Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábel készités házilag

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Doky »


Van valakinek vmilyen ötlete egy gyors és korrekt bejáratási módozattal?
Tessék bekötni a pc-hez... vagy ami sokat meg!
És pár hét múlva a végleges helyére már bejáratva tudod bekötni...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12037
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5703
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Üdv mindenkinek!Végre elkészült a 3x2,5-es Eupen mazzagom!Csak ne kéne bejáratni-nem győzöm kivárni milyen lesz a hangja.Van valakinek vmilyen ötlete egy gyors és korrekt bejáratási módozattal?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
kovibali
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2005.03.29., kedd 20:51
Értékelés: 13

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: kovibali »


Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek eladó 1,5-ös tűzállója 1,5-2m hosszban, Budapesten vagy É Pest és környékén?
Előre is köszi.
Üdv

UPSakku.hu
 
 

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: peterson »


Nem hinném, hogy ezt annyire túl kellene bonyolítani. A VDH oldalon a belső kábeleknél, le van írva, hogy mire használható, a Huliflex szigetelés 300 Vrms-t bír. Az összefonás után egy újabb szigetelés révén megvan a kettős szigetelés, és biztonságos.
Engem sem a szigetelése izgat, ráadásul van olyan kábele ami alapba is OK: The main purpose of this wire is internal interconnect in pre and power amps. The SCS - 16 can also be used as a tweeter connection to the crossover in a loudspeaker system.
The insulation voltage rating is 600 Volt RMS and the actual test voltage is 3500 Volt RMS.
A "hangjuk" érdekelne, ha van valakinek tapasztalata...

Avatar
toti71
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2007.01.14., vas. 08:40
Értékelés: 9

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: toti71 »

Nem hinném, hogy ezt annyire túl kellene bonyolítani. A VDH oldalon a belső kábeleknél, le van írva, hogy mire használható, a Huliflex szigetelés 300 Vrms-t bír. Az összefonás után egy újabb szigetelés révén megvan a kettős szigetelés, és biztonságos.

zene:
cd(k): micromega stage 1; PHILIPS CD450; PHILIPS CD670
LP: Thorens TD166 mkII, Goldring Eroica LX + CA Azur 640P;
erősítő(k): Primare A10 és Pointe Sima MkII;
hangsugárzó: Chario Hiper 2000 mkII;
kábelek:IC: SATA, IXOS, Gotham GAC-3; Hf: Straigth Wire; táp: DIY Eupen 3G2.5, DIY LAPP, Hirakawa (műszermadzag)
film 2.0: Philips DVD 763SA

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: csövi »


Sziasztok! 
Van valakinek tapasztalata Van den Hul belső kábelekkel? Tápkábelt szeretnék készíteni belőle. Földeltet, kettős szigetelésüt, ha tudom akkor még árnyékolom is. Láttam olyan kábeleit, amik 1000V-ig szigeteltek, de lehet inkább először valamelyik olcsóbb típussal kísérleteznék.
Szóval igazából a "hangjára" lennék kíváncsi, mondjuk a Mainstream-hez viszonyítva...?
 
Köszi előre is!

Mihez kellene erős áram vagy cd, fonóelektronikába.

Mint írtam, tápkábelt. Nem kell, hogy vastag legyen, 3×1,5 körül szerintem elég is... inkább a minőség mint a mennyiség...
Ja és lehetőleg hajlékony legyen.

Ez ezért nem ilyen egyszerű...cipőbe se mindegy, hogy női vagy férfi



Rendben, most értettem meg mi volt a kérdés
Sz'al, végül is mindenhová! Nagyon gondolkodom a HT AC kábeleken, de ha olcsóbban meglehetne úszni akkor nosza...
Így kellene erősítő, CD, phono elé és akár lemezjátszó motorhoz is.
Jelenleg egy AVA-t, egy épített 6-os Pirellit, és 2,5-ös árnyékolt (robbanásbiztos) kábeleket használok. Az AVA és az árnyékoltak sodrottak, a Pirelli meg ? Sodrottnak elég vastagok az elemi szálak, de nem is egy tömör szál...

privi ment.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: peterson »


Sziasztok! 
Van valakinek tapasztalata Van den Hul belső kábelekkel? Tápkábelt szeretnék készíteni belőle. Földeltet, kettős szigetelésüt, ha tudom akkor még árnyékolom is. Láttam olyan kábeleit, amik 1000V-ig szigeteltek, de lehet inkább először valamelyik olcsóbb típussal kísérleteznék.
Szóval igazából a "hangjára" lennék kíváncsi, mondjuk a Mainstream-hez viszonyítva...?
 
