Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Jolida »

istvan01 írta:
2019.08.16., pén. 08:21
Árnyékolás, ha van a kábelen, akkor azt érdemes és bekötni, szabadon hagyás az rosszabb.
Vannak ezzel ellentétes vélemények is.
Az utóbbi években egyre inkább terjed a "floating" árnyékolás.
Keress rá a JSSG 360 szóra (John Swenson Shield Ground).
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

sssw írta:
2019.08.21., szer. 07:51
tonee73 írta:
2019.08.16., pén. 09:00
sssw írta:
2019.08.15., csüt. 14:28


Micsoda segítőkészség! Tisztelettel érdeklődöm, nem lett volna egyszerübb válaszolni három mondatban, építően, segítve a kérdezőt, hogy ne kelljen egy halom baromságon, arogancián, kioktatáson, téves információn és hülyeségen átrágnia magát? Nem mindenki születik csatlakozóval a köldöke helyén, és nyilván azért kér segítséget, mert nem igazodik el ebben a kusza rengedtegben.
Nem értem a felháborodásodat.Pont az a probléma, hogy az emberek alapvetően lusták visszaolvasni és ugyanazt kérdezik meg több soron.Miért kellene ugyanazokat a köröket lefutni és 66. alkalommal leírni? Nincs azzal baj, ha valaki idejön és tanácsot kér, de azért könyörgöm vegye már a fáradságot és olvassa vissza az aktuális topikot mielőtt kérdez-annyira azért nem kusza az a rengeteg, nem véletlenül vannak tematizálva az alfórumok.
Kár. Nem felháborodás volt, hanem tiszteletteljes kérdés. Csak ez az egy téma 82 oldal tele mindenféle hasztalan bejegyzésekkel (ezek számát szaporítjuk most mi is), jópofizásokkal, személyeskedésekkel, és kioktatásokkal. Az egészben ha 5 oldalnyi hasznos hozzászólás van, akkor sokat mondok. Kinek van kedve ezt átolvasni?
Nem csodálom, ha valakinek elfogy a türelme (vagy nincs ideje, idege rá), és kérdez. Azon azonban nagyon csodálkozom, hogy segítőkészség helyett nyers ledorongolást kap. Más (legtöbbször nem magyar) fórumokon ha kitárgyalt témában érdeklődik valaki, akkor odaböknek neki egy linket meg két jó szót. Azon meg mégjobban csodálkozom, hogy ezt meg is lehet ideologizálni. :(
Azért ne sarkítsunk már, hol itt a nyers ledorongolás? Az ideológiáról pedig:én a saját metódusomból indulok ki-először alapból visszaolvasom az adott topikot és ha nem találom amit szeretnék akkor kérdezek.Nem így a logikus?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
sssw
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.03.23., csüt. 13:56
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: sssw »

tonee73 írta:
2019.08.16., pén. 09:00
sssw írta:
2019.08.15., csüt. 14:28
fapaci írta:
2019.08.02., pén. 09:56


Az összes feltett kérdésed tucatnyiszor szóba került már itt, ezért javaslom, kicsit olvass vissza!
Micsoda segítőkészség! Tisztelettel érdeklődöm, nem lett volna egyszerübb válaszolni három mondatban, építően, segítve a kérdezőt, hogy ne kelljen egy halom baromságon, arogancián, kioktatáson, téves információn és hülyeségen átrágnia magát? Nem mindenki születik csatlakozóval a köldöke helyén, és nyilván azért kér segítséget, mert nem igazodik el ebben a kusza rengedtegben.
Nem értem a felháborodásodat.Pont az a probléma, hogy az emberek alapvetően lusták visszaolvasni és ugyanazt kérdezik meg több soron.Miért kellene ugyanazokat a köröket lefutni és 66. alkalommal leírni? Nincs azzal baj, ha valaki idejön és tanácsot kér, de azért könyörgöm vegye már a fáradságot és olvassa vissza az aktuális topikot mielőtt kérdez-annyira azért nem kusza az a rengeteg, nem véletlenül vannak tematizálva az alfórumok.
Kár. Nem felháborodás volt, hanem tiszteletteljes kérdés. Csak ez az egy téma 82 oldal tele mindenféle hasztalan bejegyzésekkel (ezek számát szaporítjuk most mi is), jópofizásokkal, személyeskedésekkel, és kioktatásokkal. Az egészben ha 5 oldalnyi hasznos hozzászólás van, akkor sokat mondok. Kinek van kedve ezt átolvasni?
Nem csodálom, ha valakinek elfogy a türelme (vagy nincs ideje, idege rá), és kérdez. Azon azonban nagyon csodálkozom, hogy segítőkészség helyett nyers ledorongolást kap. Más (legtöbbször nem magyar) fórumokon ha kitárgyalt témában érdeklődik valaki, akkor odaböknek neki egy linket meg két jó szót. Azon meg mégjobban csodálkozom, hogy ezt meg is lehet ideologizálni. :(
Molnár István

