Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: endi »


Ha földelt a konnektorod akkor be rakhatsz annak is egy szálat akkor 9szálra lesz szükséged, de általában a földelés bekötése ront a hangon, hogy használod vagy sem azt neked kell eldöntend.
Kosz a tanacsokat,ma megoldottam vegul is dupla keramia konektort raktam és készitettem két 5meteres hosszabitot 3x2,5 ös tüzalo kabelböl ,a csatlakozásokat miután lecsavaroztam le is cineztem igy biztosabb ha leokszidalodna idövel.
A hatás tudja a fene de szerintem jobb lett a hang mivel igy legalább az erösitö külön kabelen van táplálva a másikon van a tv cd es a dvd.
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha földelt a konnektorod akkor be rakhatsz annak is egy szálat akkor 9szálra lesz szükséged, de általában a földelés bekötése ront a hangon, hogy használod vagy sem azt neked kell eldöntend.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A legjobb ha minden készüléknek csinálsz egy pár vezető szálat. Vagy is ha 3készüléked van akkor 6ér, de ne fond össze őket, elég csak páranként egy laza fonás, a gyári állapotban ahogyan a tűzállóban van az jó. A drót tömör 2,5-ös legyen a 90perces tűzálló a jó. Vegyél 3ereset ha van, abból kijön a hat vezetőszál ha dupla hosszban veszed.

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: endi »


2,5-ös tűzállókábel, nézz utána ár/érték arányban verhetetlen, sőt minősége bőven túl mutat az árán, árnyékolni nem kell a hálózati vezetéket, ha tápszűrést akarsz akkor próbálj ki valamilyen gyárit, Pl: Hivox, Alisca stb.
Kösz a tippet.
És a 2,5mm es tüzállo szálakat érdemes lenne őszefonni ?
Mondjuk duplán csinálni egy hármas fonatot szoval 3x2 szálat.
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: forgi »


Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

2,5-ös tűzállókábel, nézz utána ár/érték arányban verhetetlen, sőt minősége bőven túl mutat az árán, árnyékolni nem kell a hálózati vezetéket, ha tápszűrést akarsz akkor próbálj ki valamilyen gyárit, Pl: Hivox, Alisca stb.

Avatar
endi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2005.02.20., vas. 11:57
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: endi »


Sziasztok.
 
 
Hálozati tápkábel készitésen töröm a fejem ,szoval egy 6méteres hosszabito elosztot szeretnék késziteni a hifimnek ami 4 komponenst tud fogadni,jelenleg most egy 3x2.5mm es normál kábelt használok.
Gondoltam hogy tobb kabelböl fonatot kesziteni majd árnyékolni csak sajnos nem tudom a receptet hogy mijen fajta,kersztmecettü kábelböl lenne érdemes késziteni házilag tápkábelt aminek jo a szürése is.
Minden tapasztalatot és ötlettet szivesen fogadok és megköszönök.
 
 
Üdv.Endi
Erölködö:Marantz PM-66SE,CD Pioneer pd-8700,DVD Pioneer DV600AV .Lp játszo ,Project RPM 1,3 Genie.Dac: Adcom gda600 .Tv: Myria 32 lcd(lg)Hangfal:Epos m 12.2,Hangfal Kabel:Diy fonot.Táp és ic:hiVOX kabelek +diy tüzalo tápkabelek és hiVOX alces one tápszürö.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Köszi a helpeket!
 
direkt sub összekötő kábelt fejlesztettek aminek kicsi a kapacitása.Megpróbálom megkeresni.

 
Kíváncsi vagyok rá, várom...
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Sajnos tipust nem tudok mondani de valamelyik neves gyártó oldalán olvastam, hogy direkt sub összekötő kábelt fejlesztettek aminek kicsi a kapacitása.Megpróbálom megkeresni.
 
Abban pedig igazatok van, hogy mindenből lehet összekötő kábelt csinálni csak milyen lessz a hangja.

