Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: szocsa »

Ezüstözött Litze kábelt van értelme interconnect-nek és hangfalkábelnek egyaránt felhasználni?
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: szocsa »



Szereletlen habia kábeleket honnan szoktátok venni?


Légyszi válaszoljatok, nagyon szeretném tudni :-)
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.......A Kalmopirin minek kell a rendszerbe soha nem hallottam még a dologról. .....
 
 
Nem azt írta, hogy a rendszerbe kell, hanem azt, hogy a zománcszigetelés lepucolásához
 

........ használd fel a régi litze drótokat belőle. Tisztítsd le kalmopirin+pákával a zománcot a végeiről (5mm, vigyázat, büdös, mint állat), .........


Gondolom, a hatóanyag, azaz, az acetylsalicylic acid sav az ami hő hatására úgy oldja le a zománcot, hogy a réz nem károsodik, de nem vagyok kémikus.
 
 
.

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: memme »


Fülelek!
A Kalmopirin minek kell a rendszerbe soha nem hallottam még a dologról.
Megírnád?
Köszönöm
Vagy azt a mesternek kell elfogyasztania a beavatkozás elött?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ide is bemásolom a tuti összekötő kábel receptet:
Szerezz valahonnan egy ősrégi rádiót (legjobb a világháború előtti), szedd ki a tekercseit, és használd fel a régi litze drótokat belőle. Tisztítsd le kalmopirin+pákával a zománcot a végeiről (5mm, vigyázat, büdös, mint állat), ónozd be ezüsttartalmú minőségi(!) forrasz anyaggal, csavard össze akkus fúrógéppel a két szálat (lehet 3 vagy több szállal is, 2 fordulat/cm), húzd be pamut cipőfűzőbe, vagy polietilén spirálba (szilikongumi, tefloncső nem jó, csak, ha nagyon szűk), ami mechanikai csillapítást ad, forrassz rá 2x2 dugót (ajánlott a CuTe alapanyag, bár sajnos drága) és kész a valóban qrvajó ic kábel.

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: szocsa »

Szereletlen habia kábeleket honnan szoktátok venni?
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Szia Bp-en van forgalmazó akitől lehetne Belden vezetéket venni ? Csak nagyobb kereskedőket dob ki a gép akik tekercsben árulnak.
 
Üdv


 
Szia! Idehaza, sőt még Európában is meglehetősen reménytelen a HiFi célra használható komolyabb Belden kábelek beszerzése kis tételben. Korlátozott készletem van némelyikből, megtalálsz.

Avatar
Markoo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2010.06.27., vas. 17:58
Értékelés: 86

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Markoo »



Nagyszerű produkciókat értem el Belden (táp)kábelekkel, bár ehhez már méltóbb társaság illik a Bals-Schurter felállásnál és nem is filléres megoldás, ráadásul igen nehéz beszerezni Európában. Van belőlük egy korlátozott készletem.


 
Szia Bp-en van forgalmazó akitől lehetne Belden vezetéket venni ? Csak nagyobb kereskedőket dob ki a gép akik tekercsben árulnak.
 
Üdv
AVM Evolution CD 5.2 ; Usher Audio ; Ayon Spirit III MK III. - KT150 ; Valhalla Aura V2 ; DH labs  ; Tellurium Q ; Pointe ; Bodor +; TIDAL

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Nagyszerű produkciókat értem el Belden (táp)kábelekkel, bár ehhez már méltóbb társaság illik a Bals-Schurter felállásnál és nem is filléres megoldás, ráadásul igen nehéz beszerezni Európában. Van belőlük egy korlátozott készletem.


 
Üdv ismét a kábelfronton!

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Hát, én is összekontárkodtam ebből a sajátomat, annyi különbséggel, hogy a dupla Habiát fúrógéppel megtekertem, fel is töltöttem kvarchomokkal (kisállat kereskedésben, akvarisztikában kapni olcsóért), és ki is nyomtan szilikonnal a külső réteg végeit, amire a borászati víztiszta cső is remekül bevált. Az én rendszeremben tökéletesen teljesít.


 
Kicsit megkésett .
 
Nagyon jó kezdet! Melyik keresztmetszettel dolgoztál?
 
(A kvarchomokos-víztisztacsöves megoldás szerintem is az egyik legesztétikusabb csillapítási módszer, ráadásul olcsóbbat se nagyon tudnék mondani... Már én is csináltam ilyet, bár az IC volt.)

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: qqriq »



Nagyszerű produkciókat értem el Belden (táp)kábelekkel, bár ehhez már méltóbb társaság illik a Bals-Schurter felállásnál és nem is filléres megoldás, ráadásul igen nehéz beszerezni Európában. Van belőlük egy korlátozott készletem.