Köszi előre is!

Mihez kellene erős áram vagy cd, fonóelektronikába.

Mint írtam, tápkábelt. Nem kell, hogy vastag legyen, 3×1,5 körül szerintem elég is... inkább a minőség mint a mennyiség...
Ja és lehetőleg hajlékony legyen.

Ez ezért nem ilyen egyszerű...cipőbe se mindegy, hogy női vagy férfi



Rendben, most értettem meg mi volt a kérdés
Sz'al, végül is mindenhová! Nagyon gondolkodom a HT AC kábeleken, de ha olcsóbban meglehetne úszni akkor nosza...
Így kellene erősítő, CD, phono elé és akár lemezjátszó motorhoz is.
Jelenleg egy AVA-t, egy épített 6-os Pirellit, és 2,5-ös árnyékolt (robbanásbiztos) kábeleket használok. Az AVA és az árnyékoltak sodrottak, a Pirelli meg ? Sodrottnak elég vastagok az elemi szálak, de nem is egy tömör szál...

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: csövi »


Sziasztok! 
Van valakinek tapasztalata Van den Hul belső kábelekkel? Tápkábelt szeretnék készíteni belőle. Földeltet, kettős szigetelésüt, ha tudom akkor még árnyékolom is. Láttam olyan kábeleit, amik 1000V-ig szigeteltek, de lehet inkább először valamelyik olcsóbb típussal kísérleteznék.
Szóval igazából a "hangjára" lennék kíváncsi, mondjuk a Mainstream-hez viszonyítva...?
 
Köszi előre is!

Mihez kellene erős áram vagy cd, fonóelektronikába.

Mint írtam, tápkábelt. Nem kell, hogy vastag legyen, 3×1,5 körül szerintem elég is... inkább a minőség mint a mennyiség...
Ja és lehetőleg hajlékony legyen.

Ez ezért nem ilyen egyszerű...cipőbe se mindegy, hogy női vagy férfi

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: peterson »


Sziasztok! 
Van valakinek tapasztalata Van den Hul belső kábelekkel? Tápkábelt szeretnék készíteni belőle. Földeltet, kettős szigetelésüt, ha tudom akkor még árnyékolom is. Láttam olyan kábeleit, amik 1000V-ig szigeteltek, de lehet inkább először valamelyik olcsóbb típussal kísérleteznék.
Szóval igazából a "hangjára" lennék kíváncsi, mondjuk a Mainstream-hez viszonyítva...?
 
Köszi előre is!

Mihez kellene erős áram vagy cd, fonóelektronikába.

Mint írtam, tápkábelt. Nem kell, hogy vastag legyen, 3×1,5 körül szerintem elég is... inkább a minőség mint a mennyiség...
Ja és lehetőleg hajlékony legyen.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: csövi »


Sziasztok! 
Van valakinek tapasztalata Van den Hul belső kábelekkel? Tápkábelt szeretnék készíteni belőle. Földeltet, kettős szigetelésüt, ha tudom akkor még árnyékolom is. Láttam olyan kábeleit, amik 1000V-ig szigeteltek, de lehet inkább először valamelyik olcsóbb típussal kísérleteznék.
Szóval igazából a "hangjára" lennék kíváncsi, mondjuk a Mainstream-hez viszonyítva...?
 
Köszi előre is!

Mihez kellene erős áram vagy cd, fonóelektronikába.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1095
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Győr

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: peterson »


Sziasztok!
 
