Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: BLX »

Tapasztalt kábelkészítőktől szeretnék tanácsot kérni:

Lapp Ölflex 3x2,5mm2-es árnyékolt tápkábel esetében a külső fém árnyékolást be kell kötni valahova? Mi a helyes bekötés?

:smile53:

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: vlaca »

greenbio írta:
2021.01.07., csüt. 08:08
sziasztok!

jó minőségű RJ45 csatit keresek, olyat ami (viszonylag) költséghatékony. krimpelőm van.
köszönöm
AQ cat7? :
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/aq-cat7-dugo
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1817
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 383

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: greenbio »

sziasztok!

jó minőségű RJ45 csatit keresek, olyat ami (viszonylag) költséghatékony. krimpelőm van.
köszönöm

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cables »

cables írta:
2020.12.02., szer. 10:15

Akkor csak nagyon röviden. Nekem sok kábelen meghallgatva minőség/ár összefüggésben jelenleg a nagyon olcsó Legrand/Kopp dugók váltak be. Ezeken nincs felületi bevonat, és talán ezért legalább olyan jók, mint az általam kipróbált Viborg-ok és jóval olcsóbbak.

Vannak viszont 40-50 eFt/db és e feletti árban igen jó csatik, de ezekkel egy hálózati kábel 100 eFt felett lenne. Persze szvsz
fülelek írta:
2020.12.03., csüt. 17:37

Kábelszakértőt kérdeztek, nem téged! ;peace;
És szakmai érvet kértek, az ár az nem az.
A "legalább olyan jók", és a "hangjuk nem OK" ugyanarról a csatlakozóról egy oldalon olvasni elég fura gondolkodik.gif
Többször belefogtam a válaszba, de mindig töröltem. Nem szeretnék figyelmeztetéseket kapni! Inkább majd írok erről részletesen, szétbontott csati ábrákkal, de nem ide.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »

cables írta:
2020.12.02., szer. 10:15
Aszpirin írta:
2020.12.02., szer. 09:50

Nem cs.sztetésből írom, tényleg érdekelne egy kicsit több (akár szakmai) érv is egy kábelszakértőtől, ha már .
Akkor csak nagyon röviden. Nekem sok kábelen meghallgatva minőség/ár összefüggésben jelenleg a nagyon olcsó Legrand/Kopp dugók váltak be. Ezeken nincs felületi bevonat, és talán ezért legalább olyan jók, mint az általam kipróbált Viborg-ok és jóval olcsóbbak.


2288994b.jpg


Vannak viszont 40-50 eFt/db és e feletti árban igen jó csatik, de ezekkel egy hálózati kábel 100 eFt felett lenne. Persze szvsz
Kábelszakértőt kérdeztek, nem téged! ;peace;
És szakmai érvet kértek, az ár az nem az.
A "legalább olyan jók", és a "hangjuk nem OK" ugyanarról a csatlakozóról egy oldalon olvasni elég fura gondolkodik.gif

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2020.12.02., szer. 13:00
Lehet lovagolni a csatlakozók minőségén, a hangzásra gyakorolt hatásukon, ahogy minden hülyeségnek is lehet nagy jelentőséget adni. Én azok közé tartozom, akik szerint a csatlakozó legfőbb feladata a stabil mechanikai és elektromos kötés létrehozása és fenntartása. Elfogadom, hogy van köztük hallható különbség, néha én magam is szembesültem ezzel, de a hatás számomra olyan gyenge, hogy általában ignorálom a többi hasonlóval együtt.
Ezt akár én is írhattam volna. Ez itt nem a reklám helye, de szerintem ezek a Viborg csatik elég jó megépített darabok, sokkal könnyebb szerelni, mint pl. a népszerű Oyaide dugókat. Sőt, urambocsá a Bals dugóknál is jobban szeretem, pedig még Valhalla kábelem is van ilyen dugóval. :rolleyes:
Hogy a hangjuk között mekkora a különbség? Nagyon sok vaktesztet kéne csinálni, de vannak kétségeim, hogy a hifis tábor nagy részének a rendszere, vagy a füle, hallása :D meg tudná-e mutatni ezeket a különbségeket. A birtoklási vágy, vagy valami hasonló gyakran felülírja a valós teljesítményeket ebben a hobbiban. :P :D
Egy sok-sokmilliós hájend rendszerbe biztosan vennék WBT vagy más méregdrága dugót, talán ott ki is jönnének a különbségek.
Ugyanakkor mindent a maga helyén kell kezelni. Szerintem.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5898
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