 
Üdv a fedélzeten újra!
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszönöm!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Tápkábellel kísérletezőket kérdezném,milyen drótot ajánlanátok (szokásosnak mondható)Bals-Schurter dugók közé? Értelem szerűen nem 100ezres kategória a cél,inkább a kíváncsiság miatt kérdezem,hogy kisebb összegből hallható-e változás? A kábel típusa,elérhetősége és talán még az összeszerelés mikéntje is érdekelne...
köszönöm
(olvastam visszafelé,de nem jutottam dűlőre)


 
Nagyszerű produkciókat értem el Belden (táp)kábelekkel, bár ehhez már méltóbb társaság illik a Bals-Schurter felállásnál és nem is filléres megoldás, ráadásul igen nehéz beszerezni Európában. Van belőlük egy korlátozott készletem.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Tápkábellel kísérletezőket kérdezném,milyen drótot ajánlanátok (szokásosnak mondható)Bals-Schurter dugók közé? Értelem szerűen nem 100ezres kategória a cél,inkább a kíváncsiság miatt kérdezem,hogy kisebb összegből hallható-e változás? A kábel típusa,elérhetősége és talán még az összeszerelés mikéntje is érdekelne...
köszönöm
(olvastam visszafelé,de nem jutottam dűlőre)


Pedig csak ezen az oldalon kellett volna maradnod, esetleg visszanézni earformance kolléga képeit: dupla Habia, szilikonba bujtatva. Én az Incompnál vettem.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tápkábellel kísérletezőket kérdezném,milyen drótot ajánlanátok (szokásosnak mondható)Bals-Schurter dugók közé? Értelem szerűen nem 100ezres kategória a cél,inkább a kíváncsiság miatt kérdezem,hogy kisebb összegből hallható-e változás? A kábel típusa,elérhetősége és talán még az összeszerelés mikéntje is érdekelne...
köszönöm
(olvastam visszafelé,de nem jutottam dűlőre)

Avatar
petyka2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2005.02.22., kedd 14:36
Értékelés: 3

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: petyka2 »



BTW ez kb. olyan, mintha megmarta volna valami, nem sima oxidáció.


 
Nem marta ezt meg semmi, csak agyonhasználták. A 20 éves autómba vettem testkábelnek, különb állapotban vannak, amiket le akarok cserélni. Szétb.sz az ideg, már bocsánat, hogy holnap mehetek még egyszer.. !36_7_11.gif
TV: LG 42LF652V Media Player:  PC, MED600X3D, X96 MAX+, Panasonic DMP-BD35 , GRUNDIG GV470+TBC: Panasonic DMR-E85H A/V Erősitő: Yamaha RX-V3900  
Speakers : Front: Jamo S708  Center: C60 CEN  Surround: Jamo C601
Sztereó: Marantz PM-35II, JAMO Cornet 145, Kenwood KX-7030, BRZHIFI BT20

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: earforce »



Sztem is, holnap visszaviszem. Nem volt drága, 1300ft métere, de ez sztem is durva. Legyen bontott oké, de eladás előtt közölni kéne...


BTW ez kb. olyan, mintha megmarta volna valami, nem sima oxidáció.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
petyka2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2005.02.22., kedd 14:36
Értékelés: 3

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: petyka2 »



Hú ez igen érdekes...


 
Sztem is, holnap visszaviszem. Nem volt drága, 1300ft métere, de ez sztem is durva. Legyen bontott oké, de eladás előtt közölni kéne...
TV: LG 42LF652V Media Player:  PC, MED600X3D, X96 MAX+, Panasonic DMP-BD35 , GRUNDIG GV470+TBC: Panasonic DMR-E85H A/V Erősitő: Yamaha RX-V3900  
Speakers : Front: Jamo S708  Center: C60 CEN  Surround: Jamo C601
Sztereó: Marantz PM-35II, JAMO Cornet 145, Kenwood KX-7030, BRZHIFI BT20

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: earforce »



Sziasztok! Ezt a táp kábelt ma vettem a Kácsában. Mennyire normális, hogy ennyire oxidált??
 
 


Hú ez igen érdekes...
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
petyka2
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2005.02.22., kedd 14:36
Értékelés: 3

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: petyka2 »


Sziasztok! Ezt a táp kábelt ma vettem a Kácsában. Mennyire normális, hogy ennyire oxidált??
 

TV: LG 42LF652V Media Player:  PC, MED600X3D, X96 MAX+, Panasonic DMP-BD35 , GRUNDIG GV470+TBC: Panasonic DMR-E85H A/V Erősitő: Yamaha RX-V3900  
Speakers : Front: Jamo S708  Center: C60 CEN  Surround: Jamo C601
Sztereó: Marantz PM-35II, JAMO Cornet 145, Kenwood KX-7030, BRZHIFI BT20

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: memme »


Szerintetek lehet hangfal kábelt csinálni HDMI kábelből?
Majd rakok fel képeket, hogy is képzeltem.
 