Vegulis igaz ... mindenbol lehet osszekotokabelt csinalni, de van amit erdemes kiprobalni (pl. koax kabelek) van amit abszolut nem (pl cérna, fonal, damil )

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: memme »


Sajnos tipust nem tudok mondani de valamelyik neves gyártó oldalán olvastam, hogy direkt sub összekötő kábelt fejlesztettek aminek kicsi a kapacitása.
Megpróbálom megkeresni.
 
Abban pedig igazatok van, hogy mindenből lehet összekötő kábelt csinálni csak milyen lessz a hangja.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lamalas »



...igenis lehet hasznalni IC kabelkent a kulonbozo koax kabeleket ... van sokfele, erdemes kiprobalni oket...
Tehát akkor érdemes megpróbálni, nem feltétlen lesz rosszabb, mint a mostani.
 
pp

Hogy jobb lesz neked v. roszabb mint a mostani kabeled azt senki nem tudja megmondani hisz senki nem hall a Te fuleddel es nincs meg 1 olyan ember a foldon mint amilyen Te vagy. Sztem azert erdemes kiprobalgatni nehany koax kabelt, hogy legalabb Te magad meggyozodj rola, hogy neked jo-e vagy sem. Sokan sokfelet mondanak ezert az a legjobb ha magad kiprobalod. Szamos koax kabel kaphato kulonbozo arakon, sztem az elerheto aruakbol erdemes nehanyat kiprobalni, mert ha nem jon be akkor sem vesztettel sok penzt viszont tapasztalatot mindenkepp nyertel. Ha pedig netan valamelyik tetszik is es hasznalni fogod akkor duplan jol jartal. Sok szerencset!

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


...igenis lehet hasznalni IC kabelkent a kulonbozo koax kabeleket ... van sokfele, erdemes kiprobalni oket...
Tehát akkor érdemes megpróbálni, nem feltétlen lesz rosszabb, mint a mostani.
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lamalas »



Véleményem szerint az antanna kábel nem alacsony frekis átvitelre van tervezve.Valami másik tipust választanék.

Ez nekem is megfordult a fejemben...

A koax meg fog szólalni, de a jellemzésére nem a "rossz alacsony frekin", hanem a "nagyon jó nagyfrekin" használnám.
A koax vezetője vékony és emiatt szerintem az ohmos ellenállása nagy, de ha csak "RCA" lesz belőle és nem 100W megy rajta, ez nem sokat fog számítani. Problémát esetleg az illesztetlenség okoz, mert ez 75 Ohmos lezárással "mukod".

 
memme:
valoban nagyfrekis atvitelre vannak tervezve a koax kabelek, de ez nem jelenti azt, hogy nem alkalmas alacsony frekis jelatvitelre. Ebbol a szempontbol NZoli megfogalmazasa talalo sztem. Es igenis lehet hasznalni IC kabelkent a kulonbozo koax kabeleket ... van sokfele, erdemes kiprobalni oket aki szeret ilyesmikkel vacakolni.
 
NZoli:
igen, vannak olyan koax kabelek amelyek belso vezetoje vekony, vannak azonban olyanok is amelyeknek a belso ere vastag
Ja es meg valami: hangfrekvencian nincs ertelme beszelni 50 v. 75 ohmos illesztesrol, csak nagyfrekvencian! A koax kabeleket eredetileg nagyfrekis jelatvitelre terveztek ahol jelentkezhetnek karos reflexiok ha nincs megfelelo hullamimpedanciaval lezarva az adott kabel. Hangfrekvencian ez a jelenseg gyakorlatilag nem letezik (csak elmeletileg, mert iszonyatosan hosszu kabelek kellenek ahhoz, hogy reflexiok lepjenek fel). A koax kabelek sima arnyekolt kabelkent viselkednek hangfrekin, el lehet felejteni az 50 v. 75 ohmot.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Véleményem szerint az antanna kábel nem alacsony frekis átvitelre van tervezve.Valami másik tipust választanék.

Ez nekem is megfordult a fejemben...