fapaci írta:
2020.12.02., szer. 13:00
cables írta:
2020.12.02., szer. 10:15
Nekem sok kábelen meghallgatva minőség/ár összefüggésben jelenleg a nagyon olcsó Legrand/Kopp dugók váltak be. Ezeken nincs felületi bevonat...
Biztos vagy benne, hogy azokon az érintkezőkön nincs valamilyen bevonat? Én ezen csodálkoznék. A szokványos vezető anyagok jellemzően puhák, ebből következően nem célszerű belőlük csatlakozók érintkezőit készíteni, mert néhány ki/bedugás után elkopnának. A másik probléma az oxidáció, ami a - legalább valamennyire - tiszta réznél igen gyors és hatásos folyamat. Ezüstnél, aranynál kevésbé problémás (pl. mert az ezüstoxid alig rosszabb vezető a tiszta ezüstnél), de eléggé drága buli lenne tisztán ezekből az anyagokból érintkezőket gyártani. Volt szerencsém bevonat nélküli, valódi vörösréz csatlakozóból kábelt készíteni. Néhány hónap után használhatatlanná vált, sötétbarna színt vett fel és alig vezette az áramot, a felülete pedig messze volt a simától, amit egy érintkezőnél joggal várnánk el.

Lehet lovagolni a csatlakozók minőségén, a hangzásra gyakorolt hatásukon, ahogy minden hülyeségnek is lehet nagy jelentőséget adni. Én azok közé tartozom, akik szerint a csatlakozó legfőbb feladata a stabil mechanikai és elektromos kötés létrehozása és fenntartása. Elfogadom, hogy van köztük hallható különbség, néha én magam is szembesültem ezzel, de a hatás számomra olyan gyenge, hogy általában ignorálom a többi hasonlóval együtt.

Gyártottam már jónéhány olyan kábelt, amiket nem az általam javasolt, standard csatlakozókkal, hanem jóval drágább dugókkal kértek. Minden tiltakozás nélkül elkészítettem őket, mert mindenki eldöntheti, mire mennyit költ, ez nem az én hatásköröm. De ha kikérték a véleményem, mindig azt mondtam, hogy bőven jó lenne rájuk az Amphenol, Neutrik, stb. Valóban nagy élmény egy 40e forintos Furutech csatlakozót szerelni, minden tiszteletem a tervezőknek és gyártóknak, ezek valóban remekművek műszaki (és marketing) szempontból, de hogy egy kábel nem ettől fog kiváló hangzást adni, abban biztos vagyok. Ha a felhasználónak plusz értéket ad a tudat, hogy a kábelei végén drága, szép, tiszteletre méltó csatlakozók vannak, az valóban megemelheti a zenehallgatás örömét. Nekem ezzel sincs semmi bajom, csak ne akarjuk megmagyarázni, hogy objektív különbségekről van szó, amik olyan mértékűek, ahogy azt néhány végletes vélemény megfogalmazza. Ezeknek a drága csatlakozóknak negatív hallható hatásuk bizonyára nincs, de az áruk nem fér bele az általam elfogadott és megcélzott árszínvonalba, így hát legtöbbször nem tudok ilyeneket használni, pedig élvezném.

Sajnos olyan szintre sikerült ezt a kérdést is tolni, hogy némelyik megrendelőm konkrét csodavárást gyakorol a drága csatlakozókra váltáskor, ám még egyszer sem kaptam visszajelzést arról, hogy a csoda valóban bekövetkezett volna. Ettől persze még előfordulhat.
És akkor még ott van az a kérdés is, hogy a dugó ( főleg "védőbevonat nélküli" ) érintkezői és a rézdrót találkozásánál mi van?
Tessék megnézni fél év használat után, esetleg 1 év. Én megnéztem. Nem kell se jósolni, se találgatni, meg kell nézni.
Aztán ki kell próbálni azt, hogy jól meg kell tisztítani mind a kábelvéget, mint a csatlakozó érintkezőit és akkor lehet pont ugyanaz lesz a különbség/hatás, mintha venne a jóember 1 újonnan barkácsolt mk.x verziót ugyanabból a kábelből. Persze ki tudja....?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2020.12.02., szer. 10:15
Nekem sok kábelen meghallgatva minőség/ár összefüggésben jelenleg a nagyon olcsó Legrand/Kopp dugók váltak be. Ezeken nincs felületi bevonat...
Biztos vagy benne, hogy azokon az érintkezőkön nincs valamilyen bevonat? Én ezen csodálkoznék. A szokványos vezető anyagok jellemzően puhák, ebből következően nem célszerű belőlük csatlakozók érintkezőit készíteni, mert néhány ki/bedugás után elkopnának. A másik probléma az oxidáció, ami a - legalább valamennyire - tiszta réznél igen gyors és hatásos folyamat. Ezüstnél, aranynál kevésbé problémás (pl. mert az ezüstoxid alig rosszabb vezető a tiszta ezüstnél), de eléggé drága buli lenne tisztán ezekből az anyagokból érintkezőket gyártani. Volt szerencsém bevonat nélküli, valódi vörösréz csatlakozóból kábelt készíteni. Néhány hónap után használhatatlanná vált, sötétbarna színt vett fel és alig vezette az áramot, a felülete pedig messze volt a simától, amit egy érintkezőnél joggal várnánk el.