Van valakinek tapasztalata Van den Hul belső kábelekkel? Tápkábelt szeretnék készíteni belőle. Földeltet, kettős szigetelésüt, ha tudom akkor még árnyékolom is. Láttam olyan kábeleit, amik 1000V-ig szigeteltek, de lehet inkább először valamelyik olcsóbb típussal kísérleteznék.
Szóval igazából a "hangjára" lennék kíváncsi, mondjuk a Mainstream-hez viszonyítva...?
 
Köszi előre is!

Avatar
dandesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.16., szomb. 16:08
Értékelés: 4

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: dandesz »


Nem mondtam, h nem csinálhat saját felelősségre...De én az érintésvédelmi szabályokat nem tartom elmebeteg ötletnek...De ezt mindenki maga döntse el, h miként értékeli...Én a személyes véleményem írtam le, nem kell ezzel egyet érteni, de nekem attól még nem fog megváltozni az álláspontom

Az asztalos szakmába oda nagyon kell
2.0: Erősítő :Dual CV 1460 Hangfal: DIY Forrás: Gép

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: memme »


Ahogy néhai úr írta a kettős szigetelést be kell tartani, az a minimum!
Nem hiszem hogy bárki boldog lenne mert a gyereket megrázza az áram mert nem volt elég körültekintő és nem huzott rá a vezetékre egy plusz szigetelést.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: nehai »


Hálozati kábelkészitésen gondolkodom... 


Azért az nem ilyen egyszerű amennyire kinéz. Persze bármiből lehet hálózatit csinálni, és mindnek más-más lesz a hangja, de hogy milyen az a kérdés. A lényeg a kettős szigetelést be kell tartani, és a szigetelések átütési szilárdsága legyen megfelelő! Amúgy írtam PÜ-t.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Márpedig, saját felelősségr miért ne csinálhatna? Nekem is kácsás hf kábelből van a csöves betápja. Földelve sincs az erősítő. Sokkal zajtalanabb így. Pont ez a jó a DIY-ben, hogy nem kell keresztülmenned az elmebeteg agyonbiztosított érintésvédelmi szabályokon.
Nem mondtam, h nem csinálhat saját felelősségre...De én az érintésvédelmi szabályokat nem tartom elmebeteg ötletnek...De ezt mindenki maga döntse el, h miként értékeli...Én a személyes véleményem írtam le, nem kell ezzel egyet érteni, de nekem attól még nem fog megváltozni az álláspontom

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Márpedig, saját felelősségr miért ne csinálhatna? Nekem is kácsás hf kábelből van a csöves betápja. Földelve sincs az erősítő. Sokkal zajtalanabb így. Pont ez a jó a DIY-ben, hogy nem kell keresztülmenned az elmebeteg agyonbiztosított érintésvédelmi szabályokon.

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hálozati kábelkészitésen gondolkodom. 
Sokan emlitették már hogy a nagy kábelgyártok sokszor a hangfalkábeleiket használják fel új köntösbe bujtatva.
 
Ezekszerint ez a dolog müködik?Sokan emlitették már ezt nekem.
 
Tehát a hangfalkábelem 2x3mmes rézből van és gondoltam csinálok ugyan ilyen kábelből hálozatit mert a hangfalkábel hangjával elégedett vagyok és a gyárinál biztos jobb.
 
Elméletben már összeált a dolog csak gyakorlatban kéne megvalositani persze elöször kiváncsi vagyok Ti hogy gondoljátok ezt és használható-e hálozatinak.
Keresztmetszet meg van hozzá.A 47 lab kábelböl is csinálnak hálozatit pedig az aztán elég vékonyka.
 
 
mondjuk szükségem lenne elöször is két jóminüségü iec csatira ami apa és a kábel végére egy normális dugvilla.
 
Itthon lehet kapni esetleg forgalmaz valaki Valab, Shuko, csatikat.Vagy hasonló jó minöségü jól árazott csatit milyen néven tudok venni és hol.
 
Elöre is köszönöm a válaszokat.

