Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Bals dugót hol lehet beszerezni és mi az ára?


Hy!Bals dugót hol kapok Pesten uraim,lehetőleg nem nagyker szinten.
Köszi.

Itt.http://ww2.dl1.hu/webpage/eler_bud.php.Nem kell megijedni tőle,hogy csak nagyker-ha csak besétálsz az utcáról ,és kérsz simán adnak 1-2 db-ot is.



Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: earforce »

Bals dugót hol lehet beszerezni és mi az ára?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Ez mennyiből jött ki?
4-5 ezer forint.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Én régebben más topkiban írtam, hogy inkább egy ilyen összedobását javaslom...
nem necces a fadobozok alkalmazása ilyen elosztóknál?

Ha belül szigetelt a vezetékezés, akkor nem necces. A fát több rétegben kívül-belül le kell lakkozni, és akkor nem megy bele a nedvesség. Az alkalmazott aljzatok elég jó minőségűek, jobbak, mint 8x8 által zengett régi cuccok. Ha valaki nincs eléggé otthon a villanyászatban, belül inkább ne próbálkozzon a szereléssel, kérjen meg rá mást.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tudva levő dolog, hogy a fa nagyon jó szigetelő villamos szempontból (is)
 
Másik dolog:
 
Nem kell dugó!!!
Ha már normális elosztó-hosszabbító a cél, akkor a legjobb megoldás, ha az elosztóból kijövő kábelt arra a hosszra szabdaljuk hogy elérjen a villamos kismegszakító tábláig, és kössük ott direktre be.
Ha erre nincs lehetőség, akkor pedig a konnektor aljzat helyett azaz a helyén kössük direktbe a vezetékre, vagy csavarós forrasztós megoldással, vagy pedig sorkapocs (csoki) segítségével.
Ennél a megoldásnál az időnkénti utánahúzás fontos, főleg ilyen kánikulai idő utáni hirtelen lehűlés esetén.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én régebben más topkiban írtam, hogy inkább egy ilyen összedobását javaslom...
nem necces a fadobozok alkalmazása ilyen elosztóknál?

Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »

Ez mennyiből jött ki?
"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Én régebben más topkiban írtam, hogy inkább egy ilyen összedobását javaslom...


Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.......... Engem is érdekelne egy ilyen "audiofilebb" elosztó készítése. .............

Ha "audiofilebb" elosztó készítésén gondolkodik, (és olcsón akarja megúszni) akkor SzVSz. első lépésben gyorsan felejtse ezt a Kontaville-s, meg hasonló minőségű (kivitelű) szerelhető elosztókat és szerezzen be valahol a zsibin, vagy valamelyik intézmény selejtezési raktárából, esetleg a szomszéd padlásáról, stb. egy -Tunerman fórumtársunk által is nagyra becsült és ajánlott- régi alu házas Kontakta típusú elosztót.
Sajnos, nem én jöttem rá, és nem akkor, amikor még fillérekért meg lehetett venni ezeket, mint kiselejtezett példányokat, hanem sokat próbált "öreg rókáktól" hallottam először róla, de kipróbálás után rájöttem, hogy valamit azért csak tudhatnak ezek a "begyöpösödött fejű vének" is.
Ezután pedig már úgy megy a dolog, mint a házépítésnél, ahol szintén a jó alap a legfontosabb, azaz el lehet játszadozni azzal, hogy milyen vezetéket, milyen dugót szereljünk rá.
(Azt már félve merem leírni, hogy a hozzávaló dugók 100Ft/db áron szerezhetők be kis szerencsével a zsibin, és láttam már több olyat is, ahol a készülék tápkábeleinél is lecserélték a kék Bals-okat ezekre a rondaságokra.)
 
Ja, és nem vagyok érdekelt a használt Kontakta elosztó bizniszben, csak mint vevő, azaz, minden alkalommal, amikor leírom, akkor konkurenciát csinálok magamnak a fellelhető példányok tekintetében, mivel egy hatost még én is szeretnék venni, és lehetőleg nem horribilis áron. Pedig minél többen keressük, annál inkább megy felfelé az ára, ezt tapasztalatból mondom.
Tehát, ha lehet, tartsa titokban, azt, amit itt most önnek írtam.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Üdv mindenkinek!Sikerült beszereznem egy ilyen Kontaville-s szerelhető aljzatot.
Gondoltam kreálnék egy elosztót sk. Milyen olcsó és jó minőségű kábelt illetve dugót ajánlanátok hozzá?
Mivel nem vagyok egy "pákászmester"  , érdekelne mennyire ördöngős művelet egy ilyennek az összeállítása.
Köszi, üdv 

Belül ilyen:

dbrnsk, köszi a privit
Ötletek, javaslatok, ... ????