Lehet lovagolni a csatlakozók minőségén, a hangzásra gyakorolt hatásukon, ahogy minden hülyeségnek is lehet nagy jelentőséget adni. Én azok közé tartozom, akik szerint a csatlakozó legfőbb feladata a stabil mechanikai és elektromos kötés létrehozása és fenntartása. Elfogadom, hogy van köztük hallható különbség, néha én magam is szembesültem ezzel, de a hatás számomra olyan gyenge, hogy általában ignorálom a többi hasonlóval együtt.

Gyártottam már jónéhány olyan kábelt, amiket nem az általam javasolt, standard csatlakozókkal, hanem jóval drágább dugókkal kértek. Minden tiltakozás nélkül elkészítettem őket, mert mindenki eldöntheti, mire mennyit költ, ez nem az én hatásköröm. De ha kikérték a véleményem, mindig azt mondtam, hogy bőven jó lenne rájuk az Amphenol, Neutrik, stb. Valóban nagy élmény egy 40e forintos Furutech csatlakozót szerelni, minden tiszteletem a tervezőknek és gyártóknak, ezek valóban remekművek műszaki (és marketing) szempontból, de hogy egy kábel nem ettől fog kiváló hangzást adni, abban biztos vagyok. Ha a felhasználónak plusz értéket ad a tudat, hogy a kábelei végén drága, szép, tiszteletre méltó csatlakozók vannak, az valóban megemelheti a zenehallgatás örömét. Nekem ezzel sincs semmi bajom, csak ne akarjuk megmagyarázni, hogy objektív különbségekről van szó, amik olyan mértékűek, ahogy azt néhány végletes vélemény megfogalmazza. Ezeknek a drága csatlakozóknak negatív hallható hatásuk bizonyára nincs, de az áruk nem fér bele az általam elfogadott és megcélzott árszínvonalba, így hát legtöbbször nem tudok ilyeneket használni, pedig élvezném.

Sajnos olyan szintre sikerült ezt a kérdést is tolni, hogy némelyik megrendelőm konkrét csodavárást gyakorol a drága csatlakozókra váltáskor, ám még egyszer sem kaptam visszajelzést arról, hogy a csoda valóban bekövetkezett volna. Ettől persze még előfordulhat.

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

BLX írta:
2020.12.02., szer. 08:48
Jozef76 írta:
2020.12.01., kedd 16:16
IMG_20201201_144320.jpg
Üdv minden fórumtársnak!

Egy kis segítség kellene!
Adott a képen látható csatlakozók.
A műanyag alátétek láthatóan minden féle meg van barkács is közte! Az eladó ezt elfelejtettem közölni!
Hol lehetne beszerezni hozzá?
Köszönöm a segítséget!
Én megkérdezném a Kácsa Audiot, hogy ők mit javasolnának ebben a helyzetben.
https://kacsa-audio.hu/kapcsolat

vagy írnék a WBT-nek közvetlenül, mivel nincsen hazai forgalmazó:
https://www.wbt.de/english/contact/europe.html
A Kácsa is azt mondta hogy írjak emailt a cégnek. Van hazai forgalmazó Allegro audio.
Azért köszönöm!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12088
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Shimano írta:
2020.12.02., szer. 11:25
tonee73 írta:
2020.12.02., szer. 11:04
Shimano írta:
2020.12.02., szer. 10:50