Én nem támogatom ha valaki hangfalkábelekből, meg akár 47 labs-ból csinál hálózati kábelt. Nem gondolom azt, h ezeknek a szigetelése, megfelel a hálózati kábeleknél lévő előírásoknak, biztonsági szabályoknak. Főleg az ilyen vékonyabb 1x szigetelésű drótok nem. Ez 1x valami őrült kitalálta és elterjedt, de nem jelenti azt, h jó ötlet. Ha a kábel megfelel az érintésvédelmi szabályoknak, előírásoknak akkor minden rendben van, ellenkező esetben meg felelőtlenség ezekkel kísérletezgetni.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: earforce »


szerintem a neten ennek tengernyi irodalma lehet.

hát nehogy azt hidd!
 
egyrészt az interneten nincs fent minden, a könyveknek még mindig elsőbbsége van.
másrészt mivel ez a kábel mizéria a voodoo kategóriába tartozik, ennek nincs kézzel fogható magyarázata.
 
hozz nekem egy "tudóst" aki pusztán kábelek fizikája alapján megmagyarázza a hallottakat, hogy ez a kábel ezért ilyen a másik meg azért...
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hálozati kábelkészitésen gondolkodom.
 
Sokan emlitették már hogy a nagy kábelgyártok sokszor a hangfalkábeleiket használják fel új köntösbe bujtatva.
 
Ezekszerint ez a dolog müködik?Sokan emlitették már ezt nekem.
 
Tehát a hangfalkábelem 2x3mmes rézből van és gondoltam csinálok ugyan ilyen kábelből hálozatit mert a hangfalkábel hangjával elégedett vagyok és a gyárinál biztos jobb.
 
Elméletben már összeált a dolog csak gyakorlatban kéne megvalositani persze elöször kiváncsi vagyok Ti hogy gondoljátok ezt és használható-e hálozatinak.
Keresztmetszet meg van hozzá.A 47 lab kábelböl is csinálnak hálozatit pedig az aztán elég vékonyka.
 
 
mondjuk szükségem lenne elöször is két jóminüségü iec csatira ami apa és a kábel végére egy normális dugvilla.
 
Itthon lehet kapni esetleg forgalmaz valaki Valab, Shuko, csatikat.Vagy hasonló jó minöségü jól árazott csatit milyen néven tudok venni és hol.
 
Elöre is köszönöm a válaszokat.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Sziasztok, 
Nem régen kezdtem el Hifi-zgetni.
El tudná nekem magyarázni, hogy a hálózati kábel módosítása hogyan tud javítani a HIFI hangján, egy olyan rendszerben, ahol az egész ház 1.5mm2-es aluvezetékből van? MM-falvezeték! De ismerve a kivitelezőket, még az újépítésű házakban is csak 1.5mm2-es rézkábelt húznak az általános felhasználású helységekbe. Ha erre rakok egy akár 4mm2-es kábelt akkor sem értem, hogy hogyan lesz jobb? Magyarázat lehet, hogy fellélegzik az áram kiérve a szűk keresztmetszetből, és jobban begerjeszti a trafóban a 0,25mm2-es vezetéket!
Van valakinak logikus magyarázata? Vagy mindenkinél közvetlen az órához van kötve a HIFI?

Ezt én sem értem, de mégis így van. Bár elég sok dolgot elő lehetne hozni, amit nem tudnak megmagyarázni okos emberek sem a hifi kapcsán, hogy miért szól jobban mondjuk egy alátét vagy bármi. Az utolsó darab drót talán inkább megszűri a villanyt, vagy kiegyenlít bizonyos hullámokat, szerintem a neten ennek tengernyi irodalma lehet.
Egy biztos: semmilyen hangfalkábelcsere sem változtatott annyit a hifim hangján mint egy kétméteres tűzálló drót a hosszabbítóban egy sima Bals dugóval és filléres elosztóval. És ez egy gagyi drót ráadásul. Uez az órától nyilván még többet jelent.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: memme »


...Semmi extra ha nem hiszed akkor vegyél 3x4 normálisabb kábelt és kösd be az órához csak úgy provizóre és halozzál!...Szerencsére nem egy nagy kiadás ha te csinálod és nagy változás hoz a rendszerben.
Azért ha nem szakember, mindenképpen érdemes legalább megnézetni, itt azért nem babra megy a játék, könnyen lehet baj a hibás villanyszerelésből!