Hali Taky! Hali Mindenki!
 
Engem is érdekelne egy ilyen "audiofilebb" elosztó készítése. Az új derót és a végén a Bals-dugó tökjó ötlet, de a rézalkatrészeket nem kell megpimpolni a belsejében?
 
 
OFFTOPIC:

Az ördöngös rövid Ö mindenhol. Nálunk beszop@tókérdés volt nyelvtanórán, ezért tudom .

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Dugónak bátran ajánlom a Bals-ot. Kábelnek meg a pirellit, de már érzem, hogy ezt páran nem hagyják majd szó nélkül.  
A szerelése nem bonyolult, bár így képről meg nem mondom neked, hogy melyik vezeték hova megy.

CSatlakozom...

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Dugónak bátran ajánlom a Bals-ot. Kábelnek meg a pirellit, de már érzem, hogy ezt páran nem hagyják majd szó nélkül.
 
A szerelése nem bonyolult, bár így képről meg nem mondom neked, hogy melyik vezeték hova megy.

Avatar
Taky
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2008.10.28., kedd 15:41
Értékelés: 16

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Taky »


Üdv mindenkinek!Sikerült beszereznem egy ilyen Kontaville-s szerelhető aljzatot.
Gondoltam kreálnék egy elosztót sk. Milyen olcsó és jó minőségű kábelt illetve dugót ajánlanátok hozzá?
Mivel nem vagyok egy "pákászmester"  , érdekelne mennyire ördöngős művelet egy ilyennek az összeállítása.
Köszi, üdv 

Belül ilyen:

dbrnsk, köszi a privit
Ötletek, javaslatok, ... ????
film: Panasonic TX-29PM1P - Monitor scart - Pioneer DV-585A - ETI eXpress 75Ohm digital - Denon AVR-1306 - Qed42 SpeakerC - Epos
zene: Marantz CD63 mkII KI - ValhallA CuAg I. PowerC / Coincident CST IC - Creek 4330 mk2 SE - ValhallA CuII+ PowerC / Coincident CST 1 SpeakerC - Epos M16
állvány: Ateca Monaco számítógép: Acer TravelMate 2304LC - fotó: Fujifilm FinePix J10 - teló: Xiaomi Redmi 3S

Avatar
Taky
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2008.10.28., kedd 15:41
Értékelés: 16

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Taky »


Üdv mindenkinek!Sikerült beszereznem egy ilyen Kontaville-s szerelhető aljzatot.
Gondoltam kreálnék egy elosztót sk. Milyen olcsó és jó minőségű kábelt illetve dugót ajánlanátok hozzá?
Mivel nem vagyok egy "pákászmester" , érdekelne mennyire ördöngős művelet egy ilyennek az összeállítása.
Köszi, üdv

Belül ilyen:

film: Panasonic TX-29PM1P - Monitor scart - Pioneer DV-585A - ETI eXpress 75Ohm digital - Denon AVR-1306 - Qed42 SpeakerC - Epos
zene: Marantz CD63 mkII KI - ValhallA CuAg I. PowerC / Coincident CST IC - Creek 4330 mk2 SE - ValhallA CuII+ PowerC / Coincident CST 1 SpeakerC - Epos M16
állvány: Ateca Monaco számítógép: Acer TravelMate 2304LC - fotó: Fujifilm FinePix J10 - teló: Xiaomi Redmi 3S

Avatar
Taky
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2008.10.28., kedd 15:41
Értékelés: 16

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Taky »


Üdv mindenkinek!
Sikerült beszereznem egy ilyen Kontaville-s szerelhető aljzatot.
Gondoltam kreálnék egy elosztót sk. Milyen olcsó és jó minőségű kábelt illetve dugót ajánlanátok hozzá?
Mivel nem vagyok egy "pákászmester" , érdekelne mennyire ördöngős művelet egy ilyennek az összeállítása.
Köszi, üdv

film: Panasonic TX-29PM1P - Monitor scart - Pioneer DV-585A - ETI eXpress 75Ohm digital - Denon AVR-1306 - Qed42 SpeakerC - Epos
zene: Marantz CD63 mkII KI - ValhallA CuAg I. PowerC / Coincident CST IC - Creek 4330 mk2 SE - ValhallA CuII+ PowerC / Coincident CST 1 SpeakerC - Epos M16
állvány: Ateca Monaco számítógép: Acer TravelMate 2304LC - fotó: Fujifilm FinePix J10 - teló: Xiaomi Redmi 3S

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Minden elsüllyedt témát felhozol?

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sziasztok, 
Segítséget kérnék szimmetrikus kábellel kapcsolatban.
Adott egy 4 eres, páronként összecsavart és közösen árnyékolt kábel. ennek a végére szeretnék rakni XLR dugót. A következő variációkat látom:
 
1. Szétcsavarom az érpárakat és az egyik érpár egyik tagját a + másikat a - ágra kötöm, a másik érpárat hasonlóan, az árnyékolást használom a föld vezetésére
...

