Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Mi elé akarod kötni? Erősítő elé réz vagy réz ezüst kábel jön be nekem, források elé pedig ezüst. Próbáltam ezüstöt az erősítő elé de erőtlen volt (mert vékony) Nekem most DHLabs Power plus van az erősítőnél. Vastag és nagyon hajlékony Nagyon kellemes és síma a hangja abszolút nem torzít. Ezt a források elé téve sajnos a részletekből vesz el. Oda nem való. DHlabs 7dollár/láb körül van.
 
Ami a hongkongi dugókat illeti korrektül megépítettek de közel sem olyan jók, mint amiről másolták őket. Az árukat megéri. Nyomj rá egy 10 dolláros ajánlatot, szerintem 1 dollárt engedni fog az árból. A célnak megfelelnek. A DHLAbsra ezeket aggattam.
 
Azonban, ha jó kábelt akarsz, keresd meg Valhallát, ad árlistát onnan is érdemes válogatni. Szerintem ad kölcsön demót is ha van neki. 3X drágább kábel is próbáltam az ezüst kábelei helyett de nem hallottam semmi pluszt.
 
Végül pedig egy tanács. Ha fejlesztesz azt ne a tápkábellel kezd, havem a komponensekkel és az összekötő/hangfalkábelekkel.

Avatar
Az-X
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 792
Csatlakozott: 2008.09.12., pén. 12:14
Értékelés: 57
Tartózkodási hely: Kerepes

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Az-X »


Tápkábel készítésén töröm a fejem... jelenleg az a koncepció, hogy Gotham SPK 4x2,5 kábelből, ilyen csatlakozókkal készítenék egyet, aztán ha beválik megcsinálnám minden kütyünek. Jelenleg mindenhol sima pár száz Ft-os tápkábeleim vannak. Pár kérdésem van ezzel kapcsolatban...
 
- Ismeri valaki ezeket a csatlakozókat? Van esetleg konkrét tapasztalat?
- A Gotham kábelről több helyen olvastam, hallottam, hogy sikeresen használják tápkábelként. Kérdés az, hogy hogyan kössem be? A 4 érből csak simán hagyjam ki az egyiket? Esetleg valahová duplán kössem?
 
Ez egy korábbi hozzászólásom egy másik fórumból... de talán ide jobban passzol
 
Azóta fejlemények...
 
Tápkábel hívő lettem Kácsából próbára elhoztam egy Furutech kábelt, furutech dugókkal... (nem tudom a pontos típust de olyan 70k körül van). Ennyi pénzt semmiképp nem szánnék tápkábelre, de így most már tudom, hogy valóban egy tápkábel is beleszól a képbe. Ezzel a furuval az a tapasztalatom, hogy a mély tartomány kontrolláltabb és energikusabb lett. A közép tartomány jóval érthetőbb, kivehetőbb. Tegnap néztem egy filmet és a beszédhangok valami hihetetlenül jók lettek Ennyire jó beszédhangot sosem hallottam a rendszeremtől. Viszont a magas hangok veszítettek a fényükből. Mintha az igazán magas tartomány egyszerűen megszűnt volna Csilingelések pl tök fakók lettek. Térben szerettem volna még pluszt, illetve, hogy pontosabb, nyíltabb legyen. Ezt sajnos ettől a kábeltől eddig nem kaptam meg. Elvileg bejáratott kábel, de ma estig még adok időt neki aztán újra hallgatom. Arra is nagyon kíváncsi vagyok mit érzek mikor visszateszem majd a gyárit.
 
Ami nekem kell... a mély tartománnyal eddig is elégedett voltam, nem érzem szűkségességét, hogy több, jobb legyen. A furuval nagyon tetszenek a közepek, erről nem mondanék le . A magasaimmal nagyjából elégedett voltam, a gyári kábelnél picit lehetne visszafogottabb, puhább. Ami talán a legnagyobb hiányom most az a tér. Tehát ebben szeretnék legfőképp fejlődni.
 
Ha bárkinek lenne ehhez hozzászólni valója, ne fogja vissza magát!

Avatar
istipisti
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.10.30., vas. 15:24
Értékelés: 3

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: istipisti »

Kilágyítani a rezet. Javít a réz "hangminőségén". Alább volt róla szó.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: earforce »



Én a tűzhely gázlángjába szoktam tartani a rézdrótot, egész szépen felizzik. Ez után vagy hagyjuk kihülni vagy vizbe kell dobni. Szépen kilágul, csak a felületet kell lepucolni.


Milyen célból?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
csaba-61
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 13:28
Értékelés: 7

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: csaba-61 »



Sziasztok!
 
Szeretnék spdif kábelt készíteni, milyen kábelt javasoltok hozzá?
Analóg kábelkészítési ismereteim van, de a digiben még járatlan vagyok.
Cd-DAC közé kellene.
 
Kellene egy kis okosság.


Bocs, ismeretem van.

Avatar
csaba-61
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 13:28
Értékelés: 7

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: csaba-61 »


Sziasztok!
 