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

a.gabriel írta:
2019.08.16., pén. 21:15
> A felhasznált ón minősége sokkal jobban kihallható, mint egy érvéghüvely, legyen az bármilyen minőségű. Ráadásul a kábelt még hőtanilag is megbontód forrasztással. Ezért szólnak a legjobban csatlakozás szintileg azok a kábelek, ahol hideg megfolyatással csatlakoztatnak ,
Az ón minősége mennyire? Amiket én forrasztottam Siltech és Mundorf ezüst tartalmú forrasztókkal, azok hangzás előnye számomra kb semmi a klasszikus ón-ólmos forraszokhoz képest. Viszont a forrasztás diffúziós és folyás minősége az ennél sokkal fontosabb, már pedig a 60/40% ón-ólom forrasszal lehet a legjobb eredményt elérni. Amíg lehet kapni addig maradnak nálam a fiókban ezek modern, ólommentes és ezüsttartalmú forrasztó anyagok.
Krimpelés? Abban tényleg hatásos és jó villamos átmenetet hidraulikus/erőpréssel lehet, csak az nem vékony hüvelyekhez való.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

a.gabriel írta:
2019.08.16., pén. 21:15
> A felhasznált ón minősége sokkal jobban kihallható, mint egy érvéghüvely, legyen az bármilyen minőségű. Ráadásul a kábelt még hőtanilag is megbontód forrasztással. Ezért szólnak a legjobban csatlakozás szintileg azok a kábelek, ahol hideg megfolyatással csatlakoztatnak ,
Én inkább úgy fogalmaznák hogy talán lényegessen kevesebben vagyunk mi akik egyáltalán képesek meghallani az érvéghüvely (krimpelés) hatását....én ahhoz tudom ezt hasonlítani amikor egy már beállt kábelt ha csak elmozdítasz/megmozgatsz (kvázi minimálisan deformálod a vezetőszálakat) és utána napokig egy furcsa enyhe tompaság tapasztalható, persze ez a jelenség sem "létezik" mindenki számára....
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Doky »

:photograph:
IMG_20190817_151821.jpg
IMG_20190817_151821.jpg (99.37 KiB) Megtekintve 3082 alkalommal
IMG_20190817_151902.jpg
IMG_20190817_151902.jpg (141.15 KiB) Megtekintve 3082 alkalommal
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Hú, akkor nekem teli van hibával a rendszerem ezek szerint. A hangsugárzóimnál minden vezetékvég forrasztva (Sn63-Pb37), illetve az összekötő kábeleknél (XLR) az árnyékolás mindenhol az 1-es ponton (ground) van szintén forrasztva.
Mindjuk így is jól szól a rendszer (nekem legalábbis), de vajon hallanék különbséget, ha máshogy lenne?
Vagy az utóbb tárgyalt dolgok csak a tápkábelekre vonatkoznak?

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

istvan01 írta:
2019.08.16., pén. 08:21
a.gabriel írta:
2019.08.15., csüt. 18:31


Plusz ér? ezt ugye nem a pozitív-meleg érre gondolsz? Ha nem akkor mi az hogy plusz? ha több mint kettő vezető ér van a kábelen, akkor azzal lehet "játszani" hova kössük. Elsőnek én a GND-re kötném a plusz ért a kábel mindkét végén, így a gnd kéteresen és duplakeresztettel megy. > ezt így gondoltam én is

Árnyékolás, ha van a kábelen, akkor azt érdemes és bekötni, szabadon hagyás az rosszabb. > így van
A szabály az, hogy egyik oldalon kötjük és a legnagyobb áramú készülék oldalon, ez többnyire a végerősítő, tehát az mint csillagpont az árnyékolások felé. > :smile33:

Minden esetben az induló oldalon kell az árnyékolást a földre kötni, kivéve lemezjátszó/Phono kábelnél.
Ott a fogadó oldal felől van árnyékolás kötve


A koaxkábelre ez nem vonatkozik, mert ott a harisnya a gnd szerepét is ellátja. > így van