Szuper,akkor legyen ez így máshol is.
Esetleg részleteznéd, hogy mire gondolsz? Link is jöhet. gondolkodik.gif
Arra gondolok hogy a privát levelezések nyilvánossá tevését eleve tiltani kéne ha egyszer nincs annyi esze annak aki ezt előszeretettel és folyamatosan teszi.
Ez a nevéből is adódóan prvivát,tehát nem tartozik senki másra.Ha ilyeneket látok szinte kényelmetlenül érzem magam,mert olyan mintha kukkoló lennék és belelesnék mások magánéletébe,szóval zavar.
A topikot nem linkelem,gondolom képben vagy,és az ok is hogy ebbe esetlegesen beleegyezését is adja az aki írja,de ez akkor is magánügy,és úgy is kellene kezelni.Ha valaki meg akar szólalni,akkor azt tegye nyilvános formában,más körítéssel.
Azért nem sűrűn fordul ez elő, (kivéve Rudibá' önfényező körét) - ha a véleményező hozzájárul akkor nem fogjuk kiszedni, kivéve ha jól látható személyes adatot tartalmaz.
Szerintem a fórum többi részén nem található ilyen-de ha igen, akkor nyugodtan jelentsétek, mindent nem tudunk átnézni mi sem.
Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Shimano »

tonee73 írta:
2020.12.02., szer. 11:04
Shimano írta:
2020.12.02., szer. 10:50
tonee73 írta:
2020.12.02., szer. 09:00


Amit ki is szedtem, gondolom nem kell részleteznem miért.
Szuper,akkor legyen ez így máshol is.
Esetleg részleteznéd, hogy mire gondolsz? Link is jöhet. gondolkodik.gif
Arra gondolok hogy a privát levelezések nyilvánossá tevését eleve tiltani kéne ha egyszer nincs annyi esze annak aki ezt előszeretettel és folyamatosan teszi.
Ez a nevéből is adódóan prvivát,tehát nem tartozik senki másra.Ha ilyeneket látok szinte kényelmetlenül érzem magam,mert olyan mintha kukkoló lennék és belelesnék mások magánéletébe,szóval zavar.
A topikot nem linkelem,gondolom képben vagy,és az ok is hogy ebbe esetlegesen beleegyezését is adja az aki írja,de ez akkor is magánügy,és úgy is kellene kezelni.Ha valaki meg akar szólalni,akkor azt tegye nyilvános formában,más körítéssel.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12088
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Shimano írta:
2020.12.02., szer. 10:50
tonee73 írta:
2020.12.02., szer. 09:00
cables írta:
2020.12.02., szer. 07:48
Meg van a levelezésünk ld. alább.
Amit ki is szedtem, gondolom nem kell részleteznem miért.
Szuper,akkor legyen ez így máshol is.
Esetleg részleteznéd, hogy mire gondolsz? Link is jöhet. gondolkodik.gif
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Shimano »

tonee73 írta:
2020.12.02., szer. 09:00
cables írta:
2020.12.02., szer. 07:48
Meg van a levelezésünk ld. alább.
Amit ki is szedtem, gondolom nem kell részleteznem miért.
Szuper,akkor legyen ez így máshol is.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ezeknek a divatos dugóknak inkább az a szerepük hogy könnyen szerelhetőek legyenek,és beleférjenek az új trend vastag drótjai is,mint az hogy jobban szóljon velük a rendszer,szerintem,de biztos van az a szint ahol már jobbak is lehetnek egy olcsó schurtertől pl,viszont ha már ezen múlik,akkor megette a fene az egészet.
A siltec pl előszeretettel használja a bals schurter dugókat a drótjain,süketek lennének? gondolkodik.gif

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cables »