Az árnyékolás engem is érekel.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: earforce »



Hát, én is összekontárkodtam ebből a sajátomat, annyi különbséggel, hogy a dupla Habiát fúrógéppel megtekertem, fel is töltöttem kvarchomokkal (kisállat kereskedésben, akvarisztikában kapni olcsóért), és ki is nyomtan szilikonnal a külső réteg végeit, amire a borászati víztiszta cső is remekül bevált. Az én rendszeremben tökéletesen teljesít.


Örömmel olvasom soraid! Képeket nem akarsz mellékelni?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »



13mm-es víztiszta csőbe van húzva, rá a flexxo. Belül dupla habia, a végei a biztonság kedvéért Siltech forrasszal futtatva.
Koncepció volt továbbá, hogy homokkal feltöltöm és szilóval kinyomom a végeit, de nem sz*rakodtam vele...


Hát, én is összekontárkodtam ebből a sajátomat, annyi különbséggel, hogy a dupla Habiát fúrógéppel megtekertem, fel is töltöttem kvarchomokkal (kisállat kereskedésben, akvarisztikában kapni olcsóért), és ki is nyomtan szilikonnal a külső réteg végeit, amire a borászati víztiszta cső is remekül bevált. Az én rendszeremben tökéletesen teljesít.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Doky »



Amennyiben fali CAT5ből csinálok hangfalkábelt (csak mert van belőle vagy 100méter), hogy érdemes bekötni a szálakat? Neten olvastam eddig mindenféle variációt, de számomra nemigazán derült ki hogy melyiket lenne érdemes választani.
1-- Fogok 1 kábelt, az összes bennelévő vezetéket összekötöm, ez lesz egy ere a hangfalkábelnek. S csinálok belőle mégegyet hogy azért működjön is a dolog.
2-- Fogok két kábelt esetleg hármat, szépen befonva (mindenki fon, mért ne fonnék én is? ) és a benne lévő színes vezetékek lesznek a (+) a fehérek meg a (-).
3-- Szétszedek egy rakás kábelt, és a benne lévő csavart érpárokból csinálok egy 3as fonatot, majd azokból is egy 3asat.
S ezek bikábelezéshez hogy néznének ki? Simán csak fogok két elkészitett kábel, vagy azokat is fonjam összevissza?
Jólenne valahol megtárgyalni hogy mégis melyik lenne a legjobb, és miért?
...én csináltam már mind3 változatot, de nem vettem észre különbséget... talán annyit hogy mire a 3as változattal mégeztem komolyan elgondolkoztam rajta hogy veszek inkább valami gyárit...
 
És a végére még egy olyan kérdés, hogy a hangfalkábelek miért nem árnyékoltak?


Szerintem a cat5 esetében nem igen tapasztalni különbséget hangban a különböző változatoknál (én is fonogattam,de a másodiknál már gondolkozóba estem... és mivel utálok félbe hagyni bármit is, nem hagytam abba!)
 
Úgy emlékszem hogy volt valahol ilyen topic!
De lehet hogy csak a hangfalkábeles topicban esett szó róla!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Gali »


Amennyiben fali CAT5ből csinálok hangfalkábelt (csak mert van belőle vagy 100méter), hogy érdemes bekötni a szálakat? Neten olvastam eddig mindenféle variációt, de számomra nemigazán derült ki hogy melyiket lenne érdemes választani.
1-- Fogok 1 kábelt, az összes bennelévő vezetéket összekötöm, ez lesz egy ere a hangfalkábelnek. S csinálok belőle mégegyet hogy azért működjön is a dolog.
2-- Fogok két kábelt esetleg hármat, szépen befonva (mindenki fon, mért ne fonnék én is? ) és a benne lévő színes vezetékek lesznek a (+) a fehérek meg a (-).
3-- Szétszedek egy rakás kábelt, és a benne lévő csavart érpárokból csinálok egy 3as fonatot, majd azokból is egy 3asat.
S ezek bikábelezéshez hogy néznének ki? Simán csak fogok két elkészitett kábel, vagy azokat is fonjam összevissza?
Jólenne valahol megtárgyalni hogy mégis melyik lenne a legjobb, és miért?
...én csináltam már mind3 változatot, de nem vettem észre különbséget... talán annyit hogy mire a 3as változattal mégeztem komolyan elgondolkoztam rajta hogy veszek inkább valami gyárit...
 
És a végére még egy olyan kérdés, hogy a hangfalkábelek miért nem árnyékoltak?
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”