Árvég hüvely vagy forrasztás.
Tömör erű vezetőre ez nem kérdés, vagyis egyiket sem kell. > :smile32:
Sodrott erűt akkor lehet bekötni hüvely vagy forrasztás nélkül, ha a szorító elem az kengyeles, tehát összezárja a könnyen szétmászó ereket. > :smile32:
De, pl a Weidmller szerű WD sinre pattintós csokik kengyelesek és mégis hüvelyezzük, mert így kevésbé lapítja szét a szálakat és bontás-újra kötésre stabilabbak. > ipari felhasználási területen ez így van
A kis keresztmetszetű szerelt csatlakozóknál én még nem láttam kengyeles befogást. > :smile32:
Ekkor kell a forrasztás vagy hüvelyezés. A forrasztás, vagyis ónnal futtatás akkor jó technikailag, ha sodrott szálak blankolás után erősen kézzel sodorva vannak, és jól előmelegítve csak éppen annyi ont engedni neki, ami körbe és egy kicsit belülre fut. Ha sok az ón és laza a sodrás, akkor csavaros szorítás szép lassan szét tolja az ónozott szálakat és ezzel fellazul lassan a kötés. > A felhasznált ón minősége sokkal jobban kihallható, mint egy érvéghüvely, legyen az bármilyen minőségű. Ráadásul a kábelt még hőtanilag is megbontód forrasztással. Ezért szólnak a legjobban csatlakozás szintileg azok a kábelek, ahol hideg megfolyatással csatlakoztatnak ,

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

istvan01 írta:
2019.08.16., pén. 09:52

Ennek van ám mindenkit érintő nehézsége. Márpedig a minősíthetetlenül gyatra fórum-belső kereső. Többszáz oldalt végig gályázni, nem azt én is utálom. Ha mégis keresek itt valamit, azt kívülről google keresővel próbálom, ami persze nem elég, de valamivel hatékonyabb mint a belső.
Nos ezzel sajna én nem tudok mit kezdeni, (ezt a motort kaptuk-bár nekem is jobban bejött az előző, de ez van) viszont ebben a konkrét esetben elég lett volna csak ezt a topikot visszaolvasni, ezért mertem megjegyezni azt, amit.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

tonee73 írta:
2019.08.16., pén. 09:00
sssw írta:
2019.08.15., csüt. 14:28
fapaci írta:
2019.08.02., pén. 09:56


Az összes feltett kérdésed tucatnyiszor szóba került már itt, ezért javaslom, kicsit olvass vissza!
Micsoda segítőkészség! Tisztelettel érdeklődöm, nem lett volna egyszerübb válaszolni három mondatban, építően, segítve a kérdezőt, hogy ne kelljen egy halom baromságon, arogancián, kioktatáson, téves információn és hülyeségen átrágnia magát? Nem mindenki születik csatlakozóval a köldöke helyén, és nyilván azért kér segítséget, mert nem igazodik el ebben a kusza rengedtegben.
Nem értem a felháborodásodat.Pont az a probléma, hogy az emberek alapvetően lusták visszaolvasni és ugyanazt kérdezik meg több soron.Miért kellene ugyanazokat a köröket lefutni és 66. alkalommal leírni? Nincs azzal baj, ha valaki idejön és tanácsot kér, de azért könyörgöm vegye már a fáradságot és olvassa vissza az aktuális topikot mielőtt kérdez-annyira azért nem kusza az a rengeteg, nem véletlenül vannak tematizálva az alfórumok.
Ennek van ám mindenkit érintő nehézsége. Márpedig a minősíthetetlenül gyatra fórum-belső kereső. Többszáz oldalt végig gályázni, nem azt én is utálom. Ha mégis keresek itt valamit, azt kívülről google keresővel próbálom, ami persze nem elég, de valamivel hatékonyabb mint a belső.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

sssw írta:
2019.08.15., csüt. 14:28
fapaci írta:
2019.08.02., pén. 09:56
botek írta:
2019.08.02., pén. 08:29
Szevasztok, segitséget kérek hálózati kábel bekötéséhez...
Az összes feltett kérdésed tucatnyiszor szóba került már itt, ezért javaslom, kicsit olvass vissza!
Micsoda segítőkészség! Tisztelettel érdeklődöm, nem lett volna egyszerübb válaszolni három mondatban, építően, segítve a kérdezőt, hogy ne kelljen egy halom baromságon, arogancián, kioktatáson, téves információn és hülyeségen átrágnia magát? Nem mindenki születik csatlakozóval a köldöke helyén, és nyilván azért kér segítséget, mert nem igazodik el ebben a kusza rengedtegben.
Nem értem a felháborodásodat.Pont az a probléma, hogy az emberek alapvetően lusták visszaolvasni és ugyanazt kérdezik meg több soron.Miért kellene ugyanazokat a köröket lefutni és 66. alkalommal leírni? Nincs azzal baj, ha valaki idejön és tanácsot kér, de azért könyörgöm vegye már a fáradságot és olvassa vissza az aktuális topikot mielőtt kérdez-annyira azért nem kusza az a rengeteg, nem véletlenül vannak tematizálva az alfórumok.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

