynem.Csak a Stageshopban 500v-ról indul a választék.l.Nekem igazán 10pF 50v-os kellene,de nem baj ha nagyobb a volt szám.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv mindenkinek!Én 10pF-os 500v-os silver mica kondit keresnék Vagy nagyobb volt számút,de sajnos ahol eddig találtam a 3db-os szükséglet miatt nem küldik ki,mert a rendelési összeghatár alatt van .Tud-e valaki olyan helyet Kecskemét környékén esteleg ahol be tudnám szerezni?(ha valaki tud küldeni mert van neki elfekvőben az is jó lenne).Előre is köszi.
400v-os nem elég?

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: frankie »


Szeretnék segítséget kérni. A gyerekem gitárhoz akar pár kapcsolást elkészíteni. Én annó csináltam ilyet, 25 éve, azt vegyszerálló tussal rajzoltam... Hol érdemes nyák készítéshez anyagot venni. IC és ellenállás, kondi, stb. is kellene. Hogy készítitek Ti a nyákot? Lakkal, tussal, stb. Vas III klorid van. Azt tudom, hogy a gugli a barátom, sok mindent találtam, de a nem rendelhető volt a megdöbbentően sok. NZS

Alkatrészt az elektronikához, pl. Lomex-nél kapsz. Neten is tudsz rendelni, házhoz is küldik. Szerintem az áraik is jók. Ott van panel is. Ha a panelt lakkozni akarod, akkor nem árt, ha van hozzá levilágítód. Vagy marad a kézi rajzolás.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Üdv mindenkinek!Én 10pF-os 500v-os silver mica kondit keresnék Vagy nagyobb volt számút,de sajnos ahol eddig találtam a 3db-os szükséglet miatt nem küldik ki,mert a rendelési összeghatár alatt van .Tud-e valaki olyan helyet Kecskemét környékén esteleg ahol be tudnám szerezni?(ha valaki tud küldeni mert van neki elfekvőben az is jó lenne).Előre is köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
NZS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 685
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 15:08
Értékelés: 14

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: NZS »


Szeretnék segítséget kérni. A gyerekem gitárhoz akar pár kapcsolást elkészíteni. Én annó csináltam ilyet, 25 éve, azt vegyszerálló tussal rajzoltam... Hol érdemes nyák készítéshez anyagot venni. IC és ellenállás, kondi, stb. is kellene. Hogy készítitek Ti a nyákot? Lakkal, tussal, stb. Vas III klorid van. Azt tudom, hogy a gugli a barátom, sok mindent találtam, de a nem rendelhető volt a megdöbbentően sok.
NZS
Nagyapám az utcán szellentett, egyetértettem vele, de az én véleményem sokkal tömörebb volt...

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Megnéztem....bocsánat,rosszul emlékeztem.....nekem a D2438-B1587-ből van négy pár.
De kár!
 
Köszi,hogy megnézted. :foto:

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: violin »

Megnéztem....bocsánat,rosszul emlékeztem.....nekem a D2438-B1587-ből van négy pár.
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: violin »


Sziasztok. 
Hol tudok beszerezni sanken tranzisztort?
 
A1492
C3856 párba válogatva.
 
Elöre is köszi.

Esetleg bontott is érdekel...? Lehet hogy van ilyen tipusom.... :foto:

Mennyi van belőle?

Ha tényleg ez a tipus amit keresel...akkor négy pár van belőle...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Sziasztok. 
Hol tudok beszerezni sanken tranzisztort?
 
A1492
C3856 párba válogatva.
 
Elöre is köszi.

Esetleg bontott is érdekel...? Lehet hogy van ilyen tipusom.... :foto:

Mennyi van belőle?

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: violin »


Sziasztok. 
Hol tudok beszerezni sanken tranzisztort?
 
A1492
C3856 párba válogatva.
 
Elöre is köszi.

Esetleg bontott is érdekel...? Lehet hogy van ilyen tipusom.... :foto:
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Köszönöm a segítséget 
Egy normális erősítőt építettem, és csak féloldalas potikat lehet venni.
Az egyik barátom az ALPS Blue tipusát javasolta da csak rendelésre tudnak hozni(SOS).
 
Valaki tud még normális minőségü potit ami nem fog recsegni 2 hónap mulva és jó az eggyütfutása?
És beszerezhető BP környékén.

küldök egyet, próbáld ki, 0,5db-n belül van az együttfutása, igaz nem logaritmikus, hanem lineáris sztereo, de lehet használni bizonyos konfigurációban. Alps gyártmány, nem blue, de azért qrva jó (szerintem)
továbbiakban pü...

Avatar
Lujgi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2009.01.04., vas. 13:10
Értékelés: 2

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: Lujgi »


Sziasztok.
 
Hol tudok beszerezni sanken tranzisztort?
 
A1492
C3856 párba válogatva.
 
Elöre is köszi.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Alkatrészboltok

Hozzászólás Szerző: memme »

Köszönöm rendeltem két hét és beszerelhetem.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”