Szeretnék spdif kábelt készíteni, milyen kábelt javasoltok hozzá?
Analóg kábelkészítési ismereteim van, de a digiben még járatlan vagyok.
Cd-DAC közé kellene.
 
Kellene egy kis okosság.

Avatar
istipisti
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.10.30., vas. 15:24
Értékelés: 3

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: istipisti »

Én a tűzhely gázlángjába szoktam tartani a rézdrótot, egész szépen felizzik. Ez után vagy hagyjuk kihülni vagy vizbe kell dobni. Szépen kilágul, csak a felületet kell lepucolni.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: KMT »



Ez igen hüJe ötlet


 

A módja érdekelt volna. ..hogy mivel és hogyan csinálják. Utána nem válik túlérzékennyé a mechanikai behatásokkal szemben?


 
Biztos nem erre a részre reagáltam.

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Titkos


 
Küldtem privátot.
Naim-ZU

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: earforce »



Honnan az alapanyag?


Titkos
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



...ja,és még valami.Nagy áramerősségre lenne szükség...nem nagy feszültségre.Az maximum a szigetelést "járatná" be....


 
Meg fogom kérdezni az eljárás (a szükséges gép) pontos leírását. A kábelen nincs szigetelés ilyenkor.
A kábel elkészült, s nehezen tudok róla elfogulatlanul nyilatkozni. A tisztasága, dinamikája lenyűgöző, s emellett zenei is.
Naim-ZU

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: violin »


...ja,és még valami.Nagy áramerősségre lenne szükség...nem nagy feszültségre.Az maximum a szigetelést "járatná" be....
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: earforce »



Nincs kerénypirítótok?


Ez igen hüJe ötlet
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: violin »



Nincs 10 000 Volt , rövidzár van , ha izzik kikapcsolod . Mondjuk , ahogy anno , én csináltam kevésbé veszélyes .


 
Valószinűleg nem ilyen egyszerű....A fűtőszálnak van bizonyos ellenállása.Ezért nem csapja le a kismegszakítót...a hangfalkábel pár tizedes ellenállása tuti lecsapja...szinte rövidzár...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Tényleg nem. Ott 10 ezer Volt van? Vagy lesz?


 
Nincs 10 000 Volt , rövidzár van , ha izzik kikapcsolod . Mondjuk , ahogy anno , én csináltam kevésbé veszélyes .

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Basszus , most tényleg nem érted ? Rákötöd a kenyérpirítóra , oda ahol a fűtőszálak vannak .


 
Tényleg nem. Ott 10 ezer Volt van? Vagy lesz?

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Kerenyet nem szoktam pirítani. De ha kapható 10 ezer Voltos változat, akkor mindenképpen kipróbálom.


 
Basszus , most tényleg nem érted ? Rákötöd a kenyérpirítóra , oda ahol a fűtőszálak vannak .

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nincs kerénypirítótok?


 
Kerenyet nem szoktam pirítani. De ha kapható 10 ezer Voltos változat, akkor mindenképpen kipróbálom.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: KMT »



A módja érdekelt volna. ..hogy mivel és hogyan csinálják. Utána nem válik túlérzékennyé a mechanikai behatásokkal szemben?


 
Nincs kerénypirítótok?

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: muvimi »



10.000 volttal járatják. Izzik tőle a kábel, meglágyítja az anyagot.


 
Van már vagy 15-20 éve , amikor hasonlót próbáltam , csak nem volt itthon 10 000 Volt-om , ezért egy keramikus barátom kemencéjében izzítottam a vasat , akarom mondani a rezet , utána maratás fémtisztára , aztán cink fürdő . Ez hangsugárzó kábel volt , és emlékeim szerint jól szólt , sokkal jobban , mint a sima kezeletlen réz .

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »



10.000 volttal járatják. Izzik tőle a kábel, meglágyítja az anyagot.


 
A módja érdekelt volna. ..hogy mivel és hogyan csinálják. Utána nem válik túlérzékennyé a mechanikai behatásokkal szemben?

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Ezt az "öregítést" hogy kell elképzelni?


 
10.000 volttal járatják. Izzik tőle a kábel, meglágyítja az anyagot.
Naim-ZU

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: earforce »



Ma végre elkészül a saját készítésű tápkábelem. Elég sokat várok tőle, remélem beváltja ezen reményeimet.
Ezüst-arany vezető (97-3%), 10.000 volttal öregített kábel. Nagy tisztaságú vezető, nem "ékszerész-ezüst'. Tefloncsőbe húzom, 3 szálat egymáshoz sodorva. Nem mertem csak így hagyni, ezért kap egy külső szilikonborítást is. Sonar Ródiumos dugókat használok hozzá.


Honnan az alapanyag?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezüst-arany vezető (97-3%), 10.000 volttal öregített kábel. .


Ezt az "öregítést" hogy kell elképzelni?

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »



Mihez lesz?


 
A cd játszóhoz kötöttem be, s elsőre valami rendkívül jónak tűnik. Ismerkedek még vele, de rendkívüli módon tetszik.
Kipróbálom amjd a Naim végfokhoz is a Nordost helyére.
Naim-ZU

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”