Aszpirin írta:
2020.12.02., szer. 10:35
cables írta:
2020.12.02., szer. 10:15
Ezeken nincs felületi bevonat, és talán ezért legalább olyan jók, mint az általam kipróbált Viborg-ok és jóval olcsóbbak.
Értem. A felületi bevonatokat (arany, ródium, stb) tudtommal az (éritkezés-minőségrontó) oxidáció lassítása miatt alkalmazzák. Önmagában egy rézötvözet tuti, hogy sokkal gyorsabban oxidálódik. A laikus kérdés tehát, hogy hosszabb távon is jobban beválnak-e a bevonatmentes villák? Illetve, ha az ember néha "karbantartja" őket oxid-eltávolító szerekkel (a schuko-villákon ezt elég könnyű alkalmazni, de a C14-es végeken is? szétszerelés nélkül?), az milyen gyakoriságú elfoglaltságot jelent?
Egyébként, ha már itt tartunk: a fali csatlakozókat nem kellene hasonlóan karbantartani, esetleg időnként lecserélni vagy a villákhoz "passzolni"? (egyébként erre tudom a választ: DE :) )
Igen. Igaz amit írsz. Sajnos nagyon nehéz a gyártóknak olyan védőbevonatot csinálni, ami nem ront a hangon. Most ugye itt felmerül, hogy mi köze a hangnak a hálózati dugóhoz. Hát van köze, nagyon is van, mert az egymásra vitt rétegeken történik valami, állítólag a zaj megnő és a hangzás rosszabb lesz. Szerintem jobbak a kopásálló réteg nélküli dugók.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2020.12.02., szer. 10:15
Ezeken nincs felületi bevonat, és talán ezért legalább olyan jók, mint az általam kipróbált Viborg-ok és jóval olcsóbbak.
Értem. A felületi bevonatokat (arany, ródium, stb) tudtommal az (éritkezés-minőségrontó) oxidáció lassítása miatt alkalmazzák. Önmagában egy rézötvözet tuti, hogy sokkal gyorsabban oxidálódik. A laikus kérdés tehát, hogy hosszabb távon is jobban beválnak-e a bevonatmentes villák? Illetve, ha az ember néha "karbantartja" őket oxid-eltávolító szerekkel (a schuko-villákon ezt elég könnyű alkalmazni, de a C14-es végeken is? szétszerelés nélkül?), az milyen gyakoriságú elfoglaltságot jelent?
Egyébként, ha már itt tartunk: a fali csatlakozókat nem kellene hasonlóan karbantartani, esetleg időnként lecserélni vagy a villákhoz "passzolni"? (egyébként erre tudom a választ: DE :) )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cables »

Aszpirin írta:
2020.12.02., szer. 09:50

Nem cs.sztetésből írom, tényleg érdekelne egy kicsit több (akár szakmai) érv is egy kábelszakértőtől, ha már .
Akkor csak nagyon röviden. Nekem sok kábelen meghallgatva minőség/ár összefüggésben jelenleg a nagyon olcsó Legrand/Kopp dugók váltak be. Ezeken nincs felületi bevonat, és talán ezért legalább olyan jók, mint az általam kipróbált Viborg-ok és jóval olcsóbbak.

2288994b.jpg
2288994b.jpg (150.27 KiB) Megtekintve 1632 alkalommal

Vannak viszont 40-50 eFt/db és e feletti árban igen jó csatik, de ezekkel egy hálózati kábel 100 eFt felett lenne. Persze szvsz

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.12.02., szer. 09:50
...marha nehéz megállapítani, hogy a különbségeket a csatlakozók vagy a másmilyen kábelek okozzák. /mértékük egyébként a "beképzelem magamnak" és "talán tényleg hallható valami" határán billeg...

Nem cs.sztetésből írom, tényleg érdekelne egy kicsit több (akár szakmai) érv is egy kábelszakértőtől, ha már .
teljesen egyetértek !!

cables-töl és kabelezéstöl függetlenül is, hogy mi okoz mit, annak kiderítése, biztos, tévedésmentes tudása nem triviális (finoman fogalmazva) !

pl. erösitöcserekor a csatlakozási minöség változása (szoros csati letúr egy oxidréteget) javithat, a drót "abalygatása" ronthat

halózati/IC/csatlakozós hf.kábel cseréjénél: módosul az érintkezési minöség, más lehet a csatlakozó, a csatlakozó és drót kötése (csavar, forrasztás minösége, forraszanyag), más a drót

erösen szkeptikus vagyok, hogy ripsz-ropsz kihallható:
- igen a drot csak papiron 4 kilences, es biza csak 3 kilences, mert hallatszik a hegedü egyik hurja hangján.
- a hegeda rendben, a gitár (vagy X gyartmany inkabb Y-nak hallik ? a nylon inkabb femnek ?) rendben, de Tom Waits nem olyan reszelös, mert keves az ezüst a forrasztó ónban
- a fenti mind rendben, de olyan fátyolos a nöi ének, mintha a csati oxiréteget túrt volna maga alá
:ohnoohnoohno:

sok lesz ebben a pszicho nagyon

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2020.12.02., szer. 07:48
Viborg hálózatit 1 párat most vettem nem tőled, de nem váltak be, árulom is őket a Turkálómban, ár alatt.
Áruld már el, légy szíves, hogy mi nem vált be rajtuk. Tudsz olyant esetleg az árkategóriájukban, ami hallhatóan jobb? Vagy egyéb mechanikai/érintkezési/szerelhetőségi probléma van velük?