a.gabriel írta:
2019.08.15., csüt. 18:31

A kérdés a harisnyát az induló vagy fogadó oldalon kössem a testre? > induló oldalon
Illetve további kérdésem, a 2 eres IC kábelnél hova kell kötni a plusz ért? > induló és fogadó oldalon a testre, illetve ha van árnyékolás, akkor azt az induló oldalon kell a testre
A hálózati kábelnél az erek végét futtassam cinnel? > forrasztás helyett érvéghüvelyt használj minden csatlakozási ponton hálózati kábel esetén
Plusz ér? ezt ugye nem a pozitív-meleg érre gondolsz? Ha nem akkor mi az hogy plusz? ha több mint kettő vezető ér van a kábelen, akkor azzal lehet "játszani" hova kössük. Elsőnek én a GND-re kötném a plusz ért a kábel mindkét végén, így a gnd kéteresen és duplakeresztettel megy.
Árnyékolás, ha van a kábelen, akkor azt érdemes és bekötni, szabadon hagyás az rosszabb. A szabály az, hogy egyik oldalon kötjük és a legnagyobb áramú készülék oldalon, ez többnyire a végerősítő, tehát az mint csillagpont az árnyékolások felé. A koaxkábelre ez nem vonatkozik, mert ott a harisnya a gnd szerepét is ellátja.

Árvég hüvely vagy forrasztás. Tömör erű vezetőre ez nem kérdés, vagyis egyiket sem kell. Sodrott erűt akkor lehet bekötni hüvely vagy forrasztás nélkül, ha a szorító elem az kengyeles, tehát összezárja a könnyen szétmászó ereket. De, pl a Weidmller szerű WD sinre pattintós csokik kengyelesek és mégis hüvelyezzük, mert így kevésbé lapítja szét a szálakat és bontás-újra kötésre stabilabbak. A kis keresztmetszetű szerelt csatlakozóknál én még nem láttam kengyeles befogást.
Ekkor kell a forrasztás vagy hüvelyezés. A forrasztás, vagyis ónnal futtatás akkor jó technikailag, ha sodrott szálak blankolás után erősen kézzel sodorva vannak, és jól előmelegítve csak éppen annyi ont engedni neki, ami körbe és egy kicsit belülre fut. Ha sok az ón és laza a sodrás, akkor csavaros szorítás szép lassan szét tolja az ónozott szálakat és ezzel fellazul lassan a kötés.

A hüvely vagy ónozás lehet más "hangú" erre nincs ökölszabály. Lehet kapni minőségű aranyozott hüvelyt, de van ezüsttel dúsított forrasztóón is. Az ólommentes ónokkal piszok nehéz jól és szépen futtatni, de szerencsére még lehet kapni gyantás-ólmos forrasztó ónt.

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: denesdr »

cat7505 írta:
2019.08.16., pén. 00:13
a.gabriel írta:
2019.08.15., csüt. 18:31
A hálózati kábelnél az erek végét futtassam cinnel? > forrasztás helyett érvéghüvelyt használj minden csatlakozási ponton hálózati kábel esetén
oszt' ugyan miért is? .......vagy kérdezzem máshogy:
-egy mezei villamossági boltos, tipikusan Tracon electric ónozott hüvely mért lenne jobb?
Ez biztos valamilyen audiofil vudu hagyomány. Csak azt ne mondja valaki, hogy kihallja az érvéghüvely vs forrasztott vég különbséget, ráadásul egy tápkábelnél.
Egyébként engem is érdekelne a miért.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

a.gabriel írta:
2019.08.15., csüt. 18:31
A hálózati kábelnél az erek végét futtassam cinnel? > forrasztás helyett érvéghüvelyt használj minden csatlakozási ponton hálózati kábel esetén
oszt' ugyan miért is? .......vagy kérdezzem máshogy:
-egy mezei villamossági boltos, tipikusan Tracon electric ónozott hüvely mért lenne jobb?
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