Szerintem pedig (feltételezem, hogy valóban szimmetrikus cuccokat akarsz vele összekötni..) triviális! (1.) Ha nem hiszed, kérdezd meg a speckábeled vagy valamelyik szimmetrikus kütyüd gyártóját.

Avatar
zoltankovacs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.10.01., csüt. 13:24
Értékelés: 3

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: zoltankovacs »

Köszönöm
Electrocompaniet ECC-1; EC 4.8; AW2*120M; Heimdall Interconnect; Baldur hangfalkábel;
Martin Logan Clarity
 Nordost Vishnu
Project Xpression-1; Benz Micro silver; Heed Questar;
Heed Canamp; Senheiser HD 470
Linn Majik DS

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Akkor annyira nem kell, hogy gondolkodóba ejtsen szerintem, ha szimmetrikus jeltovábbítás, akkor mindkét végén érdemes bekötni a testet.

Avatar
zoltankovacs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.10.01., csüt. 13:24
Értékelés: 3

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: zoltankovacs »

50 centi.
Electrocompaniet ECC-1; EC 4.8; AW2*120M; Heimdall Interconnect; Baldur hangfalkábel;
Martin Logan Clarity
 Nordost Vishnu
Project Xpression-1; Benz Micro silver; Heed Questar;
Heed Canamp; Senheiser HD 470
Linn Majik DS

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mert milyen hosszú ez a madzag?

Avatar
zoltankovacs
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.10.01., csüt. 13:24
Értékelés: 3

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: zoltankovacs »


sziasztok,
 
Segítséget kérnék szimmetrikus kábellel kapcsolatban.
Adott egy 4 eres, páronként összecsavart és közösen árnyékolt kábel. ennek a végére szeretnék rakni XLR dugót. A következő variációkat látom:
 
1. Szétcsavarom az érpárakat és az egyik érpár egyik tagját a + másikat a - ágra kötöm, a másik érpárat hasonlóan, az árnyékolást használom a föld vezetésére.
 
2. szétcsavarom az érpárakat, az egyik érpár egyik vezetéke +, másik föld, a másik érpár egyik vezetéke - másik föld, az árnyékolást csak az egyik oldalon kötöm be.
 
3 hagyom az összecsavart érpárakat, egyik érpárat a + másikat a - ágra kötöm, az árnyékolást a földpontra mindkét oldalon.
 
Asszimetrikusan úgy szokottt bekötve lenni, hogy szét vannak csavarva az érpárak, az egyik águk a hidegpont a másik a meleg, (tehát mindkét érpárban van meleg és hideg vezeték) és az árnyékolás csak a forrás oldalon van bekötve.
 
Szerintem nem triviális. Változnak a kapacitások, az érpárak magasfrekis átvitele stb, de nem értek hozzá, ezért kérem segítségeteket.
 
Köszönöm
 
Zoli
Electrocompaniet ECC-1; EC 4.8; AW2*120M; Heimdall Interconnect; Baldur hangfalkábel;
Martin Logan Clarity
 Nordost Vishnu
Project Xpression-1; Benz Micro silver; Heed Questar;
Heed Canamp; Senheiser HD 470
Linn Majik DS

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12042
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Üdv mindenkinek!Végre elkészült a 3x2,5-es Eupen mazzagom!Csak ne kéne bejáratni-nem győzöm kivárni milyen lesz a hangja.Van valakinek vmilyen ötlete egy gyors és korrekt bejáratási módozattal?
ilyen téli hidegben, 2kw hősugárzóval szoktam. Csak a hősugárzó aljzatát kell átalakítani, hogy tudja fogadni a tápkábelt.

Hát az az igazság,hogy ilyen ultrabrutál teljesítményfelvételű cucc nem nagyon van itthon...pedig ilyesmire is gondoltam,aztán kötöttem ki a pc-nél.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Üdv mindenkinek!Végre elkészült a 3x2,5-es Eupen mazzagom!Csak ne kéne bejáratni-nem győzöm kivárni milyen lesz a hangja.Van valakinek vmilyen ötlete egy gyors és korrekt bejáratási módozattal?
ilyen téli hidegben, 2kw hősugárzóval szoktam. Csak a hősugárzó aljzatát kell átalakítani, hogy tudja fogadni a tápkábelt.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12042
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Tessék bekötni a pc-hez... vagy ami sokat meg!
És pár hét múlva a végleges helyére már bejáratva tudod bekötni...
Én is arra gondoltam,hogy a pc lenne a legmegfelelőbb ilyen szempontból! :lol!:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”