(nekem, ha úgy vesszük, szinte csak "DIY"-szerű tápkábelem van, bár egyik sem általam konfekcionált. Van pl. Hydra Hades Next ránézésre Oyaide-klónokkal, meg KZH-8-cal együtt kapott AVA, számomra meghatározhatatlan csatikkal, de így marha nehéz megállapítani, hogy a különbségeket a csatlakozók vagy a másmilyen kábelek okozzák. /mértékük egyébként a "beképzelem magamnak" és "talán tényleg hallható valami" határán billeg, a Hydrák javára, de egy tápkábel-cserélgetős vakteszten esélyes, hogy "elvéreznék" velük, a saját rendszrem különböző komponenseivel használva is/ )

Nem cs.sztetésből írom, tényleg érdekelne egy kicsit több (akár szakmai) érv is egy kábelszakértőtől, ha már .
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12088
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

cables írta:
2020.12.02., szer. 07:48
Meg van a levelezésünk ld. alább.
Amit ki is szedtem, gondolom nem kell részleteznem miért.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: BLX »

Jozef76 írta:
2020.12.01., kedd 16:16
IMG_20201201_144320.jpg
Üdv minden fórumtársnak!

Egy kis segítség kellene!
Adott a képen látható csatlakozók.
A műanyag alátétek láthatóan minden féle meg van barkács is közte! Az eladó ezt elfelejtettem közölni!
Hol lehetne beszerezni hozzá?
Köszönöm a segítséget!
Én megkérdezném a Kácsa Audiot, hogy ők mit javasolnának ebben a helyzetben.
https://kacsa-audio.hu/kapcsolat

vagy írnék a WBT-nek közvetlenül, mivel nincsen hazai forgalmazó:
https://www.wbt.de/english/contact/europe.html

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2020.12.02., szer. 07:48
Én egyetlen Viborg csatit sem vettem tőled! 2013-ban vettem tőled Sonarguest néven futó csatikat, amik hasonlóak voltak a Viborghoz.
Olyannyira hasonló, hogy a Sonarquest-ből lett a Viborg márka is (ami 2013-ban még nem létezett). A gyár, a termékek nem változtak, csak a név. Cuki dolog a levelezésünkre hivatkozni, mikor általában telefonon jelentkeztél be és mindketten tudjuk, hogy nem egyszer találkoztunk. Mindegy.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: cables »

fapaci írta:
2020.12.01., kedd 10:26
cables írta:
2020.12.01., kedd 00:52
Én vettem Vibrorg csatikat és teszteltük kábeleken, szerintem nem érik meg az árukat, magyarul nem jók!
Ennek dacára kitartóan vitted és szerelted a kábeleidre őket hosszú időn át, míg össze nem szólalkoztunk a fórumon. :rolleyes:
Én egyetlen Viborg csatit sem vettem tőled! 2013-ban vettem tőled Sonarguest néven futó csatikat, amik hasonlóak voltak a Viborghoz. Összesen 3 párt vettem akkor, mert szépek voltak, de rájöttem, hogy a hangjuk nem OK.
Amire te emlékezhetsz, azok a távol keleti RCA csatik voltak, abból tényleg többet vettem, de sajnos azokról is kiderült, hogy nem igazán jók! Meg van a levelezésünk ld. alább.

Viborg hálózatit 1 párat most vettem nem tőled, de nem váltak be, árulom is őket a Turkálómban, ár alatt.

Avatar
Jozef76
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1691
Csatlakozott: 2012.12.19., szer. 09:33
Értékelés: 234
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Jozef76 »

IMG_20201201_144320.jpg
IMG_20201201_144320.jpg (2.22 MiB) Megtekintve 1798 alkalommal
Üdv minden fórumtársnak!

Egy kis segítség kellene!
Adott a képen látható csatlakozók.
A műanyag alátétek láthatóan minden féle meg van barkács is közte! Az eladó ezt elfelejtettem közölni!
Hol lehetne beszerezni hozzá?
Köszönöm a segítséget!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cables írta:
2020.12.01., kedd 00:52
Én vettem Vibrorg csatikat és teszteltük kábeleken, szerintem nem érik meg az árukat, magyarul nem jók!
A tápkábeleim többsége ródiumozott villájú Viborg csatlakozókkal szerelt. Eddig nem vettem észre, hogy rosszak volnának. Sőt.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”