Ebben teljesen igazad van!
Akkor hívjál szakembert aki ért hozzá ha te nem vagy biztos a dolgodban.
 
De akkor is megéri a véltoztatást.
 
Más A feleségem arról a dugajrol szokott vasalni is persze amikor nem hallgatok zenét.
Szerintetek az jó bejáratás?

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: nehai »


...Semmi extra ha nem hiszed akkor vegyél 3x4 normálisabb kábelt és kösd be az órához csak úgy provizóre és halozzál!...Szerencsére nem egy nagy kiadás ha te csinálod és nagy változás hoz a rendszerben.
Azért ha nem szakember, mindenképpen érdemes legalább megnézetni, itt azért nem babra megy a játék, könnyen lehet baj a hibás villanyszerelésből!

Avatar
memme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2007.06.25., hétf. 18:53
Értékelés: 59

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: memme »


Sziasztok, 
Nem régen kezdtem el Hifi-zgetni.
El tudná nekem magyarázni, hogy a hálózati kábel módosítása hogyan tud javítani a HIFI hangján, egy olyan rendszerben, ahol az egész ház 1.5mm2-es aluvezetékből van? MM-falvezeték! De ismerve a kivitelezőket, még az újépítésű házakban is csak 1.5mm2-es rézkábelt húznak az általános felhasználású helységekbe. Ha erre rakok egy akár 4mm2-es kábelt akkor sem értem, hogy hogyan lesz jobb? Magyarázat lehet, hogy fellélegzik az áram kiérve a szűk keresztmetszetből, és jobban begerjeszti a trafóban a 0,25mm2-es vezetéket!
Van valakinak logikus magyarázata? Vagy mindenkinél közvetlen az órához van kötve a HIFI?

Most ráhibáztál nekem az óráról megy a hifim és klaszisokkal jobba a hangja
Semmi extra ha nem hiszed akkor vegyél 3x4 normálisabb kábelt és kösd be az órához csak úgy provizóre és halozzál!
Na ezt csináltam én is aztán ment fel a padlásra véglegesnek.
 
Vélaményem szerint nem igazán van értelme addig tápkábelt cserélni amíg vacak hosszabítórol megy a hifi és a hálozat is elavult a házban.De erről sokat lehet vitázni.
 
Szerencsére nem egy nagy kiadás ha te csinálod és nagy változás hoz a rendszerben.

Avatar
Smiler
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 10:10
Értékelés: -1

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Smiler »


Sziasztok,
 
Nem régen kezdtem el Hifi-zgetni.
El tudná nekem magyarázni, hogy a hálózati kábel módosítása hogyan tud javítani a HIFI hangján, egy olyan rendszerben, ahol az egész ház 1.5mm2-es aluvezetékből van? MM-falvezeték! De ismerve a kivitelezőket, még az újépítésű házakban is csak 1.5mm2-es rézkábelt húznak az általános felhasználású helységekbe. Ha erre rakok egy akár 4mm2-es kábelt akkor sem értem, hogy hogyan lesz jobb? Magyarázat lehet, hogy fellélegzik az áram kiérve a szűk keresztmetszetből, és jobban begerjeszti a trafóban a 0,25mm2-es vezetéket!
Van valakinak logikus magyarázata? Vagy mindenkinél közvetlen az órához van kötve a HIFI?

2.0: DENON DAC, DIY erősítő/NIVS V3 Full MOD, Tekercshuzal hangfalkábelnek (2x1,5+1x2,5mm2) DIY hangfalak! 5.1: Leredukálva 2.0-ra Hangdobozok=Diplomamunka!
Tápkábelek: 3x1,5MT
Interconnect: 2,5mm2 tekercshuzal Amphenol csatikkal!

Online
Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Kábel készités házilag

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »


Mi az a MIG és hol kapható?


Orosz repülőtereken még találsz ,ha be nem zuzták azota őket.

Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”