A koax meg fog szólalni, de a jellemzésére nem a "rossz alacsony frekin", hanem a "nagyon jó nagyfrekin" használnám.
A koax vezetője vékony és emiatt szerintem az ohmos ellenállása nagy, de ha csak "RCA" lesz belőle és nem 100W megy rajta, ez nem sokat fog számítani. Problémát esetleg az illesztetlenség okoz, mert ez 75 Ohmos lezárással "mukod".
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Véleményem szerint az antanna kábel nem alacsony frekis átvitelre van tervezve.Valami másik tipust választanék.

Ez nekem is megfordult a fejemben...

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: memme »


Véleményem szerint az antanna kábel nem alacsony frekis átvitelre van tervezve.
Valami másik tipust választanék.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Egy kicsit barkácsolni támadt kedvem, úgyh gondoltam csinálok másik kábelt a sub-hoz, hátha jobb lesz, mint a mostani egypálcás tyúkbél.
 
Az jutott eszembe, hogyha már van itthon egy rakat koax-kábelem (az antenna-fajtából), akkor felhasználom azt. Meg aranyozott rca-dugeszokat.
 
Szerintetek milyen eredményre számíthatok ilyen kábellel? Csak azért kérdem, mert délután (inkább este) megyek apósomhoz forrasztani, és ha azt mondjátok, h nagyon xar, akkor inkább hagyom. Vagy nézek másik derótot.
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Neem , bocsi csak az ábrát néztem és azt hittem, hogy ilyen a banándugód Ettől függetlenül, kipróbálhatod ezt is.

Nem, azt én akartam hozzá csinálni.
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Neem , bocsi csak az ábrát néztem és azt hittem, hogy ilyen a banándugód
Ettől függetlenül, kipróbálhatod ezt is.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Ja, hogy a "csavaros szorító" alatt a rézlemezkés izét értetted... Nekem is ez tűnt a legszimpatikusabbnak .
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na de a csavar alatt van a rézlemez nem? Az szorítja le a drótot, mondjuk nem a legjobb megoldás, próbáld ki akkor forrasztva is legfeljebb lecsippented a végét ha úgy nem tetszik a hangja.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Szerintem ne ónozd össze, mert rengeteg kellene rá, amúgy elég vastag és tömör, a csavaros szorító is megtudja fogni rendesen. Nem hajlamos oxidációra, legalábbis ha az autóba nem oxidált be, akkor a lakásban sem fog.
Aha. Mondjuk tényleg megkérdezhettem volna egyből Tőled... Ez nem jutott eszembe
A sima csavartól csak azért tartok egy kicsit, mert meglehetősen vékony, és nem szeretném ha esetleg "szétszedné" a szálakat.
Meg normális kábel, és normális dugók! Nehogymá' a tudatlanságom miatt ne legyenek normálisak
 
pp

Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Szerintem ne ónozd össze, mert rengeteg kellene rá, amúgy elég vastag és tömör, a csavaros szorító is megtudja fogni rendesen. Nem hajlamos oxidációra, legalábbis ha az autóba nem oxidált be, akkor a lakásban sem fog.

Avatar
_pp_
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 12:41
Értékelés: 0

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: _pp_ »


Vettem néhány méter Neotech KS-1034M-es kábelt, és szeretnék rátenni banándugókat. Ennek kapcsán szeretném Tőletek megkérdezni, hogy Ti hogyan "rögzítenétek"? Csak csavarral, beleforrasztva és csavarral? Gondoltam még egy kis saru-szerűségen: (ld. a mellékelt ábrát).
 
A casvart behejtve a rézlemezdarabka nyomná neki a kábelt a banándugó testének belsejéhez.
 
pp


Nem az a baj, hogy nagy az Isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés.
popcorn, pioneer, yamaha, samsung, heco, magnat, klipsch, thomson, lg, dimarson, hp, neotech, kácsa, system fidelity, logitech, hama, mitac, kenwood

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ezt a helyet ajánlotta Bigi is csak elfelejtettem, köszi Jolida . Nekem is szükségem lenne egy pár méterre.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”