botek írta:
2019.08.02., pén. 08:29
Szevasztok,
segitséget kérek hálózati kábel bekötéséhez. Több megoldást olvastam, számomra nem volt egyértelmű, tanácstalan vagyok.
Tehát, van a két ér + test, illetve rézharisnya a kábelen. A kérdés a harisnyát az induló vagy fogadó oldalon kössem a testre?
Illetve további kérdésem, a 2 eres IC kábelnél hova kell kötni a plusz ért, melyik oldalra?
Még egy kérdés. A hálózati kábelnél az erek végét futtassam cinnel?
A kérdés a harisnyát az induló vagy fogadó oldalon kössem a testre? > induló oldalon
Illetve további kérdésem, a 2 eres IC kábelnél hova kell kötni a plusz ért? > induló és fogadó oldalon a testre, illetve ha van árnyékolás, akkor azt az induló oldalon kell a testre
A hálózati kábelnél az erek végét futtassam cinnel? > forrasztás helyett érvéghüvelyt használj minden csatlakozási ponton hálózati kábel esetén

Avatar
sssw
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.03.23., csüt. 13:56
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: sssw »

fapaci írta:
2019.08.02., pén. 09:56
botek írta:
2019.08.02., pén. 08:29
Szevasztok, segitséget kérek hálózati kábel bekötéséhez...
Az összes feltett kérdésed tucatnyiszor szóba került már itt, ezért javaslom, kicsit olvass vissza!
Micsoda segítőkészség! Tisztelettel érdeklődöm, nem lett volna egyszerübb válaszolni három mondatban, építően, segítve a kérdezőt, hogy ne kelljen egy halom baromságon, arogancián, kioktatáson, téves információn és hülyeségen átrágnia magát? Nem mindenki születik csatlakozóval a köldöke helyén, és nyilván azért kér segítséget, mert nem igazodik el ebben a kusza rengedtegben.
Molnár István

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

botek írta:
2019.08.02., pén. 08:29
Szevasztok, segitséget kérek hálózati kábel bekötéséhez...
Az összes feltett kérdésed tucatnyiszor szóba került már itt, ezért javaslom, kicsit olvass vissza!

botek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2019.08.02., pén. 07:47
Értékelés: 0

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: botek »

Szevasztok,
segitséget kérek hálózati kábel bekötéséhez. Több megoldást olvastam, számomra nem volt egyértelmű, tanácstalan vagyok.
Tehát, van a két ér + test, illetve rézharisnya a kábelen. A kérdés a harisnyát az induló vagy fogadó oldalon kössem a testre?
Illetve további kérdésem, a 2 eres IC kábelnél hova kell kötni a plusz ért, melyik oldalra?
Még egy kérdés. A hálózati kábelnél az erek végét futtassam cinnel?

Avatar
ua_hunter
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.02.14., szer. 22:50
Értékelés: 2

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: ua_hunter »

Sziasztok,

Szeretném megmutatni az általam készített tápkábeleket.

Dugvilla: Legrand

IEC dugó: Schurter

Vezeték: a vastagabbnál három eres (3 x 1,5 mm2, német Klaus Faber) szilikongumi külső szigetelésű + "kígyóbőr" | a fonottaknál három 1,5 mm-es ér, egyenként kígyóbőrbe húzva, aztán megfonva.
DSC_0041_XS.jpg
DSC_0041_XS.jpg (599.27 KiB) Megtekintve 3092 alkalommal
DSC_0039_XS.jpg
DSC_0039_XS.jpg (740.19 KiB) Megtekintve 3092 alkalommal
DSC_0038_XS.jpg
DSC_0038_XS.jpg (936.36 KiB) Megtekintve 3092 alkalommal
TV: Sony 55" 4K | Receiver: Denon AVR-X1500H | Blu-ray: Sony BDP-S350 | Mediaplayer: Dune HD Duo | Speakers: Yamaha NS-50F frontok, NS-P60 center/surround | Sub: Dali Concept Sub | Speaker cables: Neotech 4 mm2
 
born in USSR

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: prando »

cat7505 írta:
2019.05.12., vas. 22:21
prando írta:
2019.05.12., vas. 21:28
A másfél méter jó középút lehet, ahogy itt írva lett.
De az én tapasztalatom mostanában az, hogy rövidebb is jó lehet. Zu Audio Eventjeim vannak, 1-1,5-2 m hosszban. Nem hallok különbséget, mindegyik javulást hozott a korábbiakhoz képest. Viszont az IC kábeleknél már nem vagyok ilyen biztos, ott a min. 1m szükségesnek tűnik számomra.
Akkor most melyik? gondolkodik.gif értem én, csak az meg ide nem túl releváns ;)
Én még a "sima PC kábel" esetén is hallom a méret különbséget...magam sem hittem volna, de ez van.
Azonos gyártó Longwell 0,50/1/1,5 méter és a hosszabb javára, de ez már eléggé az érzékelési határon van.
Bocsi, talán nem voltam eléggé konkrét. Az Eventek előtt a klf hosszúságú tápkábelek között ( pl Zu Mission) éreztem nagyon kicsi különbséget a hosszabb javára, most az összes Event hangja azonos, hosszra való tekintet nélkül. Mindegyik jobb a Missionoknál, de az Eventek között nem tudok különbséget tenni, lehet, itt már az én rendszerem elérte korlátait, de az 1m jelen esetben az Eventre vonatkozik. Összességében azt mondom, egy tápkábel legyen legalább másfél méter és az IC is legalább 120 cm. És igazából a hdmi, coax szintén.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

prando írta:
2019.05.12., vas. 21:28
A másfél méter jó középút lehet, ahogy itt írva lett.
De az én tapasztalatom mostanában az, hogy rövidebb is jó lehet. Zu Audio Eventjeim vannak, 1-1,5-2 m hosszban. Nem hallok különbséget, mindegyik javulást hozott a korábbiakhoz képest. Viszont az IC kábeleknél már nem vagyok ilyen biztos, ott a min. 1m szükségesnek tűnik számomra.
Akkor most melyik? gondolkodik.gif értem én, csak az meg ide nem túl releváns ;)
Én még a "sima PC kábel" esetén is hallom a méret különbséget...magam sem hittem volna, de ez van.
Azonos gyártó Longwell 0,50/1/1,5 méter és a hosszabb javára, de ez már eléggé az érzékelési határon van.
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: prando »

Cenya írta:
2019.04.13., szomb. 18:06
Sziasztok!

Lehet,hogy "meg fogtok ölni" a kérdés miatt, de azért bátorkodom megkérdezni azt, hogy mekkora jelentősége van a tàpkábel hosszának?
Lehet-e tápkábel rövidebb 1,5 méternél anélkül, hogy azzal rontana a hangzásra kifejtett hatásán?
A másfél méter jó középút lehet, ahogy itt írva lett.
De az én tapasztalatom mostanában az, hogy rövidebb is jó lehet. Zu Audio Eventjeim vannak, 1-1,5-2 m hosszban. Nem hallok különbséget, mindegyik javulást hozott a korábbiakhoz képest. Viszont az IC kábeleknél már nem vagyok ilyen biztos, ott a min. 1m szükségesnek tűnik számomra.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

Cenya írta:
2019.04.13., szomb. 18:06
Sziasztok!

Lehet,hogy "meg fogtok ölni" a kérdés miatt, de azért bátorkodom megkérdezni azt, hogy mekkora jelentősége van a tàpkábel hosszának?
Lehet-e tápkábel rövidebb 1,5 méternél anélkül, hogy azzal rontana a hangzásra kifejtett hatásán?
Ez 1 jó a kérdés, és igen a 1,5m kb.-ra jó lehet...de én inkább hanyagolom az SI méter/centi/mm-es történetet. Vannak régi emberközeli mértékegységek, amik ráadásul még matematikailag is jobban működnek.
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Avatar
Cenya
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2015.11.13., pén. 15:59
Értékelés: 0

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Cenya »

Oké,köszönöm a választ, kis helyre kell betuszkolnom a tápkábeleket,amiket egyedileg készíttetek.

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Cenya írta:
2019.04.13., szomb. 18:06
Sziasztok!

Lehet,hogy "meg fogtok ölni" a kérdés miatt, de azért bátorkodom megkérdezni azt, hogy mekkora jelentősége van a tàpkábel hosszának?
Lehet-e tápkábel rövidebb 1,5 méternél anélkül, hogy azzal rontana a hangzásra kifejtett hatásán?
Természetesen lehet, vannak gyártók akik rövidebb méretben is kínálják a kábeleiket, pl. Audioquest, Ők kínálnak egész rővid, 3 láb(kb. 90cm) hosszú tápkábeleket is. Más gyártók meg a hosszabbakra esküsznek, pl. a Nordost tápkábelei általában 180cm hosszúak. Szerintem erre nincs szabály, a 150cm talán az arany középút.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”